Keresés

Részletes keresés

gprinz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3093
Pontosan ilyenem van, lejjebb pedig a véleményem. Sajnos espressohoz alkalmatlan, vagy csak nagyon komoly határok között. Gépi daráló úgy tűnik, semmi képpen sem olcsó mulatság...
Előzmény: yeahhh (3087)
Káposzta Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3092

Nem hiszem, hogy tonkre tudna tenni, de nem fogja ledaralni, nem viszi at a gravitacio, felragad. Esetleg ha beleragad az orlomube akkor leeghet a motor, oda kell figyelni, ha amperszag van mar keso. Orolt kavet szemes kaveval osszekeverve lehet probalkozni, ha jo az arany akkor lemegy.

Előzmény: yeahhh (3085)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3091
Szerintem a kétoldali bemélyesztésre gondolsz, ami olyan, mintha egy-egy köröm lenne kimarva belőle. Ott tudod megfogni a beletett szűrőt kivétel céljából.

Kifolyó KV, a tömítőgumi és a perem közé KV szorult.

Omnia VS Krups XP4020. Működőképes, de agresszivitást kíván. 2személyes szűrőre én igy oldom meg:

1. szűrő mindig a nyélben marad, R-go nem szedegetem ki. Minden főzés elött átfolyatom a géppel, igy 1részt leszedi a felső szűrőről a maradékot, másrészt elég meleg lesz a szűrő.
2. a mérőkanalat félig, harmadik merve teszek bele 1 adag KVt, s azt izomból megnyomom, nyomás alatt kicsit döntögetve a tampert mind a 4 irányba.
3. ezt ismétlem, egyre kisebb KV-adagokkal, még tömés után a szűrő szintjébe vagy fél mm-rel a szűrő teteje alatt lesz a tömött KV szintje.
4. Ekkor kézzel körbetörlöm a szűrő és a szűrőtartó szélét, illeszkedő részeit, hogy ne maradjon rajta KV.
5. ügyesen beteszem a szűrőtartót a gépbe, lehetőleg 1 határozott mozdulattal, hogy a KV ne mászkáljon ki a szűrőből.
6. bekapcsolom, s szép lasson lefolyik az elején fekete, majd habos, s lassan világosodó habos KV. ~ : )

Nem lesz annyira krémes, mint egy kimondottan expressohoz őrölt KV, de korrekt állagu, nem vizes, tetején megfelelő KVhabos KV-t lehet lefőzni belőle. Utánna kicsit birkózós a zacc kiszedése, de alapból sem jön ki magától, innét kezdve első a jó KV, s mellékes, hogy utánna kell játszani a kiszedéssével. ~ : )))
Előzmény: Zsolti2003 (3073)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3090
Az yolenne, mer' én így hirtelen nem találtam méltatást róla...
Előzmény: _MrB_ (3089)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3089
hmm ez a főzőmhöz ideális társ lehet. Mostmár csak a kritikáját kell megtudnunk, de H_G szerintem megsugja ~ ; )
Előzmény: yeahhh (3087)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3088
Itt a Peugeot, mai kiadásban:  "we think they are better finished than the Zassenhaus coffee grinders" - az önbizalmukkal semmi gond... :-)))
Előzmény: Törölt nick (3079)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3087
Mit tudhat ez a germán versenyző? Online áruházakban (ebolt, briver) 9 E Ft alatt mennek...
yeahhh Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3086

Ezt nevezik izgatásnak :-DD

Komolyan érdekelne valami TÉNYLEG jó minőségű, kellően finom őrlemény előállítására képes kézidaráló. Nem iszom olyan sok kávét, azt a napi 2-3 adagot mel simán letekerem - szóval komolyan keresgélek, "minden ötlet érdekel" jeligére, a kiadóban :-))

Előzmény: Törölt nick (3079)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3085

Valamelyik veretes kávéoldalon olvastam az egyik (nem propelleres, hanem őrlőműves!!!) kvdaráló tesztjében, hogy utólagos őrlésre - túl durva az őrlemény és szeretnéd finomítani - NE használjuk, mer' el...ssza az őrlőművet !!! Ezek alapján asszem, bele kell nyugodni, hogy az őrölten vett kv maga az ojjektív valóság, azon változtatni nem tudsz...:-((

Előzmény: Zsolti2003 (3073)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3084
Nos én a "takarmánykávé" alatt az olyan kávékat értem, amely inkább olcsó (kilója 200- 300 Ft), mint jó. Nem aromája van, hanem szaga, amely a lefőzéskor köhögésre ingerli az embert. Íze keserű, karcos, élvezeti értéke nulla.
Előzmény: Törölt nick (3080)
gprinz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3083
Én is kérnék egyet. A mailem publikus.

