Keresés

Részletes keresés

miki Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51706
Hát, szóval akkor ami írtam, az az én szubjektív véleményem, lehet, hogy tévedek. Most miért nem használod :-)?
Előzmény: zakka (51705)
zakka Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51705
Nekem pár éve bejött a csuklósúly, edzettem vele pár hónapot, és megfutottam az azóta is élő hendikep-rekordomat.
Előzmény: miki (51704)
miki Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51704
Kanga,
Ez a csuklósúly marhaság, összerombolja a futótechnikát. Ha súlyzózol pár percet, sokkal többre mész.

Henger,
Valamikor én is bicajos voltam, csak egy baleset miatt abba kellett hagynom. A régi edzőm szerint a biciklisnek biciklizni kell, a futás kevéssé fog segíteni a kerékpáros eredményeid javításában. Legfeljebb akkor érdemes, ha a téli útviszonyok miatt tekerni nem lehet. A kerékpár sok szempontból hatékonyabb edzés, mint a futás, hosszabb ideig lehet csinálni, nem terheli túl a lábad, könnyebb megoldani a frissítést.

Előzmény: Kanga M. (51703)
Kanga M. Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51703
Miki!

Nagyon jó, nagyon hasznos ez a link. Bár nem nekem kütted, azért THX.

OFF! Henger! én augusztusig mentem 2800 km-t. Azóta csak órában tudom, de ezt inkább a kerós topikban beszéljük meg!
futás: 50 perc és 155-ös pulzus. Akkor egyszerre dobbant a lábunk.

Lassú Nyíl! Henger nagyon ifjú versenyző. Mondhatni még kölyök. :)) (Bocsi Henger!) De a kerékpáros topikban már színt vallott. ON

Egy másik topikban felvetődött már a csuklósúllyal való futás. Mi a véleményetek erről futóguruk?
(Állítólag nagyon szép vállizmokat csinál.) Ha hasznos, én kérnék a Jézuskától. A kérdésem az, h ha igen, hány kilósat vegyek?

aagica Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51702
VI.
Ha Gabihoz eltalálsz, onnét már nincs messze. Két sarok. De a Nyugatitól közelebb van, ha közben nem mész be Gabihoz.:))
Előzmény: Hauanita (51699)
Zsazsi Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51701
HHhhhhhhhhgggggggrrrrrrrr! :o)
Előzmény: krisz_ (51700)
krisz_ Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51700
Zsazsi, a költő... :)))
Előzmény: Zsazsi (51698)
Hauanita Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51699
Én oda készülök, csak valaki írja be legyen szíves (még egyszer, mert nincs kedvem visszakeresélni...), hogy melyik kerületbeli Szondi utcáról van szó, mert én vagy 4 kerületben találtam Szondi utcát az egyik honlapon.
Előre is köszi!
Előzmény: Zsazsi (51698)
Zsazsi Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51698
Költői kérdés jelleggel:
Ugye senki sem felejtette el, hogy holnap este nem moziba, plázába, futni, szeretkezni, ... megy, hanem a Szondi utcai Crew bárba üget 6 körül, hogy találkozzon azokkal a bolondokkal akiknek jobb szórakozás nem jut arra az estére. :o)
SkóT Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51697
Most eppen nemtok alunni...a tobbit emilben.
Előzmény: Lassú Nyíl (51695)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51696
Képzeld, nekem már a mutatós órám is elromlott! Úgyhogy most nincs semmim. Teljesítmáénytúrákra viszem a mobilt, aminek perces kijelzője van. :-)
Előzmény: krisz_ (51680)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51695
Skót, szoktál futni? Most mit csinálassz?
Előzmény: SkóT (51693)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51694
Közép-európai idő szerint 23 órakor – talán az esti órákban elfogyasztott több kanál Nutella okozta bűntudat kompenzálásaként is – a topikot olvasva erős futhatnékom támadt.

Megvan ilyen esetekre a bevált módszer, hogy leülünk, és megvárjuk, míg elmúlik, de ezúttal nem jött össze. A helyzetemet nem könnyítette az sem, hogy a filmben, ami különben nem érdekelt, csak futás ellen néztem, a szereplők épp elindultak futni.

Így aztán fél tizenkettőkor elkezdtem összevakarni a cuccomat. Gondoltam, hogy szolidáris leszek Amatőrrel, és futok egy Europarkot, de rájöttem, hogy Békásmegyerről indulva azért ez illetlen nagyképűség lenne. Így maradtam a Coránál mint lokális tájékozódási pontnál.

Melegebb volt, mint vártam, és kellemesen szemerkélt az eső, szóval jó futóidő volt. Csak egy négyest nyomtam, és abban is kifáradtam, de hosszú idő óta először futottam hétköznap. Ez jó jel.

