Keresés

Részletes keresés

Tofi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 509

Lenne pár kérdésem, most hogyelőjött a kicsike...

1) Meglepődve tapasztaltam amikor a ketrec tetején mászott (háttal lefele), hogy a lány(?) mókusunk lábai között van valami... Kb. fél centi lehet, és nagyon "arrafele" lehet... Elképzelhető, hogy a lány mókusunk nem is az?

2) A mókus most éppen fel-alá járkál és nyöszörög... Nem hangosan, de azért hallani... Ez jelenthet valamit? A fütyülés egyébként milyen hangos?

 

Köszi előre is a válaszokat!

Tofi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 508

Sziasztok!

 

Örömmel értesítelek titeket, hogy nálunk beköszöntött a tavasz, ma ugyanis előbújt Mogyi (mostanság naponta tette ezt, de csak amikor nem voltunk otthon, a csapdákat meg ügyesen kikerülte), és sikerült is befognunk.

Jelenleg csontsovány, iszik-eszik de rögtön öklendezik is, remélem hogy csak azért, mert elszokott a dőzsöléstől... szerinteteK?

Látszik, hogy nem tetszik neki a ketrec, de már tervezés alatt van egy nagyobb, hamarosan remélem meg is tudom valósítani, és akkor lesz tere rendesen.

 

No, ha majd egy kicsit összszedte magát akkor készítek róla, a kishölgy jelenleg nem túl fotogén (bár olyan modell-alkat = anorexiás ;)))

berni81 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 507

 

 Aranyos vagy, köszi! :)))

 A szerető otthonnal nem lesz gond!

 Már a Mogyi is túl van kényeztetve! És ezt ki is használja:))))))))

Előzmény: Lászy (506)
Lászy Creative Commons License 2006.03.20 0 0 506
Nagyon szívesen!
Örülök, hogy egy szerető otthonra talát a kicsi. Pláne egy meseszép hölgy társaságában...
Előzmény: berni81 (505)
berni81 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 505

 

 Szia Lászy!

 Nagyon köszönöm a közvetítést, már meg is beszéltem a sógoroddal a részleteket.

 Adtam neki telefonszámot, majd értesít, ha a móki elhozható lesz !

 Annyira nehéz találni, és hogy kézhez szokott, az hatalmas előny!

 Még egyszer köszi!!!:))))))))))

berni81 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 504

 

 Olyan gyönyörűek:)))  Én is annyira szeretnék egy ilyen szép barnát,

 úgy tetszenek! Bár a fehér is gyönyörű, de a barna legalább olyan szép!

 Csak sikerül felraknod a képeket, ahogy látom:))))))))))

Előzmény: Lászy (503)
Lászy Creative Commons License 2006.03.19 0 0 503
az alsó Opál, a felső pedig Jázmin
Előzmény: Lászy (502)
Lászy Creative Commons License 2006.03.19 0 0 502
Na, végre ismét siker. Ez Opál Őnagysága. Kicsit világos a kép, mert webkamcsival készítettük. Megkísérlem még Jázmint is felpakolni.
Előzmény: berni81 (500)
Lászy Creative Commons License 2006.03.19 0 0 501
Köszi:))))
imádom őket, odavagyok értük. a másik kettőről nem tudtam feltenni, mert az mondta szerver, jogy túl nagyok a képek, de szorgalmasan kísérlezetem tovább.
Előzmény: berni81 (500)
berni81 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 500

 Nagyon szép a mókid:)

 Nálunk is egybe van nyitva a konyha a nappalival, és mindig rettegek, ha főzök

 és kint van, mindig terelem onnan el.  Hát én is remélem, hogy összejön a pici.

 Már írtam e- mailt a sógorodnak, de még nem válaszolt.  :)))

Előzmény: Lászy (499)
Lászy Creative Commons License 2006.03.19 0 0 499
A lenti kép tegnap készült Szőkéről
Előzmény: berni81 (497)
Lászy Creative Commons License 2006.03.19 0 0 498
Köszi, majd megpróbálom a dolgot. Bár nálunk macerás egy kicsit, mert a szoba és a konyha közt nincs ajtó, így ki tud menni, a konyhában meg ott egy nagy kazán. Majd feltesszük az ajtót. A kicsi pedig remélem összejönnek. A sógorunkké az alom, mi meg a szomszéd házban lakunk. Tudnál segíteni abban, hogy hogyan kell feltenni fényképet?Szőke herceg
Előzmény: berni81 (497)
berni81 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 497

 

 Szia!

