Keresés

Részletes keresés

yeahhh Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2737
Igen azt is láttam, hatalmas a választék a mintakávézójukban. Ennek ellenére érdemes odaszólni előtte, mert az 500 grammos, őrölt Sublime akkor éppen hiányzott a készletből - másnapra ott volt!
Előzmény: matti70 (2736)
matti70 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2736

A Factoryban ittam ma egy etióp kávét, és ízlett. A meglepi az volt, hogy Manuel podból készült.

 

yeahhh, a Manuel forgalmazónál vagy a kávézóban podok is voltak? Megnéztem, 4 mono van, meg sima is, nyilván érdekelnének.

H_G Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2735
"Az őrölt kávés szűrőre ez már nem igaz."

Az enyémnek olyan az alakja (befelé domborodó falú tölcsér), h. a nyomás jól a szűrőre tapasztja a podot, nem tudja megkerülni a víz. Az viszont még eszembe sem jutott, h. az Illyről egyszerűen le lehet tépni a szögletes alapot, nincs vmi fontos szerepe a rögzítésében. (Ilyen egészséges vagyok, már megint negatív lett az IQ-tesztem :)

Véletlenül ma elmenetem egy bezárt Culinaris előtt (Perc u.), így tudok egy újabb helyett, ahol Danesit kapni. Espresso Classic + uaz koffeinmentesben volt a kirakatban.

Előzmény: matti70 (2734)
matti70 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2734

A 2300 tényleg elég sok :(

 

Ahogy elnéztem eddig a podos gépeket, a speckó pod-szűrőnek az a lényege, hogy rendesen felfekszik benne a pod, kényszerítve van a  víz, hogy a podon keresztül menjen, ne találjon utat mellette. Az őrölt kávés szűrőre ez már nem igaz.

 

Pod alakban az Illy pont kivétel (pedig az egyik legaktívabb tagja volt az ESE fejlesztésének), én nem láttam még másik ESE podot, ami szögletes lenne. Ennél egyszerűen le kell tépni a felesleges papírt a kerek pod körül.

Előzmény: H_G (2733)
H_G Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2733
Az Illy ESE pod érdemi része kerek, de egy négyzetes papíralapra van erősítve, nem?

A Senseo nálam pont befér az egy adagos szűrőbe.

A 100 yearsért pedig 2300-at kérnek, de nem igazán éri meg.
Előzmény: matti70 (2730)
H_G Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2732
"Grissiniben van még valami tuti kv?"

Illy van még és Hausbrandt, de az nekem nem ízlett.
Előzmény: yeahhh (2728)
matti70 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2731

Semmi gond, ráérős... :)

Azért egész jó volt a Manuel, lehet, hogy megvevődik még abban a boltban a 25 dekás papírdobozos is.

Előzmény: yeahhh (2729)
matti70 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2730

Elvesztettem a fonalat: melyik a szögletes? Mert az ESE és a Senseo tudtommal mindkettő kerek, csak a Senseo kicsit nagyobb, és jóval kevésbé tömörített.

Neked hogy fér bele a Senseo a gépbe? Mert nekem az ESE podhoz van egy külön szűrőkosár, és elég sok podot le is főztünk már így.

 

A Danesi 100y mennyibe került?

Előzmény: H_G (2727)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2729
A héten elmaradt a Pellini-akció (Újpesten vannak), addig is vettem egy zöld-piros dobozos Vergnanót.
Előzmény: matti70 (2725)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.31 0 0 2728

A már említett okok miatt sajnos, nem tudok érdemben nyilatkozni a Danesiről - viszont odaadtam egy "Kotyogós" barátomnak, s ő azt mondta, naon jó kávét főzött belőle (hát igen, abba való...).

 

Grissiniben van még valami tuti kv?

