Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.29 0 0 2548
Az Orion apartmant válaszd, hidd el az a legjobb, én voltam ott Falirakiban.
Előzmény: gyored (2545)
Kati75 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 2547
Hová tűntél Mano2002??? Ha gépközelben leszel kérlek válaszolj! Szia
lklara Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2546

szia,

 

az orion app. nem tetszik? elég sokan dicsérik és az ára is jó. falirakiban van.

Előzmény: gyored (2545)
gyored Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2545
Köszönöm FLaci a gyors válaszodat!

Háááát... azt hittem Rodosz városban nagy a választék apartmanhotelek ügyében, de sajna tévedtem. Az El Greco csak félpanzióval ígényelhető, ami nekünk nem jó. Találtam a Bellánál egy Annitsa elnevezésű apartmant. Sötét lónak tűnik :) Ha valaki tud róla valamit, kérem írja meg.

Ha nem jön össze Rodosz, valószínűleg mi is a Princess Florába megyünk Kalitheába. Eddig ez tűnik számunkra a legideálisabb választásnak.
szaby79 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2544

A Personal Tours-sal megyünk.

Természetesen gondoltam hogy  magyar nyelvű lesz az idegenvezetés csak azt nem gondoltam hogy lesz.

Hátha tényleg mindent elmondanak,meg tájékoztatnak akkor nem kell sok mindentől félni.

Eddig a párommal minden évben más országban voltunk kint,term. saját szervezésben és mindig akadtak nyelvi nehézségek.Most igy hogy utazási irodán keresztül megyünk igy nem tudtam hogy lesz ilyen is:-))

de azért jók voltak ezek a nyelvi megjegyzések:-)))

Nem ismerem a Personal Tours-t egy picit "fekete ló" nekem a neve szerint nem mond se rosszat se jót.

Te tudsz valamit róla?

 

Előzmény: qwer1234 (2541)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2543
Az idegenvezető kizárólag szuahéli és flamand nyelven beszél.
Előzmény: szaby79 (2538)
lklara Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2542

szia,

szerintem hasonló árakra lehet számitani a görög szigeteken, én tavaly krétán voltam, előtte korfun, egyik sem volt olcsó, de talán korfu a legdrágább (persze ez csak az én véleményem).

 

Előzmény: qwer1234 (2540)
qwer1234 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2541

Az idegenvezető természetesen oroszul és svédül beszél. :-) Persze hogy magyarul, legalábbis ha magyar utazási irodával mentek. Általában azt is szokták írni a katalógusban, hogy van telepített idegenvezető. Első nap egy csomó idő el fog menni arra, hogy összehívják egy tavernába az embereket és ott mindent elmondjanak. (befizethető programok, mire kell figyelni, stb.)

A szobákat nálunk úgy adták ki (ez változhat irodánként), hogy előre be volt írva, hogy ki melyikbe megy. Még magyarországon lehetett igényelni, hogy pl. csendesebb részre adják, vagy legyen földszinti, de ezt csak figyelembe vették és nem volt számukra kötelező érvényű. (Ezt egyébként előre meg is mondták.)

Melyik utazási irodával mentek ?

 

Előzmény: szaby79 (2538)
qwer1234 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2540
Szeretnék kérdezni olyan embertől, aki már volt rodoszon és korfun is, hogy árak tekintetében mekkora a szorzószám a két sziget között ? Mire érdemes készülni, ha mi tavaly korfun 1 hét alatt ketten 500 eurót költöttünk önellátós apartmanos mindennap tavernákban vacsorázós, csak otthon reggelizős, azért mindenhova elmenős, motorbérlős módon ?
szaby79 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2539

köszöi a választ qwer1234!

csak gyanusnak találtam az 1799-es hozzászólás szerint hogy 3 csillag ide vagy oda nincs felszerelve edénnyel:-)nagy ügy legfeljebb veszünk..csak ezzel sem akartam kinlodni,gondolom megérted...

erre való a fórum:-)

Már csak azért kell izgulnom,hogy a  régi fajta személyimet is elfogadják....:-(

hy

Előzmény: qwer1234 (2537)
szaby79 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2538

Nagyon szépen köszönöm a választ Iklara!

