Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.23 0 0 19777

Ez 2,1 ruszki alternáló, s ki a versenyző? Azért a Dutrások szeretik az alternáló kaszát, s igazuk is van. A tavalyi 50-ről felment az áruk 80-100-ra, ami a dobosnak még mindig a 40 %-a.

Előzmény: dbazsi74 (19776)
dbazsi74 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 19776

Egy kis kaszálgatás. A vi<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/m-P4wxqAqTQ?list=UU_7j4AlSl7j4_3dVZ-90uag&amp;hl=hu_HU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>deó nem adja vissza, de elég meredek volt a domboldal.

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.23 0 0 19775

A halogatást nem javasolnám.

A lavina akkor szokott kialakulni, amikor már ki vannak éhezve egy kis skandalumra. A vita az jó, ha normális mederben marad, mert tisztít. Ami nagyon furcsa, hogy emberek olyan dolgokat mernek leírni, hozzávágni a másik fejéhez, amit valóságban, még megközelítően sem. Nőknek opcén minősítéseket, szemből egy idegen lánynak, még azt sem merné megmondani, hogy szép a ruhád.

Előzmény: vignetto48 (19767)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.23 0 0 19774

Nekem meg az tetszik, ahogy komoly emberek azt hiszik magukról, hogy csak ők tudják a frankót. Általános az összemosás. Eklatáns példa, amikor a híradó bemondja, két csoport összeverekedett. Mindkét felet elítéljük ,mert ez nem XXI. századi viselkedés. Valójában patán 4 gárdistát, megtámadott tengernyi cigány.

Pár éve legnagyobb probléma volt a Dutrák körül, hogy a vevő elöadta Teréz anyut, ezt most magamnak, és tutin megcsinálom. Már akkor tudta, ki az a külföldi, akinek búsásan elspasszerolja. Akkor ez ellen tettem állandó tényfeltáró, egyeseket kifejezetten irritáló hozzászólásokat.

Most a probléma, teljesen elharapódzott, a 28-asokat eladók, lapos, görény, vevőt súlyosan átverő, megkárosító, optikai eladásai. Nekem fontos, hogy az ártatlanok, lehetőleg sohasem maradjanak alul.

Ennyiről van szó, lehet ismét összemosni, minek a viták itt a fórumon. A lényeggel kellene foglalkozni, nem az alapján állást foglalni, hogy az eladók vagy a vevők táborát gyarapítom.

 

Más: a klubbról már második ember mond negatívot. Én nem is tudom, nem értem miről beszélnek. Biztosan foglalkozni kell ezzel, de se nekem, se a főnöknek senki sem szólt egyenesen szemből, hogy ez, s ez a probléma.  Azt tudjuk, hogy a magyar emberek nagy többsége, nagyon szereti az ingyen meleg málét. S amikor hozzá kell járulni valamihez, az megosztó, de ezzel teljesen tisztában voltunk eddig is.

 

Szerintem, akinek ezzel a Dutra Klubbal valami baja van, az nem lehet kóser. Tagságon belül, minden címet kiadunk, az alakatrész gyártókat, beszerzéseket. Barátikag, megkülönböztetés nélkül mindenki egyforma, stb. Akkor most ki nem 100-as?

Előzmény: Öregdömperes (19761)
hotib Creative Commons License 2012.09.23 0 0 19773

https://picasaweb.google.com/102665131898979165387/DutraUE28Hidraulika

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19771)
DutrásCsaba Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19772

Üdv az összes Dutra fertőzöttnek, lelkes olvasótok vagyok és sokatokat személyesen is ismerem de eddigi hallgatásomat most is  csak azért töröm meg mert szükségem lenne 2db UE-28-as eredeti első felnire. Kérlek benneteket akinek van vagy tud olyant akinek van az kérem szánjon meg és értesitsen. Köszönöm előre is.

Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19771

Köszi a választ! Esetéeg nincs valakinek egy hidraulika javítási útmutató?

Előzmény: MDW (19770)
MDW Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19770

Üdv!A kiegyenlítő szelepet,a vezértömb oldalán lévó furaton keresztül el lehet érni,ha ezt akarod ki venni ,onnan finoman meg lehet mozdítani.Csak arra vigyázz nehogy fordítva kerüljön vissza,mert érdekesen fog működni a hydraulika.A leeresztő szelep golyót is érdemes meg nézni,mert,ha ez alá kerül valami akkor sem emel,és mindkét szelep süllyesztés után szokott ilyen jelenséget okozni.

