Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9738
Irtam mailt, nem olvastad?
Előzmény: Törölt nick (9737)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9737

Amióta bepermeteztem Thiovittal az atkás paradicsomokat, egyszerűen átható kénszag terjeng 30 méteres körzetben. :DDD

Előzmény: Törölt nick (9729)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9736

Érdekelne, ha van valakinek a Symbivit használatával tapasztalata.

 

B743 viszont válasz ment.

havasföld34 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9735

Szerintem nagyobb cserép és legfőképp TÖBB NAPFÉNY kellene nekik! De nem tudom milyen helyen laksz, van-e rá lehetőséged. Ha lakásban, akkor gondolom az erkély a max. amit nyújtani tudsz nekik.

Előzmény: homerx (9732)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9734

Ha elkezdenek egyenletessen besárgulni akkor valószínüleg túlöntözted. A gyökérzetnek néha oxigénre is szüksége van ha állandóan vizben áll  "megfullad" a növény. Én a cserepes virágokat nyáron beásom a földbe csrepestől igy a gyökérzet napal nem melegszik föl anyira mintha szabadon van nem beszélve ha azt egy beton vagy tégla alapon van még rosszabb. Öntözni meg úgy hogy ha megöntözöm akkor bőségessen és amedig nem kezd kiszáradni addig nem adok újból vizet.

Előzmény: homerx (9732)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9733

Lazítsd föl egy kicsit a talaj felszínét és egy kis ideig ne öntözd!

Előzmény: homerx (9732)
homerx Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9732

az egyik paradicsomom elkezdett fonnyadni. lehet, h tulontozom? ugyanis nincs alul kifolyoja a cserepnek. a gyumolcs is beborosodott, mintha menne ossze. megneztem, a levelek fonakja egeszseges.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9731

A Gergely által linkelt helyre mentek a válaszok.

 

A mai nap is kaptak Klacidolt a fóliások már kb 5x permeteztem ezt a szert.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9730

Köszi,hát nem is tudom akkor a Klacidol,amit én használok

most először lehet nem is annyira hatásos?

Itt már leírtam hogy mikor vettem:http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=126214058&t=9096652

 

Ja és pont a Bálint gazda honlapján javasolták:)http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=126214038&t=9096652

Előzmény: gergerg (9725)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9729

Háhh, a PlantProtection oldala ezt írja a kátfoltos takácsatkára a paradicsomnál:
"A takácsatka nagyon fontos rovarkártevője a paradicsomnak, főleg melegházban. Szabadföldi körülmények között is előfordulhat a Cseh Köztársaságban, de nem okoz jelentős terméskiesést."

Hát ja, biztosan. :D Azóta evolválódtak vagy valami, de nálam már csináltak csődöt. Vagy Csehországban lakom, csak nem tudok róla.

Viszont azt látom a leírásból, hogy a kén talán csak a mozgó alakokat ölhette meg. Mindenképp szükséges lesz a Vektafidra is, hogy a tojásokat és bábokat is megakadályozzam. És ismételni is kell majd egy hét múlva a Thiovitot.

Előzmény: Törölt nick (9726)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9728

B743-nak válaszoltam a javaslatod szerinti helyen.

Előzmény: gergerg (9724)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9727

Na, oké, ha esetleg tovább megy a mellékszál, ott kellene folytatni, ja. :) Bár amíg csak azon ment a huzavona, hogy bio pari vs. permetes pari, addig még ide is elfért, de nem tudom, hol ment át a víztisztításba. :D

Előzmény: gergerg (9724)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9726

Nézd, csak hogy ne tűnjön úgy, hogy levegőbe beszélek: én vegetáriánus vagyok - sajnos -, forrásvizet iszom - ez elmegy -, és vegytiszta sót teszek a kajákba. És rettentő fölösleges pénzkidobásnak tartom különösen a vegytiszta sót, amikor 400 helyett 40 forintért lehet kapni bányászott sót, amiben legföljebb ásványi anyagok meg csomósodás-gátló van, ami nem tesz különösebben semmit. Állítom, hogy ez mind az ortorexia egyenes következménye, de természetesen már a termelőtől vásárolt tönkölybúza, vagy a saját magam által saját kecsketejből készített tejtermékek miatt is összevesztem édesanyámmal, mert szerinte az mind méreg, és lelkiismeretfurdalást akar csinálni nekem, hogy mérgezem a családot... :D Hát jóvan.

