Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10968

A törvény leírja:

(1) A rokkantsági ellátás összege 

  1. a 3. § (2) bekezdés b) pont ba) alpontja és az 5. § (2) bekezdés a) pontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka és legfeljebb a minimálbér 45 százaléka, 
  2. a 3. § (2) bekezdés b) pont bb) alpontja és az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább a minimálbér 45 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka, 
  3. a 3. § (2) bekezdés b) pont bc) alpontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka, 
  4. a 3. § (2) bekezdés b) pont bd) alpontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 70 százaléka, de legalább a minimálbér 55 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka. 

(2) Az (1) bekezdés alkalmazása során minimálbér alatt a Tbj. 4. § s) pont 1. alpontjában meghatározott minimálbérnek a 2012. évre megállapított összegét kell érteni.

 

Előzmény: mlele (10967)
mlele Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10967
Köszönöm a választ. A ketegoriánkénti lebontást hol lehet megtalálni?
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10966

Mlele!

 

 

  • Akit a komplex felülvizsgálat alapján D kategóriába soroltak, (tehát egészségi állapota 1-30% között van és orvosszakmai szempontból önellátásra képes, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható) a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka jár rokkantsági ellátásként.
évalymekor Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10965

Kopi12

Köszi!

mlele Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10964
Üdv. Kérdésem lenne meglett az 1095 napom d kategoriát kaptam 72százalék egészségcsökkenést. Mekkora összegre számithatok? Közmunkán voltam mind a három év alatt
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10963

Akkor jó,mert nem tudnak lerázni,sajnos itt tartunk,

sikeres ügyintézést,2-fokon meg számodra kedvező elbírálást kívánok.

évalymekor Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10962

Szia !Van igazolásom hogy átvették . Várom a telefont hogy mi történt hol lehet a papirom.Hétfő óta nagy csend. A jövő hetet ujból a hivatalban kezdem .

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10961

Hello!

 

Amikor beadtad a fellebbezésed,kaptál igazolást hogy átvették.

Vagy ajánlottan postáztad nekik?

Mivel Te ezzel hitelt érdemlően tudod bizonyítani,hogy szabályosan jártál el.

Vissza az RSZSZ-hez,az igazolásoddal,és ne hagyd magad lerázni.

Szép egy ügyintézés,mondhatom.

évalymekor Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10960

Másodfokra fellebbezést adtam be julius10-én. Október 6 -án voltam a rehab. előadónál aki közölte hogy nem találják a rendszerben a beadványomat. Ilyenkor mi van ???????????????

 

BJszakért Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10959

Packop

nem kell egészségbiztosítási járulékot fizetni a megváltozott munkaképességű személyeknek az Szja tv. és Mmtv együttértelmezése értelmében.

Rehab ellátásból (B1, C1) vonnak 10% nyugdíjjárulékot és kész Mmtv szerint.

 

Tunderke93

sajnos Mmtv és végrehajtási rendelete szerint Hivatalnak 60 napja van ügyintézési idő. DE a Ket (közigazgatási törvény) felsorolja több pontban, mi az, ami nem számít bele az ügyintézési határidőbe, ilyen többek között a szakvélemény elkészítése, vagy tények tisztázása.

Így aztán sajnos nem tudni, végül mikor lesz kész, amit igényelt.

Maximum annyit tehet, hogy ahol beadta igényét, ott ÍRÁSBAN kéri a haladéktalan intézkedést, hivatkozva ápoltja egészségi állapotára vagy családi-, szociális helyzetükre, és bizonyítva, hogy ekkor és ekkor beadta igényét, azóta nem történt ügyében érdemi előre lépés.

 

De már írtam, kevés az orvoss-szakértő, Ombudsman jelentése szerint is ezért késnek az ügyek (szakvélemény elkészítése nélkül), hiszen a bizottsági szakvélemény döntő, ez alapján hoz határozatot (elutasítót vagy megállapítót) Hivatal.

Ápolási díj esetén 1993. évi III.tv.értelmében.

 

Határozat ismeretében (tények) önzetlenül tájékoztatok, aki megtisztel megkeresésével, mit tehet, mit nem, mi vonatkozik rá, mi mit jelent, jogszerű-e határozat, van-e jogalapja fellebbezésnek, ha van, akkor önzetlenül megírom (keresetet is) az érintett helyett, ha kéri.

Szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: http://www.versenykepesseg.eu/

 

Általános (nem személyes) kérdésekre itt is készséggel válaszolok, mint látható.

SNapfényes hétvégét!

 

 

Tunderke93 Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10958

Sziasztok! Remélem tud nekem valaki segíteni!Lassan 3 hónapja adtam be a Váradi utcába  Édesapámra a kiemelt ápolási kérelmet és a szükséges orvosi leleteket a komplex minősítéshez azt mondták 2 hónapon belül megérkezik a minősítés, betelefonáltam és azt mondták nem tudják mikor lesz kész.  Nektek mennyi idő múlva jött ki a minősítés?Előre is köszönöm a válaszokat .

mithogyan Creative Commons License 2014.10.09 0 0 10957

Bocs', hogy belekotyogok, nem engem kérdeztél... szóval a rehabilitációs ellátás összegéből vonnak járulékot, a fix összegűt nem kell tovább fizetned.

Előzmény: Packop (10956)
Packop Creative Commons License 2014.10.09 0 0 10956

Köszönöm szépen a választ, Szakértő Asszony. Megnéztem a honlapját, a kereső tevékenység világos. Azonban felmerült bennem, hogyha a rehab. ellátás NEM nyugdíj, akkor 6810 Ft-os eü.járulékot továbbra is fizetnem kell? Köszönöm, Zsu

Előzmény: BJszakért (10950)
camberra55 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 10955

mithogyan!

 

Ne legyél megdöbbenve,mert fogalmad nincs,hogy itt milyen állapotok voltak,és talán még vannak is! Nincs bátorságom leírni,hogy itt milyen nagyban folyt a korrupció,de senki nem vállalta fel ellene a küzdelmet,én 2009.-ben írásban jeleztem illetékes helyen,voltak vagyonosodási vizsgálatok "fű" alatt, de nem történt változás.Azaz történt az esetemben,mindenhol elkaszáltak,és a sorstársaim vannak ledöbbenve,"akik ilyen betegségben vannak",hogy nem létezik,hogy ilyen történhet velem! 2011.ben lerokkantottak,,véglegesre,majd nekem is kérni kellett a felülvizsgálatot.A súlyos betegséget a határozat aljára írták,így kaptam 55%.-ot,most szept elején kórházi jelentések,egyéb szakorvosi javaslatok,MR.stb birtokában láss csodát leviszi 54%.-ra ,majd kegyesen megemeli 1000.-/hó a rokkant ellátást december 1.-től.Nem vagyok irigy, de csak én tudom,meg a párom,hogy mit műveltek velem,és nem volt jogorvoslat az összefonódás miatt.A párom 47 évet dolgzott eddig,és még kell  egy fél év még eléri az öregségit,én 32 évet dolgoztam,tehát elvártam volna,hogy tisztességgel végezze,a törvényt betartva végezzék a munkájukat! Nem is értem miért reagáltam florián írására,talán mert kicsit irritál a mondandója,azthiszem erre felé ha csak ennyi bajunk lenne, hogy "vajon miért emelték meg visszamenőleg a %.-ot,meg is lennénk elégedve.Úgyhogy nem kell ledöbbenni,ismerni kell a tényeket,és még sok sok mindent nem is írtam le.Majd 4 év múlva betöltöm az öregségit,és még létezem,akkor mindent kitálalok!

 

Florian57 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 10954

igazad van gepesz valóban ahogy írod "mellélőttem" egy számmal. Mentségemre legyen mondva hogy a tartalom alapján könnyen eldönthető volt hogy kinek szólt a válasz

Előzmény: gepesz (10952)
mithogyan Creative Commons License 2014.10.08 0 0 10953

Meg vagyok döbbenve!

 

Camberra55 Te kiváltságosnak, dicsekvőnek és szerencsésnek gondolod azt az embert akinek felülvizsgálat után súlyosabb állapotot véleményeznek csupán csak azért, mert Neked 1 %-kal kevesebb lett az "eredményed", mint korábban volt? 

