Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2014.10.19 0 0 10990

Megvolt az Önkormányzati választás!

 

Orbán: nem lesz jövedelempótló támogatás 2018-ra!!!

 

Teljes cikk:-http://www.portfolio.hu/gazdasag/orban_nem_lesz_jovedelempotlo_tamogatas_2018-ra.5.205234

BJszakért Creative Commons License 2014.10.19 0 0 10989

Zsuzsika

Ha van egy szakértői véleménye és nem folyósítanak ellátást, akkor semmilyen korlátozás Önre nem érvényes, mert ellátáshoz kapcsolódik a korlátozás.

Az pedig, hogy Ön igénybe veheti-e, vagy mennyi ideig a szakértői vélemény alapján az ellátásra igényét (természetesen igénybenyújtás után), ahhoz ismernem kell a tényeket, vagyis ha megtisztel a szakvélemény elküldésével, annak ismeretében Mmtv értelmében tájékoztatom, mert általános tájékoztatás nem lenne korrekt, csakis ahogy leírtam az esetet ismerve (minden eset más, nem biztos, hogy hatályos a szakvélemény,...), szakmai honlapomon megtalálja email címem, ha gondolja. http://www.versenykepesseg.eu/

 

mlele

erről már volt szó, a megváltozott munkaképességű személyek ellátása igény benyújtást követő 60 nap az ügyintézés határideje a határozat meghozataláig. ÁM Ket (közig tv) szerint ebbe nem tartozik bele többek között pl. a szakértői vélemény elkészítése vagy a tények tisztázása,...Így ezekkel az időtartamokkal meghosszabbodhat az ügyintézési határidő ebből adódóan.

Ezért kristálygömbre lenne szüksége bárjinek, hogy arra a kérdésre válaszoljon, hogy mikor kap határozatot.

Kevés az orvosszakértő, túlterhelt RSZSZ-ek, hiszen az új igények benyújtása mellett sokan fellebbeznek, és egyéb munkájuk is van. Tudom, ez nem vígasztaló, csak a tényeket írtam.

 

Szép hetet

 

mlele Creative Commons License 2014.10.19 0 0 10988
Kérdezném hogy a kérvény benyújtásátol mennyi idő az elbirálás ha orvosszakértői határozat már volt
Zsuzsika12 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10987

Jó estét mindenkinek!

 

A következő kérdésem volna. 

Az elsőfokú komplex minősítési bizottság véleménye szerint az egészségi állapotom mértéke 59%. Állapotom alapján a B1 minősítési csoportba tartozom. Ezt a döntést már 1 vagy 2 éve hozták meg. Azóta nem vettem igénybe semmilyen pénzbeli ellátást. Mire vagyok pontosan jogosult? Rehabilitációs ellátásra? Kinél kell igényelni?  Jól tudom, hogy az ilyen határozat után 3 éven belül lehet igényelni ellátást? Ha igen, az igénylésnek milyen egyéb feltétele van? Jelenleg heti 20 órát nem meghaladó tevékenységből havi bruttó (!) 32.500 ft jövedelmem van. Úgy tudom e mellett is igényelhetem a pénzt. Vagy rosszul tudom? Egyáltalán mit tehetek, milyen lehetőségeim vannak? Előre is megköszönöm ha valaki közérthetően válaszol nekem.

 

Zsuzsika

BJszakért Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10986

mickey75

nem ismerem a tényeket, és az eset, amit leírt, munkajogi kérdés, nem kompetenciám, mert én rehab gazd szakértő vagyok. Munkaadó és munkavállaló tisztázza egymás között a félreértéséket elsősorban.

 

hagyma boly

ez esetben is elég 30-60 nappal a öregségi nyugdíjkorhatár előtt beadni kérelmet (K02 nyomtatvány Onyf honlap)

 

Szakmai honlapomon itt az ápolási díjra vonatkozólag megtalálható tájékoztatás általánosan (esetek különbözőek, ha megtsiztel email, ott válaszolok a konkrét esetre) itt 3) ápolási díj:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=473

 

 

mithogyan Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10985

mickey75

 

Nem voltál azon a napon fizetés nélküli szabadságon vagy igazolatlan távolléted nem volt? Ezekben az esetekben ugyanis szünetel a biztosítási jogviszony anélkül, hogy a munkaviszonyod megszűnt volna. (Bocs', hogy közbeszóltam, nem engem kérdeztél, de én is kíváncsi lennék.)