 Mi elhoztuk a Mogyit szombaton, és hétfőn kijött.  Akkor még nem igazán tudott

 közlekedni a lakásban, de mostmár az egészet bajárja. Sőt, legtöbbször magától

 visszamegy a ketrecébe.  Olyan is van, hogy tüntet a bezárás ellen, ilyenkor ha

 nyílik az ajtó, azonnal tolakszik kifelé.  Szerintem próbáld meg kiengedni, és ne

 nyúlj felé, hogy szokja a közelségedet.  Nálunk ez bevált, talán nálatok is,

 bár minden mókus más és más! :)

 A miénk elég szemtelen:)))

Lászy Creative Commons License 2006.03.19 0 0 496
Szia!
Kicsit irigyellek, hogy Mogyi így mászkál rajtad! Nálam Opál ilyen "kezesbárány", ha kaja van az orra előtt, nem érdekli semmi, lehet simogatni. De ha kijőn, csak a kondenzcsíkot lehet látni meg a körmei mopogását, mert nem jön oda. Nem minthe félne, csak ezt tartja úriasszonyi kedve. Jázmin még csak két és fél hónapja van nálunk, ne mertem még kiengedni, a Szöszi Herceg meg csak két napja. Te m ikor engedted ki Mogyit először? Képet még nem tudok feltenni, mert vagy én nem csinálom jól, vagy még nem lehet, mert azt írja ki a rendszer, hogy nincs meg a jogosultságom a dologhoz. de kitartóan próbálkozom.
Előzmény: berni81 (495)
berni81 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 495

 

 

  Szia !

  Nagyon köszönöm az infót, már írtam is e- mailt az illetőnek.  Nagyon régóta

  keresünk szibériai kisfiút, de sehol sincs eladó.  Nagyon boldog lennék, ha

  összejönne!  Ha kézhez van szoktatva, az nagy előny, az biztos. 

  Bár mi a Mogyit 10 hónaposan vettük, nagyon szelíd, folyton rajtunk mászkál,

  és ha kijön a szobába, utána önként  megy vissza a ketrecébe, ha megunta

  a rohangálást.  Ha belefeledkezik valami finomságba ( pl: dió ) akkor még a

  hátát is engedi megsimogatni!  Főleg a finom falatokkal lehet szelidíteni

  szerintem, az ő esetében a lisztkukac, vagy a dió, és megszűnik körülötte  a

  világ!  Onnnantól lehet simogatni, stb. 

 

Előzmény: Lászy (493)
Lászy Creative Commons License 2006.03.18 0 0 494
Hát, nekünk is van még két csajszink, akik nem fütyültek még, úgyhogy nekünk még az idén van esélyünk talán. Mogyi lehet, hogy még fütyül ősszel, de elképzelhető, hogy csak jövő tavasszal. De talán addigra már minden rendben lesz. Nálunk se volt túl nagy nyugalom, mivel szekrénysort cseréltünk, valószínűleg ez is közrejátszott a dologban, meg hát a mama is egy kissé idegbeteg volt alapjáraton is. Egy év alatt sem sikerült megszelidíteni, még egy kicsit sem. Kiengedésről meg egyebekről szó sem lehetett, mert nem lehetett befogni. Egyszer szökött ki tavaly, fél napig bűvöltük, mire be tudtuk csalogatni, de az ajtót csak csellel lehetett becsukni, mert ahogy meglátott minket, hogy közeledünk, rögtön meglépett.
Előzmény: berni81 (491)
Lászy Creative Commons License 2006.03.18 0 0 493
Szia berni81!
Igen, eladóak lesznek a kismókusok. Most két hetesek, van fiú és van lány is. A fiú 16e, a lány 18e ft. Tudok adni egy emil címet, ahol a tulajonosokkal le tudod levelezni a kérdéseidet. szabota@vipmail.hu. Hat kicsi van, úgyhogy van még lehetőség bőven! Mi ma vettük kézbe őket, nagyon édesek. Mivel kézhez lesznek szoktatva, nagyon aranyos, barátságos mókusok lesznek. Egyébként gyönyörű a Te tibeti lányod is. Nekünk tegnap óta van egy tibeti fiúnk, hát az biztos, hogy nagyon életrevaló. Ma átvittük a szomszédba csajozni. Olyan füttykoncertet kapott, hogy az csuda, de még csak a meg se mozdolt. Csak a fülét mozdította meg néha. Ki hallott ilyet!
Előzmény: berni81 (492)
berni81 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 492

 Szia Lászy!

 Az lenne a kérdésem, hogy a szomszédban lévő kicsikből nem lesz eladó?

 Nekünk egy tibeti lányunk van, és régóta keresünk szibériai kicsit, de még

nem sikerült.  Majd írj légyszi ha erről tudsz valamit!!!!

Előzmény: Lászy (490)
berni81 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 491

 Nagyon sajnálom a piciket, sajnos az első alomnak általában ez a sorsa:(((

 Majd rakj fel képeket a mókusokról! Remélem, a következő sikerül, mi is ebben

bízunk.  De azóta még nem fütyült a Mogyi:)))

