Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2869
Azé megoldottam, kiscsészébe bele KV, s ráöntöttem a habostejre. ~ : ) Tudom, fordítva kellene, de igy jött ki. ~ : D
Előzmény: H_G (2867)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2868
Szerintem KRUPS -nál sem az a gond, hogy "csíkos", hanem hogy fém, amin elremeg a csésze. Persze, ólomtalput kell venni, azzal nincs ilyen gond. ~ ; )
Előzmény: H_G (2866)
H_G Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2867
"Kollegának tejesKVt csinálok, s magas 2,5es csészébe. Az meg nem fér be alá. ~ : ("

Ilyen esetben én kiemelem az egész csepegtető tálcát és a gép csupasz aljára teszem a csészét, úgy egészen magas is aláfér. (Amíg a a csésze ott van, más cseppfelfogóra persze nincs szükség.)

Előzmény: _MrB_ (2853)
H_G Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2866
"Sajnos azok meg elmásznak a szivattyű működése közben. Valamit kéne a csészék alá tenni"

Az enyémek nem másznak el a rázkódás ellenére sem (a DeLonghi csepegtető-tálcája okosan kockás rácsozatú, nem csak csíkos, mint a Krupsoké), de arra tippelnék, hogy egy parafa söralátét a csésze alatt vagy egy régi egéralátétből kivágott korong biztosan megakadályozná.

Sokkal magasabbra persze ezek nem emelik a csészét, arra is szükség lenne? Mert attól, h. magasabbról fakad a sugár, még nyugodtan le tud ömleni a csésze szintjére, nem?


Előzmény: Zsolti2003 (2850)
matti70 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2865

Erről is megosztom a tapasztalatom, ha nem baj :)

Mi először szűrő nélkül használtuk, le is vízkövesedett szegény 2 hónap alatt, elég kemény nálunk a víz. Ezután a szervízében (Kisgép Kft.) vettem bele Krups vízszűrőt, amit egyébként a Claris gyárt, 3000 Ft. és két hónapig használható. Amúgy a Claris csinálja a Jurákhoz (és még sok más típushoz) is, szerintem a MM-ban ugyanennyiért kapható Jura feliratú tök ugyanez lehet. Ezzel a szűrővel nem is vízkövesedett, de azért csupán erre a célra nem kis havi ktg. a szűrő. Így most vettünk egy Brita kancsót, és abból öntözzük a szűrt vizet a kávé- és teafőzőbe, na meg a  pohárba.

Az ízről sajna nem tudok nyilatkozni, nálunk elég normális ízű alapból a víz, így a kávén nem vettem észre változást. Az viszont tény, hogy most a Britával szűrt ivóvíz más ízű, mint a sima csapvíz.

Előzmény: _MrB_ (2864)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2864
kiderült. Kevésbé savanykás megfelelő előmelegítés után. Most már csak azt kéne kiderítenem, a vízszűrőt hol tudnám megvenni hozzá. Leírásában szerepel, de járni nem jár hozzá. Az még talán tud finomítani kicsit.
Előzmény: _MrB_ (2863)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2863
Asszem igen, lehet kevés idő volt melegedni neki. Majd kiderül.
Előzmény: matti70 (2862)
matti70 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2862

Alapvetően a víz hőfoka, az átfőzési idő, és mondjuk az átfőzés egyenletessége határozza meg a kávé ízét. És persze KVfőző és KVfőző között vannak nem kis különbségek...

Nálunk pl. a cégnél egy podos gép van (már a második), de bármelyik podmárkát nézem (5-6 féle biztos van a fiókban), otthon a Krupson finomabbak szoktak lenni, mert szerintem ez itt bent túl magas hőfokot használ. Persze az közrejátszhat, hogy a céges egész nap be van kapcsolva, de muszáj, hiszen összevissza jönnek kávézni a kollegák.