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19766)
Öregdömperes Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19769

Egyett értek veled.Mondtam is a bácsinak,hogy egy pici munkával mért nem csinositsa javitgassa.Öneki igy a jó.a homokba a fék nem kell csak a gáz pedál.Igaz,hogy két ember nem egyezéséröl van szó.Közöm,közünk hozzá semmi.De még mindig ott van bennem.Minek ezek a viták.Mindig volt és lesz aki elad és vesz is.És ez igy természetes.Szerintem.Van akinek valami már nem kell,a másik meg pont azt keresi.Igy müködik ez a világon mindenütt.S épp ezért fejlödik a világ.Mert fejlödik:

Előzmény: joebatyo (19763)
vignetto48 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19768

Üdv joebatyo

 

Nem segítettem végül is ,mert nem vagyok eleresztve anyagilag. Útánna nem sokkal

abba is maradt a levelezés. Ha a közel jövőben szerveződne út hozzá, szeretnék elmenni.

Minden leírtakat köszönök!

 

Vignetto

Előzmény: joebatyo (19759)
vignetto48 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19767

Üdv Pléhúsz!

 

Majd meg próbálok a nyakára járni,hátha enged az öreg. Vagy meg várom a tavaszt ,ha meg lesz még. Nem számítottam rá ,hogy ílyen  lavinát indítok el egy kis segítségkéréssel.

 

Vignetto

Előzmény: pléhúsz (19751)
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19766
Kiszedtem a vezértömböt levettem a zéger gyűrűt,de a szelep nem akar kijönni. Hogy lehetne kivarázsolni onnan?
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19765

Szia! A szivattyú megy mert nagygázzal emel egy picit,de kezemet ráteszem akkor már nem is emel tovább.

 

Előzmény: MDW (19764)
MDW Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19764

Üdv!A szivattyú hajtása nem állt meg véletlenül?

Előzmény: Kisdutrás_Laci (19762)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19763

Nyilván nem kell se fórum, se klub, se egyéb, hogy valaki Dutrás legyen, és szeresse is a gépet, valamint értsen hozzá.

A világért sem akarnám megbántani a bácsit, sem megkérdöjelezni a szakmai tudását, szeretetét, de ha szereti,

akkor az a gép nem érdemli meg, hogy legalább lámpája legyen, meg fék rajta?

Naja, az erdöben nem elönyös a lámpa....meg hát nem vagyunk egyformák.

Nem beszélve a 4 különbözö gumiról, aminek nyilván nem csak a mintája, hanem a mérete (átméröje )  is más és más.

Ugye azt már 100x kiveséztük, hogy abból milyen problémák adódhatnak.

Persze a leírásból gondolom, hogy a bácsi nincs túlságosan eleresztve anyagilag, mint ahogyan kevesen közülünk.

Visszatérve a vitára.

A világért sem akarnám beleártani magam, föleg nem igazságot tenni, egyet viszont nem értek........ hogy jön ott a képbe a Dutra Klub?

Ugyanis ha jól értelmezem, ez 2 ember vitája.

Ha valaki elmondaná, szivesen fogadom.

Privátban is.

 

Üdv.

 

 

 

Előzmény: Öregdömperes (19761)
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.09.22 0 0 19762

Sziasztok! Leerersztettem az olajat az ue 28-ból,leszedtem a hidraulika hátulját és minden úgy van ahogy kell. Nincs semmi szétesve,de akkor se emel meg semmit. Mire gyanakodjak? Hol lehet a hiba?

Öregdömperes Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19761

Tetszik ahogy komoly emberek gyerekes dolgokan vitatkoznak.A Dutra az Dutra marad igy is.A minap találkoztam egyel az erdöben.Volt négy kereke is.négy külömbözö gumival.fülke,lámpa.fék sehol.ült rajta egy rozoga hajléktalan kinézetü bácsi.De pár mondat után számomra kiderült,hogy IGAZI EMBEREL beszélek.Akinek nagy szíve van.Igaz forúmot sosem látottCsak tANYÁT,HOMOKOT ÉS KOSZT.mEZITLÁB VOLT.  A dUTRÁNAK igazi dutra HANGJA VOLT.AMI A LÉNYEG OTT AZ ERDÖ MÉLYÉN IS SZERETIK ÉS ÉRTENEK HOZZÁ.

