Keresés

Részletes keresés

alexandrosz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2180

No, sikerült venni egy korrektnek tűnő modelt. Viszonylag nagy (az írás szerint max 0.8 l :) és minden alkatrésze fém és üveg.

Az ára sem vágott földhöz (3e alatt kicsivel), remélem a megajándékozott fél is értékelni fogja.

Teljesen máshol vettem egyébként, de a lényeg, hogy sikerrel jártam.

ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2179
Miert? Mennyi a lehetoseg?
Az uveg mindenutt hoallo.
A fogoja szinte mindenutt muanyag.
A szita-lenyomo resz ugyanaz.
A valtozo az, hogy hogyan fogja az uveget a nyel - muanyaggal - hamarabb torhet - vay femmel.
Az en kettomnek mind fem az a resz ami az uveget tartja, es muanyag a teteje (az egyik kromnak nez ki, de nem az.

Mindezek ellenere a minosege a kavenak ugyanaz: jo!
Előzmény: Syd_Barrett (2178)
Syd_Barrett Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2178

H_G, ZsuR, koszi a valaszokat (ez kulonosen hasznos volt: "Ami az en tapasztalatom: nagyobb fozoben lehet kevesebb kavet csinalni - forditva nem megy :))" hehehe). Nem hordult fel egyikotok sem az ikea hallatan, ugyhogy mivel oda ugyis kenytelen vagyok meg karacsony elott kizarandokolni, valoszinu az o modelljuket fogom megvasarolni.

Előzmény: ZsuR (2173)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2177

Köszi!

 

Ikeát, szaküzletet megnézem mindenképpen!

H_G Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2176
Én a "Tálal6" nevű aprócska, de nagyon jó konyhafelsz. üzletben találtam, a Mammut I. földszintjén. De Hmmmm 2120-es hsz.-ában vmi szaküzletet is említ Angyalföldön.
Előzmény: alexandrosz (2174)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2175
Mo-n nem tudom - de H_G biztos tudja. hallottam IKEA-t. Gondolom van "mail order" lehetoseg is, bar a szallitasi koltseg. . .
Előzmény: alexandrosz (2174)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2174

Most ébredtem :)

Hol lehet ilyen gépezetett venni, olvtársak?

Előzmény: ZsuR (2021)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2173
Csatlakozok H_G-hez, szinte elhanyagolhato a marka. Mehetsz vasarolni ugy, hogy csak a kivitelezest nezed :)) a funkcio jon vele.

Ami az en tapasztalatom: nagyobb fozoben lehet kevesebb kavet csinalni - forditva nem megy :))

A kivitelezes. Kettot vettem, nem egyformak. Ami nem tetszik az egyiknel: az uveg egy kicsi talcan van - amit itthon hasznalok, ott az uveg egy rozsdamentes acel tokban ul. Az utobbi jobban tetszik, es nem verem le a kicsi alatetet.
(ha a tok muanyagbol lenne, az iz jo lenne - lenyeg, ne verodjon oda az uveg amikor leteszem, mosom, stb)
Előzmény: Syd_Barrett (2169)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2172
Ahogy mar mondtam, nem vagyok kaveologus - szimpla kavekedvelo vagyok csak. Nem ismerem a szakzsargont, nem tudom, mi a testes, mi az eros. Eddig csak harom kategoria letezett a szamomra: tea, kave es patkanymereg. Na mind a harmat lehet csinalni ezzel is.

A presszo kavet mar regota nem iszom. . .illetve csak nagyon ritkan. Van gepem hozza, de nem igazan elvezem. Ami kell az a tiszta kave iz - kave kategoriaban.

Most megyek es lenyomom a reggeli kavemat :))
Előzmény: H_G (2171)
H_G Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2171
"HA erosebbet akarsz, kicsit tovabb varsz - nagyon eroset lehet igy fozni."

De az erős szerintem nem ugyanaz, mint a testes -- van az aromáknak egy olyan rétege, ami csak presszógépben vagy kotyogóban jön elő (viszont másokat meg a kotyogó nyomban eléget).

"Gyengebb minosegu kavebol is jot lehet fozni!"