 

Ha csak a Krupsot nézzük, mindenképp számít a bekapcsolástól eltelt idő. 10 perc kell neki, én jártam már úgy, hogy nem vártam annyit, és nem nagyon ismertem rá az addigra már megszokott piros Vergnano ízére. Ha még többet hagyja az ember melegedni, kicsit még emelkedik a hőfok (úgy fél óráig), de az a tapasztalatom, hogy nem nagyon érdemes. Részint a 10-15 perc elég, másrészt ha tovább melegszik, némely poddal már meggyűlhet a baja. Remélem segítettem :)

Előzmény: _MrB_ (2857)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2861
én is
Előzmény: yeahhh (2860)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2860
Megtaláltam, küldtem emilt...
Előzmény: Vén Resu (2859)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2859

Érdekel köszi!

Előzmény: yeahhh (2858)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2858
Van hazai forgalmazója: mán többször is beszéltem vele, mer' nekem is tetszik a cucc (amúgy JÓÓÓÓ is!!!). Inkább nagy, profi gépekkel foglalkoznak, de rendelésre behozzák. Ha érdekel, előkeresem az elérhetőségét.
Előzmény: Vén Resu (2856)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2857
Kérdés: mitől függ, hogy egy KV savanyubb vagy sem, ha a KV ugyanaz marad, csak két külön gépben főződik le. Kimondottan POD-ról van szó, aminek nevét nem tudom. Kollegina behozott 1et, otthon azt használják, olasz. Otthon olyan főzőjük van, amivel csak POD-ot lehet főzni. Bent a Krups 4020-assal savanyubb lett szerinte.
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2856

Szevasztok!

Lassacskán kezdem kiművelni magam az otthoni eszpresszó témában, úgyhogy a közeljövőben beruháznék valami tisztességesebb "home" eszpresszó főzőbe meg kávédarálóba. A kérdésem az lenne, hogy itthon kik forgalmaznak ilyen gépeket? A neten láttam egy Rancilio Silvia nevű szerkentyűt, elég sokan dicsérik és árban is egy kicsivel a "fájdalomküszöb" alatt van, de sajnos magyar viszonteladót nem találtam.

Előzmény: matti70 (2855)
matti70 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2855

Így vagyok én is ezekkel a podokkal - olyan, mint a filteres tea. Távol álljon tőlem, hogy bárkit megbántsak, de a kávézás az egyfajta rituálé és a körítés nélkül kevesebb, mint lehetne.

 

Ebben van igazság, felerészt mi is őröltet használunk, de azért a pod mellett szól a frissesség, hogy egyszerre többféléből választhatsz hangulatod szerint, és hogy rohanó világban élünk :)

Sokszor jól jön, hogy hamarabb-könnyebben elkészül a kávé, és ezután az kávénak megivását már nem muszáj elsietni...

Előzmény: Törölt nick (2849)
Káposzta Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2854
Lehet, hogy igy van, de szerintem tul sok goz es ido megy el a melegitesre, ha 5 fokos hutobol kivett tejjel kezded. 60 fok az tul sok, langyosra gondoltam a melegitest. Motoros habositohoz a meleg (nem forro) tej a legjobb. Itt minden bio tej es nehany nem bio is 3.8%-os, az van rairva, hogy ez a termeszetes zsirtalrtalma.
Előzmény: _MrB_ (2852)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2853
...amivel kiölöd...

Csészék és kifolyócsövek: Krups-nak ha azt nézem, kis mokkáscsészéhez magasan van a kifolyója, s még el is rezegteti a tálcáról a csészéket. De... Kollegának tejesKVt csinálok, s magas 2,5es csészébe. Az meg nem fér be alá. ~ : (
Előzmény: _MrB_ (2852)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2852
Lehet én mondok hülyeséget, meg a KVgépem leírása, meg a baristák, de tejből hidegen kell elkezdeni alkotni. Gőzölőcsővel felmelegíted, s habosítod. Ha meleg tejjel kezded, egyből túlmelegszik, mivel kiölöd a tejből a természetes édes ízt (valahol 60-67 fok környékén bomlik el a tejcukor). Aztán a meleg tej lassabban is habosodik, tény egyből kemény hab lesz rajta.
Itthon én mellesleg 3,6-nál zsírosabb tejet nemsokat láttam még. Abból is allig pár fajta kapható.
Előzmény: Káposzta (2851)
Káposzta Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2851

Nekem meg tul alacsony a kifolyo, nehez magas bogret alatolni tejeskavehoz. Vannak egeszen magas es nagyon keskeny eszpresszos cseszek is, szerezz be olyat. Habositashoz minel zsirosabb tej a jo, a 3.8%-os az igazi, ha kicsit megmelegited elotte mikroban meg jobb.

