Keresés

Részletes keresés

ocean2017 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5857

Kedves W.L.!

Nagyra értékelem a segítőkészségedet ami tanusítasz a hozzád fordulók felé!
Szeretek utazni, és az évek alatt kiderült, hogy az óceán a gyengém! :-)
Szeretném a véleményedet kérni.
Fő szempont, hogy szeretnék minél gazdagabb, a lehetőségekhez képest egészséges tengeri élővilággal találkozni. Bizonyos okokból, csak snorkerezés jöhet szóba.
Mit gondolsz érdemes Papuat, Birie szigetet választani. Egy Maldív zátonyhoz képest,van akkora élmény, amiért ekkora utat megtegyen az ember, akár úgy is, hogy 7-10 napig is egy helyen maradnék.
Maluku kinál mást, többet Pápuához képest?
Cook szigetek merült még fel, de egyenlőre úgy éreztem a fórumod alapján, hogy nekem nem biztos, hogy megéri a befektetett időt, és erőforrásokat az utazás jelenleg.Illetve nem biztos, hogy manapság még megőrizte autentikus mivoltát.

 

Illetve véleményed szerint a világon hol van a 3 legjobb snorkelezési lehetőség?

Előzmény: W.L. (5856)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5856

Ha pedig az elejen Eszak-Malukuban elcsusztok az idovel, akkor ugye a Ternate-Ambon hajoutat kihagyva es helyette repulve viszanyerhetsz egy hetet. Ez biztositeknak jo. Sanana es Buru nem kihagyhatatlanul erdekesek onmagukban, inkabb az egesz utvonal kalandossaga es turistamentessege itt a fo vonzero. Es ugy ugye repules nelkul tennetek meg az egesz (majdnem) kort.

Előzmény: wanbo (5854)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5855

Az elejen hianyolom a Ternatere es Tidorere szant 1-1 napot. Palotak, merules, Mare. Ezt lecsipheted kesobb,mondjuk Morotainal. Bereberere nem biztos, hogy kell 2 nap, talan meg az odaerkezes delutanjan megnezhero Gorango vagy Tabailenge, de ez idojarastol is fugg.

Darubara eleg egy teljes nap.

Kaot talan kihagynam.

Jere es Posiposi egy nap alatt szerintem nehez ugy, mondjuk talan ojekkel megoldhato a ketto kozott. Es Jere legszebb strandjai a falutol eszakra vannak, egy kis gerincen atmaszva. Ha ez macerasan hangzik, hagyd ki Jeret.

Ezutan ugye nem garantalhato, hogy mindig pont a szukseges napon lesznek hajok.

De Sananan es Burun 1-2 napos megallo is eleg lehet, igy itt rugalmasak lehettek.

Ha eddig elcsusztok az idovel, Sawai kihagyhato vagy kurtithato. 

A tobbi sima ugynek tunik, es az a resz nem is rohanos. De elobb menjetek inkabb Gamra, majd onnan Krire.

 

Ha az egesz osszejon, prima, valtozatos ut lesz, rengeteg gyonyoru es/vagy kevesse latogatott szigettel.

Előzmény: wanbo (5854)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5854


Első körben valami ilyesmire gondoltam, ne kímélj! :) 

Január 14: este/éjjel repülés KL-be.

Január 15: reggel/délelőtt repülés Makassarba, ideális esetben délután/estére repülés Ternate-ba.

Január 16: Reggel Ternate – Tobelo. Délután mondjuk Luari beach.

Január 17: Tobelo – Morotai. (Berebere)

Január 18-19: Berebere (Ide kell két teljes nap?) 19-én délután/estére Daruba. 

Január 20-21: Daruba és környéke, a szigetekre fókuszálva.  

Január 22: reggel vissza Tobelo-ba, majd Kao. Este vissza Tobelo-ba. 

Január 23: reggel Jere, Posiposi, ideális esetben estére át valamelyik szigetre megszállni. (itt ugye Dagasulit ajánlottad)

Január 24-25: Doi és Dagasuli

Január 26: vissza Ternate-ba

Január 27- Február 3: Hajóval Ambonba Sula-n és Burun keresztül

Február 3-ra jó lenne Ambonba érni, hogy 4-én át tudjunk menni Seramra. Így ott lenne három napunk Sawaii-ban.

Február 5-7: Sawaii

Február 7-én este hajó Misool-ra (ez egy szerdai nap).

Február 8-12: Misool. Február 13-án (kedd) reggel hajóval Waisaiba.

