Keresés

Részletes keresés

nézek Creative Commons License 2015.01.18 0 0 6147

Régi szép idők...  ma meg? csak a szopás..

Előzmény: gombóc63 (6146)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 6146

95-ben 36%-ot kaptunk:-))))))))) január elején 1,3%-t. Egész pontosan tudom, házra gyűjtöttünk, meg is lett:-)))

Előzmény: nézek (6144)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 6145

Ki tudja...:-))

 

A tegnapi adásban megint dobtam egy hátast, Lali az utcán csak úgy levett egy csajt 5 rongyra. Mi van? Már a nép is hülye, nem csak ők?

Előzmény: A másik határbíró (6143)
nézek Creative Commons License 2015.01.17 0 0 6144

..be szép is volt 92-93-94-ben az a szép kövér 33%körüli kamatocska....95-ben sikerült vennem egy ezres automata szwiftet, tisztán a kamatokból...

...még ma is párás lesz a szemem...

 

Érdekes, most senki nem mondja Reginek, hogy tedd má be kamatra...

Előzmény: GPS (6141)
A másik határbíró Creative Commons License 2015.01.17 0 0 6143

Csak nem Krisi fogja kimenteni Anikót az életveszélyből, hogy újra jól összemelegedjenek?... :)

Előzmény: gombóc63 (6136)
A másik határbíró Creative Commons License 2015.01.17 0 0 6142

Joe-nak meg a fitness mellett azért legalább 2 kilónak le kell esni az albérlőkből is.

 

Ha meg valakinek már nagyon nincs pénze, gyorsan örököl egy bárt vagy pár millát és akkor újra beindul a vetésforgó, mindenki költözik, társul, munkát vállal.

 

Mirikét ütném ameddig mozog. Az elején ő volt a helyes jókislány, aki jó útra térítette Kareszt, mostanra egy rusnya, hisztérikus picsává változott. Hanna is borzasztóan igénytelen, elhanyagolt, nem hinném, hogy csak a szerep miatt. Ezekből a kislányokból nem lett cserebogár, pedig Hannában anno volt potenciál. Anikó is jobb formában volt közvetlenül a VV után, mint az elmúlt években.

 

A kedvencem egyébként az az átlag hetente megtörténő jelenet, amikor kiderül valakinek a titka, utána meg, hogy volt akinek a "bűnös" elmondta. Na ilyenkor az amúgy is sértett fél nekiesik annak, aki tudta a titkot, hogy milyen barát az ilyen (csak szólok, hogy a barát egyik ismérve, hogy nem pofázik bele az ember életébe árulkodással meg pletykával) és kerekít belőle egy jó kis hisztit.

Előzmény: GPS (6134)
GPS Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6141

 

 

"a tőkéstárs számomra azt jelenti, hogy az én tőkémhez hozzáad a társam is."

 

Dehogyis, ezt honnan veszed? Ez annyira nem így van, hogy még pénzben kvantifikálni is szokták a tudást, tapasztalatot... vagy akár egy ötletet, vagy tenniakarást is - anélkül, hogy az illető egy ruppót is betett volna.

 

Ha úgy lenne ahogy mondod, akkor egyetlen start-up sem születne - mert mindre azt mondanák, hogy "Majd ha neked is lesz pénzed beszállni, kiscsillagom - akkor majd társulunk". Pedig dehogy van így.

 

És abban mi a rossz, hogy hasznot szeretne látni? Haszon nélkül semmi sincs. Se fejlődés, semmi.

Nem fogod elhinni, de a tőke pont akkora szarban van ötlet (vagy mobilizálás) nélkül - mint az ötlet pénz nélkül.

 

Rég, az inflációs világban azt mondták, hogy "Beteszem a bankba, hadd kamatozzon".

A két szememmel láttam anno, amikor az óriásplakáton a Kincstárjegyre 30+ % kamatot ajánlt az állam.
Hol van az már? Annyi kamatot sem lehet már kapni, amennyi az infláció. És akkor mit kerestünk a bulin? 

 

Nem mindenki szélhámos, akinek pénzre, befektetőre van szüksége. gyanakodni lehet... de mindig és mindenkire nem tűnik túl hatékonynak.

Na most az is kérdés, hogy mennyire okosan folyik az a finanszírozás? Odaadom a táska pénzt, hogy majd csa csinálnak vele valamit... vagy szakszerűen ellenőrzöm lépésről-lépésre hogy mire mennyi kell, mik az árak, mikor kell kifizetni.... és így tovább.

