Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14414

Ja, a vevő kifejezett kérésére szabad szarul dolgozni, sőt! :-)

Előzmény: forraslajos (14412)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14413

én nem szántam fikázásnak... max vitának de még annak sem szerintem mindenki a maga álláspontját adta elő és kész. Mindig halhatsz valami újat és jót is

Előzmény: gergerg (14411)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14412

nem. megkérdezem a kezicsókolomot,szeretne-e most vagy később redőnyt,vagy nem zavarja, hogy a szigetelés félig beborítja majd az ablaktokot. ha nem bánja,én ugyan nem toldózok. attól függ,hogy szeretné a kezicsókolom,csak el van neki dadogva,mik a következmények. hogy valszeg utána csak elektromos alut fog tudni felrakatni.:)

Előzmény: gergerg (14409)
gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14411

Szakmai? Na az nem. Azt hittem a villanyszerelők a legkutyábbak egymás szarozásában, de már látom hogy más szakmáknál is ugyan az megy. :-)

Előzmény: Törölt nick (14408)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14410

és ha késöbb rájönnek hogy mégis kell redőny? én tuti azt hivnám aki igy csinálta... szivjon vele ő ne más

Előzmény: forraslajos (14405)
gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14409

Ezt ugye viccnek szántad?

Előzmény: forraslajos (14405)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14407

de úgy is fog kinézni az az ablak

Előzmény: forraslajos (14405)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14406

aláirom ez igy igaz bontás beépitésnél szinhez teszed az ablakot.

Előzmény: forraslajos (14403)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14405

jááá, toktoldó a tököm.:) ha nem lesz redőnyözve, simán elnyeli a tok 7-8  centije meg a purhab a ráfordulást,minek drágítsak...?:)

Előzmény: gergerg (14402)
gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14404

Egy szigeteletlen háznál ablakcsere után, az első penészesedési helyek az ablak fölötti áthidaló, a betonkoszorú, a lábazati rész. Vagyis azok a helyek amik u értéke kicsivel jobb volt a régi ablakétól, de rosszabb a falazat összegségétől. De gondolom ezzel senkinek nem mondtam újat.

Előzmény: mrazgabor (14401)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14403

nagyon szívesen kirakom külső falsíkra az ablakot. lebaszkodom a vakolatot, plusz felszámolom a helyreállítás költségét-mérennyi...? merígykellcsinálnikezicsókolom. megnézem az arcát egy kapcsolt gerébtokos bontása után,ha a plusz kartonos-szigetelős munkáért odakarcolom az ablak árát még egyszer. f@szt. gerébtok ki, külső vakoltahoz az ablak, belül (és kívül is,ha kell) javítunk oszt kész. ár/érték arány stimmel,meleg marad benn, penész sehol,mindenki boldog. ha ilyen esetben a külső falsíkra rakja-rakatja a szaki az ablakot,az sima lehúzás. az összes többi szöveg melléhugyozás. amúgy megnézem,hogy rakja külső falsíkra egy felső redőnytokos bontás után az ablakot,ha nem passzolja a kezicsókolomnak az áthidaló beépítését is. meg a föléfalazást. meg a vakolást. meg a színezést. meg az anyja valagát az ilyennek.

Előzmény: mrazgabor (14401)
gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14402

Ezért mondtam hogy szigeteletlen háznál célszerű előkészülni a szigeteléshez. Ami ugye lehetne toktoldóval is, de szerintem mindenki látott már olyat mikor centis rést ken ragasztóval a mester hőszigeteléskor a tok és a szigetelés közé mert így sikerült levágni. Ezért mondtam az xps-t. Szigetelés utáni cserénél talán jobb a helyzet, ott van esély hogy a purhab kidagad annyira hogy hézagmentes legyen. :-)

Előzmény: forraslajos (14398)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14401

szelőztetni kell ez tény, de ez egy támadási felület az ablakosokra, mert piszkálodos vevő mindig van és ez egy olyan pont amibe ha akarnak beleköthetnek. 

 

De végülis nézőpont kérdése

Előzmény: forraslajos (14400)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14400

az a szigetelés baja,nem az ablak elhelyezésének kérdése.penész ott van, ahol hőhíd,hidegpont és ezáltal páralecsapódás. baszottul mindegy, hova rakod az ablakot,ha a szigetelés és szellőzés megoldott.

Előzmény: mrazgabor (14394)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14399

én nem emlitettem hogyy megnyitja a szigetelést én azt mondom hogy teszem azt van egy harmincas falunk ha nincs és nem is lesz rajta szigetelés akkor célszerű falközépre épiteni az ablakot, ha már kerül kivűlre szigetelés abban az esetben már tólodhat a külső falsik fele az ablak elhelyezkedése... mert úgye télen nem mindegy hogy a belső meleg a falon keresztűl megkerüli az ablakot (ha ép túlságosan a belső sikhoz van az ablak vagy épp forditva és a külső hideg miatt penézedik a a fal az ablak körül.

