Keresés

Részletes keresés

wilona Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9757

Tavaly nálam is pontosan ilyen paradicsomok sikerültek, aztán voltam egy paradicsomos bemutatón a Füvészkertben, ahol azt mondták, megégette a forró napsütés, valami árnyékosabb hely kellett volna nekik, vagy hálóval takarni. De ennek ellenére megettük, kivágva belőle az éretlen részt, sőt magot is tettem el belőle, paradicsomlevet is főztem. Az idén viszont a paradicsomok köré ültettem a csemege kukoricát, csak a késő délutáni nap éri közvetlenül, a többi szűrten, nincs is napégette köztük.

Előzmény: zoligh (9741)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9756

Nagyon szépek!

Előzmény: havasföld34 (9752)
beetee Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9755
Aki fóliàzik, az vszínüleg tudja mikor kell szellôztetni,sôt arra rásegíteni.
De itt most a kolléga zöldtalpas terméseirôl volt alapban szó.
Fóliában meg ritkábban lesz ilyen. Persze megfôzni könnyen meg lehet az egész állományt...
Előzmény: Törölt nick (9754)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9754

Ok köszi,de én ugy tudom,tapasztalom, hogy a fóliás fő meg hamarabb nem a kerti,a kollegámnál akinek elég nagy

a fóliája kb 50 méter mostani  38°C kinti hőmérsékletnél nálla  közel 48-50°C lehet a fólia közepén.

Már te be nagy ventiket,és vízpermetezőt is.

Előzmény: beetee (9750)
pigee Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9753

Koszonom mindenkinek a majusi segitseget es tanacsokat. Beirom a tapasztalatomat, hatha valakinek hasznos lesz.;)

A palantakat egy kb. 40x30-as muanyag dobozba ultettem, szinte mindegyik kihajtott, kiveve a szelsok, kb 2 centire a doboz szeletol volt az elso hajtas minden iranyba.

A novekedesuk eltero volt, de egy honapon belul szinte azonos meretuek lettek. Mint a gyerekek, szakaszosan fejlodnek.;)

Az alacsony homerseklet ellenere azok erosodtek meg, amelyeket koran kiultettem, azoknak szep eros szaruk fejlodott es kesobb termest is hoztak, iges, nem sokat.

A tobbseget bent tartottam az ablakparkanyon, erosen versenyeztek, ket honapos korukra mar fel meteresek voltak, de vekonyak es gyengek, igy kiulteteskor vagy par nappal kesobb a szel es eso miatt soknak eltort a szara.

Ami meg erdekes volt, az a szin es szag. Neha a palantak nagyon eros szagot arasztottak magukbol (meg kiultetes elott, mert a szabadban nem ereztem semit).

A szin is erdekes volt, a sargaszoldtol kedve a sotetzoldig voltak arnyalatok, de volt kekes-lilaszold szinu hajtas is.

havasföld34 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9752

Pácini paradicsom érésben.

Bocs a sok gazért, a napi locsolás és a meleg miatt piszok gyorsan nőnek.

 

 

 

 

 

 

 

 

arwen2008 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9751

Sziasztok!

Nálunk is beindult a paradicsom dömping.

Az abszolut befutó az ökörszív,isteni finom hatalmas termések(500gr).Köszönet Margitkának érte!

A következő egy kis kavarodás miatt nem egyértelmű talán sárga  is nagy termésű,napsárga,halványpiros enyhén lapított ,az ökörszívhez hasonló talán egy kicsit édesebb.Szintén a fórumról,köszi:vivi.

A koktélok nem igazán ízlenek,a ribizli jópofa,a gyerekek imádják,de semmi extra.

Plum Tiger:ma szedtük az elsőt elég kellemes :)

Ami még nagy reménység a Kenyai(Lelleimamától:)hamarosan érik.

Idáig így állunk:)vegyszer nélkül ,abszolut bio:)ezt gyorsan le is kopogom......

 

 

 

beetee Creative Commons License 2013.08.07 0 0 9750

még a fóliába sem főttek meg sőtt szebbek akkor hogy is van ez?

 

A fóliában nem kapnak a bogyók közvetlen napsugárzást. A fólia megyszűri és szétszórja a hőt és az UV-sugarakat.

Bent melegebb van, de egyenletesen. a szabadföldön a bogyó nap felé mutató, jellemzően kocsány környéki része kapja a besugárzást.

A Te fotódon is látszik az első szabadföldin ez a jellegzetes égés, de a tiéd nem ilyen mértékű.

A növény természetesen, kopasztás nélkül magától védi, takarja el ez elől a bogyókat.

