Keresés

Részletes keresés

yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2258

Halált megvető bátorsággal vettem egy zöld dobozos Vergnano Arabicát Karácsony napján felbontottam - golyóálló mellény, kevlársisak - de nem robbant ;-)))

Spiccen van, de azé' mán egy ideje a Cinque Stelle a nyerő. Black Sega hol terem? Van belőle örölt? Mer' kipróbálnám - eddig még nem volt hozzá szerencsém... 

Előzmény: alexandrosz (2257)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2257

A régi csapat focizik, most éppen fekete segafredoval. Azt hiszem, nem is változtatok a számomra nyerő összeállításon :)

Kicsit állítottam a minap a darálás finomságán, kellemesebb eredményt kaptam ezzel a kávéval. Eddig rejtett aromák bukkantak fel a méregerős feketében.

De igazából az elébb arra céloztam, hogy egy ösmerős a presszógépével és teljesen egyszerű darálójával szuper kávét varázsolt a minap, nagy élvezettel fogyasztottam el...

Előzmény: yeahhh (2256)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2256

A régi csapat (Saeco Magic/Segafredo) játszik, vagy jött új tag?

Előzmény: alexandrosz (2255)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2255

Olvtársak, azért szvsz a legfontosabb maga a KÁVÉ élvezete, ehhez pedig nem mindig a legdrágább csodakütyükön, kellően sznob közönségnek készített és árult űberdarálókon keresztül vezet az út, ill. az egész könnyen ezek miatt sikkadhat el, ha értitek, mire gondolok...

Békével jöttem, nem bántani, csak ha jó kávét iszom és semmilyen extra berendezés nem kellett hozzá, akkor ez eszembe jut...

 

csgzs Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2254
Grrrr. Expolygon-ék nem próbaőrölnek, és bár eladtak több darálót boltoknak, nem tudják megmondani, kinek. Tehát hinni kell - az amúgy pozitív - tapasztalatoknak. Vagy van valakinek ilyen?
Előzmény: csgzs (2253)
csgzs Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2253
Beszéltem az emberrel, nagyon készséges volt. Elmondta, amit már máshonnan is tudtunk, hogy alapból nem elég finomra darál a 166, de módosítható. Ezt ő is szívesen megteszi, garanciavesztés nélkül. Ő soproni, de jár pestre, és ingyen elhozza, átadja.

Az állás tehát:
Solis: olcsó (21), talán elég finom, kart nem lehet alátenni, időkapcsolós forrás így a javítás is messze.
LUX: drágább (33), elég finom, kart lehet alátenni, nincs időkapcsoló, közel (nekem, mert kispesti vagyok).

Be kell, hogy valljam, ez alapján a Solis mellett tenném le a voksom. DE: ha hiszek is a módosításnak, egy garanciális javítás kb. 2 hét (heti egy út), és a hekkelés mindenképpen csökkenti az élettartamát. És: alapvetően a karba szeretnék őrölni, ami sokkal macerásabb a Solis-sal. A LUX-nál meg kell tanulni, hogy mennyi kell, de ez talán nem olyan nehéz.

Asszem elmegyek egyet próbaőrölni a LUX-hoz, és ha jó, olyat veszek. Biztosabbnak tűnik...
Előzmény: yeahhh (2252)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2252

Érdemes felhívni az oldalon található telefonszámot - nekem (és több ismerősnek)legalábbis abszolút szakértő infókban volt részünk. Persze, a Mazzer volna az igazi - azt is ők forgalmazzák -, de ugye, az 100 E Ft körül vagyon...:-((((

Előzmény: csgzs (2251)
csgzs Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2251
Köszi! Lustaság megint... A Solis nem tűnik valami profinak, de persze nem ez számít. Használta már valaki? Gaggia-ba elég finomra őröl? Mert ugye elvben a KRUPS is lehet jó, aztán mégse :(. Mindenesetre asszem próbaőrlés kell, ha így, ha úgy.