Előzmény: gergerg (14396)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14398

dehogynem. egyre inkább divat panelprogramnál, hogy a ház hamar eldönti a szigetelést, jön is a brigád. de miután a programos ablakos az uniós támogatással nem csökkenti,hanem növeli az ablak árát-kétszer kaszálva le ezzel ugyanazt a piacot-egyre többen csak a szigeteléssel járó közösköltség-növekedést vállalják be, az ablakcserét egyénileg oldják meg-cirka féláron.

Előzmény: gergerg (14396)
forraslajos Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14397

én elmagyarázom normálisan,aztán ha elkeffenti a gazda,azt se bánom,nagy kárt nem okoz,kimenni meg úgyis ki kéne. ha az üvegezés nincs elbaszva, amúgy sem lehet nagy baj a beépítéskori beállítással. ha meg mégis befossant a szerkezet, hadd próbálja meg a tulaj. ha sikerül neki,ketten örülünk.:)

Előzmény: mrazgabor (14389)
gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14396

Szigetelt házról nem volt eddig szó, de egyébként sem hinném hogy van olyan marha aki úgy tenne/tetetne be egy ablakot hogy " megnyitja" a szigetelést.

Előzmény: mrazgabor (14394)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14394

Az ablakelhelyezésről azért lehet vitatkozni, mert az tény hogy nem mindegy milyen szigetelés van a külső falon, egyszóval ablakelhelyezésből igen is elég súlyos penészgondok keletkezhetnek.

kiss_atti Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14393

Huhúúúúú,

 

ez egy nagyon kemény nap volt... jó példája annak, ha a butaság szorgalommal párosul...

Tisztelet a kivételnek...

:-))))

gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14392

Igen, javasol. Amit a megrendelő ott, 10mp-belül el is dönt. Legtöbbször rosszul. Ezért érdemes előr átgondolni mindent. A penész és az ablak síkja..... Ahogy ahos-is mondta, totális szigetelés nélkül, jó esély van penész megjelenésére. Viszont egy szigeteletlen házon szerintem fullra mindegy hol az ablaksík, sokkal inkább fontos hogy az az ablak úgy legyen betéve, hogy ne akadályozza a későbbi normális kivitelezést hőszigetelést illetően. Persze sokkal jobb ha a kocsi nem előzi meg a lovat, és előbb a szigetelés készül el, vagy épp egyszerre készülnek.

Előzmény: mrazgabor (14389)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14389

a nyilászárók otthoni állitgatását nem szokták tolerálni a cégek főleg ha garis még... mig garis ki kell hivni hozzá a beépitőt/gyártot és kész.

nyilászáró helyét a falon belül általában a felmérő javasolni szokta hol legyen, mert rosz elhelyezés esetén pik-pak beköltözik a pnész.

gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14388

Adnék neked én is pár tanácsot mit ablakcserén túlesett laikus.

 

   Mindegy milyen profilt választasz, mindegyik működni fog. A legolcsóbb is. Nyilván a pénztárcád is meg fogja határozni a végeredményt, szerintem ezen fölösleges sokat rugózni. Vannak ettől fontosabb dolgok is.

   A kamrák számának se dőlj be, elég jóinddulatúan számolják, és van annak a keretnek olyan része is ahol csak egyetlen kamra van.

   Keress megbízható beépítőt. Keress olyat ahol nemrég cseréltek, őket faggasd, kivl, mennyiért, milyet, pontosság, piszkolás, hozzáálás, stb.

   Figyelj oda mikor méretet vesznek és kérdezz. Kérdezni nem szégyen. Miért annyi, hogy lehet redőnyt, szúnyoghálót tenni, stb.

   Alaposan tervezd meg a nyitásirányokat és az elosztást. Gondold át, mekkora az az ablakszárny amit elég kinyitnod, de nincs útban  nyitott álapotban a lakásba. Az ablakot ott, és annyi felé osztatod, hahány felé csak szeretnéd.

   Gondold végig a közeljövőben van-e tervezve hőszigetelés. Ha igen, érdemes lehet az ablak külső síkjáig kibélelni a nyílást xps-el, kívülről lehet takarni és majd ehez csatlakozik a szigetelés. Sokan berakják az ablakot szigetelés nélküli spalettához, majd mikor szigetelnek nincs hely a spalettára fordulni a hőszigeteléssel..

    Gondold át hol szeretnél nagyobb párkányt és mekkorát. Az új ablak oda kerül falsíkot tekintve ahova kéred. A külső párkányok elég drágák, és kihasználatlanok, ezért célszerű kifelé tolni az ablakot az ésszerűség határain belül.