Színigaz, itt is Eduscho Duplával tesztelgettük, ami német-osztrák céghez, no meg az árához képest nagyon tisztességes ugyan, de alapvetően nem egy nagy szám.

Előzmény: ZsuR (2168)
H_G Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2170
Az enyém csak 2 decis, ebből a méretből az utolsót hoztam el a boltból :) (Ill. maradt még ott egy ekkorka, de az csúnyább -- a füle és a "palástja" műanyag, nem acél -- viszont praktikusabb, mert így mikróban is fölforralhatod a vizet.)

A márka SZVSZ nem számít, hiszen ez nagyon egyszerű szerkezet, csak pontosan méretre kell legyártani, de erre már bőven képesek Tajvanban, ahol úgyis minden készül :) Csak azt érdemes megnézni, h. a szita maga acél legyen; olvastam, h. léteznek olyanok, amikben ez csak nejlonszövet, az biztos nem bírja olyan sokáig a forróságot.


Előzmény: Syd_Barrett (2169)
Syd_Barrett Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2169

Sziasztok Bodum-rajongok! :)

 

En is vennek ilyen kannat, de gondoltam, elobb megkerdezlek titeket:

 

Fontos-e szerintetek a marka, azaz, h tenyleg Bodum legyen, v pl. az IKEA-ban kaphato ugyanilyen rendszeru kanna is jo?

 

Illetve, hogy ti mekkora meretu kannarol beszeltek? Az IKEA-s kanna jo nagy, en pedig egyszerre valoszinuleg csak egy-ket adag kavet csinalnek, letezik kisebb meret is? Mindegy-e, h a kis adag kavehoz nagy v kicsi edenyt hasznalok?

 

Elore is koszi a valaszt!

Előzmény: H_G (2167)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.15 0 0 2168
HA erosebbet akarsz, kicsit tovabb varsz - nagyon eroset lehet igy fozni.

Egyetertek, tiszta iz! Kave iz! Gyengebb minosegu kavebol is jot lehet fozni!
Előzmény: H_G (2167)
H_G Creative Commons License 2005.12.15 0 0 2167
Nahát, a Bodum-mal szándékomon kívül divatot csináltam az irodában és föllendítettem a "Tálal6" forgalmát :) (Pedig ezt igazából otthonra szántam, ha majd a DeLonghit beviszem oda, ahol a legtöbb KVt iszom.) Minden kolléganő ki akarta próbálni, tényleg jó-e valamire ez a vicces dugattyús eszköz és egyöntetűen dicsérik az íz tisztaságát a filteres és kotyogós rendszerekkel szemben.

(Azért a kotyogós testesebb KV-t állít elő; a Bodum e szempontból közelebb áll a filtereshez, tehát ha a koncentrációt növeled, akkor egy idő után túl keserűbe csap át, testesebb nem lesz. Viszont égett és "over-extracted" /hogy mondják ezt magyarul?/ sem lesz soha.)
földikutya Creative Commons License 2005.12.14 0 0 2166

Szia,

 

tudom, dobj egy mélt.

Előzmény: Bateman (2154)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.14 0 0 2165

Bocs, kicsit gondolkodtam a dolgon (tegnap lefagyott a rendszerem:-DDD):  karos Saecókhoz is létezik ilyen, a POD - a Krups terminológiában E.S.E. - betét kiegészítéseképpen. Elvileg úgy működik, hogy fogod a kart, kiveszed belőle a normál (1, vagy 2 személyes) kávétartó szűrőt. Behelyezed az ominózus izét (talán szilikongumiból lehet) - de a HOMORÚ része legyen felfelé!!! -, majd a spéci, POD (E.S.E.) -tartó szűrőt, oszt abba lehet rakni a POD-ot. Saecónál az lett az eredmény, hogy Qrva lassan, erőlködve jött le a KV, azt hittük, tönkremegy a pumpa. Több kísérletre nem is került sor - de egy próbát megér a Taurusban is, hátha az működőképes cucc ilyen szereposztásban is. 