Február 14-15: Waisai (egy olcsóbb szálláson, s innen pl. Mayalibit kirándulás)

Február 16-21: Kri

Február 22-25: Gam

Február 26: vissza Sorongba

Február 27: Sorongból repülés Makassarba

Február 28: Repülés Makassarból Kuala Lumpurba, majd vissza Kínába

W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5853

A motorcsonak Yaganannal egy napra bo 2 milla plusz guide.

Szerintem meg mindig a Yalepale a legolcsobb.

Persze ha nyuzsges van, ott is felmehetett az ar, de akkor ott is kozpsen berelhettek masokkal.

En elsonek oket celoznam meg. Olyan egyszeru falusiak vezette hely (volt?) nem olyan rafinalt uzletembereke mint a Yaganan es a HJ.

Előzmény: wanbo (5851)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5852

Szerintem legjobb esellyel a Yalepaleban lesz hely ha tenyleg nyuzsges van, mert van vagy 8-10 szobajuk, es beloluk nezem ki legkevesbe, hogy neten foglalhatok.

A Harfat Jaya a legismertebb, az telhet meg leginkabb.

De ez a ketto ugye lakott szigeten van, ahol vegso esetben haznal csak meg lehet szallni.

Es azert februar nem is foszezon mar, meg het kozepe sem.

Előzmény: wanbo (5851)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5851

Na, ez most eléggé meglepett... 

Mostanában igyekszem véglegesíteni a tervet, és akkor tudni fogom, hogy melyik hétre tudunk a misool-i indulással számolni, de elvileg február 2. vagy 3. hetében érkezünk arra, és akkor ugye egy csütörtöki napon. 

A Yaganan egyébként is tetszene, a strand miatt, meg a merülés miatt, de ezt pénzügyi okokból nem biztos, hogy erőltetni fogom Misool-on. A kirándulások fontosabbak. Ha nem nagy probléma, esetleg a hajóbérlés hozzávetőleges árát meg tudnád még tőlük kérdezni? Bár ha sokan lesznek ekkor a szálláson, akkor talán nem egyedül kell majd hajót bérelni, ami szuper lenne. (Ha csak nem búvárok foglalják be a szobákat, akik csak merülni mennek, akkor még a hajó sem biztos, hogy elérhető lesz.... erre rá tudnál kérdezni, hogy tudnak-e erről valamit?) Ha korrekt árakon dolgoznak, akkor foglalnék is, ha megoldható. 

Ha nem, akkor meg marad vagy a Yalepale (telefonszámot eddig csak azt tudtam, amit a Lonely Planet fórumán már korábban megosztottál...), vagy a Harfat Jaya, de ezek közel vannak ugye egymáshoz, valamelyikben csak lesz hely foglalás nélkül is..

Előzmény: W.L. (5850)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5850

Yalepalehoz milyen elerhetoseget talaltal?

A nekem meglevo 2 szam egyike sem mukodott most.

Yaganan tulaja kerdezte mikor mennetek, mert allitolag sok a foglalas.

Ugy tunik Misoolt is kezdik felkapni, pedig mikor tavaly ott voltunk, a legtobb szallas tok uresen allt.

 

De Raja Ampat nepszerusege nagyon gyorsan novekedett az utobbi evekben.

Pedig mikor en mentem oda eloszor, ugy 2000 korul, akkor egy buvarudulon kivul semmi szallas nem volt ott turistaknak, es nem volt rendszwres hajokozlekedes egyik szigetre sem.

Előzmény: wanbo (5848)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5849

Nagyon köszi még egyszer a véleményed, megpróbálom kitalálni, hogy mire kb. mennyi időt szánnék, és akkor majd beírom ide, hogy mire jutottam! 

Előzmény: W.L. (5847)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5848

Nem helyben terveztem körbenézni, hanem Indonéziába érve telefonon megkeresni őket, és a kapott válaszok alapján dönteni. Nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy melyik mit tud nyújtani (pl. melyik van strandon, stb.), az aktuális árak viszont fontosak lesznek, főleg a kirándulások tekintetében. 

Előzmény: W.L. (5846)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5847

En igy mennek:

Morotai-Halmahera-Ternate-Sula- Buru-Ambon- Saparua?- Seram-Misool-Waisai

A vegen ha marad ra ido, hozzacsapni par napot Eszak-Sulawesin.

Mert Misool utan lehet, hogy Eszak Raja Ampaton eleg lesz egy het is strandolni, buvarkodni es paradicsommadarakat nezni, hosszabb hajokirandulasok ott mar nem kellenek.