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19760

Belekeveredtél a saját rizsádba, de én ebbe nem is kívánok belemélyüni s folytatni.

Csak egy dolgot a klub életről, mit tettél te hozzá, mit csináltál, szerveztél, stb? Kívülről próbálsz ócskázni, hát ez szégyenteljes. Eddig voltál valaki, de ezt most elcseszted, mint a celebek. "klubbal, vagy minek is nevezzem" Firkálhatsz ide bármit, tőlem választ többet nem kapsz. Milyen szép fejlődésen mentél át, volt esküvői kép Dutrával, infó gyűjtés, amitől nagyon be voltál tojva. Annyira nagy Dutrás lettél mostanra, hogy kis betűvel írod!

Előzmény: szobi79 (19758)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19759

 Hello.

 

Segítettél is a svéd úrnak?

Nem mint ha baj lenne ha igen.

Na azért nem 400 ezer volt az a nagy, abból induljunk ki, hogy egy valamirevaló, rendbetett 28-asnak mi is az ára.

A képröl annyi a véleményem, hogy vsz. nem úszod meg az ára kétszereséböl mire rendben lesz.

Kivéve, ha szerkezetileg kifogástalan, csak a külseje olyan, amilyennek látni.

Na ebböl van a legkevesebb.

Sokszor elmondtuk itt, mi is az ideális, mert ugyebár az a legjobb, amit te csinálsz magadnak.

Ki lehet fogni persze olyat, amin nem sok tennivaló van, ám ott azzal kell számolni, hogy ott sok idöt és pénzt

áldoztak rá, amit ugye nem szeretnének odaajándékozni.

Az ilyenek, amikröl a képet küldted, mindenképp zsákbamacska, és sokat kell rá áldozni.

De lehet szerencséd is....

Én vettem 2 db 28-ast, meg egy 1000-est, és nagy szerencsém egyikkel sem volt.

minden van ám mit tenni, és ez az általános.

Bár az 1000-nek az egész eröátviteli rendszere rendben volt/van, ami már eleve nagy szerencse.

A többit könnyebb javítani.

Vizsgáztatásról, üzembe helyezésröl már sokszor esett szó,  Gajtox és Peti UE-50 pl. ezt tette .

Ök is vizsgáztattak csak adásvételis gépet.

Biztosan segítenek, ha kérdésed volna.

 

Üdv.

Előzmény: vignetto48 (19746)
szobi79 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19758

Az sem jó: a 2*10^6 (tíz a hatodikon) na az jó lett volna.

A hozzászólásom minek szántam: aki fontos annak már elmondtam, s azt hiszem célt is értem vele...

Egyáltalán nem rontotta az esélyeit. Nem kértem s nem is kérek ezután sem semmiféle marketing fogást Öntől Gergics Úr.

 

S ha " kis is pucolok" felróhatja-e valaki ezt nekem, nevezetesen Gerics Antal? Hallottam hogy milyen rosszallást váltott ki az 1000 eladása, finoman szólva nem érdekel, érdekelt. Ott a lehetőség másnak is lehet venni, felújíani, nézegetni, dolgozni vele, vagy akár eladni, vagy tárolni az udvar hátuljában tovább pusztulva. Nem varázsszóra lett olyan amilyen. Aki már végigcsinálta az mondhat véleményt, de nem kioktatást, csak a miheztartás végett.

 

A Dutra szerete nem csak abban merül ki kinek hány dutrája van...

 

Kérdezném mi újság a Dutra baráti társasággal, klubbal, vagy minek is nevezzem. Hivatalosan működik? S hogy miért fordulnak el felőle emberek, miért nem küldték el a "tagdíjat"? Ennek is meg van az oka, de ez nem ide tartozik. Mondhatja hogy nem is hiányoznak. Az lehet, de talán több info van a dutrákkal kapcsolatosan a tarsolyukban, mint néhány bomlasztó személynek.

 

Barátilag milyen alkatrészeket kaptam: erről tudnék mesélni... gyakorlatilag semmit. (Vilmos kivétel). S hogy miért kértem meg az árukat, mert én sem ingyen jutottam hozzá, hanem kő kemény forintért. S ha ez másoknak bántja a csőrét hogy nem osztogattam szét, kövesse az ellenpéldát vásárolgassom s utána osztogasson.

