Keresés

Részletes keresés

gprinz Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2150
Nekem már az itt is emlegetet felirat is fura volt, miszerint suitabla for all coffee makers, vagy valmi hasonló. Akkora parasztvakítás ez, hogy csak na! Mint tudjuk, az ilyen kv fizikailag kizárt... Nya azért még mindig sokkal jobb, mint a tucat vackok. (legtöbb, mi adhato, meg frisssssssssssh és társaik vagy akár a mindenkinek szánt Omnia...)
Előzmény: matti70 (2149)
matti70 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2149

:DDD

 

Amúgy ennek a felét eltettem a fagyasztóba, pedig... :)

De ha időben megjön a Molinari, lehet, hogy ott is marad vésztartaléknak.

 

yeahhh:

A Toldiban próbáltam a Filicori-t megkérdezni telefonon, de aki felvette, nem is hallott arról, hogy árulnak. Ott várják a 250-es őröltet?

Előzmény: gprinz (2147)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2148
Egyenként, de nem igazán légmentesen.


Előzmény: matti70 (2146)
gprinz Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2147
Dettó azonos benyomás. Lehet egymás mellett voltak a boltban??? :-))
Előzmény: matti70 (2146)
matti70 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2146

A Senseo-nál nincs minden egyes adag külön légmentesen csomagolva?

Amennyire tudom, a Pod-nál, ami a Senseo-val ellentétben kvázi szabvány a kávéfőző- és kávégyártók között, így van. Pont ez a lényege, na meg az optimális tömörítés.

 

Én most fekete Lavazzát főzök, de nem vagyok elégedett. Az Illy és a Piazza D'Oro teljesen rendben volt, ez viszont savanyú. Bontás óta, már az első adagtól kezdve. Ha alig-alig tapicskálom le a szűrőben, akkor kevésbé, de érezhető úgy is. Kifoghattam egy hétfőn gyártottat, vagy ez ilyen és kész?

Előzmény: H_G (2143)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2145
A Blááák, az hangutánzó? :)
Előzmény: Káposzta (2144)
Káposzta Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2144

Ennek is habos a teteje es meg fozni sem kell:

http://index.hu/homar/index.php?p=1263&more=1&c=1&tb=1&pb=1

Előzmény: H_G (2137)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2143
Engem sem zavar igazán, klasszikus 3x forralt török KVt is iszom néha (bár nem az a kedvencem).

Az a baj az ínyenckedéssel, h. ha az embernek 1-2 alkalommal már sikerült egész jó KVt előállítania ott, ahol korábban nem találkozhatott ilyennel (otthon, iroda) akkor ettől automatikusan emelkedik az igényszintje és attól fogva mindig legalább olyan jót vár. Korábban simán megittam a negyedkilós előre daráltat, pedig napi 2-vel akkor is uilyen állott kellett, h. legyen már a végére; most ki kell dobnom a csak harmadáig kiürult csomagot, mert állottan szó szerint ihatatlannak tűnik.

(Egyébként a Senseo csomagocskái uolyan gyorsan tönkrementek. Lehet, h. az a légmentes-nitrogénes rendszer /az lenne a Nespresso?/ tényleg frissen tartja a felhasználásig, de ezek a szűrőpapír közé zárt adagok uúgy megkeserednek pár hét alatt, mint a sima őrölt.)
Előzmény: ZsuR (2142)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2142
Miert tennem. . .

ELoszor is, ovatosan nyomom le. .. masodszor ocatosan toltom. Valamennyi igy is marad az aljan, latom, nagyon finom, de nem erzem.
Ha meg veletlenul megis - hat nam baj. Azt hallottam, a kavezacc jo a belso reszek tisztitasara :))
Előzmény: H_G (2141)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2141
És nem köpködsz kávészemeket? :)


Előzmény: ZsuR (2140)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2140
En is meglepodtem - de igy van. Nekem (szegyen es gyalazat) eloreorolt kavem van itthon, es olyan amit a csopogtetoshoz ajanlanak, semmi kulonleges, semmi izesites - es a kave kituno!
En ugyanezt hasznalom espressohoz is. . .
Előzmény: H_G (2139)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2139
Finomat írtak?? A CG szerint minden fölhasználás közül ehhez kell a legdurvább szemcséjű őrlemény, de az egyenletes szemcsenagyság persze itt is fontos. (Kicsivel kevésbé durva kell a kotyogókhoz, közepes finomságú a csöpögtetőshöz, finom az eszpreszóhoz, egészen finom porszerű a török KVhoz.)

Előzmény: ZsuR (2138)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2138
A fozohoz azt irtak, finom kave kell - nekem meg nem az van, megis jo.

Namost ha en nem tudom, hogy milyenhabom van, attol meg elvezem :)) mert a masik, hagyomanyos "auto drip"-en semmi sincs. Kellemes, es ez a lenyeg. Kivancsinan varom a velemenyedet! Probalj egyet azzal a kaveval amid van!
Előzmény: H_G (2137)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2137
Amennyit dicsértétek, kíváncsivá tettetek és vettem én is egy kicsi Bodum edényt; kipróbálom majd, ha elég durva őrleményhez jutok.