Misool utan az eszaki sziklaszigetekbol talan a Hidden Bay a legerdekesebb (legmasabb) meg talan Mayalibit.

Előzmény: wanbo (5845)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5846

Azert helyben valogatni nem konnyu, mert csak az a 3 szallas van viszonylag kozel egymashoz, a tobbi messze, berelt hajoval erheto el.

A Nut Tonton hangulatos, a sziklaszigetek kozt. DE total elszigetelt, a transzferen tul is teljesen ki vagy nekik szolgaltatva mindenben, vasarolni sem tudsz semmit, azt eszed ami van es veluk mesz onnan mindenhova annyiert, amit kernek. En max 2-3 nap romantikazasra mennek oda. Ja es icipici a sziget, engem 1 nap utan ott az unalom 

Előzmény: wanbo (5841)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5845

Köszönöm szépen! Délután/este lesz egy kis időm, megpróbálom a tervet összerakni, igyekszem kitalálni, hogy hogyan lenne a legjobb, mind az idő, mind a pénz szempontjából. 

Előzmény: W.L. (5840)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5844

Ternate-Sorong ugysem fontos.

Ha megis erdekelne az az utvonal, es idoben belefer, akkor viszzafele utazhattok a hajoval Sorongbol Trrnaten at Manadoig, onnan repules vissza Javara. Esetleg par nap Bunaken es Tangkoko.

Előzmény: wanbo (5842)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 -1 0 5843

Most meg visszahelyesbitett, Bula-Misool megis szerda este 9-kor.

Kedd delben Misool-Bula iranyba megy.

 

Lassu hajo Misoolbol Sorongba  csutortokon es szombaton.

 

Korabbi kepeim es rovid szosszenetem Misoolrol:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140945233&t=9196473

 

Es persze:

 

http://www.east-indonesia.info/regions/misool.html

 

Meg egy ok az altalam ajanlott iranyban utazni: Misool utan talan mar nem is akartok Eszakon pl Penemura vagy Wayagra menni draga penzert. ;-)

Mig ha ott kezdtek, biztos vonzananak azok is.

Előzmény: W.L. (5840)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5842

A Seram - Misool - Sorong szerintem is jobb lenne, csak akkor meg a Ternate - Sorong hajóút nem fog beleférni, maximum visszafelé, de annak meg nem sok értelme lenne, mert az már az út legvége lenne, és akkor már Makassar-ba kéne eljutnom, nem Ternate-ra. 

Előzmény: W.L. (5838)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5841

Hát, a mikort ugye még nem tudom pontosan megmondani, lévén arra irányult a kérdésem, hogy hol kezdjem az utat, de hallgatni fogok W.L. tanácsára, és az út végére hagyom Raj Ampatot, és akkor elvileg február végén lennék Misool-on, s onnan már csak Seram (pár napra) majd Ambonból való kirepülés maradna. Kb. Március elsején lenne jó visszaérnem Kínába, szóval reményeim szerint lesz úgy hajó, hogy kb. február 17-24 körül legyek Misoolon, de ez egyelőre kiszámíthatatlan.

 

A szállás tekintetében sokat olvasgattam már, és eddig 3 megoldás az, ami közül szerintem választani fogok, ha lesz egy hetem, akkor szerintem 2 hely között osztanám fel az időmet. 

 

Utóbbi időben találtam egy Nut Tonton nevű homestay-t, ami nagyon jól néz ki képeken, egy kis szigeten van elvileg a szép látnivalókhoz közel, de egyelőre még nem tudom, hogy a transzfer mennyire drága, erre majd rákérdezek (van honlapjuk és Facebook oldaluk is..) Ez elvileg 600 ezer egy éjszakára per fő, ami egy százassal több, mint a többi, legalábbis tudomásom szerint (remélem az árak nem emelkedtek) amiről én tudok (Harapan Jaya, Yalapale, Yaganan), viszont ez szinte teljesen új és az elhelyezkedése is príma. 2-3 éjszakára megpróbálnánk.

 

A másiknak vagy a Yalapale homestay-t választanánk további 2-3 napra (de, hogy mennyi időnk lesz, az majd a hajótól függ, lehet hogy nem is lesz egy hetünk, csak mondjuk 4 nap, akkor nyilván egy helyen szállunk majd meg....) vagy pedig Yaganan-t, ami szintén egy szép strandon van.

