Keresés

Részletes keresés

Hauanita Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52971
Tyúkanyó! Ez itt OFF, úgyhogy nem fogom sokáig húzni. Akik ismernek tudják, hogy 42 kiló vagyok 158 centihez. Erre azért vagy 3 (vagy picit több) kiló rájöhet még mindig úgy, hogy könnyebb legyek az ideális testsúlyomnál. Úgyhogy megyek is hízni :)) ON
Előzmény: _tyúkanyó (52962)
miki Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52969
"Negatív" állóképességi teszt:
Mivel én hosszú, lassú futásokra készülök, az edzettségem lemérésére nem biztos, hogy az 5-15 km-es tempók a legalkalmasabbak, mert ezek olyan képességeket igényelnek, amiket a cél"versenyeken" valójában nem is használok.

Az aktuális állapotomat anélkül, hogy nagyon hosszú távokat kelljen lefutnom, úgy is meg tudom becsülni, hogy melyik az a legalacsonyabb pulzus, amivel még futásnak nevezhető mozgást tudok produkálni.

Példaként szolgálhat a mai, regeneráló céllal kocogott 8 kilométerem. A második felében belemértem két kilométert, ahol 127-es átlagpulzus mellett 6:35-ös kilométerátlagot mentem. Viszonyításképpen, a max pulzusom ~200.

Úgy figyeltem meg, hogy mikor 130-as pulzus alatt folyamatosan tudok futni (bár ezt a tempót biztosan sokan az atlétika megcsúfolásának tartják :-), már közepes formában vagyok. Edzetlenül már a lassú kocogás is 140 fölé megy.

Tüdő Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52967
Nem tudom, mi, de valami van a levegőben. Most jöttem vissza a Szigetről: 7,2 km az idei legjobb (4:48-as) tempóban, 145-ös pulzussal.Ezzel túl vagyok idén a 82 km-en.Idáig minden szép és jó. Lassan egy tavaszi maratonra kezdek gondolni...
amat Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52965
Én is örülök, de ez az öröm még nem felhőtlen, Demoklész ( biztos nem így kell írni ) kardja ott lebeg még fölöttem.
Előzmény: _tyúkanyó (52962)
amat Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52964
Egy biztos, az én gyerekeim nagyon sokszor látják, hogy az apjuk fut, lohol, edz. A hatás érezhető is a nagyobbal mindig kell versenyt futni. Később mi lesz, nem tudom.

Tegnapi elképzelésemmel ellentétben, az enyhe idő hatására edzettem egyet keresztbe. Off: briga 40 km a zselici dombságban. Csináltam képeket is, de én nem vagyok-tudok link. Jó volt. Jó futást mindenkinek !
Előzmény: Zsazsi (52955)
Ricsi_ Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52963
urs,
nekem izomlázam is van...
Előzmény: urs (52932)
_tyúkanyó Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52962
Én is élvzettel olvastam a beszámolókat, és nézegettem a képeket! Még egy kis ideig irigykedem, aztán (ha hazajön a "gyerekőr"), megyek futni!
Gratulálok a hegyiFUTÓbolondoknak!

Amat!
Örülök, hogy megint tudsz futni, aztán csak óvatosan ám!

Hauanita!
Tegnap én is úgy jártam, mint Te. Azt hittem, ilyen "melegben" nem fog csúszni a járda, de tévedtem. Délelőtt ónoseső eshetett, az lehetett a baj. Én ugyan csak pár méteren tértem le az útról, de az egész futásom is csak 1 1/4 km volt. (Fussunk a gyerekért az oviba!- verseny volt. Sajnos, hazafelé ő nem akart futni, mert nem vettem neki Kinder tojást. :)
A kilókat meg ne nagyon akard fölszedni, ha jó futó akarsz maradni. Vmelyik könyvben olvastam, hogy a jó futók mind könnyebbek az ideális súlyuknál.

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52961
Ahogy elnézem a beszámolókat, már két hét után eldőlt, hogy az év legnagyobb futóeseményéből kimaradtam. :-)) Gratulálok a futásokhoz és a beszámolókhoz!

Lassú Nyíl
Puma ügyben egyelőre nem tudok nyilatkozni, mostanában Nike-ban futok. :-))

Zsazsi
Az nem lehet, hogy nálunk nagyok a tubusok? :-))

Most intézem, hogy a gyerekeknek meglegyen a napi 1 óra mozgása (lezavarom őket fociedzésre), és szerencsésen elintéztem azt is, hogy nekem is meg legyen. Lyukasóra átcsoportosítás keretében tudtam pont egy órát (kicsit több mint 12 km) futni, idén először pólóban. Az árnyékos völgyben kicsit fáztak ugyab az ujjaim, de a napsütötte szakaszokon "dögmeleg" volt. Szerencsére az út már kevésbé latyakos, de az még sokára lesz, hogy a földes út felszárad (nem is megyek most arra, legfeljebb ha fagy)