Az idegenvezető gondolom magyarul mondja a magáét,mert a nyelvvel még kissé bajban vagyok:-)) (gondolom hülye kérdés,mivel a budapestről érkező gép elé mennek ki...na mindegy:-))

Az edényekről meg csak azért kérdeztem mert teljesen önellátással leszünk és jó lenne valamiket összeütni odafent.Állitolag a szupermarket árak hasonlóak mint itthon,és igy szerintem elég jól ki  lehet jönni a kajából.(állitolag az alkohol és a cigaretta ami nagyon drága)

Nem tudod véletlenül,hogy olyankor az apartmannba való érkezéskor sorrendben adják ki a szobákat (és akkor jut ami jut) vagy ez már előre le van egyeztetve az utazási irodával?

Lesz ott végig valami magyar idegenvezető akivel esetleg tudunk értekezni,ha bármiféle kérdésünk lenne?

juni 20.-án szerintetek hány fokos a tenger illetve a levegő? (kb)

köszi

szia

 

Előzmény: lklara (2536)
qwer1234 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2537

szaby79:

ugyan én nem jártam az Orion apartmanban és még rodoszon sem, viszont rákerestem az Orionra a googlén és ott láttam hogy ez egy 3*-os apartman. Ebből én arra következtetek, hogy nem lehet olyan rossz felszereltségű. Mi tavaly korfun 2*-os apartmanban voltunk és ott is volt minden, amivel el lehetett lenni egy hétig. Gondolj bele, nem kell olyan nagy készlet ahhoz, hogy egyszerűbb dolgokat össze tudjatok állítani. Mi is megcsináltunk mindent ami kellett kb 2 edénnyel. ( Viszonyításhoz a 2*-os apartman: http://www.szabomihaly.hu/_topic/greece/cfu_2005_coryfu_apartman.html )

Előzmény: szaby79 (2535)
lklara Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2536

szia szaby,

 

ha utazási irodával mész, akkor a csoportot várja a reptéren az idegenvezető, és betereli a buszba, és a szállásoknál raknak ki minden utast. visszafelé is a szállodáknál szedik össze a népet és viszik ki a reptérre busszal. valószinü, hogy az orionba is lesz információs fal, ahol mindent tudnivalót kiir az id. vez, de a buszon is szoktak egy rövid tájékoztatót adni.

 A matrac tavaly 5 euro volt, mi is kint vettünk és ott is hagytuk. buvárszemüveget vittünk itthonról, gumipapucs szinté kapható kint.

szerintem lábast ne cipelj itthonról, biztos van annyi, hogy egy tál ételt össze lehet ütni

Előzmény: szaby79 (2534)
szaby79 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2535
Még valami! bogyo76 irta,amikor hazajött az Orionból,hogy mindennel teljesen meg volt elégedve,kivétel az edények.Most akkor ez azt jelenti hogy nincsenek edények vagy nem tiszták,vagy valami egyéb baj volt?Mit tegyünk akkor?Vigyünk magunkkal?AZ rengeteg helyet foglalna....Ha valakinek van véleménye,akkor köszi!
szaby79 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2534

Sziasztok!

 

Segitsetek abban légyszi,hogy érdemes e itthonról vinni ilyet dolgokat,mint pl gumipapucs,búvárszemüveg,matrac,stb, mert hallottam olyat hogy semmi értelme ezeket hurcolni, fillérekért meg lehet kint kapni és viszonylag jó minőségben.

A másik amit kérdeznék: a transzfer,ami benne foglaltatik a szolgáltatásban az azt jelenti hogy a reptér előtt vár minket pl egy furgon és azzal visznek le minket Falirakiban és tesznek ki a központban?Hogyan ismerem meg én azt egyáltalán hogy pont miránk vár?Gondolom a gépről leszállók közül nem mindenki egy helyre megy pl Falirakiban,(mi pl az Orionba) akkor hogyan van megoldva?

Válaszokat előre is thx.

