Keresés

Részletes keresés

csabi_felvidek Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9860

Ez bizony tipikus napégés. Nálunk 38 fok volt árnyékban, képzeljük el szegény bogyókáinkat, milyen melegük lehetett a napon. Én ezért nem szoktam kitakarni a fürtzónát...

Előzmény: Zoli a séf (9855)
Zoli a séf Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9859

Köszi mindenkinek. Én még nem leveleztem le a fürtöket, meg lehet, hogy nem is fogom. Tegnap reggel  permeteztem, gondoltam nincs még olyan meleg,- dehogynem,- fél kilencre befejeztem, akkor volt 23-34 fok, lehet hogy ez is sok volt???

Előzmény: Cirfandlia (9858)
Cirfandlia Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9858

Igen, napégés; sajnos én is láttam nálam (Pécs, Mecseoldal) tegnap egy jobban napon levő fürtön pont ilyet. Amióta bejött ez a pokolmeleg ráadásul extrém erős UV-vel párosul, előfordul. Ezért sem érdemes még ilyenkor lelevelezni, kitakarni a fürtzónát. 

Előzmény: Zoli a séf (9855)
janijani Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9857

A nap ilyet tud csinálni a szőlővel? Majd holnap megnézem már én is.

Nálam a fekete szeder nap felőli oldala főtt meg és a hullott barack ami a napon volt a földön. Baromi erős UV sugárzás lehetett. 

Előzmény: apilusz (9856)
apilusz Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9856

Mintha nap égette lenne.

Előzmény: Zoli a séf (9855)
Zoli a séf Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9855

Jó estét a vincellér Uraknak!

Régóta olvasom a topikot. Magamról majd később írok pár sort, de most a segítségetekre

lene szükségem: Ez mi???

 

 

 

 

Tegnap permeteztem még semiit sem lehetett látni, ma este pedig már ilyen volt a vörös szőlő. A fajtáját nem tudom.- erről is majd később írok,- de a kisebb bogyójú fajták még menetesek a kórtól a nagyobbakat meg nagyon elkapta. A fehérrel, Olaszrizling, és Zalagyöngye, még semmi baj. Remélem így is marad.

Tegnapi permetezésem: Acrobat Mz-vel, Tiurammal, Systhane Duploval és a vashiány miatt Fitohorm 55Fe-vel.

A barátom is talált már ilyet és ő sem tud semmit. A segítségeteket előre is köszönöm.-

Mészáros Zoltán alias Zoli a séf

Kaposvár-Kaposfüredi szőlőhegy

medveger Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9854

Azért az, hogy tavaly mi mondott csődöt, reméljük, hosszú távon nem jelent semmit. :-) (Mert ha igen, akkor  afajták többségét vághatjuk ki.)

A kombinációd egyébként tetszik.

Előzmény: csoxi (9853)
csoxi Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9853

A listádból a bianca-t ajánlanám. A tavalyi rendkívűli fertőzéseket gyenge permetezés mellett is jól viselte, kiváló fagytűrő, talajra igénytelen. A zenit viszont másnál gyakori permetezési fordulóval is tavaly csődöt mondott. Nekem a cserszegi+ bianca+nektár kombináció vált be, de odafigyelést természetesen igényel.

 

Üdv.: csoxi

Előzmény: Battaglia (9851)
medveger Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9852

Bár nem vagyok "szakértő", de kifejezetten fagytűrő borszőlő (és csemegének is finom, muskotályos) a cserszegi fűszeres, talán azzal lenne érdemes próbálkozni. Gombás betegségekkel szemben is részben ellenálló, fagytűrése kiváló.

Előzmény: Battaglia (9851)
Battaglia Creative Commons License 2011.07.10 0 0 9851

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen (nem direkt termő) szőlőt ajánlanátok nekem fagyzugos helyre. Nógrád megyéről van szó. Minél ellenállóbb fajtákra lennék kíváncsi, ami nem kíván sok permetezést, ellenálló fajták. Felénk főleg direkttermő szőlők a jellemzők, de szívesen létrehoznák  egy új sor szőlőt a kertemben.

Zenit, Bianca, Kékfrankos talán zalagyöngye is amiket leírás alapján jónak találok. Kíváncsi vagyok Ti szakértők mit ajánlanátok, milyen tapasztalataitok vannak. Ezeken a fajtákon kívül valami?

 

Még arra lennék kíváncsi lakhegyi mézest vagy mézes fehéret lehet e valahol kapni faiskolákban, szőlészetekben? Neten nem találok ilyen helyet.

Flanell Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9850

Neked is köszi!

Ha tudok venni, akkor ezzel együtt próbálom ki, aztán let's the war...  :)

Előzmény: RAMBO (9848)
Flanell Creative Commons License 2011.07.09 0 0 9849

Tényleg, ez kézenfekvő.

Épp tegnap találtam itthon egy kis doboz, valami nyaralási reggeliből visszamaradt, több éves mézet, egy próbát megér. Még jó, hogy nem dobtam ki.

Előzmény: medveger (9846)
RAMBO Creative Commons License 2011.07.08 0 0 9848

A Bábolna Bio gyárt rovarcsapdákat, nálunk kiirtotta a darazsakat. Adnak hozzá valami löttyöt, azt kell bele önteni, egy hét alatt megerjed, és gyűjti a darazsat dögivel. Nálam a tetőbe fészkelték be magukat, mondta a rovarirtós fazon, hogy tavasszal, amikor mozogni kezdenek, az áttelelő példányokat begyűjti. Így is lett, megszűnt a darázsjárás nálunk.

