Keresés

Részletes keresés

RAMBO Creative Commons License 2011.08.04 0 0 9990

Atkák

A növényvédelmi sorozatban a levelet károsító atkák kerülnek nagyító alá. Szó szerint, mert az atkák mikroszkópikus lények. Az atkákból is rendkívül sokféle létezik, annyira, hogy a biológusok nem átallottak egy külön kasztot, az acarológia (atkatan) tudományát[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Battaglia (9983)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 9989

A vörös levelek foszforhiányra utalnak. Danisol foszfor lombtrágyával lehet megelőzni. Ha az idén nem javul meg akkor a következé évben időben kezd el a premetezést

Előzmény: Battaglia (9983)
Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9988

A pirosodást nem tudom, a hólyagosodás a nemezes gubacsatka miatt van, a boltban ajánlanak hozzá atkaölőt.

 

A hajtások még egy hónapig nőni fognak, sok mindentől függ, hogy pont meddig.

Előzmény: Battaglia (9983)
Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9987

Már feltéve, hogy le nem lopják a fáról.

Előzmény: Flanell (9986)
Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9986

Ó, az nagyon jó. Nyár elején rá lehet tenni a meggyre, cseresznyére, ilyenkor egy kicsit a szilvafára, szeptemberben a szőlőre, és még mindig bírja az elem.

Előzmény: alfi13 (9985)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9985

4-5 hónapot. De már van olyan is amelyik éjszaka nem csipog igy az elem is tovább bírja.

Előzmény: Flanell (9982)
laca696 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9984

Köszönöm!

Előzmény: jacsoj (9981)
Battaglia Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9983

Sziasztok!

 

Lenne pár kérdésem. Azzal kezdeném, hogy milyen betegség(ek) támadta meg a szőlőmet? 3 db-ot ugyanabból a fajtából, de a többi másfajta szőlőmönek nincs semmi baja szerencsére. Ez a 3 tő egymás mellett van. Milyen permetet vegyek rá? Elméletileg direkttermő fehérszőlő, (Szajbert, Szejbert Seibel) lehet a fajta. Rokonomtól hoztam 2-3 éve a vesszőt iskoláztatni.

Termés nincs rajta, ezért a permetezés lehet, hogy lehetne olyan is amit már fürtös szőlőnél nem alkalmaznak ekkortájt.

 

 

Más. Meddig nő a szőlővessző? Azért vagyok rá kíváncsi, mert eddig volt ami alig nőtt idén, de most hirtelen beindult. Fiatal szőlőről van szó.  Kíváncsi vagyok mennyire tudom felfuttatni a lugosra. De gondolom nem lesz növekedésben már sokáig.

Flanell Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9982

Meddig bírja az elem?

Előzmény: alfi13 (9977)
jacsoj Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9981

Hát igen, 2-3 év kell neki, hogy a szőlő betakarja.

Kb. 2 m-es hajtásokat számolhatsz évente, amit le kell metszeni, mert akkor nem lesz egyenletes takarás. A területet két karral oszd 3 felé, így neveld a szőlőt jövőre.

Az se baj, ha olyan fajta ami szeret növekedni, de tavasszal meg kell biztatni egy kis N műtrágyával is.

A termés miatt valóban kell metszeni, de a takarás miatt is mindig friss hajtás, és levél kell, tehát a karokból kinövőket mindig le kell metszeni. Hogy hány szemre, ezt a fajta dönti el, de 2 szem elég a takarás miatt - majd 2 év múlva.

Előzmény: laca696 (9975)
jacsoj Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9980

A seregélyeket CD-vel.

Előzmény: Zoli a séf (9976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9979

Rastel hálló ha jól írom(zöld) 3-5 évig bírja 100m-es sorig még érdemes kirakni!A kertszomimnak ez van!

Előzmény: Zoli a séf (9976)
Midnightx Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9978

A szőlőt sűrű szövésű hálóval takarom le érés idején. Garantáltan véd a seregélyektől és még környezetbarát is. Persze nekem könnyű, mert csak néhány tőke szőlőm van. A darazsak nem szoktak nagy károkat okozni nálam. Habár a Csaba gyöngyét imádják, így próbálom július végén leszedni a fürtöket.