 

Feltételezem, hogy ezek egyike sem lesz tele, így majd Indonéziába érkezve felveszem velük a kapcsolatot (legalábbis amelyikkel majd tudom), és az fog dönteni, hogy ki mennyiért bérel hajót kirándulni, mert a szép helyek ugye csak bérelt hajóval elérhetők.

Anno a Lonely Planet fórumán W.L. írta, hogy pl a Harfat Jaya homestay-ben kb. 3 milliót kértek egy napra a hajóért, míg a Yalapale-ban „csak” másfél milliót, ami szintén nem olcsó, de mégis a fele, és ez sokat számít.

 

Ezek majd helyben fognak kiderülni, úgyhogy helyben fogok majd választani, W.L. korábbi hozzászólása alapján van kb. 7 homestay Misool-on, így abban bízom, hogy lesz miből választani. 

Előzmény: g4bro (5834)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5840

Misool-Sorong kedd, csutortok es szombat reggel.

Tehat siman maradhattok pont egy hetet, vagy 5 illetve 9 napot is.

 

Es hoppa, informatorom most uzent helyesbiteni: Bula-Misool kedden megy.

Biztos ami biztos, legyetek ott kedden.

Előzmény: W.L. (5839)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5839

Szerda ejjel megy a hajo Bulabol Misoolra.

A gyorshajo Sorongba hetene 3x jar es asszem megy tovabb Waisaiba, megsporolva egy sorongi szallast.

Misoolnal a Yaganan Islanden a szallas tovabbra is fejenkent 500.000 kajaval, ami Misoolon standard tarifa.

Nekik sajat buvarcuccuk is van. En kenyelmi okokbol vagy ezt, vagy a kozeli Yalepale Homestayt ajanlom szallasnak arrafele, mert ezek kozel vannak 2 faluhoz, igy lehet boltokban venni ami kell, es a hajok is a kozelben allnak meg. A Yaganan kenyelmesebb szallas sajat kis szigeten. A Yalepale egy lakott szigeten van, de a faluval ellentetes oldalan. Ez egyszerubb, de tulajai nagyon aranyosak es szuper volt a kaja is, amivel nagyon igyekeztek kedvunkben jarni. Itt talan kicsit alkudni is lehetne a szinten 500-as arbol. Ha egy hetig maradtok, akkor esetleg osszatok meg az idot a 2 hely kozott.

Előzmény: W.L. (5838)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5838

Misool-Sorong vonalon mar expressz hajo is jar hetente haromszor, emiatt kar aggodni.

Seram-Misool a legutobbi info szerint heti egy volt mar csak, na azt fontosabb megtudni.

Ez meg egy ok Seram-Misool-Sorong iranyban utazni, mert igy rugalmasabb a Misoolrol tovabbutazas.

Misool ugye meg RA mercevel is draga, es a fo latnivalokra 2-3 nap eleg, ezert jol johet ott a rugalmassag.

 

Előzmény: wanbo (5837)
wanbo Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5837

Akkor az lesz, hogy érkezéskor megpróbálom kideríteni a Misool-Sorong hajó menetrendjét és a szerint hagyok időt az út végére. Mindenképpen Seramot, majd onnan Ambont választanám a lehetséges továbbútra Sorong retúr helyett. 

Előzmény: W.L. (5835)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5836

Illetve ha a Seram-Misool hajo menetrendileg nem jo, de a Sula-Buru-Ambon utat megis megtenned, Ambonbol Pelni es repulo is van Sorongba, utobbi nem is tul draga.

Előzmény: W.L. (5835)
W.L. Creative Commons License 2017.11.29 0 0 5835

Ugyanaz marad a velemenyem, ugyanazon okokbol.

Ha nem korlatlanok anyagi lehetosegeid, akkor 3 het boven eleg Raja Ampaton, 1 het Misool es 2 het Eszak elosztasban. Ekorra mar meglatod, mi fer bele Eszakon, ahol jo sok penzt el lehetne verni merulesekre es a szebb reszekre valo betelt motorcsonakos kirandulasokra.

A Seram-Misool menetrend ugyeben irj Pak Hairunnak, a Harfat Jaya HS tulajanak. Misool-Sorong surubben jar.

45 napbol 3 hetet siman hagyhatsz a vegere centizgetes nelkul is.

Ha esetleg kihagyod a kanyart Sulan, Burun, Ambonon es Seramon at, es Pelnivel mesz Ternatebol Sorongba, akkor meg vegkepp boven lesz idod, es Misoolra is tobb hajobol valaszthatsz.