Gaggia: igen, itthon. Elkanyarodtam a Media Marktba mielőtt elmentem volna a Saeco mintaboltba, és ez lett belőle! :D Egy fontos dolog: garanciális szervíz gyakorlatilag nem létezik, amennyire én tudom.
Előzmény: yeahhh (2247)
csgzs Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2250
Most beszéltem az Expolygon-nal, és - uramfia - kiderült: a Gaggia csak bemutató darab volt, és elvitték. 1 darabért csinálták meg neki az oldalt!! Kicsit lehidaltam. A LUX van és lesz, az OK. Használt már valaki ilyet? Az érdekelne, hogy milyen fordulattal darál, mennyire melegszik. 1200 RPM van ráírva, ami elég soknak tűnik. Persze igaz, hogy a Gaggia MDF-re is ennyit írtak, és közben mindenki áradozik, hogy "REALLY slow grinding".
Előzmény: gprinz (2245)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2249
Egy kis utókarácsony :-)))
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2248
A Coffeegeek mellé egy  másik hasznos oldal - jól hasítanak a Gaggiák...
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2247
Itt a Solis 166 hazai forgalmazójának elérhetősége. Ennél pontosabban nem lehet belinkelni, a kávédarálók alatt találod árral együtt. Carezzát itthon vetted?
Előzmény: csgzs (2240)
csgzs Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2246
Atyám, ezt az árat tényleg nem találtam meg!
LUX: hm, sajna semmit nem tudok - mondom, kezdő a köbön, darálásilag meg főleg :=).
Előzmény: gprinz (2245)
gprinz Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2245
Az előző linken látható LUX darálóról, ha tudsz valamit, azt én venném nagyon köszöntettel! Nem tudom, hogy jobb-e darálási szempontból, de Rowenta szűrőtartója 53 mm-es, és így nem tudom mennyire hasznáéható az MDF adagolójához, esetleg valami ügyeskedés kell, a LUX pedig adagol nélküli.
Előzmény: csgzs (2243)
gprinz Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2244
Itt írnak árat:http://www.expolygon.hu/files/KVG_Kavedaralok.php Kissé nehéz megtalálni, mert az MDF fő oldalán nincs ott, csak az összefoglalónál!
Előzmény: csgzs (2243)
csgzs Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2243
Köszönet! Láttam a linket, de mintha nem lett volna ár mellette (és persze az expolygon nem írja oda a weblapra). Annyiért hazai forrásból simán megéri szerintem. És hát igen, a sznobságot is kielégíti :).
Carezza: barátom és tanácsadóm a Saeco-ra akart rábeszélni, de nem hagytam magam. Ami igaz az igaz: még a Carezza-ban is ott van az anyag: a főzés után jó hosszú ideig meleg a kar.
Köszönet az infoért, így árral együtt már nagyon tutti. Remélem, Expolygonék nem csinálnak szokásos maratoni januári leltárat!
Előzmény: gprinz (2242)
gprinz Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2242
Lejjebb belinkeltem a Gaggia MDF forrását, www.expolygon.hu Itt asszem még mindig 24+áfa, verhetetlen árnak tűnik, rövidesen én is beszerzem, mivel a Krups-ról letettem, igaz én a wll-t még kiegészítettem coffeegeek.com-os infókkal. Ja grat a Carezzahoz! Már én is bánom, hogy nem azt vettem... :( Nem akarod egy az egyben lecserélni a tiedet egy balesetileg sérült Rowenta Adagio-ra? Esetleg mellé adhatnád a darálót is... :)))))
Előzmény: csgzs (2240)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2241
Okos kerdes. . .persze, hogy en fizetek tobbet erte!!! :))
Előzmény: Thor (2239)
csgzs Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2240
Tiszteletem a KVsoknak! Új vagyok itt, úgyhogy 1-2 szó: Gaggia Carezza van itten, és egyenlőre semmi trükk, azaz boltban előre darált KV, 50-50% Arabica-Robusta, 3mp nyomás, 5mp várás, végigfőzés. Kíváncsiságból és mert nehéznek tűnik belőni a megfelelő méretet, szeretnék venni egy darálót. A 30k körüli árral már megbarátkoztam, csak nem akarok nagyon mellélőni. Szóval a kérdés: mit?

