Keresés

Részletes keresés

eztazénemkéne Creative Commons License 2012.03.03 0 0 14142

Igaza van a köszörűs kollégának, amíg ilyen hirdetések és ilyen kútfúrók vannak akik gombokért szolgáltatnak, addig nem lesz becsülete a szakmának.


Itt egy hirdetés név nélkűl, ha rákerestek megtaláljátok a nevet is. eztazénemkéne, mert ugye fejleszteni ebből nem lehet, legfeljebb lefelé. Szerintem az ilyen kollégákat kérdezzük meg, hogyan csinálják. Mert vagy mi vagyunk a hülyék, vagy ők nagyon tudnak valamit.

Kútfúrás gyors és precíz kivitelezése,gyári anyagokkal,(mezőfalvi kék kútbéléscső,sóskúti gyöngykavics szűrőváz)65m-ig,125mm csőátmérővel országosan garanciával.Pest megyében akciós áron.Nehéz megközelítés nem akadály.

A fúrás munkadíja 4500Ft plusz anyagköltség.

Leinformálható referenciák.Gyors,precíz kivitelezés.

 

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (14120)
szaki10 Creative Commons License 2012.03.03 0 0 14141

Üdv Mindenkinek!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy a "Kalocsai-féle" kútfúró az milyen? Mert annak egy 6m-es változata eladó, mindjárt megyek megnézni. Elvileg 3m-es tagokra szedhető, forgatóasztallal, fúrószárakkal. Az eladó állítása szerint 140m körüli mélységig fúrtak vele. 220/380-at is mondott még a telefonba.

 

Valaki ismeri ezt a fajtát? Érdemes foglalkozni vele?

 

Köszi!

 

Szaki

tomikut.hu Creative Commons License 2012.03.03 0 0 14140

Ebben egyet értünk, hogy a Janis cső magasan veri a mezőnyt kútbéléscső ügyében...! 6 mm. falvastagság, pálcás toldás, gumigyűrűs tömítés...!Ez azért elég sokat kibír mint tapasztaljuk! :-)

 

Nekünk barátaink laknak Pécelen, Ők azt mondák, hogy a földrengést nem a rádióból tudták, egyszerűen félelemetes volt a hegyoldalban! A ház falán lett egy-két hajszálrepedés! :-(

Ami még a környékre jellemző: elmúlt időszakban kevés csapadék volt, a hegyoldalban sok helyen a talaj felszínén 30-50 cm mély, 3-5 cm széles repedések keletkeztek! Novemberben megcsináltuk a talajmintavételt 3 különböző helyen, 6 méter mélységig, 20 centinként, majd laborvizsgálat, ahol megállapították, hogy majd 13%-os földzsugorodást idézett elő a csapadékban szegény időjárás!

A téli csapadék lehullása után ezek a repedések bezáródtak...! Azt kell tudni, hogy a három mintavételi hely egymástól 25 méteren belül volt, és teljesen más talajszerkezet, valamint víztartalom jellemezte a mintákat!

Ezen a telken agyagot, vörös agyagot, meszes agyagot találtunk mindenhol más víztartalommal, a szomszéd pedig a pince helyéről kitermelt homokkal vakolta a házát..! - elgondolkodtató ez a változatosság

Jó szerencsét!

 

Tomikút Kft.

www.tomikut.hu

 

Előzmény: vízkútfúró (14139)
vízkútfúró Creative Commons License 2012.03.02 0 0 14139

Szerintem a Jain pipe a legjobb minőségű PVC kútcső magyarországon.

 

http://www.jainpipe.com/Pipefittings/jain%20pvc%20well%20casing%20and%20screen%20pipes.htm



http://www.kutfuras.com/

 

Előzmény: tomikut.hu (14137)
gamate Creative Commons License 2012.03.02 0 0 14138

Ha valóban a rengés miatt roppant össze a műanyag cső, nem vagyok biztos benne, hogy a vascső túlélné....

 

Az sem bír ki mindent, meg nem is olyan rugalmas, mint a műanyag.

Előzmény: tomikut.hu (14137)
tomikut.hu Creative Commons License 2012.03.02 0 0 14137

A vascsővel azért érdemes vigyázni, mert a szűrőzésnél nem lesz semmi korroziógátló anyag, ha csak nem a szűrő elkészítése után jön még  a tartós felületkezelés, vagy jön a Johnson szűrő! Monjuk nálunk a 6 mm-es Jains cső még nem roppant össze! -de ki tudja mit hoz a jövő!

