Keresés

Részletes keresés

Kludi Kft. Creative Commons License 2012.10.22 0 0 450

Egykaros csaptelepek előnye a kényelmes, könnyű kezelhetőség. A csapkarral pillanatokon belüli beállíthatjuk a kívánt vízmennyiséget, hőmérsékletet. A hosszabb élettartam, egyserű szervizelés valóban jellemző ezekre a termékekre. Nagyon fontos! Óvakodnék a kizárólag csak az ára miatt szimpatikus csaptelepektől, mivel ezek hibátlan működése általában csak rövid időszakra szól. Kicsivel többért, azonban minőségi, márkás termékeket szerezhetünk be, ami a gondtalan használatot akár évtizedekre biztosítja számunkra. A végleges döntés előtt, nem engedhetjük meg magunknak, hogy a valós választékot Kludidesign mintaboltunkban ne tekintsük át. Teljes körű információt (választék, műszaki adatok, forma, ár) kap tőlünk minden érdeklődő.

Schubert Károly

Kludidesign

Skype, Facebook: Kludidesign

web: kludi.com

e-mail: infovkludi.hu

Tel: 06-80/200-313, 06-30/439-76-97

Előzmény: Zöldár (381)
petya1972 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 449

Kedves Csaba! 

Érdeklődnék, sikerült -e  a vizes, habos problémát megoldani, hasonló cipőben járunk mi is. Köszönöm Péter

 

Előzmény: mociker (448)
mociker Creative Commons License 2012.06.17 0 0 448

Köszönöm az infót.

Átnézem a weboldalt.

Üdv:Csaba

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (447)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2012.06.15 0 0 447

Szia!

 

A Kessel nevű gyártónakvan olyan szifonja, amibe lehet rakni olyan betétet, ami megakadályozza a hab és a víz megjelenését ilyen esetben. Jópofa dolog, egyszerű az elv mint egy faék, viszont elég borsos az ára és az általam ismert magyarországi forgalmazó is tönkrement. 

http://www.kessel.de/produkte/ablaeufe-und-rinnen/objektablaeufe.html

 

Talán itt megtalálod.

Előzmény: mociker (446)
mociker Creative Commons License 2012.06.05 0 0 446

Sziasztok

Most akadtam erre a fórumra,és lenne is egyből egy, furcsának tekinthető kérdésem.

10 éve lett építve a fürdőszobánk,és azóta azzal a gondal küszködünk,hogy ha teljesen kinyitom a kád lefolyó szelepét,a padlóösszefolyó rácsából folyik visszafelé a fürdővíz.Az a baj,hogy a kád magasra van helyezve,és akkora a vízoszlop nyomása,hogy a padló összefolyóból nem tud olyan gyorsan távozni a víz,mint ahogy beleérkezik.Nincs eldugulva sehol semmi.Eddigi megoldásom az volt,hogy ezüst színű barkácstapétával ragasztottam le a rácsot.Ez tökéletesen bevált.

Viszont most átépítjük a házat,és a fürdőszoba padlólapja cserélve lesz,de nem lesz felverve az aljzatbeton,tehát nem tudok a csővezésen módosítani.

Arra gondoltam,hogy egy zárható padlóösszefolyót kellene beszereznem,és ezt beépítenem,de nem találok sehol sem ilyen összefolyót.

Itt lenne a kérdésem:

Tud valaki valami üzletet,ahol beszerezhető lenne ilyen összefolyó?

Vagy valaki tudna valami okos megoldást a problémámra?

Vagy jobb híján maradjon a leragasztás?

Válaszotok előre is köszönöm.

Csaba

Dunit Creative Commons License 2012.05.23 0 0 445

 Már több mint 4 hónapja a fehér lett beépítve !

Megteszi az is.

Előzmény: Ani810605 (444)
Ani810605 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 444

Én láttam egy katalógus egy bemutató teremben ahol voltak szines szaniterek. Arra nem emlékszem, hogy kék volt-e de egy próbát megér.

http://www.mezora.hu/termekek/szaniter/

Előzmény: Dunit (443)
Dunit Creative Commons License 2011.11.04 0 0 443

 Üdvözlet !

 Keresek egy alsó kifolyású WC csészét. A lényeg, hogy kék legyen bármilyen árnyalatban, már nem számít.

 Sőt a szürke is elmenne.

 Hol vegyem meg , elfekvőben nincs véletlen valakinek.

 Jó árat adnék érte.

