Keresés

Részletes keresés

handras Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3132

Hűha! :O  Akkor áldozatul esett a spam szűrésnek?????

 

Kérlek mégegyszer küld el, és a tárgyba írd bele légyszíves, hogy fórumról.

 

Köszönöm ismét. :)

Előzmény: Törölt nick (3130)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3129
Senki sem tökéletes. Én sem kötözködösnek szánom (legyen költői kérdés): Miért használsz ilyen rövidítéseket, mint például "vmiért"?
Előzmény: H_G (3115)
handras Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3128
Én is kérem szépen!
Előzmény: Törölt nick (3120)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3127
Kősssssz, megjött - nagyon ütős, de ezeket nem lenne lelkem meginni, olyan szépek!
Előzmény: Törölt nick (3120)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3126
~ : )))
Mondjuk, azt a részét bőven megértem, ha van egy márkás, és egy noném, egyébként tök ugyanazt tudó, ugyanannyi ideig működő dolog, ekkora árkülönbséggel, én sem a márkásat venném. ~ ; )
Előzmény: H_G (3125)
H_G Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3125
"És a hölgy elégedett a darálóval/őrlési finomsággal?"

Ő igen, de nem teljesen mérvedó, mert páran lefikázták, h. milyen vacak sufnitermék egy Zassenhaushoz képest és ettől föltámadt benne a nemzeti önérzet.

Itt a thread
Előzmény: yeahhh (3124)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3124

Ha kapás van, szólj, mer' 10 dezsőt én is megkockáztatnék! ...És a hölgy elégedett a darálóval/őrlési finomsággal?

 

Az Expolygonnál van az Iberital Challenge nevű daráló (nettó 28 E Ft), arról nem tudsz részleteket? Szimpatikus, hogy a fordulatszáma jóval alacsonyabb, mint a Luxé (600/min; 1300/min))

Előzmény: H_G (3123)
H_G Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3123
Komolyan egy olyan olcsó török-török darálót próbálok meg hozatni, amilyet _MrB_-nek is ajánlgattam (azt hitted, vicc?), mihelyst megy vmi ismerősöm Isztambulba -- elméletileg már folyamatban is van a dolog. (De állítólag Görögo.-ban is lehet találni hasonlókat.) Ha az sem válik be, még mindig jöhet a Peugeot.

Lehet, h. ISO minősítésük nincs ezeknek a keleti kisiparosoknak, de generációk óta ezzel foglalkozik a családjuk, mostanra már eléggé belejöhettek a dolgokba.

Egyébként azt olvastam vhol, h. a "török típusú" darálót is csak úgy tulajdonítjuk a törököknek, mint az arab kávét, igazából Damaszkusz híres fémművesei találták ki ezt is a korábbi mozsárban törés helyett.


Előzmény: yeahhh (3122)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3122
Mit lépsz daráló-ügyben? Peugeot nem játszik? Lehet azt tekerni letámasztva is...
Előzmény: H_G (3098)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3121

hiper-szuper darálók többsége semmivel sem tud többet, mint egy késes daráló

 

De igen, mikroszkoppal latszik, hogy sokkal egyenletesebb a szemcsemeret egy orlomuves gepnel, termeszetesen ott sem egyenletes. Ezenkivul a gyorsan forgo kes nagyon felmelegiti a kavet, ettol romlik az aromaja. Egy hiper-szuper daralo lehet, hogy semmivel sem tud tobbet mint egy olcso orlomuves daralo.

Előzmény: Törölt nick (3105)
H_G Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3119
Német tesztekből, mi?
Előzmény: Törölt nick (3107)
H_G Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3118
"Bocsáss meg H_G, de nem túl meggyőző, hogy indoklás nélkül csak úgy baromságnak minősíted amit írok."

Szerintem a hangszeres hasonlat annyira találó, hogy fölér egy indoklással. Persze számít, hogy Stradivari-e a hegedű vagy "Vörös Hajnal a Nagy Fal felett" márkájú, de az még sokkal többet, hogy megtanultad-e a megtanulandókat, mielőtt nekiállsz koncertezni. És aki nem hajlandó,az még mindig vehet helyette előprogramozott szintit.

"A kávéfőző egy eszköz, ami mindenkinek tudnia kell használni a leírása alapján, akár kétbalkezes vagy mérnök, akár ínyenc, akár mindenivó."