.

Előzmény: szévike (6140)
szévike Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6140

Jól megmagyaráztad, hogy miért neked van igazad.

De azért azt el kell ismerned, hogy mennyire felcsillant Felix szeme, amikor meghallotta, hogy Regi épp most adta el a hajóját. 

 

Én pedig gyanakvó emberként rögtön azt vettem ki belőle, hogy azon gondolkodik, hogy huzhatna ebből ő hasznot.

 

S az előbb rosszul fogalmaztam: a tőkéstárs számomra azt jelenti, hogy az én tőkémhez hozzáad a társam is. De Felixnek csak a priusza van.

 

Előzmény: GPS (6139)
GPS Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6139

 

"De itt ötletről szó sincs, először étterem, aztán hamburgeres. Ez még nem ötlet, mi ebben a nóvum?"

 

Mondjuk én azt se várom el, hogy valami egetrengető újdonságot találjon ki.

 

Hisz itt a közelemben összeállt két pali, és ugyanabban az ingatlanban az egyik egy gumiszerelő műhelyt nyitott, a másik meg egy autómosót.

Igazából csak az ingatlan a közös - a vállalkozások külön futnak, beleértve még a külön számolt rezsit is.

 

Ebben sincs semmi rendkívüli nóvum - ennek dacára belevágtak - pedig egy 10-est beletettek összesen (az ingatlan nélkül) - mert senki sem hinné mennyi gépi, meg eszköz meg környzetvédelmi, szennyvízkezelési meg egyéb költség van (főleg a mosóval).

 

Persze nekik sem volt meg a 10 millájuk (egyszerű melós-csávok mindketten) - ezért 100 helyről kalapolták-tarhálták össze a pénzt - amit még ma is törlesztenek. De működnek, dolgoznak reggeltőél-estig, megélnek a családjaikkal - és ez a legfontosabb.

 

Valójában a Félix ötletével nem is az a lényeg, hogy Michelin-csillagos hamburgeres legyen - hanem az, hogy jól válassza ki a helyet.

Mert ha a hely jó - akkor (majdnem mondtam mit) is el lehet adni - két zsemle közé jól bepréselve.

Ez már csak ilyen.

.

Előzmény: szévike (6138)
szévike Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6138

Azzal tényleg nincs baj, ha valakinek van egy jó ötlete és tőkéstársat keres, s aztán közösen létrehozzák.

 

De itt ötletről szó sincs, először étterem, aztán hamburgeres. Ez még nem ötlet, mi ebben a nóvum?

Főzni nem tud, bebizonyitotta. Ő mit tenne bele a vállalkozásba?

Mert azt már kifejtette, hogy majd Regi végzi a papirmunkát, mert ő nem ért hozzá.

 

Előzmény: GPS (6137)
GPS Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6137

 

Abban semmi kivetni való nincs, ha valaki tőkét vonz be az ötletéhez.Különben is eleve üzlet-társnak akarja Reginát.

Nem úgy mint anno Kristóf-mester a gazdag-csajjall - hogy "Ide a lóvét, a többivel ne törődj" stílusban.

 

(halkan megjegyezve, a legtöbb "magyarnak" mondott találmányból is azért lett a végén külföldi találmány (és gazdagított más országokat) - mert itthon a fene se akart pénzt beletenni. Mások viszont kapva kaptak az ötleten)

 

Szóval nincs azzal szál gond sem, ha idegen tőkéből jön létre valami - azzal a feltétellel, hogy a befektetett tőkét maximális hatékonysággal és komolysággal (és főleg korrektséggel) kezeli valaki.

 

Az az Ákos-gyerek az meg nekem is férges, olyan mint egy szunnyadó vulkán - sose tudni mikor tör ki.

Még ez a túláradó rajongása a csaj irányába is kezd már kicsit gyanússá válni.

 

.

Előzmény: gombóc63 (6136)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6136

Félix más pénzét akarja a vásárra vinni, ha Regi nem adja mi lesz vele?

 

Végre egy "kis izgalom",Ákos személyében. Kiváncsi vagyok mikor és hogyan teljesedik ki az agressziója.

Előzmény: GPS (6134)
nézek Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6135

Okos embernek tartalak, ezért nem is lepődöm meg a válaszodon...

 

...de mások is nézik, akik párás szemmel arról ábrándoznak, hogy irány Pest, mert ott lazaság van.....

