Keresés

Részletes keresés

Lara88 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1869
Nekem csop-társaim voltak már, és azt mondták, hogy a honlapon pár nappal hamarabb volt fenn az eredmény mint 30 nap... de sztem ez a vizsgázók számától is függ...
Előzmény: baluka22 (1868)
baluka22 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1868
nekem 17-én. Azért sok sikert kívánok! Azt nem tudod, hogy itt az eredmény ténylegesen 30 nap, mint ahogy a honlapjukon is áll, vagy olykor-olykor felkerül hamarabb? Nem igazán tudom, most voltam először. Mindenesetre le a kalappal a KITEX előtt, nagyon kedvesek voltak.
Előzmény: Lara88 (1867)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1867
Szia Baluka!

Sajna a nyelv különböző, ezért nem tudunk anyagot cserélni!
Igen, látom hogy az angol valamennyivel "kereskedelmisebb" volt!
Neked is 19-én lesz a szóbelid?
Előzmény: baluka22 (1866)
baluka22 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1866
Hello Lara!

Én is tegnap voltam KITEX-en angolból. Gondolom te németből, mert nekem más témák voltak. TESCO-s siker titka, kiskereskedelem, boltok versenyképessége, aztán egy cég új stratégiája, magnón is ausztrál vállalatokról volt szó, aztán persze volt ilyen is, hogy diákmunka, ill. karácsony előtti bevásárlás és költekezés. Elég sok dologra kiterjedt, szerintem nem volt annyira könnyű, de persze ez mindig relatív. Én speciell könnyebbre számítottam.
Csatlakozom hozzád, és én is szívesen várom a tippeket a szóbelire :)
Előzmény: Lara88 (1865)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1865
Sziasztok!

Én ma voltam Kitex - nyelvvizsgán... sztem nem volt nehéz! Nem nagyon véltem felfedezni a "szakmai" (kereskedelmi) részeket! A dohányzás, a kollégiumi specifikumok véleményem szerint nem tartozik a kemény kereskedelmi témákhoz!

Aki már volt Kitex-en, - attól kérek most egy kis segítséget, hogy a kötetlen elbeszélgetés részben mivel találkoztatok már!?
És hogyan készültetek a szóbeli részére?
napfényíze Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1864

Szia!

 

Én 3 éve csináltam, idegenforgalmi szaknyelvből. Jó tapasztalatom van. Hála elsőre meglett :). Akkor azt kérdeztem, hogy mi volt ebben a szaknyelv? Mert szinte egy általános nyelvtudással is meg lehet csinálni. De persze azért kellett rá készülni. Én tudom ajánlani. Most én is azon gondolkodom, hogy angolból melyiket csináljam. De szerintem az is KITEX-es lesz. Angolból voltál már vmilyenen?

Az írásbeli olyan, amilyen neten, ill. könyvben is van. Szóbelin volt pár mondat magamról, aztán egy képleírás. Vízi sport volt asszem, és egy szituáció. Vmilyen programot kellett megszervezni, de nem volt túl nehéz. Mikor szeretnél menni?

Előzmény: Hadrian84 (1859)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1863

Sztem olyan értelemben lehet egyesíteni, h el kell fogadniuk két különböző fajtájú, de azonos szintű nyelvvizsgát együtt. Közös komplex papírfecnit nem kaphatnál rá, de gondolom az nem is fontos.

Egyébként én már kérdeztem hasonlót ebben a topikban és részletes választ kaptam, keress rá.

Előzmény: lcsili (1860)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1862
http://www.nyak.hu/doc/abc/tajekoztato.asp

íme a táblázat a lap alján, ez a mérvadó
Előzmény: lcsili (1860)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1861
Az 1000 Fragen tényleg jó, csak sok. Az a gond, h kevés az időnk már a vizsgáig és nem kezdtünk el időben készülni. Gyorstalpalás van, és ilyenkor jól jönnek a tételek, mert nincs időnk keresgélni meg kidolgozgatni. De egyebekben igazad van és köszi a választ, a google.de amúgy jó ötlet.
Előzmény: baluka22 (1858)
lcsili Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1860

Szia!

