Keresés

Részletes keresés

Catella Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5864
Sokáig tart:( Hogy' képes magában tartani mindent? Legalább egy rövid hsz-t írhatna a sok kiváncsinak...
Előzmény: zebrina (5863)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5863
Dehogynem! Csak most a képeit szortírozza. :)
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (5862)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5862
Mint látszik, nem!:-P
Előzmény: zebrina (5861)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5861
Szegény anblock! Remélem, nem vesz minket túl komolyan. :))
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (5860)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5860
...hogy feltehessük az abból adódóakat!:-D
Előzmény: zebrina (5859)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5859
Naaa, csak erre a pár kérdésre várunk választ így az elején, naaa.... :)
Előzmény: Törölt nick (5858)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5857
Addig esetleg néhány bevezető mondat, csak úgy időelütés céljából? :)
Előzmény: anblock_italia (5855)
bryam Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5856

Szia!

Szeretettel köszöntelek itthon! Gondoltam Rád és drukkoltam, hogy sok szép sikerélményed legyen! Nagyon várom én is az élménybeszámolód és a sok-sok fotót! bryam

Előzmény: anblock_italia (5855)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5855
Hát az enyémet is, úgy szeretném már látni a képeket, de csak nem ér haza az a gyerek!:-(((
Előzmény: Törölt nick (5854)
hutlen Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5852

Nagyon szivesen :)

Azt azért még megjegyezném, hogy amennyiben az utat nyárra tervezitek, meglehetősen hamar kellene döntenetek (főleg ami a tengert illeti, mert mát most sem könnyű jó helyen találni bármit is)

Előzmény: flí (5837)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5851
Ja, majd egyszer..., majd ősszel, télen. Tavaly is megkeresett valaki, hogy ..., de aztán elmaradt, sőt, a saját őszi naplómat sem csináltam meg, bár a szöveget nagyvonalakban leírtam. Van egy albumom, abban vannak a korábbi utazások, elég komoly munka, fényképekkel, relikviákkal...
Előzmény: zebrina (5850)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5850
Ha naplószerűen írod, akkor akár feltöltheted máshova is a neten, én az ongo.hu-ra szoktam és az utazas.com Fórum/Útleírás szekciójába.
(Úgy értem, hogy a Firenze topik UTÁN...)
Előzmény: anblock_italia (5847)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5849
Már a buszon kiszűrtem a tuti rosszakat, elég nagy a kijelző, elég jól látszanak. Inkább az lesz a gond, hogy az ugyanarról készült képek közül melyiket válasszam. Csak már látnám őket!!! De addig akkor legalább takarítok, az is izgi, meg aztán már egészen hiányzott:-) Na, ez azért túlzás!
Előzmény: zebrina (5846)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5848
Benne van a Kedvencekben, tudod yól... :)
Előzmény: anblock_italia (5847)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5847

Most két problémám van, az egyik az, hogy ezt a hatalmas mennyiségű képet biztos, hogy nem tudom feltölteni a számítógép előzetes tisztogatása nélkül, ezzel viszont meg kell várnom a lányomat, így esetleg este...

A másik az könnyebben megoldható lesz, ahogy a terveimet is, úgy a beszámolómat is a "Firenze" topicon célszerű írni, remélem Zebrina és mások is ott is megtalálnak:-)

Azt gondoltam ki takarítás közben, hogy naplószerű leírással fogok próbálkozni, úgy talán nem tűnik majd annyira kuszának a dolog. Szóval akkor este ...

zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5846
Szívesen! :)
Ne keseredj el, amikor először végignézed az állományt, olyankor az ember mindig egy csomó rossz képet lát csak (szemben az elvárásaival és az emlékeivel). Legalábbis velem mindig ez van, teljesen le tudok törni, mint a bili füle. Aztán ahogy elkezdem válogatni, meg rendet rakni, kiderül, hogy van egy csomó megfelelő felvétel is köztük. :)
Előzmény: anblock_italia (5845)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5845

Bevezetőként nagyon nagy köszönetet kell mondanom Sógiéknak, hogy befogadtak magukhoz (ők még ott vannak) és ezzel lehetővé tették számomra azt a sok sok élményt, amiben részem volt:-) Lehet, néha kicsit idegesítő voltam a korai keléssel meg egyebekkel, bocsi érte!!!

