Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2574

Végre sikerült "közelférkőznöm" az itthoni számítógéphez:-) Elküldtem a Hausmeisterem beszkennelt használati utasítását 3 db mailben (összesen 24 oldal), remélem, hogy tudod hasznosítani a használatiban lévő infókat!

Előzmény: CSVili (2564)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2573

Igazán nincs mit, majd írd meg, hogy sikerült-e megoldani!

Előzmény: Törölt nick (2571)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2570
Igen, látom. Katt a nicknévre - előjön az adatlap - katt a "küld" szóra és megnyitja a mailküldő "lapot", ott már látszik a regisztráció során megadott e-mail cím. Persze csak abban az esetben, ha publikus az e-mail címed, de mivel Neked publ. tudom küldeni. Csak éppen utazgatós, pakolászós, intézkedős, költözködés-előkészítős szituban vagyunk, telefonról írok most is.... na szóval sejted, de megígértem, tehát küldöm. Csak most nem megy olyan gyorsan, mint máskor:-)
Előzmény: CSVili (2564)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2569
clatronic.hu

A garanciális idő letelte után is tudnak alkatrész ügyben (fizetős javításban is) segíteni. Egy telefont megér. Esetleg megkérdezheted a szervízben, hogy lehet-e más tipushoz tartozóval helyettesíteni .. de nézelődhetsz a rotovill.hu oldalon is. Sokféle alkatrészt árulnak, többek között kenyérsütőkhöz lapátokat, üstöt stb.
Előzmény: Törölt nick (2567)
firmitudo Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2568

A gép fél kilós kenyeret süt és egyszerűen nem értem, miért ennyire kényes a hozzávalók mennyiségére, minőségére. 10 ml víz megléte vagy hiánya tönkreteszi a kenyeret.

 

Nem a gép kényes, hanem minél kisebb kenyeret sütsz, annál pontosabban kell a hozzávalókat adagolnod. Tegyük fel, hogy már kitapasztaltad, hogy a fél kilos kenyeredhez 135 ml víz az ideális, ezzel sütöd a legszebb kenyereket. Ha ehhez viszonyítva +- 10 ml-t használsz az bizony 7%-os változtatás. 

Ugyanezt a logikát követve a saját kenyereimnél: én cakpakk 378 ml folyadékot használok a kilos kenyereimhez. Ha pl. 7%-al (26ml) megnövelném a mennyiségét akkor szétfolyna az egész. Ha elvenném ugyanezt a mennyiséget az ideálistól akkor nem tudnám kidagasztani. Mivel minden kenyerembe teszek egy szem főtt krumplit, még annak minősége is befolyásolja a tésztát. Egyik fajta krumpli több vizet vesz fel mint a másik, ezt is figyelembe kell vennem.

 

Én a helyedben eleinte minden dagasztás után kivenném a tésztát az üstből, megforgatnám a kezemben, megjegyezném az állagát és azt is, hogy milyen kenyeret sütöttem vele. Általános szabály, hogyha farkincát húz a tészta a dagasztás végefelé az edény falán akkor túl lágy a tészta, kevesebb víz vagy több liszt kell bele. Ha szakadozik, kemény, csak dobálja a lapát akkor több víz vagy kevesebb liszt. Az is lehet, hogy kevés ideig dagaszt a géped, párszor próbáld ki, hogy dupla ideig dagasztasz vele(dagasztás után újra indítod a programot).

 

Itt mindenki tanul;).

 

Előzmény: Victor Octavius (2557)
CSVili Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2564

ETNA én nem látom a Te email címedet, Te meg tudod nézni az enyémet ? Csak azért kérdezem, mert valakinek email ban küldted el. Ha kéred megírom, ha a Fórumra teszed úgy is jó.

CSVili Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2563

Köszi Misland a segítőkészségedet, de az enyém valóban csak 10 pr-os. Amit én találtam az FIF és ismerteti a pr-ok időbeli lefutását, és alkalmazását. Igaz, hogy az eleje nem teljesen egyezik, de nagyon hasonló. Köszi mégegyszer munkádat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2562

Gondolom, az is a Clatronic BBA 2605, Hauser HM 1000, Hauser BM 665 egyik variációja lehet. Mechanika azonos, sütőformát láthatod a képen, a kezelőtábla elrendezése szokott különbözni.

http://www.clatronic.pl/instrukcje/Instrukcje/Clatronic/BBA2605_IM.pdf

http://portal1.sli24.de/bdas/CTC/262836/Bedienungsanleitung_BBA2605.pdf

A két doksi nem teljesen egyforma, de tartalmilag azonosnak tűnik és mindkettőben van magyar rész is.