Előzmény: Zoli a séf (9976)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9977

Nálam a cseresznénél meggynél az alábbi elektromos riasztó a seregélyekre bevált. Ha jól emlékszem kaposvár környékén laksz a Kália áruházban kapkató ettöl olcsóbban. Csak arra vigyázz két tipus van az egyik a seregélyeket a másik a galambféléket riasztja.

 

http://metroman.unas.hu/spl/565570/_Galamb_seregely_madar_riaszto

 

 

Előzmény: Zoli a séf (9976)
Zoli a séf Creative Commons License 2011.08.03 0 0 9976

Sziasztok!

Ti mivel üldözitek a seregélyeket? Van valami tutti ötletetek?

És a darazsakat?

Nekem a méz-cukor-ecet-sör kombó nem nagyon jön be.

laca696 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 9975

Szia!

 

Bocs ha butaságokat írok, de kezdő vagyok e téren.

Minek a szövet?  

  A pergola kb 4x4 m alapterületű.  Az egyok sarki oszlopa mellet fut az említett gyökeres telepítésü szőlő.

  A  másik oszlop mellet van egy idén ültetett hajtatott vessző, ennek kb 1 m növekedése van.

  Mire a 2 tő befutja árnyékoló módon a 4x4 m felületet az szerintem nem 1 év.

  Erre az időszakra  gondolva tettem fel a szövetet.

Amikor metszeni kell akkorra leszedném a szövetet.

Én úgy gondolom, hogy a szabályos metszés a jó termés miatt kell. nekem az elsődleges cél az árnyékolás, tehát csak módjával metszem (minél gyorsabban fussa be a felületet)

Rosszul gondolom?

 

Előzmény: jacsoj (9973)
jacsoj Creative Commons License 2011.08.02 0 0 9974

Mik a hátrányos tulajdonságai?

Előzmény: gyula. (9964)
jacsoj Creative Commons License 2011.08.02 0 0 9973

Ha a szőlő árnyékolás végett kell, akkor minek a szövet?  Április végétől árnyékol (hamarabb minek?) október közepéig (tovább minek?).

A szőlőt minden évben metszeni kell, alulról könnyebb.

Nem biztos, hogy kapaszkodni tud, egy vihar átrendezheti a hajtásokat.

A hó magában nem veszélyes, hiszen a hajtások nagy részét úgyis le kell vágni, inkább a hőmérsékletingadozás, olvadt vizes, illetve belefagyott  kar nem sok jóra vezet.

 

Előzmény: laca696 (9971)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 9972

Szép napot! Ez a cég mennyire megbízható?

Előzmény: Jani71 (9970)
laca696 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 9971

Szép napot mindenkinek!

 

Tanácsot kérek  szőlővel kapcsolatban:

Kerti pergolámat  elsősorban árnyékolás végett befuttatnám  szőlővel.

Az elültetett szőlőnek a vesszője már elérte a pergola tetjét, sőt már 1,5 m hosszúságban el is indult rajta.

Nyár elején a pergola tetjét beborítottam sűrű szövésű belátást korlátozó zöld műanyag szövettel, melyet kerítésekre szoktak rákötözni, a hőség  ellen.

Kérdésem, hogy ezen szövetre ráengedhetem a szőlőt, meg tud-e ebben kapaszkodni, illetve ha cca 1-2 év múlva leszedem a szövette,  nem teszem-e tönkre ezzel a már akkorra kifejlett szőlőt?

További aggodalmam, hogy télen a hó egy ideig nyilván fennmarad a hálón , ezáltal betemeti a rajta fekvő szőlővesszőt. Nem fagy-e el a vessző emiatt?

 

 

Jani71 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 9970

Itt: "ellenálló fajta"

Itt: "lisztharmatra érzékeny"

 

Ki tudja? Nekem van ugyan, de hogy mit tud ezen a téren, azt nem tudom, mert egyforma kezelést kap a többivel.

