Keresés

Részletes keresés

ajsa_ Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2227
Persze azért annyira nem új találmány ez... a törökös kávéfőzésre erősen emlékeztet szvsz. :-)
ajsa_ Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2226

Kétségtelenül... Mondjuk nekem még túl híg lett, de ízre tényleg jó volt. Azért marad a presszógép is, viszont a kotyogásnál szerintem mindenképp jobb, nincs az a kissé savanykás mellékíz. Éshát rendkívül gyors...

Előzmény: ZsuR (2224)
H_G Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2225
Az enyém szerintem uaz a modell lehet, mint a Te kisebbiked a leírás alapján (oldalt acél, de nem veszi teljesen körül, alul tálcácska, a kupakja kívülről nagyon vékony krómozott acélréteg, belülről fehér műanyag). Na, majd lefotózom holnap, ma már nincs hozzá elég fény... De szűrő a kiömlő elé teljesen fölösleges, annyira ritka, h. szemcsék jussanak a kitöltött kávéba.

Előzmény: ZsuR (2222)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2224
Ajsa, ugye, mennyire meglepoen kaveizu a kave???

Ferjem tegnap mondta, hogy a masik kavefozot tegyuk el szem elol. . .helyette inkabb egy kavedaralot - hogy a frissen daralt kave meg zamatosabb kavet adjon. Igy lesz!

.. . . ugye, hogy habos? Akkor is, ha ez a hab nem az a hab. . .
Előzmény: ajsa_ (2223)
ajsa_ Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2223

 

Hát én ennél sokkal lustább vagyok azt hiszem, és talán jóval kevésbé gourmand...:-)

 

Igaz, nem otthon darálom, de a pékségben szerintem elég finomra darálják. Sajnos az tény, hogy így elveszíti nagyon hamar az aromáját. (Mikor viszem haza a kávét, tisztára kávé illat van körülöttem a trolin.:-))))

Én nem melegítek, áztatok előre semmit, és a tampert is "built in módban" :-)) használom. És mégis elégedett vagyok, ha jó kávét használok. Nyilván lehetne tökéletsebb is, de én ál-kotyogósról álltam át erre, és hát eget verő volt a különbség.

 

Jut eszembe... vettem ma ilyen bodum, vagy mifene kávécsináló szerkentyűt. Először -ha jól emlékszem, mint a többségnek- hígra sikeredett, de tényleg meglepően jó ízű, és habos. És nem utolsósorban gyors. És nagyon szép:

Előzmény: H_G (2214)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2222
MA lattam egy "draga" valtozatat a french press-nek. . .hat nincs nagy valtozas - annyi, hogy a kulsejen tobb a fem. . .meg van beepitve egy szuro a kiomlo ele, hogy felfogja a finom darabokat. 60 dollar. . .:(( annyit nem er meg.
ajsa_ Creative Commons License 2005.12.20 0 0 2221
Kicsit off... tőled kaptam e-mailt, amiben az etióp kávét ajánlottad, jó áron. Akartam is válaszolni... csak valahogy elmaradt.
Előzmény: kapucziner (2206)
H_G Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2220
Tudod: "A szépség múlandó, a csúnyaság örök!" :)

Előzmény: matti70 (2219)
matti70 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2219

Szóval te kipróbáltad...

Mi is lefagyasztottuk a Lavazza egyik felét, ki is vettük már azóta, de nem tűnt fel rajta semmi pro vagy kontra. Viszont nem is jó tesztalany, mivel első főzéstől kezdve nem ízlik, és ezt a tulajdonságát meg is tartotta :)

Előzmény: H_G (2217)
Káposzta Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2218

A gyari orlesubol az en gepem nem foz rendes kavet, tul durva neki.

Előzmény: yeahhh (2215)
H_G Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2217
(Egyébként megpróbáltam mélyhűtőbe tenni egy gyári örlésű felét, ahogy javasolják, jól záró fémdobozban -- de vmiért nem vált be egyáltalán, egy héttel később uúgy meg volt keseredve, mint az uolyan dobozban szobahőmérsékleten hagyott másik fele.)
Előzmény: H_G (2216)
H_G Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2216
A vákuumdobozosból közvetlenül első kinyitása után főzött még tényleg OK, de már a felnyitás után egy héttel nagyon durva a különbség. Tényleg nem tudom, miért nem csinálnak olyan csomagot, amin belül kis vákuum-zacsikban lenne a KV, mondjuk 20 grammonként? Teából vannak ilyenek.