Köszi!
Előzmény: Törölt nick (3082)
gprinz Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3078
Lehet. Mi a reális ár neked? (Megsúgom, sajna szép, fokozatosan emelkedni fog, és egyre inkább zavarni fog a gyér minőségű kávé. Szal veszélyes hobbi! Anyagi csődhöz vezethet...)
Előzmény: Zsolti2003 (3075)
gprinz Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3077
Acél, lehetőleg a csőrrel szemben legyen a fogója, úgy jó önteni. T. Topictárs által alant belinkelt oldalon láthatsz szép példákat! (Itthon az igazi persze nem kapható minden sarkon, de szerencsére nem ez a szűk keresztmetszet igazán...)
Előzmény: Zsolti2003 (3074)
gprinz Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3076
Hali!

Örlés: ez majd a főzésnél derül ki, nem lehet tuti receptet adni előre. Vlszleg a gyári őrlésű Omnián nem nagyon fogsz tudni segíteni sajnos :-((( sztem.
Daráló: A Saturnban én 30ért a leírásodnak megfelelő darálót még nem láttam, viszont van Gaggia MDF valamivel 50e felett, illetve van magaskategóriás, krómozott olasz szépség 100k felett. Különösen szépen mutat az ECM Giotto mellett. (Talán a daráló is ECM brand alatt fut, de ők csak veszik a csúcs műhelyektől és címkézik.) Természetesen van szép közös alap is hozzá, zacc fiókkal. Sajna ilyenkor elkezdek danászni:

iffájvöröriccsmen, digadiga - diga - dúúúúúú....
Előzmény: Zsolti2003 (3073)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3075
Szerintetek hazai forgalmazóknál lehet kapni reális áron eszpresszó kávéfőzőkbe való (nem takarmány) örőlt kávét? (Nem az irreális áru, bankhitelt igénylő kávékra gondolok.)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3074

Milyen az ideális edény a tej habosításához. Két személyes adagra gondoltam. Tudna valaki valamilyen tipust, árat, lelőhelyet mondani? (Természetesen elfogadható keretek közt.)

 

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3073

A Krups 4020-as kávéfőző szűrőtartója peremén van két aprócska bevágás. Gondolom, biztonsági célt szolgálhat. Mikor a szűrő benne van a szőrőtartóban, alig látszik. Nálam, mikor lejön a kávé, ezeken a kis bevágásásokon néha szivároga kávé habja. Mielőtt beteszem a szűrőtartót, azelőtt alaposan letörlöm a gumitömítést. A szűrőtartót is óvatosan teszem be, nehogy kávészemcse kerüljön alá. Valamit rosszu csinálok?

 

Viszonylag elég nagy otthonu Omnia örölt kávékészletem van. Nem igazán eszperessző kávéfőzőkhöz illeszkedik az örlése. Mit javasoltok, mivel lehetne elfogadhatóbbá tenni?

 

Kézzel foghatóan, milyenre kell darálni az eszpresszőgépekbe a kávét? Hogyan lehetne meghatározni a finomságát, mert ahogy kivettem az egyes véleményekből, az sem jó ha túl poros.

 

Az Europarkban levő Saturnban láttam a hétvégén egy darálót, aminek az elején volt egy tömörítő. Sajnos elfelejtettem a nevét. Ára saccra 30 ezer körüli. Ismeritek?

 

yeahhh Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3072

Ott az ISO-Certifikat a lépcső alatt, a falon :-))

Előzmény: H_G (3071)
H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3071
Ilyen high-tech üzemben gyártják őket :)

H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3070
Azóta a Zassenhaus gyár belevágott vmi átszervezésbe és pillanatnyilag a legtöbb modelljük nem elérhető, még Németországban sem -- ha pedig végeztek vele, már Kínában fogják gyártani azokat is :( De Isztambul továbbra is tele van török darálókkal, amik ugyan nem CNC-zettek és egyszerű kalapácsacélból van az őrlőhenger, de aki nem sajnál 2 percet/adag, állítólag remekül tud velük eszpresszóhoz is őrölni.

