Keresés

Részletes keresés

tomy007 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 8109
z.ombre ezen a néven szokott itt a fórumon irogatni, amugy van kint magyar búvárbázis a LIGHTHOUSE ő itt dolgozik.Próbáld meg vele felvenni itt a kapcsolatot.
Előzmény: Bodza78 (8108)
Bodza78 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 8108

Sziasztok!

 

Szeretnénk kipróbálni Sharm el Sheikben a búvárkodást. Ismer valaki magyar búvároktatót? (nyelvi nehézségek miatt) :)

volvo s80 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 8107
Igen,ott is ugyanolyan nagyon szép, legalábbis ahol mi láttuk. A Grand Makadi, a Makadi Palace és a Prima Life hotelek előtt. A különbség csak annyi, hogy nincs stég, viszont sokkal közelebb a zátony, nem nehéz bejutni. Itt szinte többféle halat és nagyobbakat láttam, mint a Conrád előtt. Itt láttunk polipokat, murénákat és rájákat is.
Előzmény: Napfény1 (8106)
Napfény1 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 8106

Köszi, most már nagyjából el tudom képzelni, hogy milyen lehet az El Faraana. Olvastam, hogy Makadi öbölben is voltál már. Tényleg van olyan gazdag élővilág arrafelé, mint SHarmon??

Előzmény: volvo s80 (8104)
czola86 Creative Commons License 2009.06.13 0 0 8105
Sziasztok, mi július 19-én megyünk a Budavár Tourssal és a Ghazala Beach (Naama Bay) hotelben leszünk. Jön valaki ebben az időpontban? Megyünk majd 1napos Kairói programra, van valakinek erről tapasztalata? Ill. milyen a belváros, merre felé érdemes elnézni, hol lehet jókat enni, ill. van-e olyan bolt, ahol érdemes napi dolgokat vásárolni, mondjuk ásványvíz, nassolni való, stb. Milyen árak vannak?
Előre is köszi a válaszokat!
volvo s80 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8104
Igen, Sharmon ebben a két szállodában voltam csak.
A Conrádban nekem átlagos volt a kaja. Nem szoktam nagy ügyet csinálni a kajából, mindig találok olyat, hogy ne maradjak éhen.
Előzmény: Napfény1 (8102)
Nickorsi Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8103
Szia QQriQ, és Napfény1!

Mi áprilisban voltunk Tabán, csodálatos nyaralásunk volt. Készültünk egy B tervvel is, ha ez nem jött volna össze. A sharmi Faraanát néztük ki. Bátorításképp csak annyit szeretnék írni, hogy a petrai kiránduláson összefutottunk egy magyar párral, aki éppen ebben a szállodában üdült. Nagyon dicsérték, és mindennel meg voltak elégedve. Kikérdeztük őket, de csak jókat meséltek. Így elhatároztuk, hogy a tavasszal ez lesz az úti célunk. Tehát szívesen olvasok tőletek élménybeszámolót.
Kellemes nyaralást, és jó pihenést kívánok nektek!
Egyébként megnéztétek már a www.faraanareef.com oldalt? Szuper képek vannak :-)).
Előzmény: QQriQ (8096)
Napfény1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8102
Még egy kérdés: neked milyen az átlagos kaja? Conrad kaját átlagosnak mondod??
Előzmény: volvo s80 (8100)
Napfény1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8101

Ebben a kettőben voltál Sharmon, vagy mást is kipróbáltál?

Előzmény: volvo s80 (8100)
volvo s80 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8100
Szia!
Én mindkettőben voltam már.
Ha a fő szempont a sznori, akkor a Faraana nem rossz választás.
A Coral Sea ( régen Conrád) szobái szebbek, de a medencéje semmilyen, a tenger sznorizni nagyon jó, a zátony gyönyörű.
A Faraana egészen más hangulatú hotel. Az öböl nagyon szép, és nem csak sznorizni kiváló, hanem fürödni is nagyon jó. A zátony pedig talán még szebb, mint a Conrád előtt. Egyetlen hátránya, hogy lépcsőkön kell legyalogolni a tengerig. De a látvány bőven megéri.
Ha valami csillogó, villogó luxus hotelre vágytok, akkor ne válasszátok, ez egy egyszerű, de nem rossz hotel, a tenger pedig sokkal szebb, mint a Coral Sea előtt.
Sokan írták itt, hogy kosz volt. Biztosan úgy volt, amikor ők ott voltak, különben minek írták volna, mikor mi voltunk, ezt nem tapasztaltuk, akkor tiszta volt minden. A kaja átlagos.
Az is előnye, hogy este ki lehet menni sétálni, nem a semmi közepén van.
Mi szép egy hetet töltöttünk ott, bármikor visszamennék. Voltam már persze sokkal jobb szállodákban is, de nekem is a tenger a legfőbb szempont, az pedig hibátlan volt.
Előzmény: QQriQ (8097)
petra03 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8099

Szia!