Ezekről a podokról eléggé eltérnek a vélemények és eleve hülyén kezdtek neki, túl sok szabvány versenyez.

Előzmény: yeahhh (2215)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2215

A jó daráló tényleg dráááága, de kíváncsi lennék, vaktesztben hány ember mondaná meg, hogy a kávé, amit iszik, 5 perce őrölt babkávéból, vagy "mezei", gyári őrlésű, vákuumdobozosból főtt-e le...

Az egyebekkel egyetértek: az én gépem is hasonló kaliberű (Saeco Gran Crema), szűrt vizet használok, figyelek a kávéadagolásra+a zömítésre, előmelegítés (kar+csésze!!!) - de kizárólag gyári őrölt kávét használok (jó, nem Tesco-gazdaságost:-)))

A darálás már ölég macerás, szerintem - inkább a POD izgat...

H_G Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2214
Rá fogsz jönni... Ebben a fészülékben megvan az összes alapvető fontosságú alkatrész, aminek muszáj vastag fémből lennie, az abból is van és a pumpája erős, így akár tökéletesen jó presszókávét *is* tud készíteni (ezzel máris jobb a legtöbb vetélytársánál ebben az árkategóriában) de nem *garantálja*, hogy mindig vagy akár csak az esetek többségében jó lesz az eredmény! Ha csak úgy nekiesel, a szerencsére vagy utalva... Gondosan tömörítened kell a port (az e célra szolgáló eszközt célszerű kivenni a helyéről, a géphez rögzítve használhatatlan), előmelegíteni a szűrőt-tartót, de más trükkökkel is érdemes kísérletezni: egy kis előáztatás pár csepp langyos vízzel, az ún. "temp surfing"-gel (KVcsapolás előtt fölkapcsolni a gőzgombot a kikísérletezett hosszúságú időtre -- kb. 20 mp -- hogy a vízhőmérséklet egyenletesen elég meleg legyen, miközben átküldöd a kávén), stb. Én még egyáltalán nem mondhatom el magamról, hogy legalább elfogadható eredményt kapnék minden esetben.

És amit mindenki utólag tud meg... Tökéletes csak frissen, és teljesen egyenletesen finom szemcsésre darált kávéval lesz az eredmény, amihez saját darálóra lesz szükségetek, méghozzá nem forgókésesre, hanem olyanra, ami hengerek vagy kúpok között őrli meg a babokat és ebből az elég jó minőségűek drágábbak a főzőnknél. (30 000 HUF körüli kiadás.)

Előzmény: a t o s z (2213)
a t o s z Creative Commons License 2005.12.19 0 0 2213
Ez alatt mit is ertesz? :) Marmint a gondos odafigyelesen?
Előzmény: H_G (2212)
H_G Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2212
Üdv a klubban! Mindenesetre rövidesen kénytelenek lesztek "igazán konyítani" a kávéfőzéshez, mert a Trevisóval semmi sem automatikus, nem lehet megspórolni a gondos odafigyelést.
Előzmény: a t o s z (2210)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2211

Fura. Mondjuk eddig mindössze 3 dobozt nyitottam fel, de csak kicsit sziszegtek bontás közben, szóval nem volt nagy túlnyomás. Hiszen nem is az a lényeg, hanem hogy a nitrogén(?) gázzal kiszorítsák az oxigént. Nálad meg nyitás nélkül bumm...

Azért jó tudni, hogy ezzel is óvatosan duhajkodjon az ember, nem csak a pezsgősüveggel :)

Előzmény: alexandrosz (2208)
a t o s z Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2210
Koszonom, akkor megnyugtattal, mert vegul ezt vettem meg. :)
Előzmény: ajsa_ (2199)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2209
Köszi az infót, már kezdtem arra gondolni, hogy rohamléptekkel elhatalmasodik rajtam a szellemi leépülés:-DDD
Előzmény: matti70 (2205)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2208

Bizonyám!

Csak kézbevettem, eltávolítottam róla a műanyag fedelet és...akkorát robbant, hogy majdnem be...kávéztam :) A konzervfedél kirobbant és - mivel ez általában éles - alaposan bevágta a kezemet.

