Keresés

Részletes keresés

AAAaaa Creative Commons License 2011.03.15 0 0 7892

Koszi...

Csak eppen rosszul ertelmeztem az elso kerdest es en a Family Tree Maker software-t hasznalom ami ged file-ba nem teszi be a media anyagot. Tehat az osszes hozzarendelest meg kellene ismetelnem a Family Tree Builderben...

Előzmény: Törölt nick (7889)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 7891

A legújabb verzióban már van ilyen lehetőség. Letöltötted?

Előzmény: Aegopolis2 (7890)
Aegopolis2 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 7890

"Ha diagramban szeretnéd látni a családfádat, akkor kattints a diagramok ikonra és ott válaszd az összesített diagramot."

 

Bár azt tegyük hozzá, hogy az összesített diagram csak prémium (azaz fizetős) verzióban működik. Ez elég kiábrándító, ezer más funkcióról lemondanék cserébe.

 

Emiatt hagynám is a FTB-t a fenébe, ha valaki mondana olyan ingyenes szoftvert, ami elég, ha a születés-esketés-halálozás dátumakat kezeli 250 személynél többre is, és átdobható pdf-be.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7887)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 7889

Miért kellene feltört programot adni? Töltsék le ők is, mármint a rokonaid, az FTB programot, te pedig küldd el nekik a családfád adatait gedcom formátumban. Ezt a gedcom fájlt ők betöltik az FTB-be és máris láthatnak mindent.

 

Úgy is meg lehet oldani, hogy feltöltöd az internetes oldaladra ezeket az adatokat és fényképeket, és akkor ott meg tudják nézni.

Előzmény: AAAaaa (7888)
AAAaaa Creative Commons License 2011.03.14 0 0 7888

A report resznel tudsz olyat kerni, hogy minden szereplo rajta legyen es ekkor egy hosszu listat ad (nekem a 180 nev 17 oldalra esik szet). [Publish - Charts - Extended Family Chart]

 

Nekem olyan kerdesem lenne, hogy miutan tobb dokumentumot, fenykepet is hozzarendeltem egyes szemelyekhez, hogyan lehet egy media CD-t kesziteni, amin latszik a csaladfa (legalabbis a kapcsolatatok, megjelennek a szemelyekhez irt megjegyzesek es klikkelhetok a fenykepek) Mert enelkul, csak a teljes programmal lehet ezeket rendszerezve nezni es a rokonok eseten ez nem megoldhato (kiveve, ha feltort programot is adok az adatokkal egyutt...)

 

Előzmény: nygniko (7886)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.12 0 0 7887

Mellékelt képet nem látok, ezért csak találgatni tudok, hogy mit szeretnél.

Ha diagramban szeretnéd látni a családfádat, akkor kattints a diagramok ikonra és ott válaszd az összesített diagramot.

Ha azokra a kapcsolatokra gondolsz, hogy pld. veled milyen kapcsolatban áll egy másik személy, akkor a felső menüsorból válaszd a jelentéseket és ott a kapcsolatokat.

Van itt a fórumon egy Myheritage oldal is, ott is sok hasznos információt olvashatsz.

Előzmény: nygniko (7886)
nygniko Creative Commons License 2011.03.12 0 0 7886

Sziasztok!

 

A Family Tree Builder-el kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

 

Hogy lehet az összes bevitt személyt és a kapcsolatokat egyszerre megnézni?

 

Kb. úgy, mint a mellékelt képen, tehán ne csak 3-5 generációt mutasson, hanem minden személyt. Nem baj, ha nem fér ki a képernyőre, ha lapozni lehet mind a 4 irányban.

 

Van ilyen funkció?

 

Előre is köszönöm!

Gábor

Steve the Great Creative Commons License 2011.03.12 0 0 7885
Előzmény: zitus1 (7884)
zitus1 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 7884

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy nekem nincsenek nemesi származású rokonaim csak egyszerűen szeretném felkutatni az ősöket.Én budapesti vagyok.Hol kezdjek neki?Nagyon örülnék neki ha segítenétek.Ez már évek óta az álmom hogy a gyerekeimnek megcsinálom a családfát.Neveket tudok és egy pár évszámot is.   Köszönöm előre is a segítséget.

Előzmény: rkyra (7883)
rkyra Creative Commons License 2011.03.08 0 0 7883

Mit jelentett az 1800-as évek elején az, hogy "maga gazdája"? Mármint melyik rétegbe tartozott az illető?

Steve the Great Creative Commons License 2011.03.07 0 0 7882

Meg köll írni nekik... :)

Előzmény: werebel (7881)
werebel Creative Commons License 2011.03.07 0 0 7881

Jó lenne valami rendszer is lenne a dologban.Mint mondtam,Heves rengeteg éve hiányzik,van olyan település,amit meg sem lehet találni,biztos nem került még rá sor.Jobb lenne,ha évenként,megyénként kerülnének fel a dolgok.