 

Az egyesítéssel észen kell lenni. Majd tudasd már velem is, hogy mit ír a felvi, mert érdekelne. Az igaz, hogy a C1, B2, B1 mindenhol ugyanaz, csak nem lehet minden egyesíteni. Azt nem tudom, hogy a felvételinél elfogadja-e, hogy írsbeli B2 Origo, szóbeli B2 ECL, mivel ezeket nem lehet egyesíteni. Vagy csak az a lényeg, hogy van két B2-d és jár a pont?

Köszi 

Előzmény: baluka22 (1854)
Hadrian84 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1859

Sziasztok,

Valaki tud valamit a KITEX es német nyelvvizsgáról?

a sulimban minden nyelvvizsgát elfogadnak, erről egész jó dolgokat hallottam.

Üdv

baluka22 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1858
Hello BitterSweetSymphony!

1000 Fragen 1000 Antworten?
Szerintem az a könyv nagyon részletes és elég sok mindenre kitér. Ha esetleg valami nincs benne (pl: nézegettem most a felsőfokú témakörlistát ECL-nél: eutanázia), ahhoz meg google.de -n keresve elég jó cikkeket tudsz találni különböző német újságok internetes oldalain is, ha nem akarsz egyedül bizonytalan mondatokat írogatni, és azokat memorizálni. Biztosan találsz valamit mindenhez és biztosan sokkal nívósabb szövegeket, mintha bárkitől is kölcsönkérnéd a kidolgozott tételeket. Persze azért szelektálni tudni kell, hogy melyik szöveg jó és melyik nem.
baluka22 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1857
Válaszolt időközben a Felvi és a Nyakot is felhívtam, lényeg, hogy legyen mind a kettőből (szóbeli és írásbeli) ugyanazon szintnek megfelelő bizonyítvány valamely akkreditált ( http://www.nyak.hu/doc/akk_vizsgakp.asp ) nyelvvizsga-központnál. NEM kell egyesíteni A-t és B-t, ha különböző nyelvvizsga-központtól van, automatikusan komplex, automatikusan elfogadják. Ha esetleg valaki szintén továbbtanulás előtt állna, és hasonló jellegű kérdése lenne..
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1856

Hello!

 

Áprilisban megyünk német B2 és C1 ECL-re és az lenne a kérdésem, h nincsenek e véletlenül valakinek kidolgozva a szóbeli témakörök? Illetve tud e olyan linket valaki, ahol van ilyesmi. Én nem találtam, de ez nem jelent semmit.

 

Köszi és Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1855
baluka!

a www.nyak.hu oldalon megnézheted, hogy mit mivel lehet egyesíteni. a felvinek nem kell mindenképpen egyesített bizonyítvány, csak az a lényeg, hogy egyesíthető legyen a kettő.
baluka22 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1854
Szia lcsili!

Igazából én ezen még nem gondolkoztam el (egy ORIGO írásbeli és pl. egy EURO szóbeli egyesítésén), de még jó, hogy megemlítetted, írtam is egy emailt a felvinek, hogy kell-e egyáltalán egyesíteni. Elvileg a C1 szint az itt is C1, ott is C1.. Épp ezért egységes, vagy csak én gondolom így?
Legalábbis én el tudom így kézpelni, ez olyan egyszerű lenne így :))
Mindenesetre írok, amint hivatalos forrásból megtudtam valamit.

Szép napot:}
lcsili Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1853

Szia!

 

Igen, sajnos csak 50%. Azért ne add fel! Én a helyedben maradnék az Origonál, van sok jó gyakorlókönyv, amit érdemes végigcsinálni.

Tanítottam olyan fiút is, akinek 13. alkalommal lett meg az írásbeli.

Szép napot!