A kávé maga egyébként jó, kifejezetten különleges íze van.

Előzmény: matti70 (2198)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2207

Hm, ristretto? Akkor elnéztem a méretet... Mentségemül szóljon, nem volt mihez viszonyítani :)

Előzmény: kapucziner (2206)
kapucziner Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2206

Maga a csésze portugál kimondottan ristretto kávéhoz tökéletes. A kávé Italiano

espresso kávékeverék, amely Santos, Kenya AA ,Indonéz Kalossi ,Etióp Yirgacheffe,

Guatemala Antigua, és Papua New Guinea és Indiai kávék keveréke, külön fajtánként

pörkölve.

Előzmény: matti70 (2203)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2205

OFF

Nem figyelmetlenség, az Index állította a közelmúltban nem publikusra mindenkiét, és visszaállíthatod, ha úgy gondolod. Levél megy.

ON

Előzmény: yeahhh (2202)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2204
Van vagy 3-4 fajta, ami szimpatikusnak tűnik. Őrölve is lehet kapni?
Előzmény: kapucziner (2200)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2203

Jól néz ki, milyen kávé? Ha még ízt is lehetne neten keresztül érezni...

És a csészéd is klassz, mivel látom, az én csészikés beírásomra írtad válaszul :)

Amúgy én is inkább ilyen magasabbat, hosszúkásabbat szerettem volna, hosszú kávéhoz ez illik, meg gondolom lassabban hűl ki ebben.

Előzmény: kapucziner (2200)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2202

Igen, halkabb hangja lett és baromi lassan jött a kávé... A Via Venetón csak "egyfokozatú" a kar, a többi valóban ilyen rugós.

Már publikus az emil, eddig csak figyelmetlenségből nem volt az :-(((

Előzmény: matti70 (2198)
ajsa_ Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2201
Ja... az előző hozzászólás atosznak volt válasz... :-)
kapucziner Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2200

Győrből származó nagyon aromás krémes kávé

Espresso frissen pörkölt kávéból

Előzmény: matti70 (2183)
ajsa_ Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2199
Nekem Bar 14 (Coffe terviso) és EC-9 is van. Előbbi finomabb, krémesebb (cremasabb:)) kávét készít, utóbbit ezért csak akkor használom, ha tejhabot is csinálok, vagyis capuccino készítéshez. Bár mióta a Treviso gőzkarjáról levettem azt a műanyag feltétet, ahogy itt javasolták, tényleg több, tartósabb habot sikerült készíteni vele. A Bar 14 mellett szól az is, hogy több benne a fém alkatrész (érződik a súlyán is)... pl. a szűrőtartó kar, illetve annal a feje fém, míg az EC-9-nél ez sajna műanyag. Nekem személy szerint az is szimpatikusabb a Bar 14-ben, hogy ki/be kapcsolható kávékészítésnél a pumpa, vagyis egy bármekkora adag főzhető vele, a másikból kijön az összes víz, amit a tartályba töltöttél. Ja, és itt (Bar 14) külön termosztát van a gőzkészítéshez, ha jól tudom, a másiknál nem. Szóval nálam az EC-9 tulajdonképpen capuccinokészítőként üzemel. :-)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2198

yeahhh:

A Krupsnál nincs ilyen bigyó, csak az E.S.E. szűrő. A pumpa valójában szebb hangot ad, jóval halkabb, bár ez nyiván a leterheltséget mutatja, és a kávé tényleg lassabban jön. Azért remélem, ennyi nem árt a pumpának??? A Saeco milyen hangot ad? Ugye minden Saeconál olyan szűrőtartó van, hogy ha kifolyás közben fordítasz a karon a rugó ellenében, akkor nagyobb nyomás lesz és krémesebb a kávé?

Vergnano miatt írj (én nem tudok neked, mert nem publikus az emilcímed, minthogy én is csak most tettem azzá az enyémet).

 

qprinz, alexandrosz: kösz!

Hogy is volt az a robbanás? Olvastam, de nem fogtam fel, mitől robbant szét. Jól értem, még csak nem is birizgáltad a konzervnyitó részét?

Előzmény: yeahhh (2194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!