 

Előzmény: H_G (2726)
H_G Creative Commons License 2006.03.30 0 0 2727
Azért a BAR-okon kívül a pod alakjára is ajánlatos figyelni, mielőtt megveszed... Az enyém is 15-öt állít magáról, mégse jó bele az ESE pod (csak a Senseo-féle, de azzal meg nem érdemes használni, mert őröltből sokkal jobbat főz), abból az egyszerű okból, h. az négyszögletes, nem kerek.
Előzmény: matti70 (2714)
H_G Creative Commons License 2006.03.30 0 0 2726
Én végül elég kíváncsi voltam, h. kipróbáljam a Danesi 100y-t -- ez eszpresszó-őrlésű, sőt mp-re pontosan jó finomságú a gépemen. Érzékszervileg finom, de amolyan jólfésült módon, nem nagy esemény. Tkp. alig lehet megkülönböztetni az Illytől. (Egyébként a Grissini eladó-barista lánykája előre figyelmeztetett erre.)

Előzmény: matti70 (2721)
matti70 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 2725

Igen, az alsószűrővel kapcsolatban ez volt az elképzelésem. Így az én duplafenekűm akkor is elegendő nyomást tud csinálni, ha az őrlés vagy a döngölés nem kóser, cserébe ha eldugul, akkor aztán eldugult, lehet áztatgatni-átnyomatni, nem elég a lukakat kipiszkálni :)

 

A Pellinivel felcsigáztál, várom!

Előzmény: yeahhh (2724)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2724

Az importőrnél vettem a Danesit, ott nem volt, és szerinte ebből a fajtából (Espresso Italiano Gold Quality) nincs is, csak a kevert (Classic Quality) változatból, de csak kint...

Az én alsószűrőm "mezei" szimplafenekű, sok-sok lyukacskával...

 

Lehet, hogy a héten kiugrok a Pelliniért, ha megyek, szólok.

Előzmény: matti70 (2723)
matti70 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2723

Pedig sztem én láttam ott presszós Danesi-t is, talán elfogyott.

A Pellini engem is érdekelne, ha eszedbe jutok majd akkor :)

 

Igen, az alsószűrő az, amibe a kávét pakoljuk. Én úgy tudom, az enyém nyomásfokozós, ezt írják több helyen. Ezt alátámasztaná az is, hogy mokkaőrlésűből sem híg színes vizet főz. Ellene szól viszont az, hogy a leírások szerint a nyomásfokozósok általában könnyű, aluminium szűrő-szűrőtartó kombinációk, az enyém viszont masszív, nehéz krómozott réz. Szóval nem tudom, mindenesetre nálam az alsószűrő dupla fenekű, felülről sok kis lyuk, alulról meg csak egy van, amin folyik ki a kávé. És nem tudom, másoknál van-e úgy, hogy szimpán csak egy átlyuggatott lemez a szűrő alja, alulról is sok lyukkal.

na ezt sikerült jó bonyolultan leírni :)

Előzmény: yeahhh (2722)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2722

Ja, igen: csak mokka őrlésű Danesit kaptam és akárhogy ledöngölöm, ölég gyorsan leszalad a KV, oszt így nem az igazi. A Pellinit egy szegedi társulat importálja, de van egy pesti lerakatuk, oda biza ellátogatok hamarosan.

 

Ajjaj: melyik az alsószűrő? Az én olvasatomban az a felső, amelyik akkor válik láthatóvá, ha eltávolítom a kart a gépről - ott van fixen (persze, kiszerelhető) a gépben és körülveszi a gumitömítés, amire rázár a kar, ha felhelyezem.

Az alsó az maga a KVtartó (illetve a lyukacsos alja, ami idővel szépen képes "begyógyulni"), ugye? Az én gépemben nincs több szűrő...

Előzmény: matti70 (2721)
matti70 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2721

Tudsz Pellini-t? Mert eddig csak egy helyen láttam Pellini Top logót, de az egy olyan bár, ahova inkább nem mentem be, nem nagyon bízom a kávékészítési tudományukban :) Pedig amúgy még az lenne, amire elég kíváncsi vagyok.

 

A te (vagy bárki más "márkásabb" KVfőzővel rendelkező) gépedben az alsószűrők milyenek? Felülről nézve sok kis lyuk, eddig oké, és alul? Ott is sok lyuk van, tehát akár átláthatnál rajta, vagy alul egy picike lyuk van csak?

 

Szóval a Danesi nem érte meg a pénzét?

A Perté viszont magyar cucc lenne? Nem találom a márkát külhonban.