Előzmény: siluka (1852)
siluka Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1852
Még az most jutott eszembe, hogy tulajdonképpen akkor sem lenne meg ha az olvasáskészség 40% lenne? mivel az ugye 8 pont és még akkor is csak 25 pontom lenne az írásbelin ami 50%.
Most már értem, eddig nem nagyon mélyültem el ebbe a pontrendszerbe... köszi hogy felnyitottad a szemem!
Előzmény: lcsili (1848)
siluka Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1851
Hali!
Biztos, hogy neked van igazad. Csak azért gondoltam így mert a honlapon az van hogy az írásbelinél a min. pontszám amit részfeladatokként el kell érni az 8 4 8 (olvasás, közvetítés, íráskészség)és eszerint a min. amit el kell érni az 20 pont. Az én pontjaim pedig 20/5 , 10/7 és 20/10, ami a 22pontot adja.
Csak az idegesít, hogy ez már a 4. vizsgám volt h megkapjam a diplomát, de mindig van1 olyan rész ami nincs meg. Próbáltam már egynyelvűt 2-szer (Cils), BME közép szóbelit, ott a magnó nem ment, és most az alap origo-t. Kezdek kétségbe esni... :(
De lehet az ötödik majd sikerül... :)
Köszi azért!
Előzmény: lcsili (1848)
lcsili Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1850

Szia!

 

Sajnálom, hogy nem lett túl jó a magnód! Szerintem is túl sok hívja van, 99%, hogy esélytelen...

Szerintem próbálkozz máshol minél hamarabb, a BME például hasonló az Origohoz és annak talán könnyebb a magnója. Vagy ECL, TELC, stb...

Egyébként a továbbtanulásnál azt tudod jelölni, hogy az írásbelis az Origonál lett meg, a szóbelid meg valahol máshol? Úgy is plussz pont, ha nem tudod egyesíteni?

Szép napot és sok sikert!

 

Előzmény: baluka22 (1843)
siluka Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1849
Nekem az egyik ismerősöm volt telc angol b2-n most márciusban. Neki szóbelin az volt a feladat, hogy a másik vizsgázóval beszéljen a szeptember11.-i terrortámadás következményeiről a repterekre vonatkozóan. Olyanokat, hogy milyen biztonsági intézkedéseket tettek, meg miket vizsgálnak, mit nem szabad felvinni a gépre stb. szóval elég gázos téma volt.
lcsili Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1848

Szia!

 

Nem akarlak elkeseríteni, de nem jól számoltál szerintem.

Az olvasáskészségen maximum elérhető pontszám: 20 pont

Közvetítés maximuma: 10 pont

Íráskészség maximuma: 20 pont

Ha jól számolom, akkor olvasáskészségen ha 25%-ot értél el, akkor az 5 pont, a közvetítésen a 70% 7 pontot jelent és az íráskészségen 50% 10 pont. Ha összeadom a pontokat, akkor 5+7+10=22 pont. Ahhoz, hogy sikeres vizsgéd legyen 60%-ot kell elérni, a maximum 50 pont, azaz a 60% 30 pont. Szóval nem sok érteleme van fellebbezni. Legközelebb... :(

Jól számoltam?

Ne add fel! Szép teljesítmény a szóbeli is!

Előzmény: siluka (1846)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1847
add be a felülvizsgálatot és reménykedj. mást nem tudok javasolni.
Előzmény: siluka (1846)
siluka Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1846
Sziasztok!
Mit csináljak ha az origo alap komplex vizsgán nem lett meg az olvasáskészségem? 3 pont hiányzik hozzá, 25% lett. Egyébként a közvetítőkészség 70%-os,az íráskészség pedig 50%, a szóbelim is 85%. Szóval annyira nem vagyok hülye sztem. :( Csak elkeseredett.
Köszi
baluka22 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1845
Semmi gond, számítottam erre :)
Azért köszönöm a gyors hozzászólásodat.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1844
hello baluka!