SK.középsider.hu

SkóT Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51693
Az év legjobb linkje.
:)))
Köszi!
Előzmény: miki (51684)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51692
Hányadik X-edet taposod (1 tizedes pontossággal)?
Előzmény: -Henger- (51691)
-Henger- Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51691
Egy hónap spinning után jeléentős javulást vettem észre. Lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de könnyebben megy a tekerés.
Majd lemérem tavasszal a HHH időfutamot.

Csinálni kell, aztán csak lesz valami.
Elég nekem állandó intenzitással/sebességgel futnom?
1 órát végig tudok futni különösebb megerőltetés nélkül. Kicsit meglepett, de jó érzés.

Előzmény: Lassú Nyíl (51690)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51690
A fickó tényleg elég profin csinálta a dolgot. Biztos egy triatlonos szenyor volt... A futáshoz csak annyit tudok mondani, hogy csak fokozatosan emeld a távot is és a sebességet is ... és még bármi lehet:-) Vagy ha bármi már nem is, de valami biztos;-)
Előzmény: -Henger- (51688)
vikiviki Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51689
erdekes ez a cikk:) Ezert lehetett az, hogy a napi 100 km-es csomagos erdelyi turan en kb a harmadik ora utan alltalaban ledoltem az arok szelere csak ugy egyszeruen, aludtam egy fel orat es utanna mehettunk tovabb a maradek 50-60 km-nek, mintha mi sem tortent volna?:)
Előzmény: miki (51684)
-Henger- Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51688
Nem. Korom miatt sem lehettem. (Ősz halántékom még nincs) De ha bringázni lehet, hülye leszek tolni!

A futást ezen a héten kezdtem el igazából. Eddig amolyan ismerkedő-szoktató félórás kocogások voltak.

kanga!

Tényleg nem lassú a futás, ha egy kicsit iparkodik az ember... :)))

Előzmény: Lassú Nyíl (51687)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51687
Te futtál a napokban a Szigeten bukóban, a bringádat a nyergénél fogva tolva? Épp most kérdeztem meg a bringás topikban...
Előzmény: -Henger- (51685)
vikiviki Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51686
mi ez a sok OFF, keremszepen:) Velunk meg, mikor fiatal voltam es par kg-val szebb, tobbszor futottak ferfiak (jellemzoen 35-40 evesek) husz-harminc meteren es kiabaltak nekunk olyan dolgokat, minthogy "lanyok varjatok meg", meg hasonlo... Plusz mindig a laktanya elott futottunk el... A kiskatonak persze futyultek, ugraltak, meg mindenfelet csinaltak... Egyszer futottunk arrafele, kint alldogal ket kiskatona, unott keppel beszelgetnek. Futunk tovabb, egyszercsak Kati nagy felhaborodottan rakezdett: "..hat ez nem igaz. Ez teljessen felhaborito... Hat nincs ezeknek szemuk?" :)))

mas: most tartok ott, hogy minden masnap futok 30 percet, kissebb (szerintem max 50 m) szintkulonbseggel. Ellenben nagyon lassu vagyok... Most akkor mi legyen? Elosszor menjek fol olyan 40 percig megallas nelkul? Vagy elosszor fussak gyorsabban 30 percet? Esetleg mit? Interval-edzest? (fujj:)

Előzmény: Elm (51668)
-Henger- Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51685
miki

Köszi a tippet!

De én nem akarok ultramaratonokat futni. A futás a bringa kiegészítéseként van (úgy is végzem :) ), nem fő profil.
Futott kilométerem szinte semmi.
Idén már közel 3500 km-t tekertem, ebből szeptember óta 1700-at.

Nekem két képességet kellene fejleszteni: időfutamokra (kb. 30 perc) gyors állóképesség, az XC versenyeken és maratonokon (60-100km) a tényleges állóképességet.
Lehet, hogy erős vagyok(talán), de állóképességem szinte semmmi.

Új eredmények:
160-165-ös pulzussal mentem egy órát, és másodpercre pontosan sikerült a 2 perces 400méter.
Talán még fél órát bírtam volna, de kezdtem már darabosabban lépkedni.

kanga
Én is 50 perceset futottam :))

Előzmény: miki (51684)
miki Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51684
Henger,
Bár ennél biztosan valami egyszerűbbre számítottál, de ha érdekel az edzéselmélet, kattints ide:

klikk

Ne ijedj meg az elejétől, később értelmesebb.