Előzmény: izgaga (9969)
izgaga Creative Commons License 2011.08.01 0 0 9969

Köszönöm.

És ha már itt tartunk, belgrádi rezisztens?

Előzmény: gyula. (9964)
Cirfandlia Creative Commons License 2011.08.01 0 0 9968

Az, hogy megszűnt (?) a repedés az tuti nem a 2 napja kifújt thiotvit-tól van. 

Előzmény: hoffmann eta (9965)
lalá Creative Commons License 2011.08.01 0 0 9967

-Alkalmas, bizton' állítom.

Előzmény: Midnightx (9960)
Falusi1 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 9966

Végül is igazad van, bár tavasszal mások is levágják a vesszők jó részét az általuk alkalmazott művelésmódnak megfelelően.

 

Előzmény: janijani (9963)
hoffmann eta Creative Commons License 2011.07.31 0 0 9965

Köszönöm a tippet. Úgy néz ki, igazad van.

Bár, ahogy írtam, csak nagyon kicsi esélyt adtam neki, hogy (nem is látható) lisztharmat okozza a repedést,  kipróbáltam, mert ennyit megér: Thiovittal megszórtam a fürtöket.

Ez két  napja történt, azóta ugyanúgy esik az eső, és mégis, meglepődve láttam ma, hogy gyakorlatilag megszűnt a repedés.  Alig találtam egy-két ilyen szemet.

Csak el ne kiabáljam. Mindig azt kérdeztem magamtól: az nem lehet, hogy nagyapám olyan szőlőt nevelt volna, amelyik soha, de soha nem tud beérni, mert minden szem kireped. Mit csinálhatott vele évtizedeken keresztül? Valószínűleg ezt.

 

Előzmény: alfi13 (9941)
gyula. Creative Commons License 2011.07.31 0 0 9964

A Csépi muskotály korábbi neve N 127 volt. Termőképessége, termésbiztonsága kiemelkedő, fagytűrő képessége kitűnő. Fürtjeinek mérete közepes-nagy. Fürtszerkezete kedvező, fürtje laza-közepes. Bogyója nagy, lapított gömbölyű, héja vastag, repedésre nem hajlamos. Bogyóhéjának alapszíne zöld, napos oldalán rózsaszínnel mosott. Lisztharmattal szembeni ellenállósága jó, szürkerothadásra nem hajlamos. Szárazságtűrése jó. Kiemelkedő fagy- és téltűrése, jó peronoszpóra- és lisztharmat-toleranciája alapján a szélsőséges termőhelyi adottságú területekre való.

 

Előzmény: izgaga (9934)
janijani Creative Commons License 2011.07.31 0 0 9963

Mit szól ehhez a tőke? A Guyot metszésnél is levágjuk minden évben a vesszőket, csak egy félszálat hagyunk. Annyi a különbség, hogy a metszést nem tavasszal csináljuk hanem már ősszel a terméssel együtt.

Előzmény: Falusi1 (9962)
Falusi1 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 9962

Köszönöm a figyelemfelhívást. Úgy tűnik a lényege az eljárásnak az, hogy a víztől megfosztva, a fürtben lévő egyéb alkotóelemek javára tolódik el az arány. Felmerül  a kérdés, nem lenne-e elég ehhez levenni a fürtöt, bár tudom, hogy a vesszőben lévő anyagokból még szívódhat fel a fürtbe. Node mi van, ha hiányzik a hordozóanyag az az, a víz?

Újabb kérdést vethet fel, hogy egy-két év múlva mit szól ehhez a tőke?

Előzmény: medveger (9955)
medveger Creative Commons License 2011.07.30 0 0 9961

Szép napokat mindenkinek!

 

Azt szeretném kérdezni, van-e valakinek Bakator és/vagy Mustosfehér szőlője, s tudna-e esetleg (majd, ősszel vagy koratavasszal metszés után) oltáshoz való vesszőt adni belőle (viszonylag nagyobb mennyiség, mindkét fajtából kb. 100 érett vessző kellene...).

Előre is köszönöm! (A meghálálás módját pedig majd megbeszéljük.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!