Viszont amit a tetején találsz, az a szakértők szerint *nem* crema, hanem "bloom" -- nem azokból a lipidekből, illóolajokból meg mittudoménmikből áll, mint az igazi crema, hanem szén-dioxid habosítja föl a KV anyagát. A valódi crema előállításához minimum 9 bar nyomás kell (vagy vmi csalás, mert pl. a Senseónak sincs ennyi nyomása). A presszógépek is csak 1961 óta érik el ezt a nyomást, az 1905-ös feltalálástól egészen addig csak másfél bar körül dolgoztak.
Előzmény: ZsuR (2134)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2136
Amikor én utánaolvastam, erősen úgy tűnt, h. technikailag alacsonyabb szinten van, mint a Treviso, amiben azért minden van kicsinyítve, ami egy alsó kategóriás presszógépben szokott lenni. (Úgy értve az alsó kategóriát, h. föl egészen a Gaggia Coffee-ig.) Az Ufesának a gőzöléshez nincs bojlere, egyszerűbben oldották meg a fűtőszálak közöttt átvezetett vékony vízsugárral; viszont van "crema-enhancer" szűrőkorong (ez a CG-guruk szerint rossz jel, elkendőzi, h. tudna-e a gép az adott körülmények közt valódi cremát produkáni). Harmadrészt logikátlan, h. a ki-bekapcsoló gomb a középső a három közül (ehhez azért még hozzá lehet szokni), negyedrészt Made in China.

Előzmény: yeahhh (2135)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.11 0 0 2135
A múltkor "bevillantott" Ufesa Dueto Creme most 19 E Ft (Fukar), ennyiért már egész jó ajánlat.
Előzmény: H_G (2132)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.11 0 0 2134
Utana neztem araknak - szinte mindenhol olcso

(Legalabb) harmadik hete hasznalom - es nagyon elegedett vagyok vele. Hihetetlen kave iz! Hab a tetejen (eleg vastag crema) - illata van, csak kave (a gepeknel neha enyhe macskapisi szag) .

Erdemes kiprobalni.

Előzmény: BobMarley (2103)
matti70 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2133
Én meg valami csini csészét keresek amerre járok, kevés sikerrel. Nem egyszínű kellene, hanem valamilyen klassz mintás, inkább magasabb, mint széles, és kb. 15 cl. űrtartalmú. Esetleg javaslat?
Előzmény: H_G (2132)
H_G Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2132
Az óbudai MM-ben szinte az összes készülék kerek 1000-rel olcsóbb a Mammut-beli Fukarnál. (De a minőségiekből kicsi a választék, leszámítva persze a kommersz fölhasználásra való automatákat -- Gaggiából 1-2 féle, Francis 0, ezekből Fukarék sokkal jobban el vannak ereszteve.)

Ki is keresett kicsike Bodum típusú kannát? (Tkp. hogy hívják ezt a "French press"-t magyarul?) A Mammut-beli "Tálal6"-ban ilyet is láttam ugyanis! Szintén egy mini-eszközért, kis tejhabosító edényért mentem oda és azt is kaptam, sőt még azt is megígérték, h. januárban lesz egy katalógusuk, amiből lehet rendelni minőségi francia és német (de nem Zassenhaus) kézi darálót.

Előzmény: matti70 (2131)
matti70 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2131

Akartam is már kérdezni: az, hogy egy étteremben háztartási kiszerelésű kávét árulnak, az teljesen hivatalos? Ha odamegyek, én is vehetek? Mert gondolom saját felhasználásra ők 1-3 kilós csomagokat használnak, és jó eséllyel szemeset.

 

Amúgy a MM árai a Fukarhoz képest jól el vannak szállva kávéfőzők terén. Legalábbis a Westendben lévő, a Krups 30-32 ezer ott, de a kis 20 ezres Bosch is vagy 30.

Előzmény: yeahhh (2130)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2130

Természetesen elolvastam minden eddigi észrevételedet, csak kíváncsi voltam, van-e újabb okosság.

Bezony, a Filicorim a Kave nevű "alapmű", de jó - lesz majd karácsony táján... Ma mondta a forgalmazó, hogy csak akkor érkezik a következő szállítmány :-(((

 

H_G: a Trevisót is nézegette - de jött az új "csábító", az EC-330S képében: fém készülékház, meg mifene, NADE 38 rugóért szerepel az egyik műszaki áruházlánc (MM) aktuális katalógusában... Egyrészt ez már nem olyan költséghatékony (összevetve az Általad ajánlott Trevisóval), másrészt annyit talán nem is ér, de végül is mindenki aztat csinál, amit akar...