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.09.23 0 0 442
Előzmény: Kaktuszok_ (441)
Kaktuszok_ Creative Commons License 2011.09.22 0 0 441

Sziasztok!

 

Én éppen egy tusoló burkolásához készülök. Sok padlólap között válogattunk és egyszer csak jött az ötlet, mi lenne, ha vízzáró beton (AQUANIL VÍZZÁRÓ CEMENTESZTRICH C-25) felületére süllyesztenénk válogatott kavicsokat. A cél: vízzáró, csúszásmentes felület. Lenne-e valami hátránya? Kivitelezhető? Elegendő a beton vízzáró képessége?

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.09.08 0 0 439

Ha kopog a vakolat, vagy nagyon málik, azzal nincs mit tenni, újra kell vakolni, mert semmi teherbírása nem lesz, rákerül a csempe és azzal együtt fog leesni. Újravakolás után bármilyen méretet fel tudsz tenni ami tetszik, de nagyon fontos dolog a minimum 3 mm-es fugatávolság!

Előzmény: KalásziM (438)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.07 0 0 438

 Megvan a 70 x70-es zuhanytálca.

 

 

 Lemez, 10 rugó.

A további kérdéseim :

  A fal nem valami stabil, régi meszes vakolat.

 Gondoltam ezt kéne valamivel erősíteni.

 Mi lenne az ?

 Vagy a korábban javasolt folyékony vízszigetelés jó ide is ??

 Csempe menne rá.

 Ebből melyik a praktikus ?

A normál 15 x15 ös vagy az ennél nagyobb méret ?

 

 A tanácsokat előre is köszönöm :

 Misi

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.08.15 0 0 437

Szia!

 

A Jika gyárnak van 70x70-es zuhanytálcája, de az tény, hogy ha jól megcsinálnak egy épített tálcát, akkor az örök élet.

Előzmény: KalásziM (431)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.14 0 0 436

 Értem.

A mozaikra először azért gondoltam, mivel az ives felülettől nem tudtam elszakadni.

 De nincs ez szabályba sehol leírva, így valószinű a 10 x 10 - es és a 15  x15 csempe jön számításba. A kiemelés lenne 15 cm, a perem 10 cm és a mélység szintén 10, a fenék némilejtéssel. No majd megoldjuk .

 Kösz mégegyszer !

 Apropó nem először burkolok. Pont 11 éve egy  un.  belépő előtti kis terasszszerűséget  valami maradék metlachiból, fagyálló csemp. ragasztóval. Túl képpen a vágás ami borzasztó volt.

 Még mindig sértetlen.

Előzmény: M63FUN (435)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.14 0 0 435

hát ha ilyen tálcás dolgon töröd a fejed elmondom én hogyan csinálnám. kikenném a padlót szigeteléssel biztos ami biztos. aztán ráraknám ezt a tálcát amit szintén kikennék, majd simán kiburkolnám, speciel semmiképpen sem mozaikkal.  hogy az mennyire szép az izlés dolga, de használati szempontból öngól. szóval vennék csúszásgátlós csempét vagy ha azt nem kapok akkor egy matt felületű 10*10 vagy 15*15 cm-eset(azzal könnyen ki lehet játszogatni a lejtést). és simán ráburkolnék a szigetelt tálcára. a folyékony fólia és a 2komponensű is közvetlenül burkolható száradás után. burkolóra nagyon figyelnék, mert a padlóösszefolyót is rendszeresen a  fürdő legmagasabb pontjára teszik, ami itt még nagyobb baj. vagyis a lejtést nagyon kell figyelni. és ha ez megvan akkor spéci víztaszító fugával fugáznám ki, biztos ami biztos alapon. az oldalfalakat pedig sima csempével burkolod, méretük ugye ott izlés dolga. nálunk a telken ilyen zuhanyzó van és sokkal jobban szeretem mint a tálcás témát. ha jó benne a kő egyáltalán nem csúszik. és minden hasznos területet ki lehet használni mert ugye faltól falig is lehet a zuhany mondjuk 108,3 centin is. és nem látszik

a spéci víztaszító fugát pedig jelölés alapján lehet felismerni, a csomagoláson  "cg2 w" jelzés van. általában azonban "cg2 arw" szokott lenni. jelölés egyszerű -> cg2 = cementalapú flexibilis fagyálló  a W a fontos mert az a víztaszító ennek kell benne lennie. az "a" meg az "r" pedig kopásálló és kosztaszító. ez a fuga nem vészes 5 kg cg2 arw-t vettem 2500 ft bruttóér. (márkát nem írok)

Előzmény: KalásziM (434)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.14 0 0 434

 Köszönöm, megfontolom !

