Keresés

Részletes keresés

concorde1 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 8083

sziasztok

 

tud valaki informálni róla, hogy Sharmon lehet-e valamelyik hotel közelében jetskit bérelni, egyéb motoros sportok pl. vizisí, parasailing?

Előzmény: KnéZs (8082)
KnéZs Creative Commons License 2009.06.04 0 0 8082

Sziasztok!

Mi 3 éve nyáron voltunk az Orientalban . nagyon szép , tiszta szálloda , hatalmas területen. Szobák elrendezése viszont érdekes. Minket elöször félszuterén jellegű szobába akartak tenni ,de egy kis lóvé mindent megoldott.

Kaja sokféle , bár ízvilága nem olyan változatos , az ebédlő viszont klasszul néz ki. A nagy medence belóg a fő étterembe , hatalmas ablakokkal.

Kert hatalmas , tele szebbnél szebb virágokkal. Víz nagyon nagyon lassan mélyül !!!! homokos az alja , aug. forró volt. Nagyon sokáig kb. 20 - 60-70 cm a víz. érdekes , majd bent jön egy szakadék onnan mély a víz. Gyerekekkel ideális .

Nyugodt szálloda , kint a város szinte legvégén (ha jól emlékszem akkor ez az utolsó szállodák között volt.)

Nyugodt nyaraláshot teljesen okés.

Szép nyaralást !

Zs.

TTrans Creative Commons License 2009.06.03 0 0 8081

Szia petra03!

 

Nem tudom, hogy nézted-e a tripadvisor-on a szállodátokat, rengeteg kép van feltöltve és három video az Oriental Resort-tól. Ez az oldal a 209 értékelt sharm-i szálloda közül az 51. helyre sorolja.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297555-d316683-Reviews-Oriental_Resort-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

 

Üdv.

T.

Előzmény: petra03 (8079)
TTrans Creative Commons License 2009.06.03 0 0 8080

Az volt a probléma, hogy nem volt idegenvezetőnk, amit elfelejtettek velünk közölni előre.

Valószínűleg, hogy amikor befizettük, akkor még nem tudták, de amikor a repülőjegyeket átadták a repülőtéren mondhatták volna, hogy figyi nem lesz kint helyi képviselet. Kombinált úton voltunk, Kairó-Sharm. Még amikor Kairóban kitettek a terminálra, akkor sem mondták, hogy nem lesz indegenvezetőnk Sharm-ba. Pedig annyira ki voltak nyúlva maguktól, hogy milyen megbízható iroda. Annyira megbízhatóak, hogy ennyit nem tudtak mondani. Vagy tudták a tel. számunkat. Annyi fáradságot nem vettek, hogy írjanak egy sms-t. Egyébként abban a turnusban ketten voltunk csak, már ez felünő volt. Szeptemberben két fő utas egy turnusban Sharmra :-) Kint várt minket egy arab pasi, aki elvitt a szállodához és csá... Amíg Sharm-ba voltunk a kutya se nézett ránk. Ja, bocs, 1x felhívott egy nő éjjel 11 és 12 között, amikor már aludtunk, hogy élünk-e? Hát mondanom sem kell, hogy jobb időpontot nem is tudott volna választani. Minden ottani fakt. programot magunknak kellett intézni. Telefonálgattunk nekik, de csak tehetetlenkedtek. Majd visszahívnak..., persze úgy hívtak, mint ahogy Te engem.

Hazautazás előtt azt sem tudtuk, mikorra jönnek értünk, hogy a reptérre kivigyenek. Természetesen amiatt is nekünk kellett felefonálni, de nem tudtak mit mondani, majd hívnak... Lett is egy szép kis telefonszámlám.

Hazaérkezésünk után írtunk panaszlevelet, és a válaszban azt kaptuk, hogy mi valótlan dolgokat állítunk, Ők mindent megtettek és intéztek nekünk fakultatív kirándulást. Elég kioktató volt a levelük, nevetséges volt... Majd térivevényes levélben írtam választ, persze arra már nem vették a fáradságot, hogy válaszoljanak. Csak azt nem tudom, hogy ha lett volna valami baj, akkor ki segített volna.