.....-nem kell otthon  a muttert hallgatni, ha zabálni szertnék..elegem van az ősökből!....kesereg a versenyző...irány a pályaudvar!

aztán kiderül, nem is olyan szép itt...

 

ha akarod, akkor úgyis tudod min mérgelődöm...

Előzmény: GPS (6134)
GPS Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6134

 

 

"a fasztuggyamibőlélő here  példakép...  "

 

Azért akkora heppiség nincs ott, amit nagyon példaként lehetne követni.

A maga módján mindegyik szarban van ott - és főleg kilátástalan helyzetben.

 

Egy sincs amelyikről azt lehetne mondani, hogy tart valamilyen cél felé - és azt jó eséllyel el is fogja érni.

 

Pozitív a Félix, aki a róvott múltjával foggal és körömmel csinálni akar valamit a megélhetéséért (annyira, hogy ha kell, ezért még a Reginát is képes megdöngölni - pedig az nem kis meló), de akár Gáborról is lehet mondani, hogy észhez tért - hisz tanulni soha nem késő.

 

De azért dolgoznak ott még páran - akár még Kristóf, vagy Anikó is - a sikeres Zoliról már nem is beszélve, de külön meglepetés a két idióta is, akik a maguk módján még saját magukon is túltettek a pipás-biznicükkel.

 

De az Alexa+Barbi páros is megharcolt a munkahelyért - szóval nincs akkora gáz velük sem.

Radásul Alexa egy szalmaszálat sem kéne mozgasson Béczy mellett, sőt, tán Zsófi is könnyebben megélhetne akár a kígyózás helyett is.

 

Lali+a szőke pinavirág az nem igazán keresztmetszet - hisz ha a fentieket figyeljük, ők igencsak kilógnak a sorból.

.

Előzmény: nézek (6133)
nézek Creative Commons License 2015.01.16 0 0 6133

nembaj..ez a jövő...  csupa alkalmatlan, a fasztuggyamibőlélő here  példakép...   nyafogás, buli pénz nélkül..   de nem nagyon látom, hogy reggel oviba, isibe a gyerekkel, esetleg megalázó, de szorgos  munka, este vásárlás, gyorsan a gyerekért, főzés, stb..

 

a Dzsó védence -kiscsaj az csak punnyad, és senkit nem  zavar az albérletben, hogy nincs munkája...  legalább  ágymelegítésre használnák a nyuszifület,  vagy prosztataürítésre lefekvés előtt...az lenyugtatná a férfiakat...

 

Gábor negyven évesen tanul...sérelmezte Laller...   jéézusom, negyven, és egy nagy nulla....persze Laller a legjobb barát...

nasszer2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 6132

Nem kell. pár hónapja zéppen aktuális barbi hiszti miatt ment utána a zanyóshoz,és ott is merci volt. asszem C merga,de hogy nem az e 38 az biztos.

Előzmény: GPS (6129)
Böszőke Creative Commons License 2015.01.15 0 0 6131

Amikor egyszer azt írtam,hogy ennyire hülye emberek a világon nincsenek,azt mondtátok,mindenki családjában,környezetében vannak,akár bevallja,akár nem...,merészelem ismételni magamat:egyetlen ekkora barmot sem ismerek!

Megj:akár férfiember akár nő az illető,szerintem  nincs olyan hogy mindent a másik orrára kell kötni és ebben nem találok semmi kivetnivalót,attól még nagyon tisztességesen lehet együtt élni valakivel.Az pedig hogy az összes ismerős, "barát" beleszóljon mindenbe és az összes hülyeséget meg is kell velük osztani,valaki elmebeteg lélekturkász agyában születhetett meg....

Előzmény: GPS (6128)
szévike Creative Commons License 2015.01.15 0 0 6130

Mondjuk én is elméláztam, hogy eddig mintha fekete lett volna az a szürke autó.

 

Mondtam én már tegnap is, hogy oda kell menni dolgozni a fitnesszbe.

Előzmény: GPS (6129)
GPS Creative Commons License 2015.01.15 0 0 6129

 

Kollégák! Esküszöm nem ittam semmit az este - de mégis azt láttam, hogy Joe egy Mercedesbe szállt be - nem a BMW-jébe.

 

Menjek el szemorvoshoz... vagy a készítők menjenek el egy kis memória-vizsgálatra?

.