 

 És akkor a technológia ?

 Jelenleg egy beton padozat van -, mint a kamrákban általában.

 Erre menne az a folyékony valami , , majd egy vékony beton tálca, aminek pereme van. Ezután ezt ki mozaikozni ?

 Vagy a betontálcát előre gyártani fejjel lefelé a lényeg egy lyuk a  fenekén a lefolyónak. Amikor kész,  megszilárdul a helyére tenni, bekötni a lefolyót és mozaikozni ?

 Vagy csak téglából úgy kirakni ?? és burkolni.

 persze minek ennyire bonylítani !

 Egy beton lemez a már lekent vízszigetelésre, a széleken meg a betont  izlés szerint felhozni, pl. 15 cm -t.

 szilárdulás után burkolni.

 Kérdés mennyire lesz szép, végül nem a 'Szigetre lesz ez a zuhanyzó.

 

  Misi

Előzmény: M63FUN (433)
M63FUN Creative Commons License 2011.08.14 0 0 433

a komoly vízszigetelés neve folyékony fólia. nem is vészesen drága. a kétkomponensű már drágább, de beltérre jó a sima is. azt ecsettel/teddy hengerrel felhúzod és kész. sarokba  gumiszalag erősítésnek. egy ülőkádnál sztem sokkal jobb egy burkolt zuhanyzó. az ülőkád egyesíti a kád és a zuhanyzás összes hátrányát sztem.

Előzmény: KalásziM (431)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.14 0 0 432

  És még mindig a fürdőszoba !

 A 'neves'  (? ) építészetilapok mutogatják, hogy gazdagéknál a két mosdó a menő egymás mellett. Ok. biztos van ilyen igény.

 Én meglennék e nélkül is.

Viszont egy 57 m2 -es lakásban a külön WC,   főleg a 6. -on alapvető követelmény.

 Mostanában volt szerencsém ekkora méretű lakásokat megnézni - jó sokat, vagy 40 körül.

 Hát külön WC csak elvétve akadt - legtöbbször a fürdőben volt, egyszem. Olyan hogy kettő meg csak egyben volt szerencsém látni - na  nem  ezért nem vettük meg , sok egyéb hátrány is volt, így sztornó.

 Most egy olyan kégli felújítása folyik ahol a WC szintén a fürdőszobában van. 

 Gondoltam , ha lúd hát legyen kövér. Van egy 1,2  x 2 m-es kamra. Oda menne  egy  + WC és egy zuhanyzó.

 Mecsoda luxus lesz !

 

 A folyósó végi budikhoz képest !!

KalásziM Creative Commons License 2011.08.14 0 0 431

 Van benne valami !

 

 A napokban is keresek bizonyos vállakozókat - hirdetik magukat, hogy 3 órán belül kijönnek, és mikor mondom, ne kapkodjuk úgy el azt a dolgot jó nekem ha harmad jönnek és a konkrét munka csak úgy 2 hét múlva kell,  lelohadnak!

 

 Ezek szerint mégsincs pangás ?? !

 

 Más keresek 70 x 70 cm es zuhany tálcát. A google elzárkozótt, szerinte nincs, vagy én vagyok béna. Tehát  ilyen méret kellene , ha létezik egyáltalán . Egy másod fürdőszobába lenne. Jó lenne az ülő kád is. Na itt már a google okosabb volt . Megmondta, hogy  létezik elvben egy 65  x105 -ös méret, ez ha lenne,  vinném. Ha nincs marad a un. kirakós. Állítólag mozaikból nagyon praktikus zuhanytálcákat lehet kirakni. Igaz komoly vízszigetelés kell alá. (vagy az alattam lévő szomszéd  a bolondokházába kerül!! ).

 

 Vélemények. ?

Előzmény: Gyurco78 (430)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 430

Némely vállalkozónál örülhet az ember, hogy egyáltalán megcsinálják, amit kell, nem hogy még vigyázzanak is...

 

Előzmény: KalásziM (428)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.08.09 0 0 429

No én ezért nem vagyok hajlandó eladni a Wellis cuccokat, nem járatom le vele a munkahelyem. 