Előzmény: yeahhh (2720)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2720

Egy ismerőstől kaptam 2-2 darabot mindegyikből, ezért nem nyomasztott az árkérdés:-DD (azt tudom, hogy a Blue Mountain extrém drága)

Új szerzemény: Danesi Espresso Italiano. Tettem vele két próbát, ezek alapján nem veri le a Cinque Stellét, de a Sublimét sem. Azé' még próbálkozom...:-)

Pellini?

Előzmény: matti70 (2719)
matti70 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2719

A Blue Mountain-t és is megnézném, ha vehetnék belőle egy-két darabot. Az egész doboz kicsit húzós lenne...
De nem mondod, hogy a negyedannyiba kerülő Costarica jobban ízlett? :)

Mi most bontottunk egy mono Vergnano-t, ez a Nicaragua Maragogype. Bár mokka őrlésű, egész jó eredményt produkál a kávéfőzőnkön, közepesen krémes, és nagyon finom, intenzív ízű.

Előzmény: yeahhh (2718)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2718
Jamaica (Arabica Blue Mountain) nagyon ízlett, a Costarica ha lehet, még jobban - a Kenia nem igazán. A Guatemala még ott gubbaszt a szekrényben...
Előzmény: matti70 (2717)
matti70 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 2717
Melyiket ismered azokból, pl. a Kenyát, vagy a robusta Javát kóstoltad már? Mert pont várok tőle egy rendelést, nyilván hozzácsapnék még egy doboz Kenyát is.
Előzmény: yeahhh (2716)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.26 0 0 2716
Jó géphez jó POD-ot: nézz szét itt! Nem mondom, hogy a legolcsóbb, de nagyon jó - különösen a Gourmet-széria.
Előzmény: Ízirájder (2715)
Ízirájder Creative Commons License 2006.03.26 0 0 2715

köszi, ráküldök valakit a Tescora, én magam nem teszem be oda a lábam :) amúgy legnagyobb meglepetésemre tegnap a Media Marktban láttam kávét, és van pod is.

A gépem maximálisan alkalmas rá szerencsére, olaszországból hoztam hozzá "tesztanyagot" csak sajnos keveset....úgy néz ki ráéreztem a pod ízére :)

Előzmény: matti70 (2714)
matti70 Creative Commons License 2006.03.26 0 0 2714

Ahogy olvasom, 15 bar-os géped van, ebbe elvileg az E.S.E szabványos pod lenne jó.  Ilyet a Kaiser áruházakban kaphatsz, Illy-t, nem kevés pénzért. A Tesco-ban kapható még a Jacobs podja, de az valószínűleg nincs igazán tömörítve, mert a gyengécske Turmix KVfőzőhöz is azt adják, ami pedig egy "igazi" podot nem tud átnyomni. Ja, és a piros Vergnano kapható még az OfficeDepot áruházakban.

Ezeken túlmenően már speciálisabb boltot/forgalmazót kell találni.

Előzmény: Ízirájder (2713)
Ízirájder Creative Commons License 2006.03.24 0 0 2713

üdv.

lehet kapni valamelyik hiperszupermarketben nálunk is podot? ha igen, milyet és hol?

köszi

gprinz Creative Commons License 2006.03.23 0 0 2712
nemisbéka Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2711
:)) Így valahogy. De elkóborolok tőle időnként egy-egy jó kis Illy-cappuccinoért :).
Előzmény: H_G (2709)
nemisbéka Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2710
A férfiszekció érdeme a lényegi eszmecsere :).
Előzmény: tündérlala (2708)
H_G Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2709
Bizony, bokrosak az érdemeid! De magadról nem akarsz írni valamit olykor-olykor? Vagy Te már sosem kísérletezel új kávékkal, mert megérkeztél a Nirvánába, ahol mindig kék az ég, 28 fok van és enyhe szellő, és mindig pont a kedvedre való italokat ad a Senseo?

Előzmény: nemisbéka (2707)
tündérlala Creative Commons License 2006.03.22 0 0 2708
Nagyon jó kis topic - gratula! :)
Előzmény: nemisbéka (2707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!