Az csak az automata kávéfőző. (Sőt, igazából csak a Nespresso. Mint láthatod a topikban, többeknek van itt teljesen automata Saecójuk és még ők is dolgoztak kicsit a megfelelő beállítások megtalálásával, még többet a gép és az ő ízlésüknek egyaránt megfelelő KVfajták felkutatásával.)

"Az, hogy egy kávé egyenletesen van-e őrölve, az legfeljebb mikroszkópos megfigyeléssel dönthető el"

Aha, meg az eredményből. Persze ahhoz az is kéne, h. vki meg tudjon különböztetni egy jó eszpresszót egy vizes vacaktól.

Előzmény: Törölt nick (3105)
H_G Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3117
Nekem megérkezett, köszönöm!
Előzmény: yeahhh (3109)
H_G Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3116
Nagyon is elhihető, hogy trehányul rakták bele a tömítést. Pont erre jó a garancia.

Előzmény: Zsolti2003 (3111)
H_G Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3115
OFF

Kedves Zsolti, ezt igazán nem kötözködésnek szánom, ha vmiért tényleg így szeretnéd, nyugodtan írhatod úgy, ahogy neked szimpatikus -- de talán hasznos információnak találod, h. a vájat a (ki)vájni igéből ered, ezért nem úgy írják, mint a vályút.

ON

Nemrég láttam a Saturnban egy Briel masinát (belépő kategóriás portugál gépek, elég jó osztályzatokat kapnak a CG-n), annak a szűrője egyenesen hozzá volt csavarozva a tartóhoz. Ilyen designt nagyon kényelmetlennek találnék; lehet, h. a profik úgy döngölnek, h. már a karban van a szűrő, de nekem sokkal egyszerűbb úgy, ha csak utána teszem be. (Így még vizes sem lesz a tartó és a csésze előmelegítésekor.)

Előzmény: Zsolti2003 (3100)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3114
""Elso kiserletre ihato nedut produkalni" szerintem a hasznalati utasitas elolvasasa utan nem lehet, csak kiserletezgetessel vagy tapasztalattal."

Ebben teljesen egyetértek veled. Nekem is beletelt pár főzésbe, mire összeszinkronizáltam a tömést, a melegítési időt és a KVfajtákat. ~:)
Előzmény: Káposzta (3112)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3113
Hmm, nekem eddig csak olyan víztócsa volt, hogy a tálca kicsit túl teli lett, s abból ment ki, mikor elkezdtem kihuzni a helyéről. Mivel az a gép alá folyik, nem is figyeli az ember soxor. Illetve hogy mikor eléggé teli volt már a tálca, de még nem emelte ki a kék nyelvet, s gőzöltem vele, azután a feles dolgokat beleüríti a tálcába. Gőzölés után elég nagy nyomással. Na akkor van, hogy ha sok van már a tálcában, kinyomja belőle.

Az is tény, otthonim csak hétvégén van használva, bentiben meg nem vesszük gyakran ki a víztartájt, hanem rátöltünk.
Előzmény: Zsolti2003 (3111)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3112
A manualis presszogepekben az a szep, hogy maga a gep csak kis reszben befolyasolja a kave minoseget, a daralas finomsaga es egyenletessege, a kave frissessege, fajtaja, mennyisege, az elomelegites, eloaztatas ideje, a surites es a viz minosege pont ilyen fontos. Az egeszen gagyi daraboktol eltekintve mindegyikkel nagyon jo kavet lehet csinalni, legfeljebb az egyik gep kicsit erzekenyebb a parameterekre, egy masikat meg gyakrabban kell tisztitgatni, apolgatni a lelket. "Elso kiserletre ihato nedut produkalni" szerintem a hasznalati utasitas elolvasasa utan nem lehet, csak kiserletezgetessel vagy tapasztalattal.
Előzmény: Törölt nick (3107)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3111
A 3104-es hozzászólásomat kiegészítem: Éjjel a vízzel telt víztartályt benne hagytam a Krups 4020-as kávéfőzőben és reggelre a kávéfőző bal hátső részénél az asztalon víztócsa keletkezett. Feltöröltem és próbálkozásra megint kivettem és visszatettem a víztartályt. Megint volt kis tócsa. Lehet, a víztartály illesztési tömítése miatt keletkezik a víztócsa? Hosszabb idő után a kávéfőző alján a tömítés miatt keletkezik? Valyon ez általános jelenség, vagy egyedi hiba lehet?
yeahhh Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3110
Szerintem a gépben lehet a bibi: nem rossz, csak a podhoz nem igazán passzol. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz a KV főződ, mert pl. a Saeco Gran Cremámmal ugyanez a helyzet: őrölt kávéból tuti espressót készít, de podból már korántsem. Nem olyan vastag (sőt...!) rajta a crema - ismerős? :-))) Ezerféle podot kipróbáltam már és a helyzet nem változott. Uláccik, a többfunkciós eszközök ez esetben sem tökéletesek...
Előzmény: Pigi (3099)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.01 0 0 3109
Még sehol semmi - nem jött meg a video...:-((
Előzmény: Törölt nick (3102)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3104
A Krups 4020-as kávéfőző bal hátsó alján néha víztócsa keletkezik. A kávéfőző alig két hetes. Mitől lehet?
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3101
Mikor a fórumba írtok valamilyen boltcímet, vagy cégnevet, hasznos lenne, ha a pontos címét is megadnátok és a telefonszámát. (Netán a termékek árát is.) Gondoljatok a vidékiekre is, kik nem annyira ismerik Pestet.
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3100

