Keresés

Részletes keresés

amator11 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2231

és találtam "sensitive" maskoló szalagot. Stilszerűen rózsaszín.. :D

Előzmény: amator11 (2230)
amator11 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2230

"

 tesa professiont használom a praktikerben lehet kapni.

Egyébként masazkolószalagot frissen kell levenni még nedvesen, visszahajlítva a húzás irányába lassan húzva."

 

Köszönöm. A márka és fajta, valamint az eljárás is stimmel. Mégis lejött az 5 m-en belül 15-20 cm-en.

 

A glettelő gipsz nem noname volt, tehát lehet, hogy a por vagy a vastag réteg.

 

Festékből (duluc, hera, polifarbe) mit ajánlatok?

 

Lemosható (meg struktúrált felületnek) talán innen merítek ötletet...

 

 

http://www.harzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=37

Előzmény: Masgas (2229)
Masgas Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2229

Nos a helyzet az, hogy valószínűleg nem porolták le a glettet csiszolás után, festés előtt és , vagy túl sűrű anyaggal kenték az első rétegetés ezért nem tapad.

A mélyalapozás ennek kivédésére is szolgál valamint ha színeset kensz az erős piros jellegű színek hajlamosak foltosdásra és a mélyalpozóval gondolják kivédeni a gyártók a gyártás miatti pigmentkiválást mondván, hogy a probléma a glett eltérő szívása területenkén, bár ez néha így sem sikerül.

Egyébként lehet hogy nem a festők hibája, nekem is volt már szerencsém olyan olcsó glettgipszhez amit gyönyörűen lehetett glettelni csiszolni , de a porolásnál le lehetett szószerint porolni a falról , lehet több volt benne a töltőanyag mit a gipsz.

Tipp a mostani maszkoló szalagok irgalmatlan erősen tapadnak már nem jók maszkolni csak ha nem tudsz venni gyengébb tapadású papírszalagot a nagyobb gyártók különböző erősségűeket gyártanak ezek általában különböző színű feliratokkal jelölik.

Ha pl színt kell elválasztani én a tesa professiont használom a praktikerben lehet kapni.

Egyébként masazkolószalagot frissen kell levenni még nedvesen, visszahajlítva a húzás irányába lassan húzva.

Előzmény: amator11 (2228)
amator11 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2228

Sziasztok,

 

köszönöm az eddig segitséget. A "fűrészporos project" jól sikerült.

 

Most viszont újabb problémával kerültem szembe.

 

Előzmény: új építésű családi ház, először volt festve, festők csinálták.

 

 

 

Volt olyan fal, ahol a gyerekek összekoszolták és ahogy "az elvileg lemosható" festéket óvatosan korábban áttöröltem a glettig lepergett a festék. Ezt a részt kilgetteltem, átkentem mélyalapozóval és újra festettem Ez szép lett.

(Amit nem értem, hogy a mélyalapozót hengerrel vittem fel és helyenként feltáskásodott a festék. Na száradás utána újból lecsiszoltam, glett és ecsettel a javított részek átkenve.)

 

Ezek szerint a mélyalapozót csak ecsettel?

 

 

 

 

A mostani problémám a következő:

pince lejáróban "gyerekkéz magaságban" úgy gondoltam, hogy átkenem a maradék festékkel. Mivel itt nem pergett ezért tesa szalaggal "elválasztottam fejmagasságban" és átkentem.

Viszont festés után amikor levettem a tesa szalagot, az lekaptam a régi festékréteget is. Talán korán vettem le a szalagot vagy mélyalapozni kellett volna itt is?

 

Viszont ha nem az egész falat festem, akkor a mélyalapozás miatt elüt a felület.

 

 

 

 

 

 

Amiért érdekes, hogy a gyerekek szobát cseréltek. A fiú-é kék volt, a lánnyé rózsaszín. Ezek szerint ezt jobb ha átkenem mélyalapzóval az egészet?

 

Az alábbi festékes vödröket találtam a pincében:

HERA

DULUX

TILATEX

Fogalmam sincs, hogy melyiket hová kenték...

 

 

Vagy a tesa szalag helyett mást kell használni?

 

Előzmény: Masgas (2227)
Masgas Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2227

ha porliok a beton akkor csak ideig óráig lehet valamilyen kenős mgoldást találni, mivel a beton nem teherbíró. Lehetne valamilyen ipari műanyagpadlót lekenni de az is feljönne mert nem elég arős a beton alatta. Ráadásol autószerelő műhelyben elég erős igénybevételnek van kitéve. Legolcsóbb megoldás ha valami erős falfixel lekened a tetejét alapos pórszívózás után legalább 2 rétegben. Tartós megoldást a hidegburkolás jelentene.

