Keresés

Részletes keresés

yeahhh Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3168
Ott figyel az egyik kedvencem (Ascaso Dream) is - azon kivételek egyike, amelyik olcsóbb Magyarországon, mint a sógoroknál!
Előzmény: Káposzta (3167)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3167

Komoly ember csak eszpresszot iszik. Egy komoly erositon is csak hangeroszabalyzo van, semmi mas...

 

Ez Becsben van, a weblap nagyon bizalomgerjeszto:

http://www.laurenzio.at/prod-espresso.htm

Előzmény: yeahhh (3166)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3166
A Rancilio Silvia is egykazános - szeretnék egy ilyen vackot...!!! :-DD
Előzmény: Káposzta (3165)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3165
Ha van idod menj ki Becsbe egy szakboltba ahol jokepu olasz a szemelyzet es hagyd magad befolyasolni. Most mar ertesz hozza annyira, hogy nem tudnak valami csilivili egykazanos es szakaszosan uzemelo pumpas vackot radsozni.
Előzmény: Törölt nick (3163)
H_G Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3164
Bőség zavarával? Most, miután félelmetesen olajozott team-munkával kiderítettük, h. neked leginkább egy LaScala Butterfly kell? :)

Előzmény: Törölt nick (3163)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3163
Sziasztok! Szeretném megköszönni a segítségeteket kávéfőzőgép választásában. Most már szinte a bőség zavarával küzdök. Igaza van az előttem szólalónak hogy mindenkinek az igénye szerint kell választania. Lehet hogy akkor én nem jól fogalmaztam meg a kérésem. Ugyanis nekem nem az a célom, hogy a leendő gépem minél drágább legyen, hanem a kávé, amit készít, olyan legyen, mint a hasonlattal élve:különbség a fekete-fehér és a plazmatévé között.Minőséget szeretnék és ezért hajlandó vagyok többet is fizetni.Imádom a kávét, az ízét és olyan gépet vennék,ami kellő gyakorlattal képes kihozni egy jó kávéból a maximumot
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3162
Nézd, van számtalan féle KV és KVfőző. Mind mást ad.
Ha a célod egy olyan készülék, ami agyonverős KVt csinál, talán legjobb egy kotyesz, vagy egy tulnyomásos. Ezek tudnak brutálerős KVt csinálni.
Aztán veszel egy pumpás gépet, és furcsa élményben lesz részed. A KV gyengébb lesz kicsit, de mintha fekete-fehér TVről plazmára váltanál, megnyílik a világ az ízeknek, aromáknak, illatoknak. És van a dugattyus gép (karos), ami kicsit vegyes megítélés, mivel 1részt erős, másrészt izekben gazdag KVt is tud adni. Csak ahhoz nagyon össze kell vele szokni.

Szal döntse el mindenki maga, mire vágyik, s annak megfelelően vásároljon.

Aztán hogy adott osztályon belül milyen a gépek megítélése, sokmindenen múlik, melyek 60%a már egyéni megítélés kérdése lesz, s 40% a gép kivitelezési hibái/pozitivumai. Szerintem.

Szóval mielött gépet vesz az ember, érdemes eldönteni milyent akar, s mennyiért. Aztán már csak átnézni,a zért mit kap, s azokról miket írnak. A leírtak alapján meg ellehet gondolkodni, együtt tudsz-e vele élni, vagy nem. Aztán mikor megvolt pro és kontra minden, bemész az üzletbe, és megveszed azt a gépet, amelyik jobban tetszik. ~ : D
És lehet megkövezni, de igenis a kinézete lesz a végső érv a gép mellett (adott összeghatárok között), mivel lesz legalább 2-3 gép, ami belefér a keretbe, és tudja amit akarsz. És ott már azt fogod nézni, melyik tetszik, melyik ragad magával, s ezt a küllemével, harmóniájával fogja elérni, nem a lefőzött KVval. ~ : ))))))
Előzmény: Törölt nick (3154)
H_G Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3161
"Szerinted aki egy ketmilio forintos mechanikus karorat vesz, azt azert veszi, hogy pontosan mutassa az idot?
A karos gepekkel fozott kaverol meg az igazan megszallottak velemenye is megoszlik."