Előzmény: wanbo (5833)
g4bro Creative Commons License 2017.11.28 0 0 5834

Hello Wanbo! Hol szallsz meg Misoolon ? Mikor leszel ott ? - ha nem banod, h kerdem

Előzmény: wanbo (5833)
wanbo Creative Commons License 2017.11.28 0 0 5833

Helló W.L.! (és persze mindenki más, aki járt már a környéken és véleményezni tudja a helyzetem)

 

Lassan elkezdek részletekbe menően gondolkozni a téli úton, napra lebontott tervet persze nehéz összerakni, de lenne néhány dolog, amiben kérném a véleményed. 

Azt már eldöntöttem, hogy É-Maluku és Raja Ampat lesz, kb. 45 napra. Korábban ugye írtad, hogy jobb észak-Malukuban kezdeni, mert akkor a legszebb részek maradnak a végére, illetve talán pénzügyileg is jobb, mert annyiból kell majd kijönni, amennyi marad..

Viszont arra gondoltam, hogy talán jobb lenne Raja Ampaton kezdeni, mégpedig azért, mert ugye ez a fő prioritásom (Misool-lal az élen!) és ugye egyelőre fogalmam sincs, hogy heti kettő, vagy egy hajó van Misool-ra. Attól tartok, hogy ha az út végére marad Raja Ampat, és ki kell az időd majd "centizni", akkor lehet, hogy ki kell, hogy maradjon valami, aminek nem örülnék. pl. ha heti egy hajó lesz Misool-ra, akkor már necces lenne a szitu. Szóval lehet, hogy jobb lenne ott kezdeni, letudni mindent, amit szeretnék, majd a maradék időt minél hasznosabb felhasználni Észak-Malukuban. Attól nem tartok, hogy Raja Ampat után nem fog tetszeni, mivel idén ugye már voltam, és nekem nagyon bejött. 

Pénzügyileg persze vissza kéne majd fognom magam, és ez nem tűnik túl egyszerűnek, lévén mennyi érdekes hely van arra, de nyilván megoldanám valahogy, hogy azért Észak-Malukut is meg tudjuk járni.

Szerinted ez milyen ötlet?

W.L. Creative Commons License 2017.11.28 0 0 5832

Indonezek tiltakozo alairas gyujtesbe kezdtek az Ijen krateren folyo epitkezes miatt.

Aki hisz az ilyesmiben, alairhatja - en egy javai baratom keresere megtettem, regi emailcimmel.

Aki nem, annak is erdekes lehet a kisero fotora rakukkantani:

 

http://chn.ge/2BieUcb

Előzmény: W.L. (5825)
mona-lisa Creative Commons License 2017.11.21 -1 0 5831

Szia

Látom odafelé egy egész napot irsz a Torajaba jutashoz, gondolom mert h túl későn értek Makassarba és így az éjszakai buszt már nem érnétek el, így marad a nappali és utána még 4 egész nap ott.

Itt túrázni szeretnétek?

Csak azért kérdezem mert ha csak falvak sírok nézegetése akkor ez elég sok.

Persze mindnekinek más az érdeklődése én csak a saját tapasztalatokról tudok beszámolni, de nekünk 3 nap bőven elég volt.

Éjszakai busszal jöttünk mentünk és kibéreltünk egy helyi guideot 3 napra sofőrrel.

 

A Pias Poppies ban szálltunk meg ezt tudom ajanlani.

Volt a progiban mindenféle falu és sírhely látogatás, állatpiac, túra, temetés stb.

A 3. sírhely után már nekem elég volt. Aztán jöttek a nagyon régi sírhelyek a sok koponyával meg koprosóval. Nekem nagyon nyomasztó volt. Végig attól féltem hogy rámesik vmi csont brrr. 

A táj egyébként gyönyörű. A rizsföldek között sétálgatni az fantasztikus látvány.  Decemberben nem tudom mennyire lesz zöld, mi két hónappal korábban voltunk. Ezt csak azért írom le mert pl Vietnámban a Sapa völgyben eléggé megszívtuk márciusban, minden fos barna volt mert mint kiderült csak évente egyszer aratnak ott szeptemberben. Itt nem tudom hogy van.

A túrázgatast még bírtuk volna tovább is de délutánra mindig eleredt as eső.

A végén egy előre nem tervezett esküvőre is eljutottunk egyedüli túrista vendégként. Jól jött a sok sír után rengeteget nevettünk.