Egyébként a szállodánk az nagyon jó volt, azzal nem volt semmi gond. Csak  hát az iroda egy nagy nulla volt.

Remélem nektek nagyobb szerencsétek lesz velük.

T.

Előzmény: petra03 (8079)
petra03 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 8079

Szia!

 

Mi volt a gond az Anubis-sal? Mi most velük megyünk. :(. Bár nem oda, hanem az Oriental Resort-ba. Mire készülhetünk?

KnéZs Creative Commons License 2009.05.30 0 0 8078

Sziasztok !

Tudom még messze van , de készül valaki aug. elején Sharmba ?

A guta üt meg a mostani last minute áraktól ..... :-)) , remélem ilyenek lesznek akkor is.

Tudnám még ajánlani a szállodák közül az Amphorast is , igaz "csak"  4* de  a személyzet igazán kedves , szálloda tiszta , nagyon szép , sokféle - változatos a kaja (nem ismétlődik 3 naponta :-)  az árához képest többet ad mint akár az Oriental vagy a Crown Plaza , vagy akár a Sonesta .

 

btimko Creative Commons License 2009.05.30 0 0 8077

Szia Badboy,

 

sajnos nincsenek privat kepeim. en nem egeszen nyaralasi celbol vagyok itt :) ha megnezed a http://www.redseahotels.com/index.php?id=255 weboldalukat, ott egeszen korrekt kepek vannak mindket hotelrol. ha csak korallokat akarsz a strandon latni akkor talan mas hotelt ajanlanek. de mivel nagyon jo kozponti helyen van, azt is lehet, hogy ez a kiindulo bazisod, es innen el tudsz latogatni mas izgis strandokra itt sharmban. itt van helyben a sinai divers buvarbazis is ahol van magyar oktato. evek ota itt van, eleg profi. ahogy mondtam, az ejszakai elet nagyon pezseg, es itt bent vagy a kellos kozepen. a kaja jo, minden este mas tema szerint foznek, a gardensben all inclusice van 2 fo etteremmel, de mas a la carte ettermekben is lehet enni, a Beach-en csak FP van, de jo boseges a reggeli es a vacsi is.

El_Camino Creative Commons License 2009.05.29 0 0 8076
ok :-)
Előzmény: QQriQ (8075)
QQriQ Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8075

Egy kicsit vitatkoznom kell veled! Szerintem nem lenne könnyebb,

Egyezzünk ki egy ugyanaz lett volnában!

 

Mivel én még nem voltam ott és csak fotókat látok a szállodáról meg mindenféle légi felvételt, amin nincs jelölve az É + D sőt a fellelhető "búvár térképeken" sincs É +D sőt ezeken álltalában vízszintesen van ábrázolva a part. Tehát Észak az épp Keletre van, stb. Ezért írtam amit írtam.  Nekem még nincs a zsigereimben a terep sosem jártam ott! Így ez volt egyszerűbb (Bár hazudnák ha azt mondanám hogy a GoogleE-ön nem láttam az Északot. ;-) )

 

Szerintem amit írtam az egyértelmű volt annak, aki már volt a Conrádban vagy tudja hogy hol a Conrád.  Sőt!!!!

Aki meg nem tudja hogy hol van annak hiába írom hogy a Conrádtól Északra! Nem???

Tehát „ha a tenger felé állsz, akkor balra” szerintem teljesen egyértelműen írányt mutat! Feltéve ha jártál már ott! 

 

 

De igen, írhattam volna hogy a Conrádtól Északra. 

Na Jó ez 18 karakterrel rövídebb. Tehát még igazad is van! ;-)

 

Előzmény: El_Camino (8073)
Napfény1 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8074
De lehet:) Közben pedig kiokosodtunk, hogy a Ras Ghamiláról van szó:)
Előzmény: El_Camino (8073)
El_Camino Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8073
jaja az észak-dél-kelet-nyugat féle ósdi tájolással nem könyebb lenne?
Előzmény: Napfény1 (8058)
zaama Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8072
köszi :))
Előzmény: QQriQ (8071)
QQriQ Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8071

Hurgahadán a Sindbad Aquaban voltunk.