ON: A paradicsomokra kora reggel kipermetezett Thiovit (kén) hatásosnak bizonyul, azt hiszem. Az atkák nem mozognak. Azt nem állítom, hogy mindenüvé jutott belőle, de 12 paradicsom-tövön levelenként, egyenként végignyomtam alulról, gondosan ügyelve arra, hogy minden atkás részre menjen. Ha maradt is valamennyi, valószínűleg erősen megritkultak. A lényege, hogy érnie kell a szernek az atját, át kell áztatni a szövedéküket és minden levélfonákot be kell szinte áztatni. (25 °C alatt.) Holnap reggel, ha sikerül felkelnem, benyomom Vektafid A-val is, ami meggátolja a visszaterjedésüket egy hétig. Persze ennek az a hátránya, hogy elég sokáig kell pepecselni a kis kézi permetezővel, hogy minden levélfonákra jusson, máskülönben a kimaradó részekről visszatelepülnének. De ha az elején sikerül elkapni, akkor még eredményesen irthatjuk őket. Abszolút bio, 0 napos évi., és a kénre állítólag nem alakul ki rezisztencia.


Előzmény: Törölt nick (9722)
gergerg Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9725

Egyétrelműen az.

Előzmény: Törölt nick (9723)
gergerg Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9724

Engem kimondottan érdekel a téma, folytassátok csak nyugodtan, van egy csevegő topic ahol nem számít offnak, nem rongálja a topicot mert erre való.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9205944

Előzmény: Rhéman (9721)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9723

És nem csak a deutérium csökkentés a lényeg.

 

ON: 2 kép a fóliából.

 

Ez Kálcium hiny lehet.?

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9722

Én csak 3 dologra hivtam fel a figyelmet,1 vegaétrend (ami nem biot jelent) 2 tiszta víz ivása

és a tisztasó ennyi,nem mondtam hogy költözzenek ki a városokból mert szennyezett a levegő,

vagy fussanak mindennap 10 km-et,vagy ne napozzanak stb stb.

 

 

Réman: Nem csak szelektálva kéne megnézni a linkeket a 2. linken ott

alul,de inkább belinkelem én :http://www.vizdesztillalo.hu/

van a másik desztílálló,és ITT a víz teszt:99% hatékonyság

http://www.vizdesztillalo.hu/tiszta_tab.htm

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9720)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9721

Egyetértek Veled!

 

Nem kell Bálit Gyuri bácsi életét napi 24 órában figyelni, ahhoz, hogy kétségbe vonjuk a vegyszerhasználatot teljesen elutasítók igazságát.

 

Azt, hogy a csökkentett deutérium tartalmú víz máshogy viselkedik egyes biokémiai folyamatokban, mint a „sima” H2O elfogadható állításnak tartom. Azt, hogy ezt az egyik évfolyamtársam is megerősítette, aki a D-víz előállításában részt vett azért nem hozom fel érvnek, mert ez a „tekintély elv” alkalmazása lenne.

 

Az elfogadott szokvány, hogy az az állítás tekinthető bizonyítottnak, melyet többször ellenőriztek, és független szakértők is megerősítettek. Mondanék két elrettentő példát. (Ha nem untatlak!)

 

Az első nemrégiben történt. Egy csapat a neutrínók vizsgálatánál, arra az eredményre jutott, hogy egyesek a fény sebességénél gyorsabban mozognak. Az eredményt publikálták, és már arról folyt a fizikusok közt a szó, hogy az Einsteini fizika a végóráit éli. ( http://www.origo.hu/tudomany/20111118-neutrinok-fenysebesseg-megerositettek-a-fenynel-gyorsabb-neutrinokat-a-felfedezok.html ) Végül kiderült, hogy a mérésnél, ha jól emlékszem, egy rossz kontaktus okozta a téves eredményt.

 

A másik. A hidrogén atomok egyesítése, a hidrogén fúziója, jelentős energia felszabadulással jár, Gondoljunk a hidrogénbombára. A fúzióhoz két hidrogén atomot, no, erre is a deutériumot, vagy a még ritkább tríciumot használják, egymásba kell nyomni. Ez nagy energiát, azaz nagy nyomást igényel, és ezt eddig csak magas hőmérsékleten sikerült megvalósítani. Gondoljunk a nap belsejére, ahol ez több millió fokon lejátszódó folyamat.

A palládium képes több hidrogént megkötni, mint a saját súlyának háromszázszorosa. Munka hipotézisnek nem rossz feltételezés, hogy a palládium, mint katalizátor segít abban, hogy az atomok a fúzió létrejöttét biztosító közelségbe kerüljenek. Óriási lenne! Évszázadokra megoldódna az energia gondunk. Egy Debreceni fizikus csapat jó néhány éve publikált olyan eredményeket, mely azt támasztotta alá, hogy a hidegfúzió létrejött. Senkinek nem sikerült az eredményüket reprodukálni, és még senki nem épített hidegfúziós reaktort.