Előzmény: Ízirájder (2164)
Ízirájder Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2164

igen ez az.

kávéjóllenyomáson már túl vagyok, azt hittem vami extrát még hozzátesz ez a szűkítő....:))

köszi

amúgy Krups XP 4000 a hasonmás

Előzmény: yeahhh (2163)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2163
Ez lenne az? Mintha valamelyik Krupsra hajazna. Szerintem az valamiféle nyomásfokozó (szűkítő) betét lehet - próbáld meg anélkül, de jól lenyomva a kávét...
Előzmény: Ízirájder (2162)
Ízirájder Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2162

sziasztok

 

levettem a szekrény tetejéről a Taurus 15 baros KV-főzőmet. (eddig azért nem volt használatban, mert a 2 adag nem volt túl acélos 1 napra)

van hozzá egy műanyag (gumi) "maximum cream" hangzatos elnevezéssel. kérdésem mire jó ez, hogyan kell használni? (a kávétartó aljára kellene rakni a rajz alapján, de képtelenség úgy megcsinálni.

köszi ha van javallat

 

Bateman Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2161
akkor mégis csak kimegyek bécsbe. egyébként itthon is nemsokára megnyit a nespresso klub, lehet majd kapni kapszulát és gépet is a Balettintézet mellett.
Előzmény: yeahhh (2156)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2160
Igy igaz.

Tegnap a ferjem fozott kavet a regi kavefozovel. Mire hazaertem, o mar ivott kavet - de meg "friss" volt. HAt nem tudtam meginni :)) ronda az ize a french press utan!
Előzmény: H_G (2158)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2159
0.493 ounce [US, liquid] = 0.986 Tablespoon [US]

Ez az atszamitas megkozeliti azt, ahogy en fozom - egy adagolokanlnyit teszek egy kavehoz. A kavefozokhoz adnak adagolo kanalat, ami 1/8 csesze meretu - icipicivel kevesebb mint a tablespoon.

Nem tudom miert nincs hab rajta - de az a jo, ha az ize jo, nem?
Előzmény: H_G (2157)
H_G Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2158
De egyébként nem panasz volt, ennek a "bloom" habnak tudtommal nincs köze a minőséghez.
Előzmény: ZsuR (2155)
H_G Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2157
Egy duplához való 14g-os mérőkanálnyit. A víz forrt, lezártam, kimértem a port, ráöntöttem -- vhol 100 és 90 között.
Előzmény: ZsuR (2155)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2156
Itthon csak Saecót találtam (82 000 Ft), meg Mielét - annak meg sem mertem nézni az árát. Valami POD-os rendszerűt nézzél, mer' azok azért olcsóbbak.
Előzmény: Bateman (2154)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2155
Mennyi koze van a habkepzodesnek a kave minosegehez?
Mennyi kavet hasznaltal (kave - viz arany)?
Milyen forro volt a viz?

Előzmény: H_G (2152)
Bateman Creative Commons License 2005.12.13 0 0 2154

Sziasztok, tudjátok hol lehet itthon kapni a nespresso kapszulás fözőgépet? nincs kedvem kiautókázni Bécsbe.

yeahhh Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2153
Pénteken kérdeztem a forgalmazótól, ő mondta, hogy sajnos, csak karácsonyra érkezik a 250-es őrölt. Hát igen, a személyzet nem mindig tud mindent: a Mammutban előfordult, hogy felhívták a főnököt, mondja már meg, merre van a kv és mennyibe kerül... 
Előzmény: matti70 (2149)
H_G Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2152
Valamit rosszul csinálhattam a Bodum főzővel (is), mert nekem semmiféle hab nem alakult ki a tetején... De az íz tényleg kellemes lett; elhiszem, amit mondanak róla, hogy a második legjobb elkészítési módszer az eszpresszó után.
Előzmény: ZsuR (2138)
matti70 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 2151

Ez utóbbiakat nem ismerem, de nem is tervezem a megismerésüket...

Eddig necckafén nevelkedtem, szégyellem is magam :) Csakhogy sokáig a kotyogós verzió nem vonzott, a szűrős pláne nem. Aztán ittam néhányszor rendes presszókávét, és elkezdett hiányozni az instantból az az ÍZ. És most próbálkozok. De Lavazza nyilván nem lesz többet :)

Előzmény: gprinz (2150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!