Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2705
Előzmény: földikutya (2704)
földikutya Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2704

Sziasztok,

nem tud valamelyikőtök olyan oldalt, ahol kávé világpiaci árakról van szó?

 

földi

H_G Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2703
A "100 y" 2300 HUF / negyed kiló, fémhengeres, őrölt. Vendéglátóipari helyeken nekem jó tapasztalataim voltak a márkával.
Előzmény: yeahhh (2702)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2702

Tegnapi infó néhány pesti fellelési helyről:

Saturn (Europark)
Media (Westend)
Saturn (Mammut)
Media (Pólus)
Drugstore Delicatesse (Pólus Center)

 

Még a héten utánanézek, most ez az új csapásirány :-) Néhány vendéglátóipari alapegységben már ittam Danesit - nem tudom, melyikből főzték -, de nem voltam tőlük eldőlve. Gyanítom, hogy az emberi tényező lehetett a baj, mert sok KVspíler meg odavan a márkáért. Kipróbálom, csak legyen - a legjobb (Doppio Danesi) szemeskávénak olyan 10 E Ft/kg körüli az ára, a 250 grammos, őrölt Espresso Italiano Gold Quality (100% Arabica) 1800 Ft, az ugyanekkora Classic Quality (70% A, 30% R) 1400 Ft magasságában leledzik a hírek szerint.

Előzmény: H_G (2701)
H_G Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2701
Danesiből kapsz vhol közönségeset? A Grissiniben csak egy limitált széria van mostanában (100 éves a cég), és az még az Illynél is drágább.
Előzmény: yeahhh (2698)
H_G Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2700
Remek ötlet!
Előzmény: tündérlala (2699)
tündérlala Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2699

Ezekbe a nagyon erősen fűszerezett arab kávékba belefutottam én is. :)

Hoztam most Egyiptomból néhány kis csomaggal, de sajna elkészítve szinte ihatatlanok számomra - pedig ittam már itthon néhány finom fűszeres kávét.

De feldeztem egy alternatív felhasználási módot: teljesen finom kis plussz aromát ad, ha az ember a már elkészített kávé/kapucsinó tetejére utólag szór egy keveset ezekből a kávékból!

Szerintem szuper.

Előzmény: H_G (2692)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2698
Danesi Coffee: próbálta már valaki?
H_G Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2697
Már most is 60 cl-t főztem... (Van egy átlátszó csészém, amit pont a fül felső széléig kell tölteni ehhez. Nem tudom, szándékos-e vagy véletlen.)

Objektív-szubjektív: el tudom képzelni, hogy aki régebben nagyon hozzászokott a moka pothoz, annak pont jól eltalálták a Famiglia szerintem durva ízét. (Valszeg frissen áttért eszpresszó-tulajokat céloztak meg vele, erre utalhat, h. az oldalán részletesen leírják, hogyan kell eszpresszót főzni.)
Előzmény: gprinz (2696)
gprinz Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2696
Még valami: próbálj a Famiglia-ból egy kicsit hosszabbat főzni, úgy fél deci körül, szerintem több lesz a crema. (A temp-surfing meg nem egyszerű dolog sajna, nekem nem mögy...)
Előzmény: H_G (2694)
gprinz Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2695
Ez a de gustibus azért nehéz kérdés. Klasszikus megközelítésben a kritika nem szubjektív műfaj, különösen nem a művészetben. Ez persze nem jelenti azt, hogy ami nálunk kritika címén megjelenik az nem hanyat-homlok ellentétes egymással x, ill. y tollából. Az élelmiszerminősítésnél is elvileg általános megítélési standardok vannak, a kávébabot a profik gondolom kellő összhangban tudják minőségi osztályba sorolni. Mi persze a mezei kv-buzi szintjén kóstolgatunk házi felszerelésünkkel, és tapasztalatainkat is internetesen osztjuk meg egymás között, és így nem is lehet erre a szintre törnünk.
Még szerencse, hogy abban meg tudunk egyezni, nem a Tesco gazdaságos 300 huf/kg kávé az igazi.
A borok esetben is néha nagy meglepetés ér, amikor tetszik egy bor, jónak találom, utána meg jön egy igazi nagyágyú (szerencsés esetben nem mondják meg előre miféle, és hogy viszonyul az előzőhöz), és leesek a székről, és nem értem, miként találhattam az előbb igem jónak a másikat.
Előzmény: H_G (2694)
H_G Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2694
Ó, hát attól Neked még ízelhet, de gustibus non est disputandum (bár itt folyamatosan azt tesszük).