GPS Creative Commons License 2015.01.15 0 0 6128

 

Azt nem bírom megérteni, hogy egy meglett férfiember hogy a francba nem képes egy titkot magában tartani akár a sírig is.

Mi ez a kényszer, hogy mindent el kell pofázni - pláne olyan dolgokat, amiknek az égvilágon már semmi jelentősége nincs - viszont teljesen megmérgezhet mindent.

 

Pl. ki a fene kérdezte anno Gábort, hogy matt-részegen megtámasztotta azt a luvnyát a kapualjban - akire még akkor sem emlékezne már, ha szembejönne vele?

De ő nem - neki muszáj volt ezt elpofáznia (talán pont Joe-nak) - aki szerint "Olyan nincs, hogy ne mondd el - mert mi van, ha később kiderül?"

 

Mi derül ki - te idióta? És akkor mi van? le lehet tagadni és kész. Milyen jelentősége volt annak a csajával való kapcsolatban - hogy emiatt szét kellett azt robbantani?

 

Vagy most a hülye Joe mi a francért kellett elpofázza Reginának a dolgot - az meg miért nem azt mondta neki, hogy "Te is felejtsd el, én is elfelejtem - hisz meg sem történt, nem igaz?".

 

Ezek nem hallottak még olyanról, hogy egy férfinak lehetnek sírig tartó titkaik? Miféle férfiak ezek?

.

Előzmény: gombóc63 (6126)
hartley Creative Commons License 2015.01.15 0 0 6127

Barbi nagyon mérges volt.Lendületből akart pofontot adni:

Joe meg fajankó.Ilyen gyönyörű,szép,csinos,okos nőt megcsalni...

De sebaj.Végre együtt hált egy normális nővel.

gombóc63 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 6126

Rábeszéli, hogy vallja be bűnét, majd értetlenül sajnálkozik....miért mit gondolt, Barbi majd megsimogatja Joe buksiját és közli, hogy jól tetted!?

Előzmény: Böszőke (6125)
Böszőke Creative Commons License 2015.01.14 0 0 6125

Belenéztem pár pár percre,de minek???Regi Őmegtestesülttökéletessége nem bírja nézni Dzsóóóót,mert állítólag megbotlott...,majd továbbra is olvaslak benneteket:)

nézek Creative Commons License 2015.01.14 0 0 6124

...sőőőt... a lakások közös költsége...azt miből dobják össze?  a Karesz, az miből él?... mert nagyon osztja az észt, de...

Előzmény: szévike (6123)
szévike Creative Commons License 2015.01.13 0 0 6123

Miből-miből, hát majd Dzsó eltartja azt is.

Nem is tudtam, hogy ilyen jól lehet keresni a fitneszben.

Eltartja Barbit, nem akárhogy.

A sosem látott barátja lányát egyrészt kvártélyozza, eteti, és az előző részben elhangzott hogy havi 80 zsebpénzt ad neki. 

Akkor még egy unoka is nem tétel.

Előzmény: nézek (6122)
nézek Creative Commons License 2015.01.13 0 0 6122

...ezt az .."okos, szép, gyönyörű...dumát bevette a szentem...  ez is egybites, meg Dzsó is egybites...pont passzolnak. Rendes a forgatókönyv íróktól, hogy nem szül Barbi...

 

csak Dzsó lánya miből, és hogy fog gyereket nevelni?

Előzmény: hartley (6121)
hartley Creative Commons License 2015.01.13 0 0 6121

Szegény barbika...El lett utasítva,kész a halálos sértődés.pedig okos,szép és gyönyörű...

Bezzeg amikor Joe-t nem tudom meddig elutasította,az máááááááááás....Azt Joe értse meg...

Hülyegyerek.

nézek Creative Commons License 2015.01.13 0 0 6120

az anyukáját sikerült bemutatni...de az apuka arcát még keresik...egyszerre találni egy "érdekes"  arcot, és Lali szinvonalú zakkant pasit, az embertpróbáló casting...(lehet)

Előzmény: Cambiasso87 (6119)
Cambiasso87 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 6119

Tényleg, Lalinak az apjáról sosem beszéltek :O

Előzmény: vitatárs (6114)
hartley Creative Commons License 2015.01.12 0 0 6118

Tényleg érdekelne,hogy a ruháit külön csináltatják,vagy tényleg lehet kapni ilyen ordenáré jelmezeket is???

Előzmény: Mackóbogár (6117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!