Előzmény: robika1 (2225)
robika1 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 2225

Üdv mindenkinek!
Tudnátok valamilyen anyagot ajánlani betonpadlóra,mert porlik?.Autószerelő műhelybe kellene,tehát valami nagyon ellenálló legyen.

Gabriell1974 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 2224

Szia. Köszi már találtam két festőt aki megcsinálja.

Előzmény: Masgas (2223)
Masgas Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2223

Mia korrekt ár. Egyébként a festők sem rajonganak ezért a munkáért.

Ha nem túl vastag akkor beáztatva lejön viszonylag könnyen, ha nem jön akkor az nem csak enyves hanem valami kaliforniás kevert festék, vagy mész, diszperziós etc.

Egyébként kb 300 ft a reális ár négyzetméterenként.

 

Előzmény: Gabriell1974 (2222)
Gabriell1974 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2222

Sziasztok.

 

Nem tudtok valakit aki lekaparja a régi enyves festéket 2 szobáról?  Valami korrekt áron. Mert én elkezdtem de nincs hozzá türelmem. Köszi

RR Phantom Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2221

Üdv!

 

Szerintem erre gondoltál, és itt infót is kaphatsz a festékről:

 

http://www.vallalkozonet.hu/Ipari-fest%C3%A9kek/Henelit-Budapest/260-1461-0-1274-0-0.html

Előzmény: dany27 (2219)
Lord1982 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 2220

Sziasztok

 

Kis segítséget szeretnék kérni.

Egy sima felületű glettelt előszoba falat festettem Dulux egy rétegű latex festékkel, két réteget használtam, mert egy réteg természetesen nem fedett. A problémám az, hogy a fallal párhuzamosan érkezik be a fény az előszobába és bizonyos szögből nézve a falat a fény megtörik rajta és  foltok látszanak. Olyan mintha itt-ott kicsit érdesebb lenne a festék felülete és azon nem ugyanúgy súrlódik a fény mint a fal többi részén.

Festés előtt persze alapoztam mélyalapozóval, és a festékhez ajánlott rövid szőrű Dulux teddy hengert használtam.

 

Miből adódhat a fenti jelenség?

 

Mi lenne, ha az egyenőtlenebb falakhoz ajánlott hosszabb szőrű teddy hengerrel festenék?

 

Várom a véleményetek, aki tud legyen szíves segíteni.

 

Előre is kösz.

dany27 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 2219

Sziasztok

 

Örököltem egy kanna Henlit hellas nevű festéket. Tudtok róla valami infót róla adni? Mert a kannán csak németűl van és abból egy kukkot sem értek. Neten próbáltam rákeresni de nem találtam róla semmi infót!

 

Előre is köszi!

Masgas Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2218

A polifarbe elég jól takar , bár mostanában a héra a sima diszperziósban jobb lenne.

Bármilyen színre bármilyen szín rákenhető és takarni fog ez a festék lényege, bár lehet hogy teljesen más színnél háromszor át kell gurítani. De kétszer mindenképp.

Világoskéket fehérből és színezőből lehet keverni , a festékboltban vannak színkártyák, hogy melyik színezőből milyen arányban milyet lehet kikeverni

Előzmény: patkosagi (2217)
patkosagi Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2217

Még annyi, hogy én Polifarbe festékben gondolkodtam. Jó?

patkosagi Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2216

Hátha tudtok segyteni.

 

Nappalinkban fűrészporos tapéta van. Négyszer lett eddig festve. Most nagyon erős narancssárga színű. Most vajszínűt szeretnénk. Kérdésem az, hogy ebből a tapétaszínből ráfestéssel szépen ki lehet e ezt hozni, vagy inkább szedjük le a tapétát és tapétázzuk újra?

 

Második kérdésem, szintén szín, de az sima festett fal. (nem tapétás)

Gyermekünk szobája sötétkék, milyen az a szín, ami ebből kihozható és világosabb?

amator11 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 2215

Szvsz az "L" külső oldalai saroksziszolóval (van belőle lamellás változat). A belső oldala meg hasonló szisztémával, van fúrógépbe fogható "kör alakú dórtkefe".

 

VÉDŐ szemüveget tegyél!!!!!!!!!!

Előzmény: Apollo31L (2214)
Apollo31L Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2214

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy L vasból készült fém kerítésnél a régi festékréteget milyen módszerrel lehet könnyen eltávolítani? A forrasztólámpás leégetés lehet megoldás? Vagy marad a drótkefézés? Olyan 40 méterről van szó, szóval a gyors munkavégzés igen ahsznos lenne. :)
Előre is köszi a tanácsokat.

amator11 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 2213

köszönöm.