NVik Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52960
Ez sajnos így van.. :-(
Előzmény: tapirka1014 (52959)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52959
Ha úgy nézzük, hogy a világ népességének 1%-a tehetséges mondjuk az atlétika területén, akkor tényleg többet találunk, ha nagyobb a felhozatal.
Az alapvető baj ott van, hogy a megfelelő szakmai felkészültség (ami nagyban pénzkérdés) hiányában csak bizonyos helyeken van meg a szem, amelyik meglátja azt az 1%-ot.
Ha pedig meglátta, foglalkozik vele. Egyáltalán nem biztos, hogy (genetikai adottságok miatt maradjunk Európában, kérem a doppingot nem felhozni :-) Dieter Baumann például tehetségesebb volt 6 évesen, mint Kis Pista Iszapszentmotoroson. Baumannba beleöltek egy csomó pénzt, energiát, évtizedek munkáját és meglett az eredménye. Kis Pista ugyanúgy megnyerte általános iskola második osztályában a mászóka körüli futóversenyt, de ma mégis a disznókat eteti otthon.
Egyetértek Zsazsival....
Előzmény: NVik (52958)
NVik Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52958
Most viccelsz? Nagyon sok tényező szerepet játszik itt, de minél több emberből válogatunk annál több tehetségest találunk. Csak nem gondolod, hogy ha az utcán megnézek 100 embert és közülük választok akkor ugyanazt az eredményt kapom mintha 10 millióval tenném ugyanezt. Azt, hogy ezeket a tehetségeket felfedezik-e és hogyan foglalkoznak velük egy másik kérdés. Az USA-ban nagyon fontos dolog az élsport Indiában nem az, azt nem tudom, hogy Kína miért nincs az élmezőnyben. Akár nálunk is megszülethet a 100 méteres síkfutás jövőbeni vilácsúcstartója, csak kisebb rá az esély.
Előzmény: tapirka1014 (52954)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52957
bocsánat, a 100 méteres síkfutás nem sportág, hanem versenyszám :-)
Előzmény: tapirka1014 (52954)
Spenót Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52956
Es akkor en hanyadik vagyok????? :))))

/Nem sajat duma. Copyright ©Gekko/

Előzmény: Lassú Nyíl (52950)
Zsazsi Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52955
Véleményem szerint pedig igenis hiányzik belőlünk valami, és az a gyermekeinkhez való hozzáállással lesz csak pótolható. Aztán majd néhány generáció múlva lesznek kiemelkedő pl. hosszútávfutóink is.
"Csupán csak" annyit kell elérnünk, hogy minden ember életében olyan természetes legyen a sport, mint pl. a fogmosás. (Sajnos, ez a példa is sántít egy kicsit, mert nincs 1, azaz egy tubus az évi fogkrém felhasználásunk. :o()
Nem mondom azt, hogy versenylovat kell minden gyerekből nevelni, de igenis férjen bele 1 óra mozgás mindenki életébe naponta.
A téma nagyon sokrétű, erről már beszéltünk egyszer, amikor az általánios iskolai testnevelést veséztük ki. Meg a versenysportot, meg a tömegsportot, meg a focit, meg a ...

Előzmény: NVik (52952)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52954
Nem vagyok benne biztos, de a 100 méteres síkfutás az a sportág, amit talán a legtöbben űznek a világon.
Mióta Párizsban St. Kitts and Nevis versenyzője nyerte a 100 méteres döntőt, ez a kis ország vagyunk duma nagyon nem jön be. Előtte is mindig vitába szálltam vele, de most már nagyon ütős érvvel tudom alátámasztani. Ha a nagy ország sok tehetség igaz lenne, a világ sportját Kína és India uralná....
Előzmény: NVik (52952)
NVik Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52953
Afrikában
Előzmény: NVik (52952)
NVik Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52952
Amat ne viccelj :-), ez elsősorban nem nekigyűrkőzés kérdése. Szerintem semmi nem hiányzik belőlünk, régebben sokkal jobbak voltunk csak most az egész sport mélyponton van. A japánok egész biztosan nem alkalmasabbak nálunk az atlétikára mégis nagyszerű eredményeik vannak (a hosszútávfutásban). Egyrészt nagyon kis ország vagyunk és igy kevesebb is a zseniális tehetség mint egy 250 milliós országban, másrészt pedig sok afrikai országban genetikailag jobb futóadottságokkal rendelkező emberek élnek. Olvastam hogy afrikában legnagyobbak a genetikai különbségek, az az emberiség génraktára. Lehetnénk olyan jók mint bármely más európai ország...
Előzmény: amat (52951)
amat Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52951
Miért van ez, nem vagyunk egy atléta, atlétika termetüek. Én nagyon bánom, hogy nem vagyok 10-12 évvel fiatalabb. Biztos nekigyűrkőznék a feladatnak. Persze biztos sokan nekigyűrkőznek, csak akkor lehet, hogy ez kevés. Valyon mi hiányzik belőlünk Magyarokból ? Nekem nagyon tetszik ez a maratoni megmérettetés, sajnálom, hogy fiatalabb koromban nem gondoltam erre a dologra.
Előzmény: Lassú Nyíl (52950)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52950
Ha jól látom, az utolsó 10 évben egyetlen magyar marathon-futó se került a világ első 1000 legjobbja közé... Elgondolkoztató... :-(
Előzmény: NVik (52943)
FUTURE Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52949
Akkor a 20 km/h-nál "sebesebb" világcsúcsról már ne is beszéljünk. Mondjuk maratonon el tudnám képzelni Tergattal az első három kilit. Persze, csak ha lassan kezd. :-)
Előzmény: vikiviki (52948)
vikiviki Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52948
nemar... belegondoltam... az kb 18 km/h-s atlagsebesseg! Kenyelmes setatemponal egy kicsit gyorsabb biciklivel. huhh. Na, ilyet nem fogok en csinalni soha:)
Előzmény: NVik (52946)
Lynx lynx Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52947
Tök jók a beszámolók és a képek is, halálra irigykedtem magam (na nem a szenvedős részeknél :-)) Általában hétvégeken a 11-es végállomásától szoktam én is indulni futni, kezdetben csak reptérkört - szuper a talaj -, de egyre növelem a távot. Szóval evett rendesen a méreg, hogy vasárnap is dolgoznom kellett, bár egyben lefutni úgysem tudtam volna, de a képeken az a gyönyörű havas táj ... Ja, és én is gratulálok minden indulónak, nem semmi egy teljesítmény, amikről írtatok.
Előzmény: __macsa (52925)
NVik Creative Commons License 2004.01.13 0 0 52946
Szekeres Feri igen jól tartja magát a listán, igen az olimpiához 2:16 kellene remélem lesz aki megfutja. Azért vannak még az említetteken kívül is akik már többször futottak 2:16 körül. Szűcs Csaba nem csak maratonon de félmaratonon is nagyon jókat futott.
amatőr Creative Commons License 2004.01.12 0 0 52945
amat