Előzmény: Lászy (490)
Lászy Creative Commons License 2006.03.17 0 0 490
Szia!
Mélyen együttérzek veled a kicsik miatt. Mi is most vesztettük el az elsőket, szintén kettőt. Megette őket a mama. De még van két másik lányka, ők még nem fütyültek, a szomszédba meg hat kicsi született, ők most két hetesek, addig oda járunk babázni. A nagytakarítás nálunk se nyerő esemény, de egy két lisztkukac és tücsök megteszi a hatását. gyönyörű mókusaitok vannak! Majd mi is megpróbálunk feltenni képeket a mieinkről. Van két szibériai lányka meg egy gyönyörű fehér fiú. Ő teljesen új szerzemény, még csak ma délután hoztuk el, de már teljesen belakta a ketrecét. Gyönyörű!
Előzmény: berni81 (477)
Lászy Creative Commons License 2006.03.17 0 0 489
Szia!
Lászy vagyok. Nekünk van egy működőképes állapotban lévő fiú mókicánk, és nagyon szívesen segítenénk Neked! Emilünk: laszy1@vipmail.hu. Budapesten lakunk.
Előzmény: vagyula (488)
vagyula Creative Commons License 2006.03.16 0 0 488

Hali

Van egy lány tibeti csíkos mókusom.Páraoztatni szeretném.Most fütyült először két napig, aztán két hét múlva megint fog.Akkora kellene egy fiú neki.

Tudna valaki segíteni Budapesten?

Ha igen az email címem:vagyula@freemail.hu

Előre is köszi.

berni81 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 487

 Hát ha az eldugott készletekhez hozzányúlok, azt a Mogyi se díjazza:))))

 Épp ma adtam neki egy puha zoknit, nagyon tetszett neki, azzal dolgozott

 egész délelőtt, hogy behúzza az odúba, és ott elrendezgesse!

 Még ki se akart jönni, pedig csalogattam!  ( Máskor meg kinyitom az

 ajtót, és már ugrik is ki. ) 

 A lakásban a leglehetetlenebb helyeket találja meg, pl: radiátor mögött a

 sarok, stb.  Ez a kedvenc helye, ha kint van, ide gyűjti a diókat. 

 Én meg csodálkozok, mikor valamitől eldugul a porszívó:))))))))))))))))

Előzmény: Humli (486)
Humli Creative Commons License 2006.03.08 0 0 486

nagyon helyes móki:)

nálunk ma dráma volt, végre abbamaradt a panaszos fütyülés, kicsit meg is nyugodott, gondoltuk na akkor ideje tavaszi nagytakarítani, és hát ennek ugye ilyenkor az eldugdosott több kilónyi magvaknak egy része a kárát látja, próbáljuk aztán frissel pótolni, de hát az nem ugyanaz:))) és ma én dög még ráadásul kimostam az alvórongyiját is, hát ha szemmel ölni lehetne már nem élnénk:)))

eddig is a két kis ajtaját be kellett drótozni, mert rájött hogyan nyílik és többször kiszökött, de ma annyira pipa volt, hogy legnagyobb meglepetésünkre majdnem kidühöngte a nagyajtókat is, szabályosan tépte-rázta őket, mint egy igazi vérmókus:))) hála ég mostanra megszáradt a rongyi és már vadul megis ágyazott, csak úgy mozgott az egész háza, elképzeltem miket gondolhatott rólunk:)) 

 

nekünk a visszacsalásra az vált be, hogy a kispiros tálkáját szabályosan az orra alá dugom és megy utána be a ketrecbe, mint akit megbűvöltek

egyszer jártunk úgy, hogy kinn volt a gyerek szobában 3 napig, szétrágott gitárhúrtól kedvenc pólóig sok mindent, akkor jöttünk rá, hogy nem szabad enni-inni adni neki, csak akkor ha ott vagyunk a ketrec mellett  és rátudjuk csukni az ajtót

 

Előzmény: berni81 (485)
berni81 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 485

 

  Szia Humli !

  Nagyon szép a mókusod ! :)

  Én is csak 1 képet raktam fel a Mogyiról, pedig azóta már készült néhány...

  Pl: amikor ellopta a papírzsepit..... :))))

Előzmény: Humli (484)
Humli Creative Commons License 2006.03.08 0 0 484

Szia!

 

Ritkán írok, és képet már régen mutattam:) es se a legfrisebb, ez a málnáról egyből kiderül:))

 

kukucska a barackgyökér mögül:

 

Előzmény: berni81 (481)
Tofi Creative Commons License 2006.03.08 0 0 483

Nálunk a helyzet változatlan, sajnos... Élőcsapdát még nem csináltunk, pedig minden este elhatározom, de valahogy még nem jött össze...

Pedig most már nagyon virgonc a Mogyi, tegnap és tegnapelőtt is kint volt... tegnap például felfalt egy kis csokit, megkóstolta a szaloncukrot, egyszóval él és virul :) Csak láthatatlan...

Ha minden igaz, akkor holnap veszek egy webkamerát, majd beállítom a résre, és lehet együtt izgulni, hogy mikor jön elő ;)))

 

berni: nagyon sajnálom a kicsiket, de fel a fejjel, a lényeg hogy van egy aranyos mókusotok... a többi meg majd jön idővel!

28Martin Creative Commons License 2006.03.07 0 0 482
Kopi jelentkezik a nappaliból.............
berni81 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 481

 

  Szia Humli!

  Neked milyen mókusod van?  :)

Előzmény: Humli (480)
Humli Creative Commons License 2006.03.06 0 0 480

sajnálom, szörnyű érzés, sajnos tudom

 

Előzmény: berni81 (477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!