Aztán köszönetet mondok Frajtinak, amiért igyekezett jó időjárást kicsikarni számunkra, igaz, nem teljes sikerrel, de többnyire megfelelő volt:-)

És köszönet jár Zebrinának is, amiért nem hagyott a tudatlanságban tespedni fotózás ügyében, így friss tudásommal felvértezve remélem sikerült nem csak mennyiségileg (kb.1200 kép), de minőségileg is néhány egész jó képet csinálnom:-)

zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5844
És a fotók úgy anblock? :) Szépek, szinesek, élethűek?
Előzmény: anblock_italia (5843)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5843
Az is megvolt:-) És valóban finom!
Előzmény: Frajti (5842)
Frajti Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5842
engem a mangó fagyi érdekel!
Előzmény: anblock_italia (5841)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5841
Láttam!:-))) A nap is sütött gyakran:-) Csak amikor fontos lett volna, akkor nem, dehát van ez így:-(
Előzmény: Törölt nick (5839)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5840
A Dolomitok nagyon jó ötlet, mi pár évvel ezelőtt voltunk nyáron egy hétre. Csodaszép volt!
Előzmény: flí (5837)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5838
Nagyon rendes vagy, hogy ilyen alaposan beszámoltál nekünk, most egy kicsit én is hasonlóan érzem magam, annyi bennem a mondanivaló, hogy még kell egy kis idő a fejembeni rendrakáshoz (is).
Előzmény: GViktorya (5830)
flí Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5837

zebrina,flower21,suh0,hutlen köszönöm nektek az ötleteket!Ez nagyon nagy segítség és neki is tudunk kezdeni a keresgélésnek és utánajárásnak.

Szeretnénk egy hetet a Dolomitokban tölteni, egyet pedig a tengerparton(ahogy a múltkor írtam). Autó  nélkül megyünk, max. buszra, vonatra és a lábainkra támaszkodhatunk. Egy kis hátizsákozás belefér.

Mégegyszer köszi az ötleteket és hamarosan döntünk a célpontról!!

Catella Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5836
Aludd ki magad, csinálj rendet otthon, aztán várunk az élményekkel, fotókkal !!
Előzmény: anblock_italia (5833)
zebrina Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5834
Hahó! Máris??? :))
Előzmény: anblock_italia (5833)
anblock_italia Creative Commons License 2008.05.07 0 0 5833
Sziasztok! Ma reggel 6 óra körül megérkeztem. Már tervezgettem a mondatokat, amikkel röviden, de velősen leírom a summázatot, de most a lányomnak már sikerült felbosszantania meg nagyon fáradt is vagyok, úgyhogy csak köszönök és annyit, hogy fantasztikus volt!
zebrina Creative Commons License 2008.05.06 0 0 5832
Így igaz!
Előzmény: hutlen (5831)
hutlen Creative Commons License 2008.05.06 0 0 5831

Szia,

 

Én tudnék neked nagyon sok igen szép helyen található szálláshelyet javasolni Toszkánában, Firenze és Siena között (a Chianti vidéket is beleértve).

Un. "agriturizmusokról" van szó, magyarul "falusi turizmus" lenne talán a megfelelője, de a magyarországi falusi turizmustól nagyon sokban eltérő.

Irhatsz nekem a web-lapon található címre: vacanze@toscanarelax.net (és egyben rögtön megnézheted magát a web-lapot is - www.toscanarelax.net, ahol 46 ajánlatot láthatsz).

 

Néhányan innen a fórumról már ki is próbálták, és tudtommal igen jól érezték magukat (kérdezd pl. Zebrinát :))

