Keresés

Részletes keresés

Prying Creative Commons License 2009.05.18 0 0 166
Le fogom írni a piros medál elkészítését, csak egy kis nyugis idő kell hozzá.

Várjuk a képeket a munkáról :)
Előzmény: sirocco (159)
Prying Creative Commons License 2009.05.18 0 0 165
Én azt hittem hogy azok valamilyen gyöngyök, de most hogy mondod tényleg elefántok :) Nagyon jók.
Elég lehetett meghajtogatni. Lehet hogy nekem is kellene láncot csinálni, és a végére biztos tudnék szép hurkokat hajlítani.
Előzmény: Szpidi99 (161)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 164

Ezt még a Pólusban vettem. A gyöngyudvarban csak virágos volt, rengeteg jó mintájú antikolt köztest látok de azok műanyagok és azt nem szeretem.

Gyűrűnek is jobb volna az 1-es 1,2-es.

Előzmény: sirocco (162)
sirocco Creative Commons License 2009.05.18 0 0 163
Azt még el is felejtettem mondani, hogy korábban már "gyakorlatoztam" vörösréz dróttal (az vastagabb volt, kb. 1 mm-es) és meg kellett állapítanom, hogy azt sokkal könnyebb hajlítgatni. De ennek ellenére tetszik ez az ezüstözött, a színe miatt sokoldalúbb a felhasználása.

Viszont tényleg jó volna vastagabb is, mert karkötőhöz az volna jó.
sirocco Creative Commons License 2009.05.18 0 0 162
Jé, tényleg nem vettem észre az elefántokat! De jók! Ezek is a gyöngyudvarból vannak?
Előzmény: Szpidi99 (161)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 161
Azt észre se vettétek hogy a hópehely obszidiánoson még elefánt fém köztesek is vannak. Annak a láncával  elégedett vagyok. Szerintem láncot se könnyű csinálni, főleg hogy mutasson is.
Előzmény: sirocco (159)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 160

Pedig nagyon vártam már mit alkotsz:)

Lassan rájössz hogy az egyszerűnek látszó darabok nem is olyan könnyűek,  nekem is 2 hét gyakorlás kellett. Mondtam hogy a fülbevaló nem jó kezdésnek mert nehéz egyformát csinálni még gyakorlattal is. Kivéve ha előbb csak felfűzőset csinálsz 2 darabból mint az enyém az első. Én azt csinálom és csináltam hogy sok egyforma nyolcast, ill. a 3 hurkosat megcsináltam, meg a csigát 1 ill. 2 hurokkal és azokat használtam fel később. Így a gyakorlás is megvolt.

Azt is mondtam hogy 2 tekercs mindenképp kell a vastagabból. Én eddig 4 tekercset használtam el. kb 6-8 garnitúrához és u.ennyi kisebb darabhoz.

Nálunk nem megy az agyonhurkolt kacskaringókkal kiálló nagy medál és gyűrű sem. Azt mondták, diszkrétebb, praktikusabb darabok kellenek.

Nekem meg a fülgyűrűvel kell megküzdenem, mert a legkisebbnek nincs kifúrva a füle.

Izgatottan várom milyen sikere lesz a főiskolán azoknak amit a lányom elvitt. Ebből le lehet vonni hogy milyen jellegűek érdeklik a fiatalokat.

Mindenképp mutasd meg amit alkottál, én is megmutattam minden darabot, akárhogy is sikerültek.

Lehet hogy Brigi szerez rácsot és vastagabb drótot is, én is azért nem rendelek addig.

Előzmény: sirocco (159)
sirocco Creative Commons License 2009.05.18 0 0 159
Sziasztok! Hát eszméletlen ügyesek vagytok mind a ketten, elismerésem! Prying, azt a piros medált részletezhetnéd, hogy hogyan csináltad :-) Szpidi, a swarowskis nagyon elegáns, szép darab lett!