Megpróbáltam betartani a fórumos etikettet, úgyhogy visszaolvastam, kerestem, de nem találtam egy az egyben választ a kérdésre. :( Láttam, hogy valaki a Solis-t ajánlotta, mega a Gaggia MDF-et. Az előbbire nem találtam forgalmazót, de drágának tűnik, az utóbbiról meg a külföldi árak alapján gondolom, hogy drága is.

A vélemények (wholelottalove) alapján az itthon is kapható KRUPS GVX2-t kizártam, állítólag nagyon nagyra darál, ami a Carezzánál gáz - de persze másnál is. Amivel komolyan szemezek, az egy eBay-en kapható darab. A €100 árhoz jön még €26 szállítási költség, így ugye kb. 32k. Erről (relatíve) jókat írnak a wholelottalove-n Capresso Infinity néven. A gondom a szokásos: értem, hogy drága, de nem akarom beszívni, hogy olcsót próbálok (ld. KRUPS), aztán nem működik. Úgy lesz csak igazán drága. Amit inkább elviselek, az a nemlétező garanciális háttér, mert szerintem egy ilyen cucc nem lehet nehezen javítható. (Pár hete elvittem vízkőtleníteni a gépet a Varko kft-hez, ahol úgy tűnt, mindent megcsinálnak.)

Ja, és a pod (vagy az a "filteres", amit ajánlgattak) nem játszik, mert már ott van a Carezza.

Szóval mit tegyek szerintetek? Előre is köszönet!

Thor Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2239
És mongyakérem, az tényleg ingyen van? :)
Előzmény: ZsuR (2237)
Thor Creative Commons License 2005.12.27 0 0 2238
Nekem is van :) 1200 pénzért a legkisebb fellelhető KVfőző + 700 ft időzítőkapcsoló, az éjjeliszekrényen tartom, itt szedtem össze hozzá az 5leteket, remekkkk!
Előzmény: moes (2236)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.26 0 0 2237
Oh! Nalatok azt venni szoktak? Nekem ingyen van: felesegul mentem hozza. . .:))
Előzmény: moes (2236)
moes Creative Commons License 2005.12.26 0 0 2236
anyámnak vettünk olyan kávéfőzőt karácsonyra, amin be lehet állítani, hogy mikorra főzze le a kávét. kicsit irigy vagyok. pedig tudom, hogy simán megoldható, de akkor is :)
H_G Creative Commons License 2005.12.25 0 0 2235
gprinz Creative Commons License 2005.12.23 0 0 2234
Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Ne feledjük, a szerecsen király akár kávét is vihetett volna ajándékként a kis Jézusnak...
ZsuR Creative Commons License 2005.12.23 0 0 2233
Rengeteg fajtaja van. . .hihetetlen, hogy egy egyszeru dolgot hanyfelekepp lehet talalni :))

Boldog es Kaveval, Szeretettel teli Karacsonyt minden kaverajongonak!

Előzmény: H_G (2232)
H_G Creative Commons License 2005.12.23 0 0 2232
Szóval a Te kicsikéd nem ilyen, a hasonló leírás ellenére sem?

Minthogy most már minden topikban a búcsúzkodás megy és a karácsonyi képecskék berakása, megragadom az alkalmat és kávéban gazdag kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! (Még választhattok is, giccsesebbet vagy viccesebbet :)



Előzmény: ZsuR (2231)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.22 0 0 2231
Nagyon szep!!!
Előzmény: H_G (2229)
gprinz Creative Commons License 2005.12.22 0 0 2230
Kaptuk ajándéjba, és most bontottunk fel egy csomag Sachre Kaffe-t, egyenesen a Hotel Sacherből. Meglepően finomra őrölt (azért profi géphez még mindig túl durva lenne, de az én nyomáshatárolós szűrőtartómmal elég) világos pörkölés, CCCSODÁÁÁS íz!!! Nem hinném, hogy túl sokszor fog a háztartásban előfordulni...
H_G Creative Commons License 2005.12.21 0 0 2229
Íme...

Előzmény: H_G (2225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!