Előzmény: gprinz (2693)
gprinz Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2693
Sajnálom, hogy neked ennyire rossz benyomásaid volt, különösen, hogy még bíztattalak is. Remélem máskor több szerencsével jársz.
Előzmény: H_G (2691)
H_G Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2692
Egyébként a Sega Emozioni is nagyon kellemes eredményt ad a dugattyús főzőben. (Kissé túl finom e célra és zaccos marad az alja, de az nem zavar, iszom én törököt is.) Tkp. ezek a funkcionális (csak ártson :) irodai Emozionik voltak a legjobb kávéim az utóbbi hetekben, igazán jó eszpresszóhoz már elég rég nem jutottam se otthon, sem a külvilágban :( (Az arab Najjar pedig annyira erősen kardamomos és annyira megköveteli a cukrot, hogy nem is egészen tekintem kávénak, bár ebből jól esett bekapni néhányat.)

Közben egy tízdekás, elvileg frissen pörkölt Qawa Fortissimo (www.qawa.net/blend2.htm) is hiába várja a polcon, hogy megkóstoljam -- nem tudom megőrölni, a Bisetti kézi darálóm most már annyira sem műxik, mint új korában. Hiába tudná tényleg kiválóan megőrölni, egyenletesre és púdertől kuszkuszig bármilyen szemcseméretűre azt a kávébabot, amit elkapott a mechanizmus, mégsem vált be, mert egyszerűen nem harap rájuk -- elkap 1-2 szemet, utána sok üres forgás, megint egyet, megint semmi... Így lehetetlenség kivárni egy adagot, a lenyomásukra pedig nincs semmi lehetőség. Szóval bekaphattyák, mindjárt írok is nekik egy goromba levelet :((
Előzmény: H_G (2691)
H_G Creative Commons License 2006.03.21 0 0 2691
"Adtam egy új esélyt a Lavazza brandnek a savanya Espresso 100% Arabica után egy Espresso Famiglia ... személyében"

Nekem is megvolt... elsőre pocsék, epekeserű némi szenes mellékízzel. Azért még egy kísérletet teszek majd vele úgy, h. megpróbálom már alacsonyabb hőmérsékleten elsütni a gépet, hátha úgy kevésbé lesz keserű -- de a crema is nagyon gyorsan eloszlott, az utóíz rövid ideig túl erős, azután hamar eltűnt, csak a nyelvem tövében maradt vmi gusztustalan savanyúság és összeségében teljesen olyan benyomásom volt, mintha moka potban (de abból is vmi gyatrában, nem eredeti Kotyogóban) vadított KV-t nyeltem volna.

Az őrlemény is túl szemcsés a DeLonghinak, átlagerővel lenyomva 12 mp alatt átfolyt -- ez nem a Lavazza hibája és nagyjából így történik a Segafredo E. Casával is, de az mégis sokkal kellemesebb ízű italt (eszpresszónak nem merném nevezni) ad ilyenkor, nem túl vastag, de jó állagú, csészefalhoz tapadó cremával. Kevesebb, mint féláron!

Előzmény: gprinz (2618)
nemisbéka Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2690
Basszus... Ez nagyon király :).
Előzmény: H_G (2689)
H_G Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2689
Valaki nagyon tud fényképezni:

http://www.pbase.com/daria90/milk_meets_coffee_splashes

yeahhh Creative Commons License 2006.03.19 0 0 2688
Jónéhányan, olvass vissza a tapasztalatokért. Az biztos, hogy a Senseo-pod beszerzése itthon nem egyszerű...
Előzmény: ajsa_ (2687)
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2687
Végül vett/használ valaki Philips senseot?
H_G Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2686
Akkor vibrátort ne ott végy! :)
Előzmény: Káposzta (2685)
Káposzta Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2685
Ez a szep az eBayen, minden csomag egy meglepetes. Egyszer vettem egy jatekvasutat amirol azt hittem, hogy centiben vannak megadva a meretei, kozben milimeterben voltak...
Előzmény: H_G (2680)
H_G Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2684
Bocs', nem akartam kétségbe vonni a nemi identitásodat :)

Olyan rés a zuhanyrózsa (én sem tudom, hogy hívják) és az előírásos adaggal töltött szűrő közt a Gaggiáknál is van (ez is nemrég volt téma), szóval nem baj. Egyes coffeegeekek feltöltik ott is annyi KV-val, amennyi csak belemegy ("Treviso stílusban"), mások hagyják ahogy van.