 

Talán ez a két példa is bizonyítja, hogy nem lehet végzettségre, címre, tekintélyre, másutt elért eredményre hivatkozva valamit igaznak, vagy hamisnak minősíteni. Nagytekintélyű kutatók, profeszorok, a szakterületükön tévedtek. (Hosszú ideig, Ptolemaiosz érdemeire, és munkásságára hivatkozva vegzálták, égették el, vagy ítélték szobafogságra a  heliocentrikus világkép hirdetőit)

Visszatérve a D-vízre. Elhiszem, hogy EGYES rosszindulatú betegségekben használ, de nem látom bizonyítottnak. A fogyasztása, tehát hit kérdése. Zavar, hogy nem találkoztam független, felkészült, szakértői véleménnyel, sem pro, sem kontra. Nem tudunk arról, hogy más folyamatokat, pl. termékenység, mutáció, hogyan befolyásol. Hiszen, ha a daganatos sejtek növekedését befolyásolja, akkor a normál sejtekre sem lehet hatástalan.

 

Van még egy.  A bemutatott desztilláló berendezés, mit ne mondjak elég egyszerű, kétlem, hogy elég hatékony szelekciót tesz lehetővé, különösen nem 1x-i desztillálással. Gondoljunk arra, hogy az esővíz is tartalmaz deutérium tartalmú vizet. Így a paradicsom is. És minden élelmiszerünk.

 

Bocsi az OFF-ért. Azt hiszem, ezzel ezt a témát én is lezártnak tekintem.

Előzmény: Törölt nick (9716)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9720

Hogy végre ON is legyen: a CBNora féle koktélpari (amit ápr vége felé szabad földbe, helyre vetettem, és ami úgy stagnált a hideg időben) elkezdett pirosodni-érni, a magasságához pedig már csak tíz centi kell, hogy elérje a támrendszer tetejét. A támrendszerem pedig kb. 2,4 m O.O Azon gondolkodom, hogy ha tudnék palántázni és előnevelni, akkor vajon milyen brutális magasságúra nőne meg?

A termés méretes fürtökben lóg rajta, akár egy (fordított) szőlőről. Jövőre szerintem elég lesz 40 centis tőtáv, mert igen nyurga termetű, sok hely maradt még most is köztük.

A marhaszív pariknak ez a meleg gátolhatja valami életfolyamatukat, mert a lombtrágyázás ellenére elkezdték mutatni a kalciumhiány tüneteit, a bogyók csúcsa barnul. Mit gondoltok, azokat szedjem már le, vagy lesz még belőlük valami feldolgozható? Fáj a szívem értük.

Ami a takácsatkákat illeti, felfedeztem már padlizsánon is, és a kert távoli szegletébe ültetett, szinte magára hagyott, K3-asnak vett, de folytonnövő paradicsomokon is. Mivel azok valami vírusosak, és csak egy-két bogyó van rajtuk (18 tövön nagyjából annyi, mint máshol 2-n), alig kötöztem őket, és kissé összeborultak. Most felkötöztem leszedtem a nagyon atkás leveleket, és remélem, reggel sikerül felkelnem és befújnom minden parit kénnel. (Mindig ez az akadály, nem sikerül felkelnem, csak amikor már túl meleg van. :D) Aztán majd megy Vektafid is, és meglátjuk. Most már hajnali egy felé jár, de szerintem kimegyek még kicsit parit kötözni, hogy ha permetezek, akkor könnyen befújjam.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9719

Bálint gazda bizonyára bort ivott és vizet prédikált, vagy hogy a helyzethez igazítsuk: (desztillált) vizet ivott és bort prédikált, nagyon valószínű. :)

A népesség várható élettartama - a rendszerváltás óta - még mindig nő, az egyes emberek pedig parányi pontok a nagy adathalmazban. Természetesen nem szabad elhanyagolni a végletekig az egészségtudatosságot, de túlzásokba esni fölösleges. Van egy olyan pszichológiai szakkifejezés, hogy ortorexia nervosa, ami egy újkeletű civilizációs betegséget jelöl: a biomániát, avagy egészségesétel-mániát. Nem állítom, hogy itt bárkire jellemző volna ez, csak azért hoztam föl, hogy demonstráljam, milyen szintet nem érdemes már elérni. Sajnos amikor egy betegség miatt az ember már az utolsó fűszálba is kapaszkodna, az gyakori kiváltója lehet, noha az természetesen egy érthetőbb indok - és komoly betegség esetén talán már nem is tud ártani -, mint a puszta média-majmolás és trend-követés.