Kanga,
Én akkor veszek sapkát, ha felmerül a fázás esélye (nem csak ha a fejem fázik). Sokkal kevésbé izzad ÉS fázik az ember, ha felsőtestre vékonyan, fejre és végtagokra melegen öltözik. Példa: afrikai futók a tévében, kesztyűben, kötött sapkában és egy szál futótrikóban.

Előzmény: -Henger- (51678)
hefi Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51683
Huh ma olyan izgalmasat futottam, hogy az mindenkeppen meg kell osztanom veletek!

Kedden mar hideg volt, igy ugy dontottem, hogy ma elkezdek alapozni. Elindultam Gazdagret felol a Normafa fele az Ordogorom-arkon keresztul. Kivancsi voltam, hogy mit latni abszolut sotetben az erdoben, igy arra vettem az iranyt. Egesz jol lehetett latni az sotet erdoben a nyomot, igy nem fordultam vissza, hanem ugy dontottem, hogy felfutok a Normafaig. Sokszor bicikliztem mar arra, es nem volt ritka, hogy hatalmas koborkutyakkal talalkoztam, igy igencsak berezeltem, mikor megzizzent az avar! Egyszer valami el is kezdett futni felem, de szerencsere meggondolta magat! Kepzeld el, hogy futsz a tok sotet erdo melyen, es elkezd zorogni toled par meterre az avar :) Feltem na! Mindenesetre 4 perccel jobbat futottam, mint a nyaron ezen az utvonalon futott legjobb idom :)) Hazafele mar a varoson keresztul aszfalton mentem :)

<hefi>

NVik Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51682
Persze amit irtam nem mindenkire igaz, én csak arra gondoltam, hogy nem kell szomorkodni az eredményeinken. Ez alkati kérdés is, rövidebb távokhoz több erő a hosszabbakhoz több állóképesség kell. Mivel elég nagy darab fickó vagyok a maraton nem a legoptimálisabb táv a számomra, valszeg többet romlok a távolság növekedésével mint egy könnyebb futótársam. 50 percnél biztosan jobbat futottál volna mert már a félmaratonod tempója is jobb volt ennél :)).
Előzmény: krisz_ (51680)
Kanga M. Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51681
A sok futásra motiváló javaslatot mint mondottam, kigyűjtöttem, rendkívül lelkesítőek amit írtatok.
Ma viszont nyári gatyóban mentem futni, ennek nagyon praktikus oka volt, nem találoom a télit. Annyira átfagyott a combom, vádlim, h fájt amikor meleg víz alá került. Ráadásul kesztyűt se vittem. Igy futottam 50 percet (155-ös pulzus).

Egy kérdés: lehet h nagyon naív, de hány foktól húztok sapkát? (mmint futáshoz)

Előzmény: Kanga M. (51679)
krisz_ Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51680
Akkor egy kicsit rácáfolhatok? :))
Életem első félmaratonját (2000. Nike)1:56-ra futottam, ezután futottam az 1. maratont (Kaiser's) 4:06-ra. (Ezután a szezonzárót - kb. 1 hónap múlva - 1:43-ra.) És mindezt "csak" 5 évnyi km-gyűjtésből, mindenféle résztávozás nélkül.
10 km-t külön nem futottam, azt nem tudom megmondani, mennyit tudtam volna. Szerintem olyan 50 perc körül lett volna.
Akkoriban úgy "készültem" versenyekre, hogy érzésre futottam és csak annyit, amennyi jólesett. Mai fejjel gondolkodva annyira "amatőr" voltam, hogy talán én voltam az egyetlen a maratoni mezőnyben, aki mutatós-számlapos órával futott... :)))
Előzmény: NVik (51677)
Kanga M. Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51679
Szia Henger!!! Örülök, h ide is ide találtál! :)))
Előzmény: -Henger- (51678)
-Henger- Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51678
Üdv mindenkinek!

Szeretnék tanácsot kérni:
Tegnap futottam közepes tempóval (155-ös pulzus), 15 kört (400m). A köridőim 2:12-esek voltak.
Ezt úgy lenne jó javítani, hogy hosszútávon is bírjam a tempót. Ez max. 2 óra körül.
Szóval a célom a 2 perc. :))

Mi tehetek? Belátható időn bewlül sikerülhet- tavaszig?

NVik Creative Commons License 2003.12.11 0 0 51677
Akkor az egy fájdalmas 10 kilométer lesz :))). Először én is azt hittem, hogy egyszerűen nem voltam jó formában megy ilyenek, másodszorra megértettem, hogy ennyire vagyok képes. Mondjuk egyiket sem sikerült végigfutni, a Kaiser's-en 25 kilinél kezdtem el sétálni, Firenzében 28-nál. Bocs azoktól akikben egy világ dőlt össze :)).
Előzmény: amat (51675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!