 

Szóval nem akarlak lebeszélni a hosszabb tartózkodásról és persze attól függ mit terveztek de nekünk a 3 nap épp jó volt.

Ha esetleg van kérdésed a régióról szivesen írok még részleteket.

 

 

Előzmény: peteyval (5828)
W.L. Creative Commons License 2017.11.20 0 0 5830

Meg annyit, hogy Dieng szerintem megerne a plusz napot Yogyaban.

Faragjatok le a sulawesi vagy malukui idobol.

 

Ja, es irnal gyorsan egy emailt a honlapomon levo nyilvanos cimre?

Kosz.

Előzmény: peteyval (5828)
W.L. Creative Commons License 2017.11.20 0 1 5829

Szerintem prima terv. Javan a szallas inkabb legyen 2-2 nap Yogya es Solo. Utobbiban ajanlom a Paradiso Homestayt. Dieng viszont szerintem max +1 nappal fer bele Yogyabol.

Prambabanra olvastad az ajanlott kisebb templomok listajat?

Reggeli Bromo utan esti gep Surabayaban siman elerheto, szerintem Madakaripurat utba ejtve is.

Tanatorajaban ajanlom nektek is Damitat! :-)

A vegen esti gepet szerintem barmelyik szigetrol el lehet erni, talan Nusalautrpl a legrizikosabb.

Az utso szallasnak ajanlanam Jakarta helyett Bogort, de tetovalasrol fogalmam sincs. Yogyaban egyszerubb lehetne, ott mindent kinalnak turistaknak.

Előzmény: peteyval (5828)
peteyval Creative Commons License 2017.11.20 -1 1 5828

Sziasztok,

 

Kevesebb mint egy hónap az indulásig, a már említett indonéz útra. Jelenleg így nézünk ki.

 

Dec14 22h-kor landolunk Jakarta reptéren. Némi reptéren csövezés/alvás után

Dec15 első hajnali géppel indulunk Yogyakarta vagy Solo. Utóbbi abban az esetben ha úgy döntünk, hogy Soloból járjunk be a környéket és ott töltünk négy éjszakát. A másik opció, hogy két éjszaka Yogya, kettő Solo. Mindenesetre

Dec15-16-17-18 Templomok látogatása (Borobudur, Prambanan, Sukuh, Cheto) + akklimatizálódás. Extraként lehet Dieng fennsík, ha belefér.

Dec19 Út a Bromo fele. Ha sikerül eljutni Cemoro Lawangig, akkor alvás ott, ha nem akkor Probolinggoban.

Dec20: Bromo trip majd utána indulás Surabayaba, ahol remélem elkapjuk a 20:20-as gépet Makassarba. Ez reális?

Dec21: út Tana Torajaba

Dec22-23-24-25 Tana Toraja, majd 25-én éjszakai busszal vissza Makassar

Dec26 Makassar --> Ambon repülés

Dec27-Jan6: erre a 11 napra két forgatókönyv van, az időjárás függvényében. Tehát attól függően, hogy Kei-ről milyen híreket kapunk:

       a. Kei-re repülünk és beach + búvárkodás

       b. Felderítjük Ambont és a Lease szigeteket (Kb. Ambon 2-3 éjszaka, Saparua 4-5 éjszaka + Nusa Laut vagy Molana-n is jó lenne aludni). Saparuan lenne így a búvárkodás, valószínú a Mahu Lodge-al.

Jan6 estére vissza szeretnénk érni Ambonba és vagy egy éjszakai géppel, vagy kora reggelivel repülni Jakartába. Itt barátnőm szeretne tetováltatni, ha valaki esetleg tud jó tetkóst Jakartában, az legyen szíves ossza meg:)

Jan7 Jakarta: tetkó, mászkálás és este már megyünk is ki a reptérre, mert nem sokkal éjfél után indul a gépünk vissza.

 

Szállást eddig nem foglaltunk sehol. Nyilván a második felére nem is tudunk, mivel csak ott fog eldőlni merre megyünk.

Belföldi repjegy szintén nincs még. A "b" verzióban jan6-án reggel valamelyik kisebb szigetről indulva (Nusa Laut, Molana) kellene eljutnunk Ambonba. Mennyire rizikós a 19:55ös Batik Air-re megvenni előre a jegyet? Az "a" verzióban Kei-ről van három gép reggel és napközben, valamelyikel csak el tudunk jönni.

 

Egyébként hogy tetszik a terv?

 

 

Köszi és üdv,

P

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!