Előzmény: flí (5822)
GViktorya Creative Commons License 2008.05.06 0 0 5830
Bocsánat, hogy nem jelentkeztem ezidáig, próbáltam visszaállni a hétköznapokra és igencsak elfeledkeztem róla, hogy esetleg valakinek lenne kérdése azzal kapcsolatban amit írtam. Végülis azzal kapcsolatban nem is volt :)
Nem sok erőt érzek magamban ahhoz, hogy leírjam az egész utunkat, de arról a pár helyről írok pár szót, amit említettetek: Parma és Orvieto, Cinque Terre.
Igazából hozzátartozik a dologhoz az, hogy nagyon kifáradtunk. Nem gondoltam volna, hogy ennyi élmény, szépség fog érni, és belefáradtunk. Most ezt rossz mondani, főleg nektek, akik annyira lelkesek vagytok Olaszországgal kapcsolatban. Igazából amikor hazaértem, azt éreztem, hogy elegem van Olaszországból, ez ijesztő volt, pláne, hogy évek óta vágytam oda, imádtam az olaszokat ismeretlenül is. Most már kezd ez az érzés feloldódni. Talán az lehet, hogy a sok élményt nem tudtam feldolgozni, és megcsömörlöttem. De most már dolgozódnak fel, és egyre jobban visszatér a lelkesedésem. Ha nem vagyok elég lelkes, és pozitív a helyek leírásánál, akkor ezt tudjátok be ennek.
Orvieto nagyon szép hely, egy tufasziklára épült kis városka. Ha vonattal megy az ember, akkor a pályaudvar elött levő szerkezettel kell felmenni, 1 euró körül van az ára, lent a bárban kell megvenni rá a jegyet, fent pedig van egy rendes jegypénztár, 10 percenként indul. Mi ekkor már fáradtak voltunk, pláne hogy két nagy táskával kellett körbenéznünk, de nagyon szép volt. Gyönyörű kis utcácskák, udvarok, érdemes néhányba bekukkantani :) A panoráma pedig, abból kifolyólag, hogy egy szikla tetejére épült, lenyűgöző. Kifejezetten kedvesek voltak itt az emberek, egy bácsi leszólított minket, hogy honnan jöttünk, de sajnos nem találtunk közös nyelvet. Az egyik boltban nagyon érdekes képeket vettünk egy olasz festő munkái papíron, és az eladó is kedves, érdeklődő volt, azt mondta, hogy magyarok még nem voltak nála. Van egy dóm, ami nagyon hasonlít a Sienai dómhoz, legalábbis egy laikusnak, mint én. Bent nem voltunk, arról nem tudok nyilatkozni. Túl sok lenyűgöző műkincs nincsen, hiszen maga a város is picinyke, inkább a szép környék miatt érdemes szerintem elmenni Orvietóba.
Parmáról túl sokat nem tudok mondani, minket nem igazán nyűgözött le, de bosszúságot okozott rendesen :) Vasárnap voltunk ott és szinte minden zárva volt, pedig azt terveztük, hogy majd jól bevásárolunk, akkor már hazafelé tartottunk. A fél várost bejártuk, mire egy bevásárlóközpontot találtunk, kénytelenek voltunk ott vásárolni. Sikerült egy isteni olívaolajra szert tennem :) Meg egy szép nagy darab parmezánsajtra. Ohh, hogy imádom. Szóval nem sok látnivaló van itt szerintem, egy kicsike, nem túl szép város ez, ha az ember erre jár, beugorhat megnézheti, de külön csak a város miatt errejönni szerintem nem érdemes, annyi szebb hely van Olaszországban.
És a végére hagytam a legeslegcsodálatosabb helyet: Cinque Terre.
Annyira lenyűgöző hely, ide még biztosan vissza szeretnék térni. Ahogyan a tenger folyamatosan csapdossa a sziklákat, néha kedvesen lágyan, néha bosszúsan. Itt érzi az ember, hogy a természet él. Sajnos bálnákat nem láttunk, pedig azt olvastam, hogy gyakran jönnek a part közelébe, lehet nem tavasszal, nem tudom. Majd legközelebb :)
Nem szeretnék túl sokat írni róla, mert nem akarok túlzott elvárásokat támasztani senkiben azzal, hogy egekig magasztalom. De azzal azt hiszem, mindent elmondok, hogy remegett a lábam, amikor kiléptünk a vonatból. Érdemes ide vonattal menni, elvileg megy autóút is, de az elég nehézkes. És hát az érzés, amikor a vonatban ül az ember, ami a kanyar miatt megdől, és az ember kinéz az ablakon, nem látja a földet, csak a tengert, háát egyszerre ijesztő és csodálatos.
Mi Manarolában laktunk, egy nagyon szép szobában szálltunk meg, 50 Euro volt két személyre, nyáron 60 Euro. Van egy nagyobb szoba, az 60-70 euro körül van három személyre. Itt a cím, jószívvel ajánlom: http://www.cadegianchi.com/
Aki Manarolában jár, feltétlenül kóstólja meg a part közelében található Focacceriában a focaccia-t. Isteni finom, azóta is arról ábrándozom. És ha grill fishmixet kér az étteremben, akkor ne higgye azt, hogy abban halak lesznek. Én sajna ezt nem tudtam, és ott figyelt a tányéromon 5 különböző rák, amik nagyon ijesztőek és csúnyák voltak, de azért megküzdöttem velük :) Képeket ízelítőnek majd felrakok mindegyik helyről, valószínűleg csak a hétvége körül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!