Előzmény: mickey75 (10984)
mickey75 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10984

Tisztelt BJSzakért! Korábban már kaptam itt Öntől nagyon sok érdemi segítséget,ezúton is szeretnék Önhöz fordulni a kérdésemmel :  9 éve dolgozom,megszakítás nélkül egy bértámos munkahelyen,határozatlan időtartamú szerződéssel, napi 6 órában,keretmunkaidőben, végleges státuszú II. csoportos, rokkkantsági ellátásban részesülő személyként... 3 nappal ezelőtt,a munkahelyemre beérvén reggel, a jelenléti ívem aláírása közepette találtam,a jelenléti ívemhez hozzáhajtva, egy munkáltatóm által részemre kiállitott papírt...2014.08.07.-ei keltezéssel....október 14.-én reggel odabiggyesztve, semmi előzetes aláírattatás,magyarázat, stb... :"Munkáltató/kifizető igazolása, a biztosítási jogviszony bejelentéséről" fejléccel... a továbbiakban a biztosított (tehát én) neve, adatai,,FEOR-kód,heti munkaóráim száma(30), biztosítási jogviszonyom kezdete(2005, X,Y), vége (------) szerepelt, valamint, : "biztosítás szünetel kezdete" (2014.07.07) , "biztosítás szünetel vége" (ugyanaz a dátum 2014.07.07), és "változás dátuma" (szintén ugyanaz a dátum 2014.07.07) Bementem az irodába,a megfelelő feletteseimtől felvilágosítást kérni, hogy a) mi ez a(z általam alá nem írt!!) papír? b) miért október 14.-én kapom meg,amikor augusztus 7.-ei dátum szerepel rajta? C) miért szüntették/szakították meg a biztosítási jogviszonyom, pláne a tudtom nélkül,amikor folyamatosan munkaviszonyban voltam/vagyok ? SEMMILYEN érdemi felvilágosítást nem kaptam a munkáltatómtól...!!Hebegtek-habogtak, össze viussza beszéltek,de a lényeg ez volt : Ők sem tudják, hogy ez mit jelent.... Ezúton szeretném tisztelettel Öntől kéni a felvilágosítást, hátha tud nekem segíteni.....! Másrészt : mennyire etikus/törvényes a munkáltató ilyetén reagálása/hozzáállása a dolgozóival ?

akárkisenki Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10983

Szia!

Amit leírtam, az csak a kiemelt ápolási igénylése. Ezt csak az kaphat, aki önellátásra képtelen, E kategóriás beteget ápol. Itt kell a NRSZ hatósági igazolása az E kategóriáról.

Alacsonyabb összegű ápolási igénylése esetén, nekem régebben elég volt a háziorvosi, szakorvosi igazolás, igaz akkor is az emeltet igényeltem, de ki jöttek házhoz ellenőrizni hogy jogos-e a benyújtott igény.

A kiemeltet idén januárban vezették be, itt szigorúak a feltételek.

 

Előzmény: bandolesa (10982)
bandolesa Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10982

Ezek szerint a háziorvosi igazolás és az erre kiadott Önkormányzati határozat, régen így ment az ápolási díj, ez már a múlté?

 

Elég komolyat változott az igénylés, még NRSz.-Rehab szerv igazolás is kell?

Előzmény: akárkisenki (10976)
Kitti60 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10981

Tisztelt Bjszakértő!

 

Köszönöm megtisztelő válaszát, nagyon megnyugtató volt. Elnézést, hogy csak most válaszoltam, de most tudtam megnézni a fórumot.

 

Tisztelettel:

Kitti

hagyma boly Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10980

a rokkantositása  1992-ben történt és ezt megelőzően pontosan 15 év munkaviszonya volt.Ő nem kéri az ujra számolást, mert rosszabbul járna, hanem a roki ellátást  kéri öregségi nyugdijként. Mennyivel előbb kell a kérelmet benyujtani ?  köszönöm a válaszát.

Előzmény: BJszakért (10979)
BJszakért Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10979

hagyma boly

A 2011. évi CXCI.tv. alapján (Mmtv), aki elérte 2012. dec.31-ig az öregségi nyugdíjkorhatárt, annak automatikusan átnevezték ellátását öregségi nyugdíjnak és nem rokkantságinak.