Előzmény: Zsolti2003 (2850)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2850

Én is a múlthéten vettem egy Krups XP4020 tipusú kávéfőzőt. Egy bajom van vele: Túl magasan van a főzőfej kifolyója. Úgy kell belőni a csészéket. Segafredo csészét használok. Sajnos azok meg elmásznak a szivattyű működése közben. Valamit kéne a csészék alá tenni, de nem találok olyan alkalmatosságot az üzletekben. Van valakinek valamilyen ötlete?

Milyen tejet használjak a habosításhoz? A kávéfőző elírása szerint zsírzsegényt, másutt meg pont az ellentétjét javasolják.

A felsőszűrő tisztításnál jó ötelet egy kis víz átfolyatása.

puhatest Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2848
A Lavazzába én is benevezek, pedig még csak 3-at próbáltam belőle, mind bejött.
A fekete volt először, aztán később a piros-kék (a kakaóbukéjával), legújabban ennek a narancsulcsomagolt forte kiadása is (kakaó nélkül)
Na persze nincsen gőzölőnk...
Előzmény: H_G (2838)
matti70 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2847
Kenya, Tanzánia, esetleg Jáva? :)
Előzmény: H_G (2846)
H_G Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2846
Nem nagyon furcsa egyébként Origini-nek nevezni egy sorozatot csupa dél-amerikai kávéból? Ilyen névhez jobban illene egy etióp, egy jemeni... (nem tudom, a 3. milyen lehetne.)
Előzmény: matti70 (2843)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2845
Igen, ez az.
Előzmény: matti70 (2843)
H_G Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2844
Szerintem azért sejted :) Ha ez moka pothoz őrölt, akkor persze egyáltalán nem lesz jó presszóba! Villámgyorsan átfolyik majd, üres-vizes ízzel. (A Segának a presszóba szánt őrleményei is viszonylag durvák, az Illy, Danesi, Excelsior mind jóval finomabb szemcsés, hogy a Hausbradtot már ne is említsem.)

Előzmény: matti70 (2843)
matti70 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2843
A Le Origini sorozatból írtad a Peru-t? Egyszer vettünk egy ilyen hármast a sógoroméknak kotyogóba, azóta is azt emlegetik, milyen finom volt. De nemtom, presszóba mennyire lehet jó?
Előzmény: _MrB_ (2840)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2842
Krups ~ : ) Igaz nem 4000 hanem 4020, de csak mert ez volt közelebb, s jobban teccik hogy nem fekete. ~ : )
Előzmény: matti70 (2839)
H_G Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2841
Nem csalás, tényleg vannak olyan fajták -- én is éppen egy megdöbbentően csokis zamatút élvezek az irodában (ez a Caffé Tiemme Argento). Azt hiszem, hiába más növény, sok alkaloida (vagy mi) közös a kávéban és a kakaóban, ahogy pl. a tea és a maté között is.
Előzmény: _MrB_ (2840)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2840
Maradjunk annyiban, hogy jelenlegi készletből ez eddig. Vár még otthon egy bontatlan Segafredo Peru edition. Ráírtak szerint csoki aroma jellemzi, de nem hozzáadottként.
Előzmény: H_G (2838)
matti70 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2839

Ha kicsit lejjebb megnézed Pigi képeit, a Krups-nak is majdnem ugyanilyen szűrői vannak, mindegyiknek egy lyuk van az alján :)

Ha jól gondolom, ez a nyomásfokozós szűrő, amit elég sok cég favorizál, bár tegyük hozzá, hogy nem a legkomolyabb márkanevek...

Előzmény: _MrB_ (2836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!