Előzmény: Steve the Great (7880)
Steve the Great Creative Commons License 2011.03.07 0 0 7880

Írtam a familysearch.org-nak a keresési hiányosságokról. Azt válaszolták, hogy valóban, tényleg nem jó, továbbítják az illetékeseknek a problémát.

Előzmény: Törölt nick (7870)
werebel Creative Commons License 2011.03.06 0 0 7879

Ez nagyon jó dolog,még akkor is,ha sok a hiányosság.Jól értem,hogy akkor itthon,a saját gépeden dolgozhatsz? A nyári szünetben szívesen beszállnék a munkába:D

W.

Előzmény: rkyra (7878)
rkyra Creative Commons License 2011.03.06 0 0 7878

A Szabolcsi anyakönyvek, amiket most visznek fel 1895-1978 közöttiek. Bár mondjuk sok ebből meg van már 1909-ig.

Előzmény: Törölt nick (7877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 7877

Mármint a budapesti polgáriak, vagy a magyarországi 1895 előtti r.k., vagy minden ami van?

Előzmény: rkyra (7875)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 7876

Gondoltam, kipróbálok egy ilyen indexelést és ebbe a szabolcsiba beszálltam. Úgy működik, hogy egyszerre három egymást követő oldalt küldenek, ami nem vészes, mert kb. 10 perc alatt simán fel lehet dolgozni. A végén saját magunkat kell leellenőriznünk, végig kérdezi a program, hogy biztosan jól írtuk-e be. Ha mindegyikre rámondjuk, hogy igen, akkor ezzel kész is. Az számomra nem derült ki, hogy ezt ezután valaki még le is ellenőrzi, de lehet hogy így van. Ami szerintem problémát jelent, az, hogy egyszerre csak három oldalt lehet látni az anyakönyvből, így ha valami nehezen olvasható nincs lehetőség arra, hogy megnézzem egy korábbi oldalon hogyan írták azt a nevet. Ráadásul teljesen össze-vissza küldik ezeket a kötegeket, tegnap előtt például egy 1913-es születésit kaptam, ma pedig egy 1902-es hatottit. Ennél a polgári anyakönyvnél nem olyan nagy gond, mert itt már olvashatóak a nevek, de egy 1700-1800-as anyakönyvnél jó lenne látni az egészet.

Előzmény: Törölt nick (7873)
rkyra Creative Commons License 2011.03.06 0 0 7875

Hát szívesen letölteném az összes Szabolcsi tételt, de csak átnézésre (számomra nagyon hasznosak lennének). De viccet félre téve, nekem már önmagában a családfakutatás is rengeteg időmet veszi el, és csak addig van erre is szabad kapacitásom, amíg a kisebbikkel itthon vagyok. Ezt a feltöltést szerintem max nyugíjas koromban tudnám elvállalni.

Azt nem tudjátok, hogy kb. mennyi idő, amíg feldolgozzák ezeket az anyakönyveket? Vagyis mikorra lesz böngészhető?

Előzmény: Törölt nick (7873)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 7874

Én a későbbiekben jelentkeznék esetleg lektornak (jelenleg sok elfoglaltságom van), aki átolvassa és összehasonlítja a felvitt adatokat az eredetivel. Sajnos szúrópróbaszerűen is nagyon sok elírást találtam, egy kisebb listát összeállítottam már, ha megtalálom, elküldeném a pontosításokat.

Előzmény: Törölt nick (7871)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.06 0 0 7873

A feldolgozás tudtommal úgy megy, hogy az önkéntesek letöltenek egy tételt (batch), ez valószínűleg egy fényképfelvétel az akv. egy lapjáról, és ezt két ember dolgozza fel, a gépelés végén a rendszer ellenőrzi hogy egymással egyeznek-e a beküldött adatok (tehát lényegében ugyanazt gépelték-e, vagy olvasták-e félre, és úgy tűnik: igen, rendszerint mindkét feldolgozó félreolvas neveket) majd a részlet mezői bekerülnek az adatbázisba. Ebből adódik, hogy nem folyamatosak egy-egy helység akv. adatai, mivel többnyire nem szisztematikusan csinálják. Amúgy lehet jelentkezni feldolgozónak. Viszont aki nem anyanyelvi vagy nincs bizonyos fokú gyakorlata, azt én sem engedném (pl. hogy angol illető, akinek a magyar nyelvhez semmi köze, magyar adatokat gépeljen be).