 

Nagyon várom ha hazajöttél az élménybeszámolódat. )

Előzmény: TTrans (8088)
Napfény1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8098

Tényleg!:) Én meg mást találtam neked:

 

http://www.youtube.com/watch?v=nBaXLm1HuA0

Előzmény: QQriQ (8097)
QQriQ Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8097
Előzmény: Napfény1 (8095)
QQriQ Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8096

Július 7.-től mennénk egy hétre.

Igen, én is átnéztem a régebbi hozzászólásokat. Az elmúlt 2 év anyagát már átolvastam!

És ezért vagyok bizonytalan. Kell egy kis biztatás!

Állítólag itt nagyon szépek a korallok. A második legalkalmasabb hely a Baron-Conrád szakasz után snorkelezni. Ezt egy ismerősöm búvár ismerőse mondta, aki kint élt egy ideig. Illetve érdeklődtem a Dive Hard Tours-nál. Elmondtam, hogy a legfontosabb kritérium a szállodaválasztásnál a Snorkel az élővilág a korallos part. Ő azt mondta, hogy ez a legjobb hely erre a célra és higgyek neki mert kint élt évekig .

De én mégis bizonytalan vagyok. 5en megyünk és én nem szeretném egy héten át azt hallgatni hogy szart választottam, ezért próbálok minden infot beszippantani.

 

Előzmény: Napfény1 (8095)
Napfény1 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8095
El Faraana Reef?? VEgyesen írnak róla a fórumon, én azért találtam róla sok jót is, régebben nézegettem. Mikor mennétek?
Előzmény: QQriQ (8094)
QQriQ Creative Commons License 2009.06.12 0 0 8094

Sziasztok!

 

Valószínűleg az El Faraanabe megyünk mert nincs már hely a Coral Sea-ben.

Nagyon gáz ez a szálloda?

Kérem aki ismeri írjon pár (biztató) szót róla.

 

Más: A Ras Mohamedhez kell vízum?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

SzZsuzsi Creative Commons License 2009.06.11 0 0 8093
Bocs, most látom csak, hogy oda is beírtál...
Előzmény: SzZsuzsi (8092)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.06.11 0 0 8092

Kedves Vizituras!

 

Ajánlom neked a Taba fórumot. Ott biztos találsz beszámolót erről a szállodáról (mintha úgy emlékeznék, h valaki nemrég járt ott).

Előzmény: vizituras (8091)
vizituras Creative Commons License 2009.06.11 0 0 8091

Köszönöm az Izraellel kapcsolatos infot.

 

Marad a kérdésem másik része:

 

Volt-e valaki a Karthago toursnál hirdetett Nuweiba village nevű szálláson,amit Tabában lévőnek írnak,de Nuweibától van 2km-re?Vannak-e a városban utakat szervező utazási irodák ill.nem túlságosan kihalt-e a város,mivel Nuweibába nem igazán árulnak más szállást a magyar ut.irodák.

 

Várom a tapasztalatokat,

 

vizituras@vipmail.hu

KnéZs Creative Commons License 2009.06.10 0 0 8090

Szia !sziasztok!

Mi tavaly a Kartagó szervezésével voltunk Izraelben , ha jól emlékszem akkor írtam kicsit hosszabb beszámolót . Nagyon klassz voolt , igaz hosszú és fárasztó , de felejthetetlen. Egy egész busznyi magyar ment akkor , nagyobb részben Tabáról.

A határnál Tabánál le kellett szállni a buszról , majd jó pár ellenőrző ponton kellett átmenni , de semmiféle kellemetlenség nem ért. Elmondták , hogy "normálisan " viselkedjünk , ne adjunk okot arra , hogy szétszedjék cuccainkat.(pofa vágások , hangoskodás , )   Mondták , hogy ha elviszik a táskát , kamerát , vagy bármit , ne aggódjunk mindent visszaadnak. Szépen családonként haladtunk végig , kérdezgették hogy hova megyünk , minek , mikor jövünk , ja és van e náluunk fegyver . Ezt így nyiltan a képünkbe. Figyelték a reakciókat.

Meglepő módon a határon 20 -éves fiatalok vannak mint határőrök , szerintem a szemükbe is kamera van ültetve :-)) , tényleg semmilyen módon nem éreztették velünk , hogy mi a fenének vagyunk mi itt. Valóban hosszú ideig tartott még átértünk (2-3 óra biztos , már nem pontosan emlékszem ) de eltelt , érdekes volt figyelni a munkájukat. Bátran merem ajánlani , érdekes és felejthetetlen Jeruzsálem és Bethlehem is . Mi 10 éves lányunkkal voltunk , gyerekes családoknak is ajánlom.

Üdv.  