Kati75 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2533
Köszi Mano2002! Az már jó jel, ha visszamentek arra a szállásra, mert akkor csak nem olyan gáz! Az öt perc a központig gyalogosan értendő? Reméljük az angolokkal nem lesz bajunk, bár mi általában kifogjuk a zajos népeket: Korfun az olaszok randalíroztak mellettünk, Hajdúszoboszlón és Miskolctapolcán a lengyelek, úgyhogy már ki vagyunk képezve. A strandról akarom még kérdezni, hogy az mennyire van a szállástól és mennyire szép? (homokos-e és tényleg lassan mélyülő- a kislányom miatt érdekelne leginkább) Előre is köszi a választ, ne hari, hogy ennyi mindenféléről kérdezgetlek, de olyan jó, hogy valaki már járt ott és van tapasztlata!
Előzmény: mano2002 (2528)
Vercsi01 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2532

Szia Helma!

 

 

Mi tavaly júli 16-23- ig Rodoszon,42 fok volt du.5-kor árnyékban,de egy kicsit fújdogál mindig a szél,így azért jobban ellehet viselni a meleget!Vigyetek magas faktorszámú naptejet!

 

üdv,

 

FLaci Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2531
Ja, Rodoszosok... idén hûtlen leszek kedvenc szigetünkhez. Mykonosra megyünk... ;-)
FLaci Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2530

Hi,

 

Rodosz város-Kallithea gyalog szerintem elég durva... az utolsó busz este 11-kor megy. Eselteg taxi, ilyen távra elég olcsó, de nem tudom este meddig dolgoznak. Én inkább Rodosz városban keresnék szállást...

 

Idõjárás, nem vitás hogy júli vége, aug eleje a legmelegebb. Az északi part a szelesebb, ezért ott jobban kibírható. Lindoszban elõfordul 45 fok is.

 

A szeptemberi korai sötétedéstõl szerintem nem kell tartani. Minél délebbre megy az ember, annál kisebb a leghosszabb-legrövidebb napok között a különbség.

 

L.

Előzmény: Helma (2529)
Helma Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2529

Keves Fórumozók! SOS segítség kellene (mivel a legtöbb utazási irodánál csak márc.31-ig lehet kedvezményesen foglalni). Van egy két dolog ami felöl még kétségeim vannak, szeretném, ha véleményt mondanátok.

 

1.Kallithea-val szemezgetek, és szerintetek durva dolog lenne onnan esténként Rodoszra bejárni? (Vagy csak visszafele, mert mondjuk odafele még bemegyünk az utolsó busszal) Tényleg csak 3 km? Mert akkor az nekem nem távolság (ált.ennyit kell gyalog megtennem a központig a lakhelyemen)

 

2. Az időponttal vannak problémáim. A párom július végén aug.elején szeretne menni. Nincs túl nagy hőség. Mert ha szeptember végén 35 fok van, akkor mi van aug.elején? Tudom tengerpart lévén fujdogál a szellő, de félek, hogy kibirhatatlan.

Pedig én még bírom is a meleget. A párom már 20 fokban izzad, nekem meg a 60 fokos szaunában csak 15 perc után kezd gyöngyözni a homlokom.

Viszont azért tiltakozik a szept ellen a drágám, mert akkor már rövidebbek a nappalok. Mennyire zavaró ez szerintetek? szeptemberben hamar sötétedik ott?

 

Bocsi ha hoszzú voltam és hülyeségeket kérdezek, de ez nekem fontos lenne.

Előre is köszi

mano2002 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2528
Szia ! A szállás a város szélén található egy sziklafal előtt,de ennek is meg van az előnye.Pl.:5 perc alatt bent vagy a központban,lehet aludni(persze ha az angolok hagynak).A szobák tiszták,nagy a teraszrész a fürdő is megfelelő.A másik hotellel közös a medence.A tulajdonos,aki amúgy pap,nagyon rendes és a felesége is.Mind a ketten segitőkészek.A szálloda alatt van bolt,de szerintem máshol olcsóbban tudsz vásárolni.Ha szeretnétek klímát azért külön fizetni kell,ami 70 €/hét,a ventillátor pedig 7€/hét.Nem mondom,hogy nem voltunk már jobb helyen,de szerintem ami az igényességhez kell megvan.Valószínű május végén mi is megyünk és ugyan ezt a helyet választjuk.Szia
Előzmény: Kati75 (2526)
FLaci Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2527

Hi,

 

1. Állítólag gyorsan fogynak az üres helyek mostanában... Last minute akkor igazán jó ha nem érdekel hova kapsz helyet.