 

Az én parijaim köszönik, jól vannak. Nem nagyon tudtam velük idén törődni, a házon és az udvaron kellett dolgoznom (eddig 32 m3 sittet termeltem...). Ezért is vettem észre későn egy atkafertőzést, de már múlik... Tavasszal az első kötés hiányos lett, a második tulajdonképp megsemmisült. A harmadik nem rég kezdett el érni.

Én nem pátyolgatom őket. Néha levelezem, felkötözöm, öntözöm, ha jön az atkainvázió leirtom.

A fényképezőm meg jó sokáig szervízben volt... :(((

 

 

Előzmény: Törölt nick (9749)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9749

Szia!

 

Már előttem linkelték a választ,de nálam másként néz ki.

Na szóval nem sok gond van ezzel itt  is vannak ilyenek 2. kép szinte csak a kertbe ahol min 5-8°C

hűvősebb van mint a fóliába ha hiszed vagy sem ,még a fóliába sem főttek meg sőtt szebbek akkor hogy is van ez?

 

 

beettee: Nálad hogy vannak a parik és az esetleg a fóliás parik ? Mert képet nem sokat láttam eddig idén tőled.

 

De inkább itt vannak a mi pari képeink.

 

Kerti 1,2 kép ,a fóliás 3.4.

 

 

 

Előzmény: zoligh (9741)
zoligh Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9748

Sajnos mire észbe kaptam a lisztharmat nagyon neki ugrott a ketremnek, felkopaszítani azért kellett. Permetezés előtt próbáltam a beteg levelektől megszabadítani a töveket.

A kanalasodás a sivatagi homok miatt van, hiába árasztom el két naponta a sor közöket.

Most tettem fölé zöld hálót, talán még az egyik oldalra is kellene, hátha segít.

Köszi.

Előzmény: beetee (9744)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9747

Régen hallottuk egymást paradicsombarátok!

Itt az élet sohasem szűnik meg, szinte 15 oldalt kell visszaolvasnom legutóbbi virtuális ittlétemig. 

Nálam is érnek a paradicsomok, persze nem olyan mértékben mint bt73-nak, hogy naponta "teherautónyi rakomány" összegyűlik (:P), mivel annyi paradicsomot hozó tövem nincs is. Közben rájöttem, hogy két a piacon árult csak "hibrid" néven vett palántám Lugas F1, mivel a tipikus jellemzőket összehasonlítva megállapítottam. Ti biztosan tudjátok valójában milyen a Lugas F1 ízileg, állagában másik paradicsomokhoz képest. Egyéni megállapításom, hogy a kásás, húsos, és édes paradicsomnak az ellenkezője. Jól állapítottam meg? 

lizy72 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9746

Nálam is kókadoznak a paradicsomok, főleg, hogy a múlt héten nem is voltak nagyon öntözve (öcsém nősült, egész héten mérgezett egér módjára rohangáltunk) de azért szépen kezdenek érni. Leszüreteltem az első kecskeméti jubileumot, ökörszívet, mobilt, black princet.

Ez utóbbi nem nyerte el a tetszésemet sem ízben, sem állagban.

 

A többi finom :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9745

Én gondoltam erre, és még szinte minden bogyő fölött van levél, nem leveleztem annyira - de még így is megfőnek. A paprikáról nem is szólva, pedig azt egyáltalán nem levelezi az ember. Egyszerűen főtt bogyók lesznek. (A karalábé körül meg káposztaleves-szag van O.O)

Előzmény: beetee (9743)
beetee Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9744

A második képen meg az látszik, hogy szegény levelei a vízhiánytól és a sokktól teljesen kanalasak, szintén nem árnyékolnak.

Valami árnyékolót (raschel hálót, fóliát, bármit) kellene föléjük eléjük tenni, legalább a 11-15 órás csúcsra.

Talán péntektől jön már valami enyhülés...

Előzmény: beetee (9743)
beetee Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9743

Szerintem nagyon felkopaszítottad a növényt. Ebben a kánikulában az extra UV-vel nagyjából megfőttek a bogyók..

Előzmény: zoligh (9741)
beetee Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9742

A paradicsom zöldtalpassága

Mind hajtatott, mind pedig szabadföldi paradicsomon jelentkezik. A tünetre jellemző, hogy a bogyó kocsány körüli része zöld marad, nem pirosodik be, húsa pedig kemény lesz. A zöldtalpasságra hajlamosság fajtatulajdonság, amit a környezeti tényezőkkel tudunk szabályozni. Ha túl sok a nitrogén, s emellett kevés a kálium és a foszfor, akkor a zöldtalpasság nagyobb mérvű. A magas nappali hőmérséklet is növeli a zöldtalpasság mértékét. A zöldtalpasság megelőzésére az érés alatt káliumdomináns tápoldatot (N: K= 1: 2) kell biztosítanunk, valamint a szellőztetéssel, árnyékolással megelőzhetjük a túl magas hőmérsékletet.