Előzmény: Törölt nick (9718)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9718

Bár tényleg ne legyen,de ha egy szeretett hozzátartózód,barátod,vagy magad

számára kimondják azt hogy  kb 4-5 hónapod van hátra

te is meg fogsz mozgatni mindent,és az nagyon keserves lehet.Amit én

leírtam csak egy lehetséges választás, nem kötelező megcsinálni.

Az hogy Bálint gazda mit permetezett és kivel csináltatta, mit evett és mennyit szerintem hagyuk,vagy te esetleg ott voltál napi 24H-ban és documentáltad?

Az hogy ki mennyire toleráns sokban függ az immunrendszertől,de sajnos már azt

is szétcsesztük,akinél gyengébb az hamarabb betegebb lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (9716)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9717

(Bocs, bélrákot akartam írni. Gyomorrákba asszem mástól halnak. Guszta és felemelő téma ez, kérem. :) )

Előzmény: Törölt nick (9716)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9716

Én ehhez már csak anyit szólnék hozzá, hogy ez nagyon egyén kérdése is. Ott van a legélőbb példa, dr. Bálint György, azaz Bálint gazda, most 94 éves és remek formában van, ha a nemrégi közúti balesetéből visszamaradó problémákat nem számítjuk. Az egész életét végigpermetezte, még régi szerekkel is, de mindig a lehető legszakszerűbben; azt ette, amit megtermelt, amiről maga tudta, hogy betartotta a várakozási időket, a dózisokat, és hogy alkalmazta a szerrotációt.

Más emberek meg gyomorrákba halnak bele, egyszerű, tiszta búza miatt. Rettentő szubjektív, hogy kinek mi az egészségtelen. Én személy szerint nem akarom úgy leélni az életemet, hogy a levegőtől is rettegek; több mint elég, hogy a családban mást sem hallok, mint hogy ez egészségtelen, az egészségtelen, amaz is, meg emez is, meg jóformán minden, amit nem ettek nár háromezer évvel ezelőtt is.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9715

Tényleg eléggé eltértem,bocs mindenkitől.

Aki eddig már értette az tovább fogja keresni kutatni

a dolgokat,és ne egy súlyos betegség döbbentse rá hogy van más megoldás

is mert az már elég keserves.

És ha csak 1 embertársamnak is segítettem az már sokat számít,
és megérte.

 

Előzmény: m-s-m (9714)
m-s-m Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9714

Ne menjünk bele. :) A honlapot szakmai szempontból apró darabokra lehetne szedni; ha ennek ellenére, vagy e mellett ti jól érzitek magatokat, hát hajrá, (de azért okosan :).

__

 

(Azzal semmi gond nincs, hogy kiváló szívsebész.)

Előzmény: Törölt nick (9713)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9713

 A rövidtávú már bizonyított nálunk és sokaknál ,csak egészségesebb lehetsz.

De hosszútávon hmm ,esetleg még jobban éreszheted magad??  IGEN:)

De ne feledjük a vega étrendet sem itton is lehet gyakorolni,párosan szép a világ.

És aki nem látta: nem kell 70-évesen gyógyszereket szedni.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bBhNwzDV25I

 

 

 

 

 

 

Előzmény: m-s-m (9711)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9712

A Prof egyébként valóban egy kitűnő szívsebész. De számomra egy kicsit furcsa ember nem igazán értek eggyet a nézeteivel. Én jobban bízok az orvostudományban.

Előzmény: m-s-m (9707)
m-s-m Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9711

Hinnye. :) Hát, ti tudjátok, annyi haszna mindenesetre lesz, hogy elsőkézből szereztek hosszútávú tapasztalatokat.

Előzmény: Törölt nick (9708)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9710

Talán igen, nem írják róla. Viszont másutt sincs levéltetű, persze 1-2 néha előfordul, de nem szaporodtak el (eddig).  2-3 évig szomorították az életem, és mindent megtettem, hogy ne legyenek. A paradicsom közt van többféle bazsalikom, körömvirág, több féle menta. Az olvasmányaim szerint ezek is riasztják a rovarokat. Nem tudom a hatásokat külön, külön értékelni. A terület kicsi az alapos kontrolhoz.

 

Budapesten a sashegyi természetvédelmi terület közzelében lakom. A mikroklímán is, és talán a rovar populáción is érződik.

Előzmény: Törölt nick (9709)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9709

Levéltetvekkel kezd valamit?

Előzmény: Rhéman (9706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!