Ha a mai magyar maratonistákra gondolsz, általános vélemény szerint esélyük sincs Szűcs Csaba 2:12:10 idejéhez közel kerülni, de az sem biztos, hogy 2:15 alá mennek az évi ranglistákon... :(

Pár éve Rezessy Gergelyben (sz. 1974) láttak nagy lehetőséget, 2 éve meg Bacskai Zsolt (sz. 1975) nyomta pár hónap alatt a viszonylag kemény időket. Az athéni olimpia maratonjára pl. Bacskai 2002 végén futott 2:16:20-a egy fő esetleges indulását jelentheti Magyarországnak.
A tavalyi idényben csak egy magyar sportoló tudott 2:20 alá kerülni: 2:19:13 idővel a 77-es születésű Zatykó Miklós az első.

A nemzetközi élmezőnytől (időktől és versenyektől) távol vannak -sajnos- a magyar fiúk.

Előzmény: amat (52944)
amat Creative Commons License 2004.01.12 0 0 52944
Nagyon öreg a legfiatalabb idő is ott a 2. tízben. Valakinek kéne már egy jót futni. Kinek van a "mai" mostanában futók közt a legjobb ideje és mennyi az ?
Előzmény: NVik (52943)
NVik Creative Commons License 2004.01.12 0 0 52943
NVik Creative Commons License 2004.01.12 0 0 52942
Azannya olyan de olyan linket találtam amire már nagyon régen vadászom. Minden idők legjobb magyar maraton, félmaraton stb. eredményei:
Hauanita Creative Commons License 2004.01.12 0 0 52941
Hű, látom egy nap alatt teljesen metamorfomálódott a topik. Aztaaa, mindenki hegyen futott tegnap??? :))

Nem is tom, elfér-e még itt az aszfalt. Bár azért be kell vallanom, hogy ma a végén vagy 30 méter erejéig én is lementem a járda mellett a fűre, mert nem kicsit volt futhatatlan a járda. Pedig úúgy örültem, mikor láttam egész nap, hogy olvad, és ha esik is, csak eső. És tök aszittem, hogy majd én ma milyen jót fogok futni. Végül is rossz nem volt, de amikor valami 5:45-höz közelebbi tempót akartam menni, akkor rájöttem, hogy olyan furcsán csúszik. Kicsit kezdett lefagyni a víz. :(( És pont a kedvenc ligetemben. Érdekes, hogy hazafelé a hídon(!) meg nem volt lefagyva. Azontúl, hogy ezt a tényt próbáltam asszimilálni -egyébként nem túl magas- fizikai ismereteimmel, egy szelet Nutellás kenyér képe lebegett előttem. :)) Azóta megint éhes vagyok, úgyhogy reszkess Hiver, csakazértis túlhízlak!! :)

Tüdő Creative Commons License 2004.01.12 0 0 52940
Teljesen bezsongtam a képektől, meg a beszámolóktól. Én is nagyon szeretnék ilyesmit csinálni, de most, az alapozás időszakában erre gondolni sem merek. Gratulálok minden résztvevőnek! A nevezők között mintha Snecit láttam volna :-)
moi1 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 52939
Szia! Írtam egy E-mail-t.Ha tudsz jelezz, ogy megkaptad-e!
Kösz!!
Előzmény: Kanga M. (52917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!