De nem mi választottuk, mert nem lehetett választani. Ez a Nílusi hajóutak sajátossága. 4 napot voltunk Hurghadán utána Nilus, Luxor, Kairo, stb! Megnéztük az összes létező "követ" aztán vissza Hurghadára 3 napra. Még azt se lehetett tudni hogy ugyanabba a szállodába visznek vissza ahonnan indultunk. Nekünk nagy szerencsénk volt a Sindbadal, legalábbis ahogy a többiektől hallottuk. 7-8 szállodába szorták szét a népet és az elbeszélésekből kiindulva a Szindbad az elsők között volt.

Nagyon megvoltunk vele elégedve. Egyedül talán a part rossz, mert egy mesterséges mólóval van "lezárva". De mivel hurghadán nem annyira jellemző a partközeli korall ezért nem bántuk. Itt sem volt máshol se lett volna. De itt is voltak gömbhalak, tintahalak, stb.

 

 

http://images.google.hu/images?hl=hu&rls=GGLR,GGLR:2006-01,GGLR:en&ei=tSQeSozwMo3FsgbPpsXHCg&resnum=1&q=sindbad%20aqua&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Rozi2 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8070

A Conradtól balra eső rész a Ras Ghamila merülőhely.

A 6491-es  hozzászólást olvasd el róla! Lehet, hogy érdemes arra is úszkálni!

Előzmény: QQriQ (8061)
ancsika84 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8069
Szia mi tavaly voltunk a Baronban és tutira állíthatom hogy ott a leggyönyörűbb az élővilág!És ezt nem csak én mondom!Mások szerint is a Conrad és a Baron a legjobb ilyen szempontból!
Előzmény: QQriQ72 (8056)
TTrans Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8068

A Kartagoval megyünk, remélem nem lesz semmi gond :-)

Korábban Egypt Air-el mentünk, az jó volt, nem volt probléma.

 

Jók a képeid!!!!

 

Előzmény: QQriQ (8066)
zaama Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8067
huh, ezek nagyon jók :) megnéztem vagy háromszor :))

megkérdezhetem Hurghadán hol laktatok?
Előzmény: QQriQ (8066)
QQriQ Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8066

Most melyik irodával menntek?

 

Ezek saját képek! Tavaly készültek: Hurghada, Luxor, Nilus, stb.

 

http://picasaweb.google.hu/Artwox/Egyiptom2008#

Előzmény: TTrans (8064)
Chrisssz Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8065
Sajna más hotelben nem voltam, így nem tényleg nincs összehasonlítási alapon, de nehezen hiszem, hogy ezt a vízalatti világot felül tudja múlni bármelyik.
Egyébként itt a fórumon ajánlották nekünk is ezt a hotelt, hát... bejött. Nem szoktunk kétszer ugyanarra a helyre visszamenni, ez kivétel. Merülni már merültünk pár helyen Sharmon de többet, szebbet ott sem láttunk.

Ha bemész a mólórol akkor simán elúszkálhatsz arrafelé, de szerintem ti sem fogtok tovább jutni :))) Kritty-ék tavaly csak kicsit mentek tovább és egy teknőssel találkoztak.
Előzmény: QQriQ (8061)
TTrans Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8064

Húúúúúúúúúúú... nagyon örülök annak amit küldtél.

Nem értem nekem a google miért nem ad ki ilyen találatokat :-)

Köszi.

Előzmény: QQriQ (8063)
QQriQ Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8063

Ezt most találtam.

Sok más Hotel mellet az ex Conrádról is vannak fotók.