Előzmény: rkyra (7872)
rkyra Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7872

Ez szerintem szerencse kérdése ebben az adatbázisban, hogy megtalálsz-e valakit vagy sem. Konkrétat nem is érdemes keresni, max érdekességnek jó tényleg. És valóban nagyon hiányos. Bár megtaláltam én is egy két rokont, sőt közvetlen felmenőt is, de szerintem évszámokban is óriási kihagyások vannak, nem csak településekben.

Nekem sikerült olyanba is belefutni, hogy nemes Bekő Pál-ból, csak a Nemes Pál volt beírva. A legnagyobb hiba itt tényleg az, hogy olyan dolgozta fel, akinek fogalma sincs az adott településen használatos gyakori nevekről. Vagy legalább azokról.

Ami viszont meglepő volt, hogy felismeri a keresztnevek magyar formáját latin változatban is.

Előzmény: werebel (7869)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7871

Ha esetleg valaki kedvet érezne az indexeléshez, akkor a budapesti polgári anyakönyvekre is várunk segítőket. Teljesen kötetlen, mindenki annyit csinál, amennyit tud. A budapestire nem a mormonok oldalán kell jelentkezni, akit érdekel annak megadom a címet.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7870

A helységre és az időpontra való keresés nem működik (reménykedjünk, hogy később ez is működni fog), de a relationship funkció működik, és ezt érdemes is kihasználni. Egyelőre nincs minden helység feldolgozva és ahogy én tapasztaltam, az egyes helységek is csak részben vannak meg. Csak a katolikus, és csak a születési anyakönyvek adatainak egy része van fenn. A következő oldalon lehet megnézni mely anyakönyveket feldolgozását tervezik:

http://indexing.familysearch.org/projects/current_projects.jsf;jsessionid=DE32C32EC5D4F2243F762C2D3F685772

Mint látható, a szabolcsi polgári anyakönyvek vannak soron, amihez önkénteseket keresnek, itt lehet rá jelentkezni is.

Előzmény: werebel (7869)
werebel Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7869

Helló!

lehet tudmi valami bővebbet errről az adatbázisról?

Kicsit nehezen boldogulok vele :(,de nagyon érdekes.Csak pl.Heves születési adatai közül az 1874-est nem találom,Boconádot egyáltalán nem :( :(

Ti is csak névre tudtok keresni,és vagy sikerül,vagy nem...vagy én vagyok ügyetlen?

Még olyan adatot sem találok,ami biztosan meg kéne legyen,mert láttam a levéltárban:(

Szerintetek fog ez javulni-bővülni?

Az 1828-as összeírásokban valaki megtalálta már heves megyét,

w.

Előzmény: AAAaaa (7842)
werebel Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7868

Helló!

Bocs,valóban a negyedik kötetre gondoltam,de most már nekem is fáj a szívem :D

 

Azért szólj,ha megtudsz valamit!

W.

Előzmény: fórumnick123stb (7861)
raider1184 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7867

Keresem Herczegh Sándor (1921 05. 12.- 1996 02. 03.) felmenőit. Anyja leánykori neve Holod Mária. Felesége Jenei Mária (1919 08. 21 - 1988 08. 10.)

A Család a nagy Magyarország Ung vármegye, Ketergényből származik.
Segítségüket előre is köszönöm.

 

fórumnick123stb Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7866

Kösz, meg fogom nézni.

Előzmény: Törölt nick (7865)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7865

A Siebmacher 96 kötete az Országos Széchényi Könyvtárban megvan. Természetesen csak helybenolvasásra (mint ott minden)

Előzmény: fórumnick123stb (7864)
fórumnick123stb Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7864

Köszi szépen, megkaptam a levelet is!

Még az oldalt nem találom, de sajnos tartok tőle, hogy ami fenn volt, az a Magyarország, Horvát-Szlavónia, Erdély anyagát tartalmazó CD anyaga volt. Ez, a Nagy Iván, Kempelen, az Országos Levéltár címereslevelei, és még sok más  rajta van az Arcanum DVD IV-en, ami a Szabó Ervinben kölcsönözhető. De 2010 decemberben megjelent egy lényegesen bővebb merevlemezes kiadás 96 kötetről, valami 40 giga anyag, ha jól tudom. Ez érdekelne igazán, de azért köszi a választ és a segítő szándékot!

Szia!

Előzmény: werebel (7863)
werebel Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7863

Szia!

Abban a városban,ahol én élek,a könyvtár helytörténeti részlegében megvan.Sajnos,nem kölcsönözhető,de meg lehet nézni.Egyszer fel volt téve egy oldalra,írtam is neked róla.Ha megtalálom a linket,küldöm.De könyvtárban bátran kérdezd,mert biztos,megvan. w.

Előzmény: fórumnick123stb (7861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!