A karos gépek az 50-es évek technikáját képviselik, ennyiben jó a mechanikus óra-hasonlat. A Pavonik örökölt gyenge pontja, hogy a hőstabilitásuk nem márhető a korszerűbb dizájnu pumpás gépekhez, már a középkategóriásakhoz sem. (A Gaggia állítólag sokat javított a saját Achille modelljén e szempontból.) De a nagyon megszállottak szerint az eszpresszó íze csak akkor lesz egészen tökéletes, ha teljesen egyenletes sebességgel nyomják rajta keresztül a vizet és nem szakaszosan -- ez állítólag ad a KVnak egy plusz vajszerű simaságot és fölerősíti a természetes édességét. A vibrációs pumpák csak szakaszosan tudják csinálni, pedig még nekünk így "alulnézetből" nagyon jónak-drágának tűnő gépek is azokra épülnek; egyenletes nyomásra (és halk működésre) csak a legfelső kategóriában található rotációs pumpák képesek, vagy a mechanikus kar! Ebből a szempontból nem is olyan drágák az 500-1000 USD között kapható karosak.
Előzmény: Káposzta (3155)
H_G Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3160
A te interneted uolyan jó, mint az én internetem :) Egyébként a Braun nem eszpresszógéppel, hanem eszpresszóhoz is alkalmasnak szánt kúpos darálóval vallott kudarcot -- pedig ezt a modelljét itthon is kapni, viszonylag olcsó, és nyilván sokan meg is veszik a jól csengő név miatt. (Ezt azért kikerestem a kedvedért: http://coffeegeek.com/reviews/grinders/braun_kmm30)

"nagyon foglalkoztat ez a kérdés, hogy miért ne tudna pl. a Braun espresso kávéfőzőket gyártani, ha tényleg akarna."

Tudtommal *egyetlenegy* német vagy japán, svéd stb. cég sincs a felső kategóriás presszógépek piacán, az olaszok mellett csak egy-két svájci, spanyol és portugál van versenyben. (Még az alsó kategórában se nagyon, bár azon lehetne vitatkozni, h. a Tefal-Krups Made in China készülékei most tkp. milyen nemzetiségűek.) De ez SZVSZ egyáltalán nem olyan rejtélyes probléma. A tervezés utolsó fázisa nyilván az, h. a prototípussal főznek egy eszpresszót és megkóstolják, elég jó-e -- és ilyenkor a német v. japán mérnökök, akik még életükben nem találkoztak tényleg jóval és föl sem ismernék, szemrebbenés nélkül azt mondják a moslékra is, h. "persze, tökéletes"! :)

"korábban azt mondtátok, hogy tulajdnképpen, egy bizonyos kávéból kiindulva, a kávé készítőjén múlik a végtermék íze és zamata és nem gépen"

Ezt én biztos nem mondtam. Gyakran lehet olvasni egy közhelyes megfogalmazást, ami szerint 50% múlik a készítőn, 25% a gépen -- v. gépeken, mert a darálót is bele kell érteni -- és 25% a kávébabon magán. Ezek persze nem mérnöki pontossággal megállapított arányok, de azért nagyjából értheted, mire gondolnak...




Előzmény: Törölt nick (3154)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3159
Es ha belefaradt a tologatasba kiment a konyhaba es bedobott egy nescafet.
Előzmény: Zsolti2003 (3157)
handras Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3158
Off: Karóra sztorim van: Ismerős ismerőse vett valami milliós csodát, majd miután érezhetően pontatlan volt, visszavitte az üzletbe. Órás: Megcsinálom természetesen, de mondja nem mindegy? Ügyfél: De, és kifordult az ajtón. On:
Előzmény: Zsolti2003 (3156)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3157
Volt egy ismerősöm aki a hangfalait miliméterenként tologatta. Állította, az sem mindegy a hangképnek, milyen színű zolkni van az emberen. Ezt egy mindennapi lakótelepi lakás szobájában művelte...
Előzmény: Törölt nick (3154)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 3156
:-)
Előzmény: Törölt nick (3154)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3155
"Aztán itt van ez a szép karos gép is, amit káposzta mutatott néhány üzenettel korábban. Tényleg gyönyörű, szívesen elviselném a kinyhánkban. De vajon mivel készít finomabb kávét mint egy másik, csúnyább, csokítósabb kávéfőző?"

Szerinted aki egy ketmilio forintos mechanikus karorat vesz, azt azert veszi, hogy pontosan mutassa az idot?
A karos gepekkel fozott kaverol meg az igazan megszallottak velemenye is megoszlik. De itt meg egy parameter van, amit te kontrollalhatsz, a kar minden egyes lehuzasanal vegigizgulhatod, hogy ma beletalaltal es a foldkerekseg legkobb kavejat sikerult kipreselni, es ezert szerintem mar megeri.
Előzmény: Törölt nick (3154)
H_G Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3153
Ezzel a Stradivarival tudtommal egyáltalán nincs sikere a Pavoninak, továbbra is a régi modelljeiket -- Europiccola, Pro, Romantica -- veszi mindenki. (Nekem se tetszik, egy KVfőző uúgy ne legyen hegedű alakú, ahogy lehetőleg fordítva se.) De azoknak is az a hírük, h. nagyon trükkösek és kimondottan erős elkötelezettség meg sok türelem kell hozzájuk.