 

http://picasaweb.google.hu/kea149

 

Ja meg a kis vízalatti világ:

http://picasaweb.google.hu/mmmm1968/EgiptConradSharmHotelReef#

 

Előzmény: TTrans (8062)
TTrans Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8062

Mi júni 8-án megyünk a Conradba, (korábban a Sunrise Island Viuwban voltunk, az is nagyon szép volt, csak az Anubis utazási iroda volt egy nagy tévedés). A Conraddal kapcsolatban (ill. most már Coral Sea Imperial ha jól tudom) az lenne a kérdésem, hogy ez valóban egy új és egy régi épületrészből áll? Ha igen az mit jelent, hogy régi, mennyire régi? Ti melyik részben kaptatok szobát? Mi a különbség?

Köszi előre is a választ.

T.

Előzmény: Chrisssz (8057)
QQriQ Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8061

Igen Chrisssz jól mondja a Conrad-tól balra, ha a tenger felé állsz!

A képnek a tetején nagyon jól látszik az a nagy  ~3-4 km2-es nyúlvány amire gondoltam! Ide be lehet menni?

De ahogy látom Chrisssz képeit lehet hogy nem lesz rá szükség :-)

 

Chrisssz! Te voltál máshol is Sharm-ban vagy csak a Conradban?

Átmentetek más partszakaszra is? Van összehasonlítási alapod?

 

 

Napfény1 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8060
pont az ellenkező irányban, mint írtam, ha jól gondolom akkor...
Előzmény: Chrisssz (8059)
Chrisssz Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8059
Nem, hanem a Conradtól balra.

Előzmény: Napfény1 (8058)
Napfény1 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8058
Mit értetek azon, hogy tőle "balra eső" rész?? Tovább a Baron után a Melia felé??
Előzmény: Chrisssz (8057)
Chrisssz Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8057
Mi már 2 x voltunk a conradban, a tőle balra eső részt én is nagyon meg akartam nézni, de egyszerűen nem jutottunk el addig. Nem az áramlatok miatt, hanem mert annyira gazdag az élővilág, hogy 2-3 órát is a vízben voltunk - itt egy bohóchal család, ott egy picasso hal, muréna, rája, kis vörös halfelhő, barracuda raj, trigger fish, napóleon, krodil hal ... stb. Egyszóval 30m-t se tettünk meg. Ha ekkora szerelmese vagy a vörös tengernek, akkor érdemes vinned sznori ruhát (mi idén biztosan viszünk) mert akármennyire is meleg a tenger, egy óra után már kihűlsz annyira, hogy kezdesz fázni.
Ha nem jött volna idén egy jobb lehetőség (Dahab) akkor mi biztosan visszamennénk a Conrad-ba. Pár kép (ezeket még egy kis gagyi géppel csináltam - remélem idén jobbakat fogok...) www.chrisdesign.hu/sharm
Előzmény: QQriQ72 (8056)
QQriQ72 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8056
Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Vigyázni fogunk és viszünk nagy faktorszámú naptejet.

A melegtől nem annyira félek, csak a leégéstől. Részt vettem már olyan 2 napos sivatagi túrán Tunéziában ahol a busz légkondija az első kilométereken megadta magát! 45fok J folyamatosan. Illetve tavaly megjártuk Luxort, királyok völgyét, stb. Ott is meleg volt és még megmártózni sem lehetett.

 

Tegnap a napom nagyobbik részét azzal töltöttem, hogy infokat próbáltam szerezni a szállodákról ill. a partról a korallos területekről.

Mint ahogy már írtam nekünk a legfontosabb a sznori + víz alatti fotózás! „Csak azért megyünk!

Tehát tényleg az erre a célra legmegfelelőbb partszakaszra, szállodára vadászok.

Google Eart-ön megkerestem és megjelöltem az összes szállodát, amit a magyar nagyok kínálnak. Tehát már majdnem minden szállodát láttam, tudom hol vannak pedig még nem is voltam Sharmban. J

Így fentről a Conrád-Baron partszakasz látszik legjobbnak. Tőlük balra (a partról a tenger felé nézve) van egy nagy kiterjedésű szállodáktól „mentes” terület, ahol a többi partszakaszhoz képest egy sokkal nagyobb korallos(?) terület látható.

Aki volt már ott az milyennek találta ezt a részt? Be lehet ide úszni? Milyenek az áramlatok? Ezt azért kérdezem mert egy „erős áramlatok” figyelmeztetést is találtam ezen a területen!