Előzmény: matti70 (2127)
H_G Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2129
És a Treviso nem szimpatikus a barátodnak? Abban ugyan nem automatikus semmi, mindennek magadnak kell rájönni az időzítésére, de ha egyszer kikísérletezted, szerintem igen jó eredményt ad. A ma reggeli KV-m már olyan jó volt, hogy egy Semiramisban sem éreztem volna átverve magam tőle -- tökéletesnek még nem tökéletes, mert gyorsabban jött ki a kelleténél és a crema bár mennyiségre elég, túl szőke volt és nem is tapadós -- de a nyersanyag még mindig a durva őrlésű bolti Omnia! És mint mondtam, ez most csak 17 ezer az I.-sparban. (A gumicsőszag pedig kiment belőle 2 hét alatt.)

Előzmény: yeahhh (2126)
matti70 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2128

Még valami: ha van valami konkrét kérdésed, expert user-ként a kávéfőzők világában, kérdezz nyugodtan :) Meg aztán nem akartam most mindent megismételni, amiket írtam róla, érdemes visszaolvasni.

Több olyat írtam már, amit egy szakértő szem már a boltban meglát, mint pl. milyen kényelmes lehet napi használatban pl. a csepptálca, cseppfiók tisztítása, ilyenek. Ami ott egyből nem látszik, a szivattyú hangossága, kávé hőfoka, lefőzési idő, crema, azokról most írtam.

matti70 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2127

A honlapjukon ez tűnik olyannak, amit írtál, csak papírban. Ez a Kavé nevű alapváltozat, esetleg pont ezt vetted, vagy valami Gran Crema-t?

 

A pod-ot még nem próbáltam, de nem kevéssel drágább sajna, cserébe friss, száraz, higiénikus érzés :) Ami viszont mindenképp visszatartana tőle, hogy a kávéfőző használatija kihangsúlyozza, hogy a pod ristretto méretű rövid kávéra van tervezve, nem ajánlják és nem támogatják, hogy hosszabbat főzz belőle. Nem tudom, mi oka lehet, elázik a papír? Én meg kicsit hosszabban szeretem, sokszor egészen lungónak.

 

A kávéfőzőről írkáltam itt, technikailag mindenképp jó dolgok vannak benne, pl. az előáztatás, vagy a gőzölés utáni automatikus lehűlés. Masszív darab, klassz krómozott réz szűrőtartóval. Nem túl hangos a szivattyúja, max. néha berezonál a csepptálca. Összegészében azt mondanám, kényelmes használni, olyan, amilyennek lennie kell.

Ami a legfontosabb ugyebár, a kávé. A hőfok még objektíven értékelhető, az rendben, és szép crema van a kávén. Az íz már szubjektívebb dolog, szerintem az is rendben, de nincs összehasonlítási alapom, nem próbáltam másik főzőt.

Ami viszont gáz nálam, a gőzölő gumitoldalék szaga, ez nem is fog valószínűleg eltűnni. De nem értem még rá, hogy bemenjek a szervízbe egyezkedni.

 

Előzmény: yeahhh (2126)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2126
Tutira elégedett vagy a Krupssal? Mer' egy barátom venne normális, de nem eszetlen drága KVfőzőt, és mondtam, hogy nézegesse - még mindig 24 e Ft a fukarban (a daráló persze, felejtős), s annyiért jó vételnek tűnik.
yeahhh Creative Commons License 2005.12.08 0 0 2125

Csak egyféle dobozos, őrölt Filicorit ismerek (illetve mostanában nincs, de azt ígérték, jön egy szállítmány): barna doboz, piros tetővel, 250 g. Viszont zacskós babkávéjuk mindig van a törökbálinti Corában (én oda járok). A honlapon nincs:-((

A kávéöregedés ellen (is) jó elvileg a POD, mer' az egyesével csomagolt adagok nitrogéntöltésű alufólia-zacsikban figyelnek. "Normális" metódusban meg télleg csak a darálgatás marad...

 

Előzmény: matti70 (2112)
matti70 Creative Commons License 2005.12.07 0 0 2124
Úgy 3-4 másodperc lehet.
Előzmény: H_G (2123)
H_G Creative Commons License 2005.12.07 0 0 2123
Hát az enyém primitívebb és az utasítás nem említi, h. érdemes lenne ezt csinálni, ezért lennék kíváncsi mások tapasztalatára... Ezek szerint teljes hülyeség nem lehet. Mennyit vár kb., elég 1-2 mp?
Előzmény: matti70 (2121)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.07 0 0 2122
Igen, igaz, kulfoldon vettem - de nem hiszem, hogy nagy lenne a differencia az egyes termekek kozott - rendkivul egyszeru szerkezet.

Előzmény: BobMarley (2103)
matti70 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 2121
Úgy emlékszem, egyszer említettem már, hogy a mi kávéfőzőnk automatice így dolgozik. Kis vizet belepumpál a (már általam előmelegített) szűrőbe, vár, majd indítja a lefőzést.
Előzmény: H_G (2118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!