 

 

 

Előzmény: pléhúsz (19757)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19757

Mi az, magadra vetted? Ha azt írtam volna, 1150 ezer, akkor jó? Én a közel múltban eladott Dutrákról beszélek, konkrétan. Amit a saját szememmel láttam, amiket megvettek ezekben az ár tartományban, s viszik a szerelő barátomhoz. S BIZTOSAN, úgy van ahogy mondom! Sőt beszámolhatnék, mik voltak, mik vannak a több milliós D4KB-ben, az kimeríti a kártérítési perek topját.

Sajnálom, ha rontottam, a 28-asom azt már nem adom el, esélyeit. Nem értem mit puposkodsz itt velem, az eladott nagy Dutrátokkal is elégedettek, ha jól tudom, vagyis feltételezhető, hogy a 28-as is jól meg van csinálva.

Ha már megtaláltál, arra talán jó példa vagy, hogy senki sem gondolta volna, hogy a Bella Szabolcs, kipucol minden Dutrát. Erre épül az, ha valaki Dutrás barátilag ad ingyé, vagy majdnem alkatrészeket, kell arra gondolni, hogy az egyszer eladóvá válhat.

 

Nem kell szerintem magyarázat sem, hogy a szükségszerűség, mert az mindenhol van. A mi államunk egyik oldalon hónapokig, évig nem fizet ki, a másik oldalon levágatja a monopol cégeivel az áramot, gázt. Mégis akad, ahol a Dutra marad.

Előzmény: szobi79 (19755)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19756

1 db!

Előzmény: asztalosfavago (19754)
szobi79 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19755

Valóban?? Bizotsan felügyelte a javítását, felújítását onnan ez a biztos információ. Üdvözlettel, b.sz.

Előzmény: pléhúsz (19751)
asztalosfavago Creative Commons License 2012.09.21 0 0 19754

Szia plé.A 28-as keréksúly az mind a 4?Mert akkor éedekelne.

Előzmény: pléhúsz (19750)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.20 0 0 19753

jutot=jutott

Előzmény: pléhúsz (19752)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.20 0 0 19752

DUTRA CLUB BEJEGYZÉS!

 

A hivatalos gépezet el jutot oda, hogy minket eddig is be kellett volna jegyezzenek, dehát...

Jó lenne ha okt. 13.-án a Dutra találkozóra, legalább 10 ember eljönne, hogy a mai előírásokkal, megalakuljuk magunkat ismét. Egyszer csak klub leszünk papíron is.

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.20 0 0 19751

Nekem tetszik, ha nem hirdetett, s van időd a nyakára járni, a 400 lehet még 300 is. akkor meg egy bukócsöves jó vétel. A kép alapján mindenét meg kell csinálni, de az 1,2 milliósnak is.

Előzmény: vignetto48 (19746)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.20 0 0 19750

Érdekes, én pl. a svédnek nem ajánlanék komplett traktort, mert annyira körül vett spasszerokkal, hogy mindent amit csak akar megold magának. Ezt meg is mondtam neki Svédországban. A Gregor pedig ad-vesz, a mellett nagyon jó srác, de megint nem az ahova én gépet ajánlok. Az angol, meg a lengyel család, egészen más tészta.

Egy példa, amikor kint voltunk a svédnél, mutatta a két Scania motoros Dutráját, azokkal szoktak pullingozni. Külföldön az eredeti export gépeken nincs keréksúly. Kért tőlünk súlyokat, a Belák mondta neki, kap egy egész D4KB-re valót. Volt Kiskőrösön, a kerítők nem akarták, hogy benézzen a haveromhoz. Idővel megtalálta, a gazdaboltban vett egy raklap keréksúlyt.

Ami a lengyelek 28-asát illeti, alakulgat. Ma 3-at találtam, két szutykot, s egy nagyon szépet.

Láttam egy keréksúlyt 28-ra, valakinek 15-ért?

Előzmény: vignetto48 (19745)
gerbo92 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 19749

Sziasztok!

 

Ez a második gép amin fordítva látom a hátsó felnit felrakva, szerintetek miért rakhatták fel fordítva ?

Előzmény: vignetto48 (19748)
vignetto48 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 19748

      

Ittvannak a képek :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!