Előzmény: Flanell (9844)
gyula. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 9847

Sziasztok.A fehér izabelláról szeretnék információt szerezni.A neten semmi érdemlegeset nem leltem róla,csak a rózsaszínű változatáról és a klasszikus kékről.

medveger Creative Commons License 2011.07.08 0 0 9846

Jenő bácsi a szomszédomban a mézes vízre esküszik (valószínűleg a cukros is jó...)

Flanell Creative Commons License 2011.07.08 0 0 9845

Már csak azért is érdemes nézni a Tour de France-ot (az Eurosporton adják még hetekig), mert nálunk szokatlan szőlőtermelési módokat is láthatunk.

Flanell Creative Commons License 2011.07.08 0 0 9844

Minden évben megtalálják a darazsak és egyebek, viszont a rovarcsapdákba nem nagyon mennek bele, legfeljebb a legyek.

Idén már két hete elkezdtem volna a csapdázást, hogy összefogdossam a nem kívánatos jószágokat, de sem az első szörpbe, sem a második sörbe nem ment bele egy darázs sem, csak pár légy.

Más években éréskor is inkább csak pár marék legyet fogok, darazsat csak néhányat, miközben rengeteg eszi a fürtöket.

 

Körkérdés: mi az abszolút tuti csalétek?

Előzmény: Zalancelot (9842)
apilusz Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9843

Néró is kezd szinesedni!

Szegény tőkének megártott a tavalyi belvíz és az idei felhőszakadások.

Zalancelot Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9842

Valóban a Csabagyöngye már érési fázisban van, nagyon szépek a fürtök .

Vannak rovarcsapdáid, mert a tapasztalat az, hogy hamar megtalálják a darazsak és utánna egyéb nem kívánt vendégek?

 

Az idén még én perenoszpórás levéllel nem találkoztam, enyhe fürtperenoszpórát lehetett találni a másodterméseken, ahol nagyon besűrűsödött a zöld lomb.

Aztért meg nem nagy kár, hiszen az első virágzásból is több kötődött, amit illendő lenne fenntartani.

Előzmény: Flanell (9841)
Flanell Creative Commons License 2011.07.07 0 0 9841

A Csabagyöngye elkezdett peronoszpórásodni, de az Amistar megfogta a betegséget.

Egy hét múlva kóstoló.

Cirfandlia Creative Commons License 2011.07.06 0 0 9840

Ja az öreg Gere fia; de az nem a villányi borász - egyik se, mert ugye kettő van. Ne keltsél itt hangulatot pláne fals információk alapján.

Előzmény: Gutenmorgen (9834)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.06 0 0 9839

Köszönöm!

 

Előzmény: RAMBO (9837)
RAMBO Creative Commons License 2011.07.06 0 0 9838

Virágzáskor volt valami eső-féle, akkor fertőzhetett. Van úgy, hogy 2-4 mm esik (két ötperces zápor), ez csak párásít, de nem nedvesíti át a talajt. Akkor fertőzhetett - egyébként Quadris védte, tehát a fene se érti.

Előzmény: Cirfandlia (9833)
RAMBO Creative Commons License 2011.07.06 0 0 9837

Feslzívódó szerekkel: lisztharmat ellen Topas, Bumper, perenosz ellen Ridomil Gold plus - a hónap közepéig, utána a felszívódóval le kell állni.

Előzmény: Törölt nick (9829)
Flanell Creative Commons License 2011.07.05 0 0 9836

Richard Gere, vagy kinek a fia?   :)

Előzmény: Gutenmorgen (9834)
bbfeco Creative Commons License 2011.07.05 0 0 9835

Na jó reggelt! de hogy jön ez ide??

Előzmény: Gutenmorgen (9834)
Gutenmorgen Creative Commons License 2011.07.05 0 0 9834

Ismerős a vezetéknév? Igen az ő fia a vádlott a pécsi emberölés és lövöldözés ügyében. http://www.fn.hu/baleset_bunugy/20110705/uj_szakerto_tesz_igazsagot/

Cirfandlia Creative Commons License 2011.07.04 0 0 9833

Fürtperenoszpóra miaz? ;) Csodálkozom; mert írtad (és követtem is, a Balaton környéke az ország legszárazabb része idén) hogy micsoda aszály van;hogy a fenébe, miből alakult ki, biztos peronosz az?

Felénk a hétvége és az utóbbi hetek is szárazon, érdemi eső nélkül telt el (1x volt mérhető eső) szelesen naposan. Egy hete én is találtam pár lisztharmatos bogyót, be is paráztam, hogy 9 napra nehogy már kijön permetezés után; ezért múlt hétfőn másodszor nyomtam le az idén először használt Falconnal. Úgy tűnik ez sem csodaszer :) de azért remélem további kártételt nem találok.

Én még 1X max 2x kívánok permetezni, már csak kontaktokkal; a peronosz ellen, ha marad ez a típusú időjárás továbbra is fölösleges felénk bámit használni. Kötődés kiváló volt, a fürtök a záródás időszakában vannak, lassan a betegség fogékonyságuk is megszűnik.

Előzmény: RAMBO (9824)
csite Creative Commons License 2011.07.04 0 0 9832

szerintem az is hátrány a vékonyabbaknál, hogy könnyebben deformálódnak, és nehezebb utána jól zárni őket

 

 

Előzmény: Zalancelot (9815)
Midnightx Creative Commons License 2011.07.03 0 0 9831

Egy direkttermőm levelén megjelent a filoxéra. Leszedjem ezeket a leveleket? Ha jól tudom, a direkttermőket nem károsítja jelentős mértékben, csak hát csúnyák a levelek. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!