Nincs ebben semmi korrupció, ne gyárts összeesküvés-elméleteket úgy, hogy ezzel másokat megbántasz! A törvény igenis előírja mindazt amit BJ Szakértő Floriannak válaszolt, lehet egy állapotot visszamenőlegesen is véleményezni. Minden eset más és más. 

 

 

Előzmény: camberra55 (10949)
gepesz Creative Commons License 2014.10.08 0 0 10952

Olvasom, olvasom, de nem értem.

Nehezen, de megvilágosodtam.

Mellé lőttél pár hsz számmal.

 

Előzmény: Florian57 (10951)
Florian57 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 10951

camberra 55

 

Sajnálom hogy így látod a dolgokat, ítélsz a tények ismerete nélkül. Csak egy kérdést tettem fel mert nem vagyok tisztában azzal a dologgal. Az állapotomat pedig  én ismerem, hidd el az egészségemért mindenféle százalékról lemondanék. Ha pedig ismersz talán az lenne a korrekt ha én is megismerhetnélek és lehetne tisztázni egy két dolgot.

Előzmény: BJszakért (10950)
BJszakért Creative Commons License 2014.10.08 0 0 10950

Packop

B1 minősítés, rehab ellátás, ha megállaíptották az ellátást, akkor adómentes persze, de 10% nyugdíjjárulékot vonnak belőle.

Egésdzségbiztosítási járulékot vissza lehet igényelni ott, ahol befizette, Nav-tól, ott kap ehhez adatlapot, stb.

Ha ellátást folyósítanak B1 rehab ellátás esetében időbeli korlátozása van, szakmai honlapomon itt 6) pontban található bővebben a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=586

 

Flórián

tudja, hogy a határozat (tények) ismeretében készséggel, önzetlenül tájékoztatom, mi vonatkozik Önre, jogszerű-e a határozat, mi mit jelent konkrétan. Szakmai honlapomon megtalálható fenti linken email címem.

 

Általánosságban arról tájékoztathatok, hogy más a megállapítása a rokkantsági (súlyosabb) és rehab ellátásnak 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) értelmében:

 

A rehabilitációs ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napjától állapítható meg a rehabilitációhoz szükséges időtartamra, legfeljebb azonban a folyósítás kezdetétől számított 3 évre.

 

A rokkantsági ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napját megelőző hatodik hónap első napjától állapítható meg.

 

A határozat nem térhet el a szakvéleményben bizottság által írtaktól.

 

 

camberra55 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 10949

Flórian 57

 

 Te egy igazán szerencsés ember lehetsz,mert az én % levette annak ellenére,hogy betegebb és idősebb lettem,és nem visszamenőleg állapította meg három hónappal,hanem későbbre három hónappal.felfoghatatlan a felülvizsgálat Békés megyében, én nem vitatom a Te állapotodat,de kérlek legalább ne dicsekedj a kiváltságaiddal mivel a napnál is világosabb,hogy miért vannak a kevésbé betegek jobb körülmények között. Tudom,hogy Te is Békés megyei vagy hidd el nincs bennem irigység,de a törvény arról szól ,hogy tisztességesen be is tartsuk(sák).Lenne itt mit tenni, a korrupció miatt,de nem érdeke senkinek. A házi orvosom tanácsára nem felebeztem,mert azt mondta,hogy ne tegyem ,mert még el is vehetik.Akkor most változott valami,vagy csak B.M ilyen erkölcsileg fertőzött?!

 

 

Florian57 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 10948

Kérdésem részben azonos  Packop kérdésével én ugyanis szeptember elején voltam felülvizsgálaton és állapotrosszabbodás és  miatt kategóriát módosítottak felfelé. A doki azt mondta hogy az állapotot három hónappal visszamenőleg állapítja meg. Vajon ez miben különbözik attól, ha a megállapítás  a vizsgálat napja?

Packop Creative Commons License 2014.10.07 0 0 10947

Kedves Mindenki!

 

Ma kaptam levelet, B1 kategóriába soroltak. Szeretném megkérdezni a következőket (ha valaki tudna segíteni, köszönöm)

1.

Magamnak fizetem a 6810 Ft "Tb"-t, ezt ezentúl nem kell? A B1 kategóriát 2014. márc.-tól állapították meg, esetleg az addig befizetett Tb-t visszakaphatnám valahogyan?

2.

Az ellátás adómentes?

3.