 

2. Na ezt még nem próbáltam. És nem is emlékszem horgászó emberekre (legalábbis Rodosz városban nem...)

 

3. Jó választás. Semmivel sem drágább mint Faliraki. Vannak olcsó boltok, meg girosos/suvlakis helyek.

 

L.

Előzmény: gyored (2523)
Kati75 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2526
Köszi!
Előzmény: mano2002 (2525)
mano2002 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2525
Ott igen .Este irom mert most csak haza ugrottam.
Előzmény: Kati75 (2524)
Kati75 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2524
Szia mano2002! Ha jól olvastam, akkor Ti is az Olympiában voltatok? Légyszi írd meg mi a tapasztalatod! Köszi
gyored Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2523
Kedves Rodosz-Barátok!

Feleségemmel idén nyáron szeretnénk Rodoszra utazni. Átolvasva a hozzászólásokat az alábbi kérdéseim lennének:

1. Most érdemes lefoglalni a szállásokat, vagy érdemes várni a Last Minute akciókra? Mi két hétre szeretnénk menni apartmanba, ellátás nélkül június vége - július eleje között.

2. Volt-e már közöttetek, aki kipróbálta Rodoszon a horgászatot? Én csak egy sima botot vinnék, s a partról, vagy a mólóról próbálkoznék. Lehet? Kell hozzá engedély?

3. Valami csendesebb helyre szeretnénk menni, így a hozzászólások alapján a Rodosz várost választanánk. Mennyivel drágább Rodosz, mint Faliraki (étkezés)? Vannak-e itt is olcsó szupermarketek?

A válaszokat előre is köszönöm!

Kati75 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2522
Sziasztok! Nyolc éve voltunk Korfun, most úgy döntöttünk, hogy Rodoszra megyünk. Repülőn még nem ültünk és azóta hárman lettünk, visszük a 7 éves kislányunkat is. Július 3-tól 10-ig foglaltunk le egy utat a Colorado Sol-nál. Rep. jegy: 49.900,- Ft, illeték: 20.000,- Ft, transzfer: 8.000,- Ft, szállás: ingyenes. Így hármunknak ellátás nélkül:233.700,- Ft. Hát nem tudom, én ettől olcsóbbat nem igazán találtam, de lehet vele vitatkozni. Falirakiba megyünk az Olympia Studióba. Tud róla valaki, valamit, netán van aki pont oda jön? Kérdés annak aki már járt ott ebben az időben: Mennyire meleg ilyenkor júli elején a tenger? Köszi!
dr_bubo Creative Commons License 2006.03.25 0 0 2521
Sziasztok

Rodoszról tud e valaki hasznosat? Mi Triantára megyünk, van ott egy vizipark is, valaki volt már ott? Mennyi ott a belépő?
Köszi
bubo
kidli Creative Commons License 2006.03.24 0 0 2520
Igen nagyon jo araik vannak s mivel mi tavaly veluk voltunk Kretan torzsutasnak szamitunk es 17 % kedvezmenyt kapunk az arbol, ugyhogy megyunk!!!!!!!!!!!!!!
Tovabbra is varom a velemenyt az Orionrol , aki esetleg volt benne
Előzmény: Helma (2519)
Helma Creative Commons License 2006.03.23 0 0 2519

Most nézem a QT árait. Hát igen ez az Orion apartman, hihetetlen olcsók az áraik. És most még ha március 26-ig lefoglalod még 15% kedvezmény.

Ez a kedvezmény még abból az olcsó árból lejön?

Ha igen, holnap megyek és én is lefoglalom!

Még a Charlie's stúdiókra vehető igénybe ez a 15%-os kedvezmény. Arról képet nem találtam, tud valaki róla valamit?

Előzmény: kidli (2511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!