Pécelen a vasút É-i oldalán próbáltunk meg kivenni egy szivattyút, de ott 18 méternél volt teljesen összeroppanva a műanyag cső! Azt tudni kell, hogy az előző években Pécelen elég erős földrengések voltak (több is), lehet azért csúszott meg a hegyoldal, és tört össze a kút!

Előzmény: Törölt nick (14135)
gamate Creative Commons License 2012.03.02 0 0 14136

Idáig mekkora keresztmetszetű és milyen csövet raktak le?

 

gamate

 

www.kutfuro.com

Előzmény: Törölt nick (14135)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 14135

Igen, a kútcső lenne akkora. Azért kell vas, mert agyagos, homokos a terület, és akárhányan tettek eddig be műanyagot 1 éven belül elroppantotta a mozgás.

Előzmény: gamate (14130)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14134

Urak

Ha valaki hegesztőtrafót  akarna "tunningolni" van pár darab "játék" diódám hozzá.   600 volt 250 amperes  paraméterrel. 2 ezer pénzért vihető, garantáltan hibátlanok. Csere esetleg elektródára érdekel.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14133

Üdv

 

6 ezer körül van métere a  hosszvarratos 133 as nak 4,5 ös fallal, viszont nem csak drága de nehéz is lesz.

Előzmény: gamate (14130)
gamate Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14132

"és ilyenkor mi a teendő"?

 

Reménykedni, hogy a szakszerűtlen kivitelezés ellenére tiszta vizet fog adni, legalább egy ideig. (a tisztát úgy értem, hogy nem csak szemre tiszta, hanem összetételre is)

 

"Egyébként honnan tudni mikor kell a sódert más töltőanyagra váltani?"

 

A kivitelezőnek kell tudnia, hogy mekkora keresztmetszettel fúrt, mekkora a kútcső, amit lerakott........

 

Ki kell matekolnia. Nem egy agysebészet!

 

A rétegzáró lehet agyag, vagy cement.

A lényeg, hogy le is jusson oda, ahova kell!

   

Előzmény: mitvisz1 (14131)
mitvisz1 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14131

Köszi. és ilyenkor mi a teendő ( ha már itt tart a kút)? Most van folyamatban egy ismerősnél. Egyébként honnan tudni mikor kell a sódert más töltőanyagra váltani? Én mondjuk azt sem tudom mi a rétegzáró - talán agyag , vagy kitermelt föld ?

Előzmény: gamate (14129)
gamate Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14130

Üdv thebear007!

 

A kollégát az zavarhatta meg, hogy Te azt írtad, hogy 130-ast kellene fúrni, de úgy gondolom, hogy azt a méretet a kútcsőre értetted. Vagy nem?

 

De a kérdés még mindig adott: miért vascső? Nem lesz olcsó, viszont rohadt drága lesz.

 

gamate

 

www.kutfuro.com

Előzmény: Törölt nick (14126)
gamate Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14129

Üdv mitvisz1!

 

A megérzésed nem csal....

 

Szakszerűen kivitelezezz kút nincs felszínig kavicsolva, sőt a termeltetett vízadó réteg fölött közvetlenül el kell kezdődnie a rétegzárásnak.

 

gamate

 

www.kutfuro.com

Előzmény: mitvisz1 (14128)
mitvisz1 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14128

Sziasztok, egy kb 50 m mély kútnál alul 5m után 15m béléscső megréselve , a cső mellett sóderrel feltöltve a talajszintig - ez szabályos szerelés ? A sóderen keresztül nem  szennyezi a talajvíz a lenti rétegvizet ?

Horizontal Drilling Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14127

Üdw!

Én csak bátorítani tudlak a gép építésére , főleg ha egy műszaki szaki is van a háttérben .Ha tudok segítek , én is csak most építettem a gépemet. Ja MÉH telepről szinte .

Előzmény: qew (14078)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14126

Nincs terv.

Kicsi a 4 col? Miért is?

Előzmény: tomikut.hu (14124)
pasass Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14125

Urak !

én már tette fel munkát névvel Tel.számmal.

Most nekem kellene segítség.

Pilisscaba lakópark,

Tulqj szerint 28 m. a talp.

De mik a rétegek?

Mennyire köves? vagy van benne réteges pala?

kössz

S_LACI

tomikut.hu Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14124

Nekem egy kicsit kicsinek tűnik az átmérő, és biztosan fém csövezés kell hozzá!? A tervben mit írtak elő..!?

Előzmény: Törölt nick (14123)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14123

Ja igen, a helyszín Isszeg lenne. 3 fázis van.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 14122

sziasztok.