Én is drótoztam a hétvégén, ezernyi ötletem támadt, most megosztom egy kezdő tapasztalatait.
Először is egy tényleg nagyon "egyszerűvel" kezdtem. Legalábbis én azt hittem, hogy egyszerű lesz... de mivel fülbevalónak készült, marha nehezen jött össze két egyforma darab. Tábla hiányában nagyon nehezen sikerültek az ívek szép egyenletesre.
Ebből következően selejt is képződött rendesen. A tetejébe az az üveggyöngy, amit a fülbevalóba szántam, kettétörött - mondanom sem kell, csak kettő volt belőle, és már fogalmam sincs, hol vettem.
Mindennek ellenére nagyon élveztem, úgyhogy folyt. köv.
Arra is rájöttem, hogy nem is olyan sok az a 6 méter drót, úgyhogy nemsokára rendelhetem a következő adagot :-)

Egyelőre csak mobiltelefonnal tudok fényképezni, de majd lefotózom amit csináltam, hogy lássátok.
Prying Creative Commons License 2009.05.18 0 0 158
Az első füli is szép, jól mutat benne az a nagy lámpagyöngy. Én se vagyok oda a sárgarézért, bár szeretném majd kipróbálni, főleg azt a technikát, ahol forrasztani kell. De ez még a jövő.
Előzmény: Szpidi99 (157)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 157
Igen, ezek a csipszek, de csak hangyányival könnyebb vele dolgozni mint a pici kővel. Az első élőben sokkal jobb. Nálunk nem megy a réz, meg ez a szín se de lehet hogy a suliban sikere lesz.
Előzmény: Prying (156)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 156
Jók lettek, nekem a második tetszik a legjobban :) Ezek azok a picike sw? ELég lehetett vele dolgozni.
A fás medál és fülik is nagyon szépek. Ezeket a köveket hívják chips-nek?
Milyen tuti lenne ha az ezüstözött drót valódi ezüst drót lenne...

Előzmény: Szpidi99 (155)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 155

Lámpagyöngy és hatalmas, bedrótoztam amásik gyöngyöt  is hogy jobban hozzáillő legyen.

 

Ehhez 10 darab sw... kellett. Harmadik fülbevalót szedtem szét, mire ezen mutat valahogy. Kb 3x hagytam abba mert nem nehéz ugyan de borzasztó apró minden és nehéz hozzáférni.

 

Apró jade kövekből csináltam lógót hogy legyen súlya és szerintem ehhez csak a valódi kő illik.

Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 154

Ez nagyon elegáns darab:)) Viszont pont ezért nem illik a bőrhöz. Ezüst lánc kéne vagy csinálj hozzá:))

Kevés helyen van körbefogva, persze hogy így mozog. Azért nem baj ha kis kotyogása van, csak sok ne legyen. Szépek a hajtások, jó a kivitelezés, csak megint a fogó helye...

A nnyira kicsik a kövek, hogy még köztesnek is csak a csomófogó jó hozzá:( A hlegkisebb hurok is óriási hozzá.:((

Úgyhogy az ötlet marad későbbre.

Előzmény: Prying (153)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 153
Egy újabb szerzemény. Megint egy medál. Vennem kell valahonnan ékszerragasztót, mert a drótokat nem fogta meg az összefogatás, így egy kicsit mozognak.
Íme:

Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 152
Köszi! Az a baj, hogy én kis telhetetlen vagyok :) és így bizony születnek selejtek is, de egyszer csak sikerül majd minden :)
Kíváncsian várom a fülikről a képet.
Előzmény: Szpidi99 (151)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 151

Nagyon jók az ötleteid, a kivitelezésben csak a gyakorlás hozza meg a szabályos, szép munkát. Mondjuk én ezért kezdtem egyszerűbbekkel.

Nekem az unokám 3 éves, de sose nyúl a cuccaimhoz, már pici korában megbeszéltük hogy ezek a mama cuccai és ezzel dolgozom, de tegnap kapott egy olcsó mini reszelő készletet ami neke nem vált be és azzal reszelgetett egy darab fát:)

Sajna már nem lesznek meg holnapra a swarovskys fűlbevalók, alig van időm.:(( Viszont 3 új tervem is van hozzá:))

A Duvilax csak a gyűrűalaphoz jó a medál rögzítéséhez, könyvkötészeti kellék, úgyhogy csak pár helyen kapható. Van ékszerragasztó vagy használj pillanatragasztót. Én egyébként eddig csak a gyűrűnél használtam ragasztót.