Ha esetleg munkát keresnék (minimális esély van rá), megtehetem, nem veszik el ezt a pici pénzt is? Hallottam valamilyen kártyáról is....

Olvasgatom a netet, de a szemem nem a legjobb, hátha valaki hasonló cipőben jár, és pár szóban tud válaszolni ide. :)

Köszönöm szépen

Zs

BJszakért Creative Commons License 2014.10.04 0 0 10946

Kitti60,

Elmondása szerint: 2011. febr-tól III.cs. rokkantsági nyugdíjas, felülvizsgálat 2013. 01. hó. amelyet 2012-től átneveztek rehab ellátássá, és jelentkeznie kellett felülvizsgálatra 2012. márc. végéig ahhoz, hogy tovább folyósítsák ellátását ugyan olyan összegben.

 

Ön addig kapja ezt az ellátást, amíg a felülvizsgálatot követő másik jogerős határozat megszületik, azután annak megfelelően majd. Tehát nyugalom, Hivatal értesíti a felülvizsgálati időpontról, amikor odaér, nagyon sokan

várnak felülvizsgálatra, sokan fellebbeznek, jogorvoslattal élnek, tehát folyamatosan nagyon leterhelt a Hivatal, a szakértői bizottság.

 

Arra ügyeljen, hogy legyen félévente szakorvosi összefoglaló vélemény a kezében (hozzájuk nehezebb időpontot kapni, mint háziorvoshoz), mert a felülvizsgálati időpont a levél megérkezése után 1-3 héttel szokott lenni, így a szakorvoshoz nem biztos, hogy friss leletért, véleményért be tud jutni, ha akkor kapkod.

 

Az Ön jelenlegi minősítési kategóriája C2, rokkantsági ellátás, egészségi állapot 31-50%, vagyis a régi ÖEK 50-69% közötti. Ebben az esetben Bizottság nem véleményezett állapot javulást, így maradhat kb.ugyan annyi az ellátása. 

(Hivatkozom 2011. évi CXCI.tv. )

 

Szakmai honlapomon bővebben itt 4) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett olvashat:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Minden eset más, ha valaki személyesen szeretne korrekt, pontos, személyre szóló válaszokat, kereshet szakmai honlapomon található email címen, a tények ismeretében (határozat, szakvélemény) útmutatást nyújtok, határozatot értelmezek, jogszerű-e, van-e jogalapja a fellebbezésnek, stb. önzetlenül sorstársként, rehab gazd szakértőként.

 

Most mennem kell. Szép hétvégét

gepesz Creative Commons License 2014.10.02 0 0 10945

Régi adósság II.

BJszért. A tőled kapott válasz korrekt és helytálló volt, de ki akartam ugratni a nyulat a bokorból.

gepesz Creative Commons License 2014.10.02 0 0 10944

Régi adósság. I.

moments Creative Commons License 2014.10.01 0 0 10939

Kedves BJszakért!

 

Nagyon szépen köszönöm a választ, nagyon sokat segített, nehezen igazodtam ki a kormány által hozott határozatok között, mert többször változtatták eddig a három év alatt. 

Üdvözlettel: moments

Előzmény: BJszakért (10931)
sziporka66 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 10938
rokkant42 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 10937
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 10936

Azt még hozzátenném hogy jelen ellátásod,addig kapod,míg új szakvélemény nem keletkezik.

Remélem segíteni tudtam,mi már átestünk ezen,ezért írtam le.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 10935

Kitti60!

 

Igaz hogy nem engem kérdeztél,a válasz egyszerű,

jelen ellátásodat addig kapod míg az RSZSZ nem küld értesítést az eljárás megindításáról.

Akkor kapsz még mellé egy formanyomtatványt tele §-al stb.

A lényeg hogy 8-munkanapon belül nyilatkoznod kell majd hogy milyen ellátásban részesülsz,és

kereső tevékenységet folytatsz-e? stb.

Egy A/4 lapon nyilatkozol,Ügyiratszámot jelölsz,és visszaküldöd,az RSZSZ-nek.

Aztán kb még 5-hónap,mire értesítenek,mikor kell az NRSZH-hoz menni komplex minősítésre.

Addig is nyugi,mert kevés az orvos,lassan halad a felülvizsgálat is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!