1997. évi LXXXI.tv. (Tny) alapján, öregségi nyugdíjkorhatára:

-  1952. január 1-je előtt született, a betöltött 62. életév,
-  1952-ben született, a 62. életév betöltését követő 183. nap, 62, 5 év,

TÖBBEK között ŐK választhatnak (öregségi nyugdíj összegük ismeretében), hogy a rokkantsági ellátást kérik tovább folyósítani öregségi nyugdíjként, vagy az új öregségi nyugdíj összegüket.

DE NEM mindenki választhat a törvény szerint, ESETE válogatja, ismernem kell a tényeket, nem lehet általánosságban tájékoztatnmi, mert esete szerint a tények alapján lehet korrekt választ adni.

 

Minden esetben kérelemre indul az eljárás.

 

Lásd bóvebben itt szakmai honlapomon9) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Ill. személyesen weblapomon email megtalálnak, önzetlenül tájékoztatok.

 

gabonapehelyke

a kereső tevékenység korlátozásának mikéntje ELLÁTÁSHOZ kapcsolódik. Kérem figyelmesen olvassa itt szakmai honlapomon tiszteletben tartva jognyilatkozatom:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=586

 

Ha nem tudja eldönteni, mi vonatkozik Önre, kérem, bátran keressen, kérdezzen, röviden írja le, vagy inkább küldje el érvényes határozatát ellátásáról, így korrektül, pontosan tájékoztatom a tények alapján, mi vonatkozik Önre, hogy ne veszítse el ellátását például.

Szép hetet

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10978

Munkavállalásnál egy D kategóriás rokkant ha jól értem legefljenn 46500-at kereshet.

Ugy irhat egy munkaszerződést hogy a benne levő juttatás ez alatt legyen. Hogy el ne vessze az ellátását.

 

A cefeteria juttatások beleszámítanak a kereseti korlátba?

Mondjuk megkapom a 46500-at és kérek mellé 30000 forintnyi Erzsébet utalványt.

Nem okozhat az problémát?

hagyma boly Creative Commons License 2014.10.14 0 0 10977

Tisztelt BJ szakért!

 

Az ismerősöm 1992 -óta rokkant nyugdíjas,1993-ban véglegesítették. 1952-ben született nő.mikor megszűnt a roki nyugdij. elnevezés ,akkor neki felülvizsgálat nélkül tovább folyósították változatlan  összegben, mint rokkantsági ellátást folyósítják jelenleg is.

A kérdésem a következő:Ha öregségi nyugdijként szeretni az ellátást kapni mi a teendője és mikortól kaphatja, vagy neki kell kérni ?

akárkisenki Creative Commons License 2014.10.14 0 0 10976

Januárban kérvényeztem a Szoc.Hivatal -nál a kiemelt ápolásit. Ehhez kellett a Nemz.Rehab.Szerv igazolása az E kategóriáról, ez 2,5 hónap után jött meg. Ezt vittem vissza a Szoc Hivatalba, újabb 3 hét a határozat. A kiemelt ápolásit először áprilisban kaptam meg, de januártól, azaz a beadástól számították. ( Én előtte is kaptam már ápolásit, de csak az alap összeget) a 3 hónap után járó különbözetet is megkaptam

 

 

Előzmény: Tunderke93 (10958)
Tunderke93 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10975

Köszönöm a válszokat. Átvételi elismervényt kaptam a helyszínen. Akkor még várunk:) ...

mlele Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10974
2005 ben 40 százalék összervezeti egészség csökkenést állapitott meg a bizottság mert focizás közben szét ment a könyököm.az nem számit már sehova?
mithogyan Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10973

Rhiannon21

 

Az 1. pont engem nem érint, azért köszi.

A 2. pontban szereplő "kézikönyv" számunkra nem létezik. Szerintem az orvosszakértőknek van afféle segédtáblázat, hogy könnyebben vagy gyorsabban haladjanak a törvényben meghatározott táblázatok helyett. 

 

Mi csak ebből bogarászhatunk: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200007.NEM

Előzmény: Rhiannon21 (10971)
mlele Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10972
Tavaly ősszel munka után feldagadt mindenem kb 10l viz volt bennem hathetes klinikai kezelés után beadtam a kérvényt. 73százalékot kaptam de ellátást nem mert nem volt meg az 1095 napom 58 hiányzott. Na most nyáron megszereztem a polgármester ur felvett rehab munkára kéthónapra hogy meg legyen a napom. Most október 1el beadtam a kérvényt. Személyesen bár a lépcsön a biztonsági őr vitt fel. Orvosszakértői papirom 1évre szol ,december végén jár le.
Rhiannon21 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10971

Üdvözlet!