Előzmény: Prying (149)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 150
Szpidi, Duvilaxot hol lehet kapni? Megtalálható pl nagyobb áruházakban? Mennyire rögzít erősen?
Előzmény: Szpidi99 (143)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 149
A fiam (3 éves) meg kifejezetten szereti a szerszámokat :) így mindent dugdosni kell, de még így is kifigyeli hogy hol van.
Na itt a kép a medálról. Élőben valahogy jobban mutat
Szorgos Creative Commons License 2009.05.17 0 0 148
Na igen azzal vigyázni kell, hogy ne maradjon szem elött semmi speckó szerszám, mert a pasik hajlamosak azonnal eltulajdonítani. :)) Dugdosni kell, ha nem használod. :)
Előzmény: Prying (147)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 147
Igen ez bőrszíj :) A szikszalag meg nagyon is jó ötlet, megyek és meg is csinálom.
Csináltam egy medált, ami fülinek indult, (majd hozom a képet róla) a laposfogó helyett a stoppernyomó fogót használtam hogy ne sértse meg a drótot, de sajna a fiam eltulajdonította, így ez se lett tökéletes :(
Előzmény: Szorgos (144)
Szorgos Creative Commons License 2009.05.17 0 0 146
Szpidi!
nem tudok letölteni a shots-ról. :( Kérem a képeket mailbe légyszives. Köszi!
Szorgos Creative Commons License 2009.05.17 0 0 145
Ötletes! Ez bőrszijjra van készítve?
Előzmény: Prying (134)
Szorgos Creative Commons License 2009.05.17 0 0 144
Szép napot Mindenkinek!

Lehet elég lenne egy kis szig. szalaggal betekerni.
Előzmény: Prying (139)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 143

Az én 0,8-asom elég kemény, ha nem akarsz nagyobb összerakható darabokat mint pl a belinkelt karkötő. Karikaként minden befejezett hurokvégre gondoltam. Meghajtod a kúpossal a hurkot, kicsit túlhajtod és a hurok befejezésénél elvágod, a nyakát kicsit visszahajtod hogy a drót középre essen, aztán ha a hurok pont zárt kört formál a laposfogóval picit megnyomod, amikor beleakasztasz valamit félrefordítod a lapossal felfűzülöl és visszafordítod. Tökéletesen zár.

Én nem vettem fogókat csak a kúposat, mert a férjemnek minden ilyesmi van, sőt az apósom is műszerész volt és finom pici tűreszelőim is vannak.

Előzmény: Prying (142)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 142
Na akkor ezt értelmezem.
Melyik karikáról van szó? Arról a lepke vagy virág formájú izéről? Azok karikáiról?
Nem recés laposfogót hol lehet kapni? Ezt az egy fogót vettem a Praktikerben, az összes többi ékszerkészítő fogó.

Ez a drót tényleg elég furi. Az tuti hogy rézdrót, mert a belsejébe ott a réz. A bevonata meg szép fényes. De szerintem a 0,8-as nem elég kemény. ELvileg ezüstözött rézdrót a neve, ez is Rayher.

Ha lesz tábla a gyöngyudvarban, akkor drótot is rendelek onnan.
Előzmény: Szpidi99 (141)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 141

Kösz azokat nézegettem, de csak olyat látok amit be kéne fonni, szőni, és bizony a fülbevaló azért nem jó gyakorolni mert az első daraboknál nem nagyon sikerül 2 egyforma.

Csak síma belsejű fogó jó, a recés nem, az nyomot hagy, A fémed sem olyan mint az enyém. A túl fényes valami más bevonatos és az hamarabb sérül. Azon kívül a karikákat nem összeszorítani kell hanem befordítani. Nézd meg a videókat, fejből nem tudom melyiken mutatják. Szóval ne az erőre fektesd a hangsúlyt:))

Előzmény: Prying (139)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 140
már megint nem enged linkelni !!!!!

http://picasaweb.google.com/archivosdbisuteria/WhatSNew#

erről van szó
Előzmény: Prying (139)
Prying Creative Commons License 2009.05.17 0 0 139
Szép jó reggelt!

Végre megjelent a kép :)
Tudom hogy látszik a dróton a fogó nyoma, és ezen gondolkozom, hogy valami vékony bőrt vagy valamit szerkesztek a fogó lapjára, mert nagyon roncsolja a fémet. Ha nem nyomom össze, akkor meg kifordul belőle a drót.

A korábbi picasás linken van egy csomó füli, hátha ad ötletet valamelyik. :)

Előzmény: Szpidi99 (137)
Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 138

Lányok!

Nagyon pici swarovskym van pár darab, tudtok valami jó fülbevaló mintát az apróságokhoz?

Szpidi99 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 137

Nagyon ügyes:) Kicsit erősen nyomod. A fémen néhol látszik.

Jól megtervezett darab.

Előzmény: Prying (134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!