 

Tehát ez 12 programot tud, két súlyfokozatban (750 / 1000 g) 600 W-os.

 

Te képeden viszont 10 program szerepel, ha jól látom, és talán 3 súlyfokozat, bár a fotón nem vehető ki jól.

 

Előzmény: CSVili (2558)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2561
Bocsi, CsVili, nem voltam netközelben (az itthoni gépünkön van a használati), de ma itthon vagyok és küldöm!
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2560

Üdv!

Milyen receptet használsz ? Én is mindenféle gumis, rossz kenyereket sütöttem, nálam a hűtött víz lett a "csodaszer".

Előzmény: Victor Octavius (2557)
mauratius Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2559

én úgy vettem észre hogy sokat segít ha dagasztások végén kikapcsolom a gépet és várok hogy keljen tovább és utána sütöm

Előzmény: Victor Octavius (2557)
CSVili Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2558

Misland.

köszönöm akez. útmutatót. Lefotóztam FIF Brotbackautomat 850W gépet. Kerestem én is a neten, de csak   az ebay-n találtam hasonlót. Van hozzá állítólag 17 oldalas anyag, de azt nem találtam

Victor Octavius Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2557

Sziasztok!

 

Vettem egy egyszerű Hauser masinát... gondoltam kipróbálom ezt a kenyérsütsdi dolgot...

Eddigi tapasztalataim elég furcsák...

A gép fél kilós kenyeret süt és egyszerűen nem értem, miért ennyire kényes a hozzávalók mennyiségére, minőségére. 10 ml víz megléte vagy hiánya tönkreteszi a kenyeret.

 

Eddig sikerült jó kenyeret, keletlen  és túlkelesztett kenyeret is sütnöm... a baj, az hogy az utolsó kettő végeredményét is sikerült egy időben produkálnom... nem dagadt meg, és elég lapos lett a teteje is...

 

Szóval jöttem hozzátok tanulni...

mauratius Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2556

ír szóda kenyér neten böngészve:

 

Hozzávalók:
25 dkg finomliszt
25 dkg teljes kiőrlésű liszt
10 dkg zabpehely
2,5 dkg vaj
5 dl író
1 teáskanál só
1 teáskanál szódabikarbóna


vagy


45 dkg liszt, 3 dl joghurt, 1 dl víz, 2 kk. szódabikarbóna, 2 kk. só, 1 kk. cukor

1 kk. szezámmag, 1 kk. lenmag, 1 kk. napraforgómag


lényege hogy csak első dagasztás, pihentetés és jöhet a sütés

.ETNA. Creative Commons License 2012.09.08 0 0 2555
Kedves CSVili, mailben küldtem anno és Neked is így küldöm a használatit, de egyébként nincs benne kalács recept. Én korábban a francia kenyér receptje alapján csináltam kalácsot a géppel, de később kaptam (itt a fórumon) egy jó kakaós kalács receptet, azt is küldöm majd ... remélem megtalálom:-)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2554

Itt van a HM-1300 Clatronic megfelelője, magyar rész is van benne:

 

http://www.chlebpolski.pl/instr/clatronic_BBA2594.pdf

 

Másiknak FIF-2 a típusszáma? Ez így nem sokat mond, valami pontosabb adat, gyártmány/típus kellene, ami alapján a fotójára rá lehetne keresni. Utána a kép alapján hátha meg tudnám mondani, hogy melyiknek a klónja.

Előzmény: CSVili (2553)
CSVili Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2553

Kedves ETNA

Nekem is van HM-1300 gépem, mint a tiéd, s valahol kértek tőled kezelési útmutatót. Kerestem a hozzászólásaid között, de nem találtam meg.

Ha megtennéd írd már le hol találom meg. Kalácsot még nem sütöttem vele, s az útóbbi receptet szeretném kipróbálni. Továbbá keresek FIF-2 lapátos kezelési útmutatót is, ha lenne valakinek.Amit találtam róla a neten az minimális. Előre is köszönöm

mauratius Creative Commons License 2012.09.04 0 0 2552

igen tej már nem kellett hozzá

Előzmény: tunderlala-3 (2548)
anyucika25 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 2551

Köszönöm! Remélem nálam is jól fog működni, ha már ennyi pénzt szánok rá.