Előzmény: Káposzta (3145)
H_G Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3152
Hát igen, amúgy jó háztartásigép-gyártók is kudarcot tudnak vallani, ha pont az eszpresszóról nincs sok fogalmuk és mégis belevágnak, lásd Braun.
Előzmény: yeahhh (3151)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3151
Kösssz, így már meglesz ez a félárú bolt is. Egyébként a Hitachi télleg nem egy jelentősKVfőző-gyártó - nem is találtam az oldalukon gépet. Ennek ellenére megnézem, vajon milyen lehet.
Előzmény: H_G (3150)
H_G Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3150
A Hegedűs Gy. és Radnóti utcák sarkától kissé a Körút felé.

Előzmény: yeahhh (3149)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3149
Pontosan hol van a Grissini?
Előzmény: H_G (3143)
handras Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3148
Azt hittem valami csodaszer. :)
Előzmény: matti70 (3147)
matti70 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3147
Sima por, egyadagost csak elkevergetni, nagyobb kiszerelésűt akár csokigépbe tenni.
Előzmény: handras (3146)
handras Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3146
Olvasom: "krémes forró csoki". Ezt vajon úgy kell elképzelnem mint egy POD-ot vagy csak sima por?
Előzmény: yeahhh (3144)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3145
Esetleg valami szep karos gep?

Előzmény: Törölt nick (3141)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.05 0 0 3144
Itt egy magyar honlap, náluk van pl. LaScala Butterfly, meg Elektra Nivola, darálónak meg a Mazzer különféle változatai. (Butterfly+Mazzer is kijön bő 300 E Ft-ból) A LaScala Butterfly mértékadó külföldi KVfórumok szerint is az egyik legjobb gép a kategóriában.
Előzmény: Törölt nick (3141)
H_G Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3143
BTW, ha vkit mostanában érdekelne az alsó szegmens: a Hegedűs Gy. utcában, a Grissinitől a körút felé (tehát a keleti oldalon) van egy gyanús külsejű bolt, félárú arúk boltja v. hasonló néven. A kirakatukban mostanában kint van ez a gép:

http://www.dealtime.co.uk/xPF-Hitachi_ESP_1

nevetséges 8000-vmennyis áron. Elég komoly fémnek látszik a szűrő és a tartófej. Persze azt nem tudom, tényleg van-e bármi fogalmuk a Hitachinál az eszpresszóról...

H_G Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3142
Irigylem a problémádat! :) Ebben azért csak mérsékelten tudunk segíteni, itt senkinek sincs enyire drága gépe. (A maximum eddig egy Gaggia Achille.)

Mindenesetre mindannak az alapján, amit összeolvastam (és az nem kevés), ez a társaság: http://www.tasteit.at/ csupa jó presszógépet árul, mármint olyanokat, amik mind jó kritikákat kaptak a saját kategóriájukban. De a Giotto nagyon drága, a Domobar vagy a Butterfly legalább olyan jó hírű masinák jóval kevesebbért. Sőt, a Domobarral -- mint láthatod -- most adnak egy Demoka darálót, így nagyon jó vételnek tűnik.

Előzmény: Törölt nick (3141)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3141
Sziasztok! Még új vagyok ezen a fórumon így nézzétek el nekem ha butaságokat irok. Több kérdésem is lenne a hozzáértőkhöz. Sokféle kávéfőzőt kipróbáltam a kotyogótól az automatáig. Az utóbbi , fél év alatt tönkre is ment.Most szeretnék egy  megbízható kávéfőzőt venni külön darálóval.Erre áldoznék akár 3-400000 Ft-ot is.Amit kinéztem az a Gaggiának a GE-ONE T félautomata gépe és az MD 64 vagyMD-85-ös darálója. Az ECM Boticelli vagy a Giotto is tetszik.Azt szeretném kérdezni Tőletek hogy tudnátok-e valami elérhetőséget hogy hol tudnám megvenni vagy megrendelni valamelyiket. Lehetőleg Magyarországon vagy Ausztriába.Örülnék egy magyar nyelvű honlapnak is vagy valamilyen hasonló kategóriájú gép nevének, elérhetőségének. Előre is köszönöm  bea66
handras Creative Commons License 2006.06.03 0 0 3140

Köszönöm, meg is jött.

 

Előzmény: Törölt nick (3139)
handras Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3138
Mint téged! ;)
Előzmény: H_G (3137)
H_G Creative Commons License 2006.06.02 0 0 3137
Akkor _MrB_-t is ismered :)

Előzmény: handras (3136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!