Előzmény: vizituras (8089)
vizituras Creative Commons License 2009.06.10 0 0 8089

Üdv!

 

Tavaly már jártunk Sharm-ban,a fakultatív programokat egyénileg oldottuk meg a kinti utazási irodákkal, töredékáron,gond nélkül.

 

Tavaly nem tudtuk elintézni az izraeli 26órás,kb 100dollárba kerülő jeruzsálemi programot orosz/lengyel csoporttal,mert 3 nappal előtte kellett volna jelentkezni a papírmunkák miatt.

 

Volt-e már valaki hasonló módon Izraelben?Mindenfélét hallani,pl.hosszú várakozás a határon ill egyeseket leszedtek a buszról,mert 10 éve járt Szíriában/honnan tudták meg,mivel már másik útlevele volt/?

 

A másik kérdés:volt-e valaki a Karthago toursnál hirdetett Nuweiba village nevű szálláson,amit Tabában lévőnek írnak,de Nuweibától van 2km-re?Vannak-e a városban utakat szervező utazási irodák ill.nem túlságosan kihalt-e a város,mivel Nuweibába nem igazán árulnak más szállást a magyar ut.irodák.

 

Várom a tapasztalatokat,

 

vizituras@vipmail.hu

TTrans Creative Commons License 2009.06.07 0 0 8088
Szia!

Sajnos minket arab pasi sem vitt sehová tőlük :-(( Voltam korábban Malajzia-Szingapúr körúton saját szervezésben 4 hétig. Hát ez az utazás jutott eszembe, mert mi intéztük a dolgokat, viszont irodának nem is kellett fizetnem!!!
Ha hazaérkeztünk írok milyen volt, remélem csak pozitív élményeink lesznek :-)
Üdv.
T.

Előzmény: petra03 (8087)
petra03 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 8087

Szia!

Hát igen, általában csak 10 fő felet indítják a magyar nyelven az idegenvezetést. Bár tényleg vannak kivételek. Mi is kettecskén voltunk kint először Tunéziába, amikor kettőnket kísért egy arab srác - Ő volt az idegenvezető -, aki teljesen jól elmondta a tudnivalókat mindenhol.

Drukkolok Nektek, bizti nagyon jó lesz. :) Azért mesélhetnél, hogy milyen volt a búvárkodásotok s persze az idő.

Jó pihenést!

Petra

Előzmény: TTrans (8086)
TTrans Creative Commons License 2009.06.07 0 0 8086
Hát igen... Lehetett volna még reklamálni, de a katalógusban benne volt (ha jól emlékszem) 12 fő esetén indítanak fakultatív programot. Így hiába reklamáltunk volna tovább. De a fene se gondolta, hogy csak mi ketten utazunk főszezonban velük. Egyébként mindenhová elmentünk amit terveztünk, persze kellett egy kis utánajárás, telefonálgatás. Állítólag akkor mondott fel az idegenvezetőjük, de ezt később visszavonták, hogy az utasnak semmi köze ahhoz, hogy miért nincs kint képviseletük. Viszont akkor is szólniuk kellett volna, hogy még csak lehetőségünk sem lesz velük fakultatívra. Na mindegy, ez már 2 éve volt, de amikor tehetem elmondom a velük kapcsolatos tapasztalataimat. Most a holnapi indulásunkra koncentrálok. Felvettem a kapcsolatot azzal a magyar búvárral, akit akkor megismertünk, vele fogunk menni merülni. Írta, hogy már 26-27 fokos a víz. Remélem minden ok lesz.
Üdv.
T
Előzmény: petra03 (8084)
Barca82 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 8085

Sziasztok!

 

A párommal július 12. indulunk 7 napra Sharm el Sheikhbe a Grand Sharm szállodába. Most megyünk elősször Egyiptomba így egy kicsit még tudatlanok vagyunk. Szívesen vennénk egy-két jó tanácsot. Mit érdemes megnézni, mire kell odafigyelni? Eurót vagy dollárt vigyünk inkább? Az infókat előre is köszönjük. Van esetleg valaki aki ugyan ebben az időpontban utazik, netán ugyan ebbe a szállodába?:) Üdv

petra03 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 8084

Szia!

 

Köszi, az eddigi infókat, remélem azért mi nem járunk így. Eddig még bárhol voltunk nyaralni, minden jól sikerült, s az idegenvezetéssel is meg voltunk elégedve. Az utazási irodánál nekünk is dicsőítették a kinti idegenvezetőt. Remélem, nem csak  a fellegekbe beszélnek. Én biztosan nem hagytam volna a helyedbe ennyivel, szeretem ha fizetek valamiért akkor meg is kapom a hozzá illó maximális szolgáltatást. Ha nem akkor tennék lépéseket. Azért vannak fenntartásaim a szállodával kapcsolatosann. Most 65 eFt-tal olcsóbb a 2-3 hét múlva induló járat, de nem last minute-ba. Az olcsóbb kategóriájú szállodák nem és a drágábban sem .....csak ez!!! Nagyon kíváncsi lennék, hogy miért ez a nagy akció.?? 3 hét múlva megyünk, itthon már okosabb leszek.