Előzmény: Masgas (2212)
Masgas Creative Commons License 2011.04.18 0 0 2212

Nem kell ide link a festékboltban ha ezt mondod: festhető akril akkor tudják, kartusban van kinyomóval kell kinyomni a résre, repedésre, nedves ujjal kicsit belenyomni, belesimítani és utána nedves szivaccsal bemosni , ha csinálod megérted.Nwem bonyolult tulajdonképpen a rést töltöd ki vele és nem szárad keményre,  olyan rágógumi konzisztenciájú marad, tudja bizonyos határok között követni a mozgásokat és festhető, szóval nem fut el rajta a festék.

A márka mindegy de pl a Mester nekem nem jött be. A Soudal eléggé jó.

Előzmény: amator11 (2211)
amator11 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 2211

Mert hogy van belőle több féle is...

Előzmény: amator11 (2210)
amator11 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 2210

"Festhető akrillal lehet eltüntetni és felkenés után szintbe mosni azonnal nedves szivaccsal"

 

Nem ebben vagyok otthon.

 

Részletek, link, kép?

Előzmény: Masgas (2209)
Masgas Creative Commons License 2011.04.17 0 0 2209

Festhető akrillal lehet eltüntetni és felkenés után szintbe mosni azonnal nedves szivaccsal

Fűrészporoshoz én zsinóros tedyt szoktam használni.

Előzmény: amator11 (2208)
amator11 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 2208

Köszönöm. 2 ujjnyi hiányzik belőle (több van benne mint az üdítős üvegekben általában...)

 

Más kérdés (apránként lessz több is):

 

A tetőtéri szoba fűrészporos tapétával van burkolva. A szint eltolás miatt a födémváltásnál és a kémény mellett meg van repedve a fűrészporos tapéta. A repedés átütött a tapétán is.

 

Mivel lehet ezt repedést eltávolítani? Vagy csak át kell festeni és befogja?

 

Milyen hengerrel kell (szivacs, bolyhos, stb) szerencsés a fűrészporos tapétát festeni?

Előzmény: Masgas (2207)
Masgas Creative Commons License 2011.04.15 0 0 2207

Ha töményen vannak eltéve akkor és nincs sok levegő rajtuk akkor nem szoktak megromlani. Bele kell szagolni nincs e ilyen penészes bomlás szaga .

Próbálj egy barab papírra festeni és próbáld ki, persze alapos felkeverés után. Javításnál óvatosan mert el fog ütni a régi festéstől mivel az már szennyeződött.

Előzmény: amator11 (2206)
amator11 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 2206

Üdítős üvegekben lezárva vannak a javító festékek. Mostanra az állaga elég kocsonyás lett.

 

Meddig jók ezek? (Már vannak vagy 5 évesek is...).  Falfestékről van szó...

Előzmény: Masgas (2205)
Masgas Creative Commons License 2011.04.07 0 0 2205

200 m2 re fedőmázolásnak az kb 20 kg nem az a hú de nagy mennyiség 5 kg kiszerelésben 4 db de lehet van 10 kg ban is.

Hozzá hígitót lehet 5 és 20 l kiszereésben kapni pl Budapesten Kőházi tradició cég , van néhány boltjuk a városban érdeklődj......

Betonlábazathoz betonfesték ha nedvesedik, ha nem akkor jó a homlokzatfesték is vagy szilikát festék az fentmarad, ugyanott lehet utána nézni  kb 25 kg .

Előzmény: _decens (2202)
Masgas Creative Commons License 2011.04.07 0 0 2204

Létezik ha keversz magadnak, de ilyen jellegű a praktikolor azt is kell keverni csak jóval egyszerűbb, már ha lehet kapni.

Előzmény: KalásziM (2203)
KalásziM Creative Commons License 2011.04.07 0 0 2203

 Létezik még ilyen hogy enyves festék ??

Előzmény: Szobafest (2184)
_decens Creative Commons License 2011.04.07 0 0 2202

emberkék, kerítés és kerti szaletli felújítás következik majd mostanában. ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

saroktelek vagyunk, és így meglehetősen jelentékeny mennyiségű betonlábazatot kéne lefesteni (~80 m2) feketére. milyen festékek alkalmasak erre a feladatra? 

 

olcsó festéket keresek, de azért ne olyat, hogy jövőre újra kelljen csinálni...

 

a kérdés ugyanez (festék márka / típus) a fafelületek esetében. a szaletli és a kerítéslécek összesen legalább 200 m2. jelenleg fehér ill. sötétbarna fedőfestékkel vannak lekenve (talán matt zománc lehetett annak idején), szóval dettó fedőfestékben kell gondolkodnom. valami középszürke kellene, de itt is előnyt élvez a nagy kiszereléshez tartozó olcsó ár, hogy ne literenként kelljen megvásárolni a méregdrága trinátot, vagy ilyesmit.

 

köszi

Masgas Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2201

Használható, vagy az evipass, ferropassit de csak ott ahol rozsdás volt .

Előzmény: I.POLY (2200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!