Előzmény: LVMH (427)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.06 0 0 428

 Nem veszek jakuccit, viszon anno a vállalkozó segédje a fürdőkád szerelvényezésénél a csaptelepet a nagy , a bazi nagy svédfogóval fogta meg. Pedig szóltam nékie, hogy vigyázzon - igaz a szájába nem rágtam, hogy finomabb fogó kell oda  + szarvasbőr - nekem elég lett volna holmi rongy is.

 Az új kádtöltő csaptelepen a fogó fognyomai szépen látszottak. Mikor szóvátettem , még neki állt feljebb .

 Most olyan apróságot fel sem hozok, hogy akád zománcát is illett volna védeni valahogy !!

LVMH Creative Commons License 2011.08.06 0 0 427

Wellis, jacuzzi, masszázsmedencék, élménymedencék

 

Kerüljétek a Wellis termékeket, mert így megkímélhetitek magatokat egy drága csalódástól! Ha újra a vásárlás gondolatával játszanék, mindenképpen kiizzadnám a magasabb árat egy tényleg kiváló termékért, a Wellis közelébe sem mennék! Én a következőképpen jártam tavaly, év végén, mikor vettem egy kültéri Borneo jacuzzit a Wellis-től:

 

Telepítés:

 

A telepítést végző „szakemberek” a jacuzzi környékét módszeresen, 2-3 cm-es szemétdarabokkal, rögzítő anyagokkal és cigaretta csikkekkel teleszórták a csomagolás, bontás, installálás 3-4 órás ideje alatt. A jacuzzihoz applikált LCD televíziót és DVD rádiót a telepítést végző szakember szerint „a hidegre való tekintettel” nem lehetett bekapcsolni. A telepítés alatt kiderült, hogy a gyár nem megfelelően, téliesítés nélkül küldte a medencét, így az egyik szivattyú be volt fagyva. A szerelők – elmondásuk szerint – a gyárba nem tehetik be a lábukat, így nem nagyon vannak képben, szitkozódva, a vállalkozói díjukat keveselve, a szakszerűségnek a látszatát sem szem előtt tartva, elindítottak a szivattyút!

 

Az már csak apró kellemetlenség volt még a beüzemelést követően, hogy sem az értékesítők, sem a szerviz nem tudta megmondani, mitől áll le folyamatosan a jacussi, magam jöttem rá, hogy a keringetés és fűtés külső szelepe (jet) zárható!

 

Hibák, szerviz:

 

Amikor először próbáltuk tavasszal az LCD-t és rádiót, akkor  – talán a nem megfelelő, vagy hiányos – telepítés miatt nem működött. A kereskedő által ajánlott „hifi” 500.000.-Ft, és két (alig)közepes hangfalat, egy csak kínai írásjeleket produkáló LCD tv-t, és egy Sony feliratú vízálló dobozba dugott, kezdetben Sencor (most már JVJ, nem JVC) autós DVD/rádiót takar.

 

2011. április közepén bejelentettük az addigra már egyre tornyosuló hibákat. Az időközben megérkező szerelő három hétre rá jött helyszíni javítás céljából, majd közölte, ő életében nem látott ilyen külső szerelésű LCD televíziót, nem tudja mi a gond a DVD-vel, ezért elviszi, mivel ez a helyszínen nem javítható. Ugyanekkor fényképezte le a befúvó fejeket (jeteket), amikről alig néhány hónap alatt elkezdett kopni a dekor-króm réteg! Azt mondta: „szerintem küldenek újat a gyárból, de a vegyszereket az sem fogja bírni”! Persze, azóta sem küldték!

Ugyanő javította ki az előző szerelő által túlhúzott, ezért leesett víz alatti lámpakeretet is.

 

Húsz nappal később, május 30-án a szerviznek címzett e-mailben szerettük volna megkérdezni a javítás várható időpontját. Mivel nem kaptunk sem írásos, sem telefonos visszajelzést, június 6-án értékesítőnk segítségét kértük, vegye fel a kapcsolatot a szerviz vezetőjével. Június 22-én újabb levélben elkértük tőle a technikai vezető telefonszámát. Még ezen a napon 2 alkalommal kerestük, de nem vette fel a telefont. Másnap sikerült elérnünk és tájékoztatott, hogy azért nem javították meg a DVD lejátszót, mert a munkatársuk, aki ért hozzá, nagyon rég óta beteg, ezért hetekkel eltolódnak a szervizes munkálatok… J

 

A következő 30 napban kétszer jeleztük a budaörsi értékesítőnek a problémát, ő mindig a „gyár” ügyfélszolgálatára hárította a felelősséget. Aztán jött a szerelő (a kiváló JVJ DVD-vel), mely egészen 3 alkalommal produkált sikeresen hangot, azóta sem…

 

Apróságok:

 

További – ezekhez képest apró – bosszúság, hogy a fejpárnák hátulja a tartótüskéknél kezd kirepedezni! A fém részek, csavarok rozsdásodnak, a króm részek erősen kopnak, cserére eddig a cég nem volt hajlandó!!!