a felülvizsgálati kérelem beadásával sajnos minden puskaporodat előtted, több lehetőséged nemigen van. :( ha 6 pont kell a sikerhez, akkor sajnos sok jóval nem kecsegtetlek, mert 6 pontot egy 100 pontos írásbeliből is majdnem lehetetlen összeszedni, nemhogy egy 20 pontos laborból... várd meg a felülvizsgálat eredményét egyelőre. az elbírálás határideje 10 munkanap, tehát a 30 napos intervallum vaklárma. ha változik a pontszámod, akkor azt a neten látod majd először (ott, ahol anno a vizsgaeredményeidet is közölte az itk). ha nem változik 2 hét alatt sem, akkor valószínűleg elutasították a kérelmedet. a levél pedig nem sokkal ezután megy majd, nem tudom pontosan, hogy mennyivel (én nem foglalkozom felülvizsgálattal).

lehet, hogy jobban jártál volna, ha a felülvizsgélat beadása előtt bejössz megnézni a dolgozatot és csak aztán írod meg a kérelmet, bár 6 pont akkor is szinte esélytelen vállalkozás... remélem, nem lomboztalak le nagyon, mert a szóbelid tényleg impozáns eredményű!
Előzmény: baluka22 (1843)
baluka22 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1843
Sziasztok!

2010. márciusában voltam felsőfokú ORIGO "C" típusú (komplex) nyelvvizsgán német nyelvből. A szóbeli, bizottság előtti vizsgám 86%, az írásbelim pedig 84%-os lett.
Viszont az internetes eredményközlés alapján a 20 pontos magnóhallgatáson 2 pontot (10%) értem el, így szóbeli vizsgám sikertelen.

Visszaolvastam elég sok hozzászólást, így elsősorban microlas, tőled kérdezném, van-e valamilyen tipped, hogy mi ebben az esetben a teendő. Időközben beadtam egy felülvizsgálati kérelmet is. Éreztem, hogy tényleg nem lett túl jó a laborom, de 2-nél több pontra számítottam jóval, és bíztam benne, hogy meglesz a minimum 8 pont (40%). Szinte majdnem mindegyik kérdéshez írtam, és csak olyan információkat, amit tényleg a szövegből hallottam.

Nem szeretném, ha elvesznének a szóbeli pontjaim. A következő felsőfokú időpont csak júniusban van, engem viszont nagyon szorít az idő a továbbtanuláshoz szükséges nyelvvizsga-bizonyítvány fénymásolatának bemutatása miatt, így lehet, hogy a májusi EURO-s nyelvvizsgára be kellene iratkoznom (jel. határidő: április 9.). Felhívtam ugyanis az ITK-t, ahol azt mondták, hogy 30 napon belül értesítenek a felülvizsgálati kérelem elbírálásáról. Ez viszont nagyon sok idő, addig bőven kifutok az időből, és persze ha közben beiratkozok más nyelvvizsgára, akkor pénz, pénz, pénz... :(

Nem tudom mit tegyek, jelentkezzek-e valamilyen más nyelvvizsgára, várjak-e... És ami azt illeti, nem fűzök túl sok reményt a felülvizsgálathoz... nyilván nem én vagyok az első ember a világon, aki elcsúszik a laborvizsgán...

Előre is köszönöm a választ.


kingumi Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1842

Sziasztok!

Volt valaki mostanában TELC angol B2 nyelvvizsgán, mert éredekelne, hogy a szóbelin milyen témakörök szerepeltek mostanában, mind a prezentációnál, a véleményalkotásnál és a szervezős feladatnál.

attiati- Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1841
Korábban láttam egy tanulópartner kereső oldalt (magyar), de nem emlékszem a címére. Csak annyi rémlik, hogy 30-40 ország zászlója volt a főoldalon. Tudjátok, hogy mi az oldal címe?
lcsili Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1840

Szia!

 

Több féle lehet: baráti levél, hivatalos levél vagy fogalmazás. Információ kérés, panaszlevél, munkára jelentkezés, valami ellen, mellett érvelni.

 

Előzmény: marky.mark (1838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!