70 m-es kutat kéne fúrni nekem, 13-150-es átmérővel, fém csövezéssel. Van valaki, aki foglalkozik ilyennel? Milyen árral számojak?

tomikut.hu Creative Commons License 2012.02.28 0 0 14121

Tomikút Kft. 2012 évben csatlakozott a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatóság által meghirdetett „Partnerség a foglalkoztatás biztonságáért” programhoz!
Partnerségről az alábbi linken olvashat:


http://ommf.gov.hu/
 index.html?akt_menu=225

Ezen a csatlakozással a Tomikút Kft. jogosult rendezvényeken, szolgáltatás nyújtása során, valamint dokumentumaiban „A foglalkoztatás biztonságáért – Partner” felirat használatára!

 

Látogassa meg Webalpunkat, valamint Facebook oldalunkat!

 

http://www.tomikut.hu/

 

https://www.facebook.com/tomikut.hu

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.02.28 0 0 14120

Hollywoodi rudik (Hallivúdi rudik) egy kurva csövet nem tudnak toldani, egy rohadt láncot nem tudnak toldani  a láncos fogón, és fúrnak! Gombokért, gurigáznak a szarral. Az eszem meg áll 

Tudom utáltok. Szarok is rá.

Hobbysták, okoskodó fórum guruk, miért rontjátok a bóltot?

Akinek nem inge,  arra ez nem vonatkozik

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.02.28 0 0 14119

Lalibáttyó fórumtárst aki majdnem eladta az URB technikáját ( ami sosem volt neki lévén, hogy könyvelő és műkedvelő, és tette volna a lézeres technikát olvasván :) viszont fele annyiért dolgozik pesten mint a pestiek úgy álltalában, már, ha úri kedve úgy tartja, és ha, van vörös szőnyeg is.

 

Persze mind ez csak tréfa a rosszabbik féléből, mekkora genyó lennék, ha mind ezt komolyan írnám, de nem komoly csak rossz vicc.  mert, hogy bárki lehet számlaképes! Ugye bár?

Előzmény: Hondás80 (14118)
Hondás80 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 14118

Sziasztok!

 

Szombathely - Szentkirály városrészén szeretnék kutat fúratni családi háznál, olyant amit öntözésre tudok használni viszlag jó vízhozammal. Valami költséghatékony, de nem gagyi megoldás érdekel, fontos szempont, hogy hosszútávon is megbízhatóan működjön a kút. Tudnátok ajánlani valaki mestert, aki megbízható ebben a régióban, van tapasztalata és a rendszer telepítését is válalja? Előre is köszönöm.

cs!rke Creative Commons License 2012.02.26 0 0 14117

Mármint hozzám képest szomszéd, nem Marcalihoz képest (bár majdnem).

Előzmény: cs!rke (14116)
cs!rke Creative Commons License 2012.02.26 0 0 14116

kútmester úr környékbeli (szomszéd településen lakik ;)), hihetsz neki. A Balaton térségébe tizenpárméteren talajvíz van. Nagy valószínűséggel Marcali környékén is 3 vízadó réteg van, és ebből a 3. réteget érdemes megcélozni, ami 40 méter alatt van, de lehet, hogy inkább olyan 50 méter környékén. Az más téma, hogy utána a nyugvó vízszint valahol 15 m-re feljön, és az üzemi vízszint is 18-20m környéki.

Előzmény: vincek (14114)
kútmester Creative Commons License 2012.02.26 0 0 14115

talajvíz

Előzmény: vincek (14114)
vincek Creative Commons License 2012.02.26 0 0 14114

üdv mesterek egy kis kiváncsiság furdal

marcali térségben furtam magamnak kutat még tavaj. 110 es cső van lerakva 15 méter mélyen. az alsó 1 méter zárt utána 4 méter lukas ami be van hálozva és utána megin zárt.

honnan tudom hogy milyen vizem van? ez talajviz vagy vagy az alatti ástam egy aknát neki ki van betonozva . 2 méter mélyen a cső az kiáll belölle 30 centit de abban a viz most feljebb van mint a beton szinteje . amikor szivattam a kutat reggeltől estig a az akna ajtótól vagyis a földtől  6 méterig ment le a viz és utána nem ment tovább ez milyen viz lehet?

Gepesz35 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 14113

Üdv!Vásárosnamény és Kisvárda környékéröl van valaki aki kutfurás és egyéb kut bevizsgálásával vagy kompresszozozással foglalkozik?dobjon egy tel számot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!