 

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az alapfunkciói működnek a medencének, használható, jól tartja a hőt, a szivattyúk jók, a levegőbefújás is rendben van, csak én nem ezért fizettem...

 

A végére néhány vicces gondolat a honlapról: 

 

A több éves fejlesztési munka, a nagy értékű beruházások és a jelentős szakmai tapasztalat eredményeként olyan termékeket kínálunk vásárlóink részére, amelyek hűen tükrözik a magas minőség iránti elkötelezettségünket. Ha-ha-ha...

 

 

Hórvölgyi Dániel Creative Commons License 2011.07.28 0 0 426

Szia!
Harzo technológiáknál nem jelent problémát a meglévő csempe méret, mert a teljes felújítás vastagsága 4-6 mm kb.
Amúgy, ha érdekel a technológia akkor küldhetek egy bemutatót róla, illetve szivesen írok róla részletesebben.

A vakolást is válalják a szakembereink, illetve meg lehet spórolni a töbszöri glettelést és a tükör glett kialakítását anyagainkkal.

A fal részeknél sem kell aggódni a penésztől, ha Harzo fesékkel van lefestve, mert az aynagnak 120-140 g/m2 páraátaresztése van ami felér a legjobb szilikátfestékekével.
Emellet a felületéről le lehet törőlni szivaccsal a penészt ha kiütne.

 

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok fórumban és e-mail-ben akár.

Előzmény: boxer-gs (424)
Hórvölgyi Dániel Creative Commons License 2011.07.28 0 0 425

Szia!

Igen ismerem a technológiát. Álatában Mapei anyagait szokták használni ehez.Ezek műgyanta alapú ragasztó anyagok.

Megoldható technológia,csak szerintem ezek a mügyantás dolgok elég gyengék még mindig és nem szoktak hosszabb ideig kitartani.

Főleg fürdőszobában ahól nagy a páratartalom illetve az erős vizes közeg.
Emellet a fürdőszoba teréből is sokat elvesz az új csempe méret.
Én ha ajánlhatok egyszerü és jó megoldást akkor az Harzo technológiák csempefelujítását ajánlom.
-15-20 év tartosság

-teljes körű víz elleni védelem

-költség hatékony megoldás
-gyönyörű csempe felületek, meglévő csempe bontása nélkül
-elhanyagolható vastagság
Ha érdekelne akkor küldhetek képeket, de élőben is megtekinthető akár, illetve adhatok részletesebb ismertetőt a technológiáról.

Előzmény: obga (423)
boxer-gs Creative Commons License 2011.07.24 0 0 424

Gondolom, ahhoz fel kell csiszolni, érdesíteni a régi csempét, hogy megtapadhasson az új réteg ragasztója. Nálam is most aktuális a fürdő (meg konyha, meg wc) totál felújítása, de nálam már szűzek a falak, sőt előtte még vakoltatnom is kell.

Épp szaki-keresőben vagyok. Ha tudtok jó szakembert Dél-Pesten, ne tartsátok magatokban az infót!

 

A rácsempézésnél nem okozhat gondot, hogy így a fal szintje beljebb kerül? Szerelvényeknél rendben lesznek a távolságok, hézagok a faltól?

Előzmény: obga (423)
obga Creative Commons License 2011.07.24 0 0 423
Sziasztok! Belekezdtunk mi is a felujitasba. Ki is valasztottuk a kivitelezot aki mellesleg regi ismeros.
A szaki allitja, hogy pl a furdoben nem kell leverni a csempet mert ra tudnak csempezni. Hallottatok mar ilyenrol?
Falusi012 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 422

Üdv, lakásfelújítás vállalunk elérhető áron!

http://www.expressz.hu/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=27232686&cid=40

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.07.21 0 0 421

Másokat kijavítani biztosan jobb érzés, mint tanácsot adni.

Előzmény: Zöldár (418)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.07.21 0 0 420

Köszönöm a felvilágosítást, most már tudom, hogy a pára az nem nedvesség. :))))))

Előzmény: Zöldár (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!