 

Másik dolog ami teljesen elbizonytalanít, leszedtem több buvár-snorkel térképet ill. a GoogelEart is jelöli a főbb merülő helyeket (Jackson Ref, Woodhouse reef; Thomas reef; Gordon reef; Ras Nasrani, Stb), ezek ill. az összes partközeli a Conrádtól távol a Conrád –Baron szakasz alatt (dél) találhatóak. (?)

Egyébként merülni nem akarunk csak egyszer tehát nem a merülés az szempont. Csak egy olyan logika folytán nézem a terepet, hogy ahol a jó merülő helyek vannak, ott ill. a közelében vannak a szép területek. J

 

A másik terület ami nagyon jónak látszik fentről az a  Conrádnál sokkal feljebb északra a Nabq bay-nél van. De itt pl. egy merülő hely sincs és az összes jelölt merülő hely még távolabb van.

Tehát tök tanácstalan lettem!

Kérem, küldjetek infót. Fényképek is jöhetnek J!

A szállás, kaja, udvarias pincérek, stb. a legkevésbé fontosak.

 

A TÉNYLEG CSAK A TENGER ÉS AZ ÉLŐVILÁG A LÉNYEG!!!

Előzmény: lilifee (8055)
lilifee Creative Commons License 2009.05.27 0 0 8055

Sziasztok!

Mi idén negyedszerre megyünk Egyiptomba, -ebből másodszorra lesz most Sharm. Jön valaki esetleg a Laguna Vistába juni 9 körül? Igaz,mi Bécsből indulunk-egy német irodával,de jó lenne tudni,lesznek -e ott honfitársaink akkor.

Ja, egyedül megyek egy négy éves gyerekkel,-én nem félek,hogy leégünk, nagyon sok trópusi és "meleg" helyen voltunk már, kisebb korában is a gyerekkel, 50-es faktorszámú napozókrémmel kentem, egész nap kinnt volt fürödni,homokozni és

a hófehér bőre ellenére  is majdnem úgy hoztam haza,mintha nem is látott volna napot. Igaz,ez napi 5-6 kenegetést igényelt. Én a legjoban a gyomorfertőzésektől

félek, kétszer már megtapasztaltuk, harmadikra sikerült elkerülni,remélem most is

így lesz. Tudja valaki,hogy a Sharm-i reptéren van-e gyógyszertár,hogy előre

megvehessem az ottani gyógyszert erre,-ha esetleg problémák merülnének fel?

Ja,és még egy kérdés: Laguna Vista-és a központ viszonylatában kb. mennyi a taxi?

Amikor régebben voltunk,arra emlékszem,hogy csak gyüjtőtaxik voltak. Van szóló is?

Rozi2 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 8054

Igen, az a része komoly annak, amit írtam, hogy mi tényleg így csináltuk. De nyilván jöttek már haza az egyiptomi nyárból olyanok is élve, akik nem védekeztek ennyire. :-)). Mi főleg a gyerekek miatt vigyáztunk, ez valószínűleg az egyik véglet, meg úgy indultunk, hogy megvettük a kapható legnagyobb faktorszámú fényvédőt, így végül soha nem fogom megtudni, leégtünk volna-e gyengébb mellett, vagy nem. De az tény, hogy egész nap a szabadban voltunk, és muszáj volt napközben, még délidőben is sűrűn meg-megmártózni, hogy lehűljünk. A pólószabású fürdőruha-felső pedig nagyon praktikus az úszáshoz, sznorizáshoz, mert alig marad felület, amire napkrém kell. A gyerekek meg a kenekedést nagyon utálják!  A pihenéshez meg utána le lehet venni, ha már a napernyő alatt vagy. Én tudom ajánlani, mert nagyon praktikus.

Láttunk szép számmal leégett felnőtteket és gyerekeket is, még húsig foszló, sebesre égett vállakat is, ez utóbbi már nyilván valami extrém nemtörődömség eredménye volt, mindenesetre elrettentő látvány volt.

Előzmény: Napfény1 (8050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!