 

Két dolog miatt írok.

 

1. A Metropol újságban szerepelt hogy hivatalos gyógyszerkísérletet kezdenek Magyarországon 18 év feletti Bechterew kórban szenvedő betegeknek. Ha jól emlékszem, van akit ez érint, szerintem egy próbát megér. Hivatalos kísérlet, nem sámánkodás, az összes engedéllyel rendelkezik.

 

2. Hol találom az elméletileg hivatalos kézikönyvet, hogy egyes betegségekre, állapotokra hány százalékot kell adniuk a szakértőknek?

Köszönöm szépen!

Minden jót kívánok mindenkinek.

gepesz Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10970

Mióta az ajánlott levél kézbesíthető postaládában, azóta tértivevényeset küldök fontos esetben.

Előzmény: BJszakért (10969)
BJszakért Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10969

mlele

az Ön esetében a 2011. évi CXCI.tv. (Mmtv) szerint "D" minősítés szerinti rokkantsági ellátás összegének kiszámolása valóban ez, amit kopi írt.

Ám minden eset más, akinek ellátása volt, annak más számítási mód történik a törvény szerint.

Ezért ha valaki határozatot kap és megtisztel, elküldi azt odf nekem, tájékoztatom, jogszerű volt-e, stb.

Szakmai honlapomon megtalálható email címem rehab gazd szakértőként.

 

kopi

bizonyítania kell (ajánlott szelvénnyel pl.), hogy igényét benyújtotta, stb. ha nem találják beadványát. Ha nem tudja bizonyítani (minden állításunkat alá kell támasztani mindig minden esertben), akkor annyi, kezdheti előlről.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10968

A törvény leírja:

(1) A rokkantsági ellátás összege 

  1. a 3. § (2) bekezdés b) pont ba) alpontja és az 5. § (2) bekezdés a) pontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka és legfeljebb a minimálbér 45 százaléka, 
  2. a 3. § (2) bekezdés b) pont bb) alpontja és az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább a minimálbér 45 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka, 
  3. a 3. § (2) bekezdés b) pont bc) alpontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka, 
  4. a 3. § (2) bekezdés b) pont bd) alpontja szerinti esetben a havi átlagjövedelem 70 százaléka, de legalább a minimálbér 55 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka. 

(2) Az (1) bekezdés alkalmazása során minimálbér alatt a Tbj. 4. § s) pont 1. alpontjában meghatározott minimálbérnek a 2012. évre megállapított összegét kell érteni.

 

Előzmény: mlele (10967)
mlele Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10967
Köszönöm a választ. A ketegoriánkénti lebontást hol lehet megtalálni?
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10966

Mlele!

 

 

  • Akit a komplex felülvizsgálat alapján D kategóriába soroltak, (tehát egészségi állapota 1-30% között van és orvosszakmai szempontból önellátásra képes, kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható) a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka jár rokkantsági ellátásként.
évalymekor Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10965

Kopi12

Köszi!

mlele Creative Commons License 2014.10.11 0 0 10964
Üdv. Kérdésem lenne meglett az 1095 napom d kategoriát kaptam 72százalék egészségcsökkenést. Mekkora összegre számithatok? Közmunkán voltam mind a három év alatt
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10963

Akkor jó,mert nem tudnak lerázni,sajnos itt tartunk,

sikeres ügyintézést,2-fokon meg számodra kedvező elbírálást kívánok.

évalymekor Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10962

Szia !Van igazolásom hogy átvették . Várom a telefont hogy mi történt hol lehet a papirom.Hétfő óta nagy csend. A jövő hetet ujból a hivatalban kezdem .

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 10961

Hello!

 

Amikor beadtad a fellebbezésed,kaptál igazolást hogy átvették.

Vagy ajánlottan postáztad nekik?

Mivel Te ezzel hitelt érdemlően tudod bizonyítani,hogy szabályosan jártál el.

Vissza az RSZSZ-hez,az igazolásoddal,és ne hagyd magad lerázni.

Szép egy ügyintézés,mondhatom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!