Ezekben a Semiramis/Sir Morik boltokban nekem is sikerült már rossz KV-t kapnom néhányszor, szerintem már nem a régiek. (Vagy régen sem voltak jók, csak akkor még nem vettem észre.)
Előzmény: ajsa_ (2683)
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2683

Nos, ha már itt tartunk, akkor kollegina... :)))

 

Nekem az íz egyértelműen, és erősen savanyú volt. Még egy dolog jutott eszembe. Ez a másik DeLonghi (Ec9) olyan, hogy a 2 és 4 személyes szűrű azonos, a 2-nél értelemszerűen kevesebb kávét kell belerakni. Így viszont a teteje és a hmm... nem tudom pontosan mi a neve... pumpa? között levegő van... Lehet, hogy ez nem tesz jót? Esetleg ott lehűl a gőz/víz?

Viszont a dolog némiképp meg is oldódott, mert a drágább és megfelelő méretűre darált kenyai arabica meg nem lett sananyú. Szóval még a kávé hibája is lehet...

 

Amúgy semmi bajom a Trevisoval... igazából inkább csak nézelődöm. És gondoltam, esetleg próbálok a még jobb kávé lehetősége felé lépni...:)

Előzmény: H_G (2672)
arzachel Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2682

Te alexandrosz!

 

Marha jó lenne,ha a hangfalkábelemet amit ügyesen lenyúltál ,visszahoznád,mert a pofátlanságnak is van határa.(((

Előzmény: alexandrosz (2531)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2681
Azé' vennék egy ilyen egeres Giottót :-D
Előzmény: H_G (2680)
H_G Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2680
"Because the boiler pressure was a bit over the green area I unscrewed the top to adjust the pressurestat but when I uncovered the top of the machine a very penetrating smell of old water hit my nose. I decided that the first thing I should do was to clean the interior of the machine thoroughly. My wife came by and smelled it too. She said: ‘What have you bought? Are you crazy?’

Then the big surprise came. While cleaning I found half under the boiler, hidden, or stuck, I don’t know - A big, fat, DEAD MOUSE!

In short, my wife declared that she would never drink anything out of this machine, but at the same time feeling very sorry for me, as I had been so happy with the opportunity to buy a Giotto at last.

After removing the mouse (which I dropped ‘accidentally’ at Petra’s (my wife) feet a couple of times), I opened Giotto and started cleaning VERY thoroughly! While cleaning I was thinking about a documentary I saw on Discovery Channel about swollen corpses of animals in the forest and how you can determine the time of death by measuring the smell and swelling. This mouse was not swollen that much and the smell was a bit sickly sweet. I think the mouse went through one of the holes in the bottom the day before I picked Giotto up (that was a bit of a relief)."

:))

Itt a sztori:

http://www.toomuchcoffee.com/index.php?module=ContentExpress&func=display&btitle=CE&mid=&ceid=57

Előzmény: yeahhh (2679)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2679

Télleg jó a felhozatal a sógoréknál, akad néhány egzotikum.

...nade: hogy került oda az egér...? Neki ártalmas volt a KVzás :-)

Előzmény: H_G (2678)
H_G Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2678
Egy viszonylag közeli üzlet, igencsak nyálcsordító kínálattal: www.tasteit.at

Nemrég olvastam vhol a neten egy angol fickó beszámolóját, aki használtan vett egy fölsőkategóriás gépet (mintha pont az ECM Giotto lett volna) Amszterdamban. Amikor hosszas pucolás és átmosások után még mindig poshadt ízű víz jött belőle, csavarhúzót ragadott és szétszedte -- és egy döglött egeret talált a bojler alatt :)

Előzmény: yeahhh (2677)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2677

Tessék választani! Micsoda csapat...

Most pedig nyomok egy Cinque Stellét a Saeco Gran Cremán :-DDD

yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2676
Köszönöm, ez a Botticelli jó ötlet, még sose' láttam! Az ECM-nél nem kispályáznak: ahogy elnézem, ennél csak drágább gépeik vannak...
Előzmény: H_G (2675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!