A Krups 4020 tipusú kávéfőző szűrőtartójánál nem a körömszerű bemélyedésre gondolok a szűrőtartó oldalán, hanem a peremén levő két bemélyedésre. Simitsd a szűrőtartó peremén végig az újjad! Kb. fél miliméteres lehet ez a vályat. Ez a bemélyedés, mikor a szűrő benne van nem igen látszik. Néha, mikor lefolyik a kávé megjelneik egy-két kávéhabcsepp.

Én is hasonlóan tisztítom meg a felsőszűrőt. Kávétartó nélkül keresztül folyatok vizet egy pohárba, majd utána nedves ruhával végigtörlöm.

Előzmény: _MrB_ (3091)
Pigi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3099
Sziasztok!

 

Mitől van az, hogy a nemrég vásárolt Musetti podokból főzött KVnak nincs akkora cremája sőt majdhogynem nincs is, mint pl. egy egyszerű omnia melange-nak. Valamit nem jól csinálok vagy az én gépemhez nem annyira jó ez a pod vagy?

 

Köszi Pigi

H_G Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3098
A Peugeot-t itt is megrendelheted a Tálal6-ban, bár akkor is hetek alatt hozzák meg és itt is 20 ezer Ft, csak garancia-érvényesítés szempontjából lehet jobb, mint a netes rendelés. (És az ő bajuk, ha ellopják a postán, nem a tiéd.)

Lehet, h. nekem is azzal kellett volna próbálkoznom a be nem vált Bisetti helyett, de a hengeres alakúakat SZVSZ könnyebb kézben tartani darálás közben, mint a kockákat. Az ára is kicsit riasztó persze, de nekem elsősorban nem spórolásból kellene kézi (a Lux árát még egész elfogadhatónak tartom), hanem a zajtalan működés + hordozhatóság miatt.

Előzmény: yeahhh (3088)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3097
Mondjuk 1x vennék egy olyant, amiben integráltan benne a hőmérő is... De itthon még nem láttam olyant.
Előzmény: H_G (3096)
H_G Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3096
"Itthon az igazi persze nem kapható minden sarkon"

Nem sok energiát pazaroltam eddig tejgőzölésre, de teljesen szabályszerűnek tűnőket árulnak a Vasedényben is. Az már majdnem minden sarok :)

Előzmény: gprinz (3077)
H_G Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3095
Tényleg van olyan KV, ami 300/kg? Szerintem annyiért negyed kiló elfogadhatót is elég nehezen találsz! (Talán az Eduscho Dupla az egyetlen, ami belefér ennyibe és már ihatónak nevezhető.)
Előzmény: Zsolti2003 (3084)
H_G Creative Commons License 2006.05.31 0 0 3094
"Mit javasoltok, mivel lehetne elfogadhatóbbá tenni?"

Kotyogóba töltéssel, az Omnia mindenképpen arra van optimalizálva -- nemcsak az őrlemény, maga a keverék is.

"Kézzel foghatóan, milyenre kell darálni az eszpresszőgépekbe a kávét? Hogyan lehetne meghatározni a finomságát, mert ahogy kivettem az egyes véleményekből, az sem jó ha túl poros."

Szemre nem könnyű, de ha az eszpresszó-finomságúba markolsz, akkor a szemcsék még szúrják az ujjadat, mint a kristálycukoré. A török finomságnál nár nem, az púder-érzés. Ha finoman beleböksz, akkor engednek a szemcsék és szétgurulnak; a török együttmarad és masszaként új alakot vesz föl, mint a homokdűnék a sivatagban.
Előzmény: Zsolti2003 (3073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!