Előzmény: blaze73 (2550)
blaze73 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 2550

szia,

 

tökéletesen működik.  7 hónapja használjuk : semmi baja.  teflon sem kopott le, nagyon jó kenyereket sütünk vele.

 

csak ajánlani tudom ! 

Előzmény: anyucika25 (2549)
anyucika25 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 2549

Kedves blaze73!

 

Érdeklődnék hogy hogy működik az aldis kenyérsütő? Én is ezt nézegettem, sajnos az első kenyérsütőm 6 használat után tönkrement, elvileg típushiba, nem volt hűtése a motornak, és leégett.

Köszönöm segítségét!

Üdv: Nóra

Előzmény: blaze73 (2116)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2548

Köszönöm szépen!

 

akkor kakaó már külön nem ment bele, hanem a 250 ml tej a receptben az volt a kakaós tej?

 

Én is mindig friss élesztőt használok, jobban szeretem. Van itthon por, ha netán kifogynánk véletlenül a frissből, akkor hirtelen legyen mihez nyúlni... de nagyon ritkán használom.

Előzmény: mauratius (2545)
blaze73 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2547

bal. bocs. ott a pont :) 

Előzmény: Törölt nick (2544)
mauratius Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2546

én a vaterán vásároltam kenyérsütőt 2-3ezerért...szerintem jobban megéri még ha egy évig fog működni mint alkatrészt venni hozzá

Előzmény: Törölt nick (2540)
mauratius Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2545

Foszlóskalács kenyérsütőben:

50 dkg liszt, 5 dkg sütőmargarin, 250 ml langyos tej, 2 tojás, pici só, 10 dkg cukor, 1 cs vanilíáscukor, 12 gr élesztő /én friss élesztővel csináltam (7 gram szárított kb). pici aszkorbin sav/szodabikarbona

édes program de sütés előtt leállítottam és hagytam jobban meg kellni és utána sütöttem meg

 végül is a trükkje az hogy vettem egy fél literes kakaós tejet és azt használtam))))))

 

Előzmény: tunderlala-3 (2539)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2544

Bal oldali keresővel..... :-))

Előzmény: blaze73 (2543)
blaze73 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2543

gondolom mindenre, de keress vissza a jobb oldali keresővel - azt hiszem a gyártó-forgalmazó cég elérhetőségét is megadtam 1x.

Tőlük kérdezhetsz. 3 év gari azért nem rossz ! :) 

Előzmény: Törölt nick (2542)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2542

Köszi. Figyelembe fogom venni a tanácsod.

De a gari vonatkozik a dagasztó lapátra és az üstre is?!

Mert egy másik fórumon, más készüléknél azt mondták, hogy azokra nem érvényes.

 

Előzmény: blaze73 (2541)
blaze73 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2541

az ALDI-s gépre (SHG BB 1350) 3 év gari van - azt megéri venni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2540)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2540

Sziasztok!

 

Több mint két éve sütöm már otthon a kenyeret napi rendszerességgel. Sajnos a kenyérsütő gép nem nagyon bírja a gyűrődést. Először vettem egy Delonhi BDM750 -et. Pár hónap múlva levált a dagsztó lapát bevonata, vettem rá nagy nehezen újat. Rá egy hónapra áteresztette az üst a vizet, azt még tudtam barkácsolni szilikon gyűrvel, de tegnap végleg megadta magát.

 

Nem tudja valaki hol lehet hozzá üsött venni?

 

Most elkeseredésembe vettem egy kétlapátos ORION sütőt (ez volt a boltban csakés kenyeret kellett sütni), gondolván, hogy ehhez biztosan lesz itthon alkatrész. Hát semmit sem találok a neten! Ehhez esetleg tudtok címet, hogy hol lehet alkatrészt venni?

 

Van valakinek olyan kenyérsütője, amit naponta nyúz és már sok-sok éve működik?

 

Elkeserítő, hogy ilyen vacak minőségű árut sóznak az emberre. Én már vásároltam búzát, amit magam őrlök. Így jóval olcsóbban tudok kenyeret sütni mint a bolti, de mindenn árelőny elszáll ha évente új gépet kell vásárolni!

 

A saját sütésű kenyér ugye egészségesebb? Lenne, ha nem ennénk hozzá levállt teflon bevonatot!

 

Szóval ha valaki tud, akát saját gyártású, akár gyári megbízható üstöt, sütő gépet kérem jelezze.

Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!