A hölgynek, aki lefotózta a magáét, pont egy BAR 12 a masinája -- no, neki sikerült a bazárban 7 dollárra lealkudnia a darálóját, ugyanazt, amit az USÁ-ban 50-ért árulnak. De ő török, egy turistának valszeg ki kellett volna pengetnie a teljes 10 dolláros árat.


Előzmény: yeahhh (3066)
H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3069
Minden már nem lehet, mert 51 mm-es tamper kapásból nincs. Pedig nem csak az én szerény kis készülékem használ ekkorát, hanem a Silviánál is tiszteltebb kultuszgép, az Europiccola "krómpáva" is. (Hogy én mennyire szeretnék egy olyat...)

Előzmény: yeahhh (3067)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3068
Itt a megoldás: "one of the best home/light commercial machines available" . Na most, ha erre azt mondod, hogy drága, akkor - megértem... de naon szép, és jóóóó!
Előzmény: Vén Resu (3017)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3067
Van itt minden: csésze, tamper... tessen választani!
yeahhh Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3066
Mán nagyon tele van a ...spájz! :-))  ...kéne egy daráló (antagonisztikus ellentét: óccsó és jó!!!), ráindultam az Általad máe nagy tisztelettel emlegetett Zassenhausra. Annyi szépet írnak róla, hogy ... valamit tenni kellene! Nem mész holnap Amerókába? Ha igen, hozzál nekem is, a színválasztást Rád bízom :-DD (na jó, legyen mahagóni...)
Előzmény: H_G (3065)
H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3065
Kösz', most már világos!
Előzmény: _MrB_ (3063)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3064
Én az 1xübb megoldást választottam. Nem cserélem a szűrőket. ~ : )
Előzmény: matti70 (3062)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3063
Megpróbálom összelőni. A mellékelt képen a szűrőtartóban látszik egy vályat, abban pedig van egy lekerekített sarku hárömszög alaku rugó/drót, ami belefeszíti a szűrőt a tartóba. Nem nagyon, de a háromszög oldalainál ~1-2 mm-t belóg a szűrőtartó belsejébe azaz 3 "ponton" összeszorítja a szűrőt.

Előzmény: H_G (3061)
matti70 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3062

A Krups-nál a szűrőtartóban befeszített acélszál (kvázi rugó) tartja helyén a szűrőkosarat, mikor szórja ki a delikvens a zaccot. Ezért nincs a miénken a te szűrőkarodon lévő ráhajtható kis műanyag izé.

Én vettem a Manuelnél egy 70-30 arányú 250g-os kávét is, amit nagyon megszerettünk, igazán zamatos és sűrű, krémes volt.

 

_MrB_: nem nehéz cseréni a szűrőket, csak annyi a trükk a kétszemélyes betételénél, hogy egyenesen kell betolni, nem hagyni elfordulni közben. A két kisebbnél ez sincs, ha az egyik széle a helyén van, simán nyomva a karima másik oldalát bepattan.

Előzmény: H_G (3061)
H_G Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3061
SZVSZ nem fogja jobban tartani az aromáját, mint ha a zacskóban hagyod, jól letekered a száját és csipesszel rögzíted. Az aromavesztés = oxidáció, tehát a lényeg minél jobban elzárni a levegőtől. Ha bezársz egy csatos üvegbe 1/3 rész levegőt és 2/3 rész (v. bármilyen arányú) KVt, akkor már mindegy, h. a külső levegőtől milyen jól elszigeteled, a benti levegő uúgy tönkreteszi.

Ezt a rugó-dolgot nem értettem (de nem baj), olyanom nekem nincs.

Előzmény: _MrB_ (3060)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.30 0 0 3060
Igazából 2személyes szűrő van a tartóban, 1részt mert ha otthon iszok, asszonnyal közösen van a dolog, itt bent meg minimum 2 ember kér KVt. Cserélgetéshez meg valami bivalyerős a szűrőtartóban a rugó. Kiszedni még viszonylag 1xü, ha megindult, de visszajátszani bele... van amikor elsőre belemegy, van amikor eljátszik vele az ember egy ideig, mire a helyére talál. ~ : (
Ez a POD is leginkább azért ragadta meg a fantáziám, mert elég magas, hogy a 2személyes szűrőt kitöltse. Csak karcsu hozzá. ~ : (

Ki tudja, 250 gramm KV hány dl-es üveget töltene ki? (csatosüveget akarok venni a KVnak, aromatartás miatt, félliteres lesz sanszosan a megfelelő...)
Előzmény: H_G (3059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!