A paradicsom sárgatalpassága.

A tünetekre jellemző, hogy a bogyó kocsány körüli része sárga, kemény rágós marad. Oka a nagy és hosszan tartó hőmérsékletváltozás. Megelőzni szintén szellőztetéssel, árnyékolással, éjszakai fűtéssel tudjuk.

Előzmény: zoligh (9741)
zoligh Creative Commons License 2013.08.06 0 0 9741

Sziasztok!

Mitől pirosodna be szerintetek a teteje is a paradicsomoknak, mert így nem valami jó. Vagy mitől lesz ilyen?

Köszi.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9740

Ezt a Biofit gold-ot használta már valaki? A leírás szerint gyógyító hatású.

 

http://www.greenspace2010.hu/index.php?route=product/product&product_id=1851

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9739

Bocs, a Spam mappában volt :)

Előzmény: homerx (9738)
homerx Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9738
Irtam mailt, nem olvastad?
Előzmény: Törölt nick (9737)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9737

Amióta bepermeteztem Thiovittal az atkás paradicsomokat, egyszerűen átható kénszag terjeng 30 méteres körzetben. :DDD

Előzmény: Törölt nick (9729)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9736

Érdekelne, ha van valakinek a Symbivit használatával tapasztalata.

 

B743 viszont válasz ment.

havasföld34 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9735

Szerintem nagyobb cserép és legfőképp TÖBB NAPFÉNY kellene nekik! De nem tudom milyen helyen laksz, van-e rá lehetőséged. Ha lakásban, akkor gondolom az erkély a max. amit nyújtani tudsz nekik.

Előzmény: homerx (9732)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9734

Ha elkezdenek egyenletessen besárgulni akkor valószínüleg túlöntözted. A gyökérzetnek néha oxigénre is szüksége van ha állandóan vizben áll  "megfullad" a növény. Én a cserepes virágokat nyáron beásom a földbe csrepestől igy a gyökérzet napal nem melegszik föl anyira mintha szabadon van nem beszélve ha azt egy beton vagy tégla alapon van még rosszabb. Öntözni meg úgy hogy ha megöntözöm akkor bőségessen és amedig nem kezd kiszáradni addig nem adok újból vizet.

Előzmény: homerx (9732)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9733

Lazítsd föl egy kicsit a talaj felszínét és egy kis ideig ne öntözd!

Előzmény: homerx (9732)
homerx Creative Commons License 2013.08.05 0 0 9732

az egyik paradicsomom elkezdett fonnyadni. lehet, h tulontozom? ugyanis nincs alul kifolyoja a cserepnek. a gyumolcs is beborosodott, mintha menne ossze. megneztem, a levelek fonakja egeszseges.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9731

A Gergely által linkelt helyre mentek a válaszok.

 

A mai nap is kaptak Klacidolt a fóliások már kb 5x permeteztem ezt a szert.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9730

Köszi,hát nem is tudom akkor a Klacidol,amit én használok

most először lehet nem is annyira hatásos?

Itt már leírtam hogy mikor vettem:http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=126214058&t=9096652

 

Ja és pont a Bálint gazda honlapján javasolták:)http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=126214038&t=9096652

Előzmény: gergerg (9725)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9729

Háhh, a PlantProtection oldala ezt írja a kátfoltos takácsatkára a paradicsomnál:
"A takácsatka nagyon fontos rovarkártevője a paradicsomnak, főleg melegházban. Szabadföldi körülmények között is előfordulhat a Cseh Köztársaságban, de nem okoz jelentős terméskiesést."

Hát ja, biztosan. :D Azóta evolválódtak vagy valami, de nálam már csináltak csődöt. Vagy Csehországban lakom, csak nem tudok róla.

Viszont azt látom a leírásból, hogy a kén talán csak a mozgó alakokat ölhette meg. Mindenképp szükséges lesz a Vektafidra is, hogy a tojásokat és bábokat is megakadályozzam. És ismételni is kell majd egy hét múlva a Thiovitot.

Előzmény: Törölt nick (9726)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.04 0 0 9728

B743-nak válaszoltam a javaslatod szerinti helyen.

Előzmény: gergerg (9724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!