A képek, nagyon jók, erre a linkre edig még nem "találtam" rá, pedig már kerestem a szállodákról az értékeléseket.

Előzmény: TTrans (8081)
concorde1 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 8083

sziasztok

 

tud valaki informálni róla, hogy Sharmon lehet-e valamelyik hotel közelében jetskit bérelni, egyéb motoros sportok pl. vizisí, parasailing?

Előzmény: KnéZs (8082)
KnéZs Creative Commons License 2009.06.04 0 0 8082

Sziasztok!

Mi 3 éve nyáron voltunk az Orientalban . nagyon szép , tiszta szálloda , hatalmas területen. Szobák elrendezése viszont érdekes. Minket elöször félszuterén jellegű szobába akartak tenni ,de egy kis lóvé mindent megoldott.

Kaja sokféle , bár ízvilága nem olyan változatos , az ebédlő viszont klasszul néz ki. A nagy medence belóg a fő étterembe , hatalmas ablakokkal.

Kert hatalmas , tele szebbnél szebb virágokkal. Víz nagyon nagyon lassan mélyül !!!! homokos az alja , aug. forró volt. Nagyon sokáig kb. 20 - 60-70 cm a víz. érdekes , majd bent jön egy szakadék onnan mély a víz. Gyerekekkel ideális .

Nyugodt szálloda , kint a város szinte legvégén (ha jól emlékszem akkor ez az utolsó szállodák között volt.)

Nyugodt nyaraláshot teljesen okés.

Szép nyaralást !

Zs.

TTrans Creative Commons License 2009.06.03 0 0 8081

Szia petra03!

 

Nem tudom, hogy nézted-e a tripadvisor-on a szállodátokat, rengeteg kép van feltöltve és három video az Oriental Resort-tól. Ez az oldal a 209 értékelt sharm-i szálloda közül az 51. helyre sorolja.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297555-d316683-Reviews-Oriental_Resort-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

 

Üdv.

T.

Előzmény: petra03 (8079)
TTrans Creative Commons License 2009.06.03 0 0 8080

Az volt a probléma, hogy nem volt idegenvezetőnk, amit elfelejtettek velünk közölni előre.

Valószínűleg, hogy amikor befizettük, akkor még nem tudták, de amikor a repülőjegyeket átadták a repülőtéren mondhatták volna, hogy figyi nem lesz kint helyi képviselet. Kombinált úton voltunk, Kairó-Sharm. Még amikor Kairóban kitettek a terminálra, akkor sem mondták, hogy nem lesz indegenvezetőnk Sharm-ba. Pedig annyira ki voltak nyúlva maguktól, hogy milyen megbízható iroda. Annyira megbízhatóak, hogy ennyit nem tudtak mondani. Vagy tudták a tel. számunkat. Annyi fáradságot nem vettek, hogy írjanak egy sms-t. Egyébként abban a turnusban ketten voltunk csak, már ez felünő volt. Szeptemberben két fő utas egy turnusban Sharmra :-) Kint várt minket egy arab pasi, aki elvitt a szállodához és csá... Amíg Sharm-ba voltunk a kutya se nézett ránk. Ja, bocs, 1x felhívott egy nő éjjel 11 és 12 között, amikor már aludtunk, hogy élünk-e? Hát mondanom sem kell, hogy jobb időpontot nem is tudott volna választani. Minden ottani fakt. programot magunknak kellett intézni. Telefonálgattunk nekik, de csak tehetetlenkedtek. Majd visszahívnak..., persze úgy hívtak, mint ahogy Te engem.

Hazautazás előtt azt sem tudtuk, mikorra jönnek értünk, hogy a reptérre kivigyenek. Természetesen amiatt is nekünk kellett felefonálni, de nem tudtak mit mondani, majd hívnak... Lett is egy szép kis telefonszámlám.

Hazaérkezésünk után írtunk panaszlevelet, és a válaszban azt kaptuk, hogy mi valótlan dolgokat állítunk, Ők mindent megtettek és intéztek nekünk fakultatív kirándulást. Elég kioktató volt a levelük, nevetséges volt... Majd térivevényes levélben írtam választ, persze arra már nem vették a fáradságot, hogy válaszoljanak. Csak azt nem tudom, hogy ha lett volna valami baj, akkor ki segített volna.

Egyébként a szállodánk az nagyon jó volt, azzal nem volt semmi gond. Csak  hát az iroda egy nagy nulla volt.

Remélem nektek nagyobb szerencsétek lesz velük.

T.

Előzmény: petra03 (8079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!