    A beépítőtől kér részletes használati utasítást, hol, mivel, hogyan lehet állítani az ablakon, ha az valami miatt szükségessé válik.

   Ha a purhabot mindkét oldalról vágják, kérdezd meg van-e lehetőség a leragasztására.

   Ne feletkezz meg beépítés előtt a párkány megfelelő hőszigeteléséről, ez szokott leginkább a hanyagságből elbaszás lenni.

   Az üvegen lévő matricát ragaszd át a helységben található szekrény ajtajára belülre, soha nem fog zavarni, viszont egy esetleges üvegtörés esetén, egyszerűen, telefonon bediktálhatsz minden adatot az üvegről, így sokkal gördülékenyebb a csere.

 

 

  Nem kell a beépítőtől félni, sokat rágni a fülét, a nyílászáró viszont egy berendezés és nem egy egyszerű tárgy, ezért nem árt a tájékozottság, vagyis kérdezz meg tőle mindent ami csak eszedbe jut.

 

 

 Na hirtelen ennyi jutott eszembe.

Előzmény: Soma.01 (14358)
gergerg Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14386

Egyszóval vannak némi beépítési nehézségek. Ez szerintem legyen annak a beépítőnek a gondja aki elválalja hogy az adott gyártó termékeit beépíti. De a beépíteni szar nem egyenlő a szarral. Az én szakmámban számtalan olyan kiváló minőségű termék van amit nagyon szar beépíteni, és rengeteg olyan szar van amit nagyon könnyű.

Előzmény: forraslajos (14362)
mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14385

egy kicsit off de amúgy elvileg már a padlástérben lévő kéményrészt is le  kell szigetelni és tűzálló gipszkartonal el kll burkolni

mrazgabor Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14384

Ha valaki a gázkészülék miatt szerelet be szellőzőt kérjen róla mindenkép műbizonylatot! Köteles adni az eladó és a szakembereknek is el kell fogadniuk.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14382

Abban van igazad hogy túl is van lihegve a gázművek részéről ez az egész, de attól még hiába mondjuk nekik ezt ha kötelezően betartatják az erre vonatkozó szabályukat.

 

Én is írok neked erre egy példát (saját lakásom):

 

Fürdőszobámban kéménybe kötött vízmelegítő van, a konyhámban meg egy gáztűzhely.

Mindkét helyre kimartam az ablakon a helyét és Aereco (EMM-916) légbevezetőket szereltem fel megnyugodva hogy ezzel minden rendben lesz.

 

Jött a kéményseprő és közölte velem hogy őt ez nem hatja meg!Akkor veszi át a kéményemet ha egy tervező szakvéleményt ír a lakásomról amiben szerepel típus szerint feltüntetve hogy mekkora légáteresztésű szellőzőt fogad el.

Egy hajthatatlan idióta volt aki immumis volt mindenre amit mondtam neki a már meglévő légbevezetőimmel kapcsolatban.

 

A tervező 10 ezer forintért leírta a nagy semmit hogy melyik típust tartja elfogadhatónak a fürdőszobába ésa konyhába.

 

Ezután így már elfogadta a kéményseprő és megkaptam az igent a kéményemre hogy használható.

 

Csak azért írtam le ezt az egészet mert tök mindegy szerintünk mi lenne a helyes a gázműveknek és a kéményseprőknek van erre vonatkozó szabálya.

Ha olyan hülye jön ki mint hozzám ellenőrizni akkor az ember a hajára kenheti a tudományát úgyis az lesz amit ő akar.

Előzmény: Törölt nick (14379)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14381

Na megnéztem a linket, szóval ezeknek van egy minimum léghozamuk. Úgyhogy szelel, akár akarod, akár nem, ha sok bennt a pára, ha nem. Nesze neked tripla gumitömítés.

 

A gázosokhoz meg ilyet ajánl (az EMM-916, amit írtál):

 

A nem zárható és növelt minimum hozamú légbevezetők alkalmasak a nyílt égésterű gázkészülékek égési és szellőző
levegőjének utánpótlására.

 

 

Előzmény: Törölt nick (14376)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14380

Igen nyitva vannak az automata nem zárható szellőzők is mindíg csak ha bent magasabb a pára tartalom több levegőt, ha alacsonyabb kevesebbet engednek át.

 

Komfortosabb ezek mellet élni mint amik nem szabályoznak.

Előzmény: Gyurco78 (14378)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14378

Én értem, de ha nincs bennt pára, akkor kevésbé kaphatsz CO mérgezést? Vagy inkább az van, hogy azért ezek is nyitva vannak valamennyire mindig?

Előzmény: Törölt nick (14376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!