Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

endrebá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19856

Száztízes perselyek, és fordulatkorlátozás... én így tudom.

 

Előzmény: stihl guru (19853)
endrebá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19855

...assse... :-)))

 

max keréksúlyt.

Előzmény: joebatyo (19852)
szotyi94 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19854

hát eléggé sokat állt, csak az a baj h szivárog kicsit a víz a hűtőből, úgyhogy nem tudom h megy e a motorba is. A felni guminélkül bőven el fér akármeik vezető álláson, talán bz-be nem.

Előzmény: joebatyo (19852)
stihl guru Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19853

Üdv a Dutrás Uraknak.Régebben kérdeztem már,hogy a traktorba szánt  négyhengeres Csepel motor hogyan van kb 50 lóerőre lefojtva?Csak a fordulat van levéve,vagy más is?Akkor nem kaptam választ,vagy figyelmetlen voltam,és nem olvastam el.Most ujra kérdezném,esetleg valaki megmondja?Köszönöm előre is.

joebatyo Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19852

És elsö felnit? :))

Előzmény: endrebá (19850)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19851

Ha összefolyna a víz az olajjal, akkor az olaj hamuszürke színüvé változik.

Ha jól emlékszem, sokat állt a gép, nemdebár?

 

Előzmény: szotyi94 (19846)
endrebá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19850

Hátsófelnit nem vállalok...

Előzmény: csokas_rich (19849)
csokas_rich Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19849

endrebá, küldtem mail-t ha jó az az email cím ami meg van adva. Köszönöm a segítségeteket.

Előzmény: endrebá (19848)
endrebá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19848

...endrebá átsiklott a tiszteletteljes kérésen... az a kis figyelmetlen.

 

Bocsex Richárd, holnap megyek be Kanizsára, mit kellene elhozni honnan - aztán mekkora az az izé, felfér-e egy mozdony vezetőállására, mert akkor elmegy az előbb is mint a plétalálkozó.

Előzmény: hotib (19847)
hotib Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19847

Én  Kanizsa környékén lakom ,de ugynéz ki az idén nem tudok elmenni sajnos .pedig a lányom nagyon készül.

Két hétvégén dolgoznom kell előtte Szüreti felvonulásra is el kell mennem meg a szüleimnél is rengeteg dolgom van segítségem is csak hétvégén.

Remélem  Endrebá odaér.

Előzmény: csokas_rich (19842)
szotyi94 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19846

Hali! Ha eddig alapjáraton 3bár volt az olajnyomás. Most 4bár, nem csináltam vele semmit. Ha emelem a fordulatot el megy 6bárig is. Ha a víz belefolyik az olajba akkor nő vagy csökken az olajnyomás? Vagy csak az óra mekkent meg?

gerbo92 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19845

dutráslaci Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19844

Már megint baxogatjátok egymást!!!

dutráslaci Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19843

Az nem gond,én tudom majdnem az összes helyrajzi számot,amit az osztrák használ itt a nálunk,meg a 2 szomszéd faluban.

Többit privátban!

Előzmény: csokas_rich (19835)
csokas_rich Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19842

Segítséget szeretnék kérni, keresek olyas valakit aki Budapest felé jár, vagy akár a találkozóra menne Szigethalomra és elhozna nekem valamit Nagykanizsa 30Km-es körzetéből. aki ezt bevállalná keressen legyen szives magánban. Az email címem nyílvános.

 

Köszi

Ricsi

joebatyo Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19841

Rendben.

Előzmény: endrebá (19840)
endrebá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19840

Apraját esetleg magánban...?

Előzmény: endrebá (19839)
endrebá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19839

Neeeem...

 

:-)))) 

Előzmény: joebatyo (19838)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19838

Szia Endrebá.

 

Igen érdekes a megfogalmazásod, miszerint:

"Pléhúsz még érdekesebb esemény, mert teljesen el kell különíteni Gergics Antitól."

Ez szerény személyemre is igaz lehet?

Hogy joebátyó is elkülöníthetö a nick mögött rejtözö személytöl? :)

Te ismersz személyesen is.

Öszintén, és légyszíves ne azt, amit hallani/látni szeretnék :)

 

Üdv.

Előzmény: endrebá (19837)
endrebá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19837

Kedves Feri, olyan igazánőszintén ne csudálkozz, ha itt nem úgy éreznek együtt veled, ahogy minyimum elvárnád.

  Ez itt egy sokkal szigorúbban szakmai topik mint a Trafópálca. Láthatad hogy én az örömömet osztottam meg az én OFF talicskámmal kapcsolatban, és mennyien írtak és osztoztak benne. Pedig a megosztott öröm az kettős öröm - ha jól emléxem az anyakönyvvezetőre esküvő idején.

  (mindegy, lehet úgy is nézni, hogy de senki se kért rám moderátori RADÍR-t)

Azt pedig neked kellene érezned hogy te nem barátkozni akarsz idejárni. Ezt te mondtad. Nincs időd fórumozni, nincs kedved találkozókra járni hogy személyes kapcsolatokat ápolj, barátkozz és tudj másokról ezt-azt...

Ezen az alapon csakis adatok cseréjére tudod felhasználni ezt a topikot - érzelmek cseréjére nem.

Pléhúsz még érdekesebb esemény, mert teljesen el kell különíteni Gergics Antitól. Én már három éve barátkozom Antival, de pléhúsznak legfeljebb ismerőse vagyok.

Vannak fogalmaim róla hogy miért, de neked ez tulajdonképpen nem fontos, mert téged nem mások érdekelnek, hanem legfeljebb a mások veled való együttérzése. 

De ez nem az a topik.

Előzmény: mérnökferi (19831)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19836

Ez nagy lenne...

Remélem el tudjátok inditani, és sikerrel jártok!

Előzmény: csokas_rich (19835)
csokas_rich Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19835

Laci, lenne lehetőség hogy kitakaritsuk az országból, ha gondolod segítek, amire szükség lenne hozzá, hogy össze kellene szedni mely területeken garázdálkodik. Ezt sajnos egy ottani embernek kell megtenni, kellenének helyrajzi számok amivel lehet mit kezdeni. Ezek fügvényében már el lehet kezdeni munkálkodni, a törvény adott, elszánt embrek vannak, csak tudni kell kit kell keresni. Ezekután juthat föld a magyar népek is.

Előzmény: dutráslaci (19830)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.26 0 0 19833

Hogy mivel vívtad ki az ellenszenvemet/ellenszenvünket?

Pont ezzel a stílusodal.

Nem reagálnék az ócsárolásodra, sárdobálásodra, mert akkor én süllyednék a te szintedre.

Aki ismer engem a fórumról és személyesen is (ellentétben veled) az mind tudja hogy egy ócska rágalomszöveget fogalmaztál meg ebben a hozzáböffentésedben.

Olyan dolgokat "adsz a számba" amelyek soha el nem hangzottak, le nem írtam.

Nem igazán egy mérnökúrhoz méltó.

A helyesírásod még kevésbbé.

Megkérnélek szépen, hogy felejts el engem.

Remélem nem túl nagy kérés az EGOd számára.

A megvilágosodás teljesen más lapra tartozik, nem attól függ, hogy

mennyit és mit olvasol.

Mostantól fogva pedig tényleg ignorállak.

Ócsárolhatsz, vagy telesírhatod a Dutra fórumot is,

ahogyan tetted azt az MTZ fórumon a sebeidet nyalogatva.

 

Remélve hogy a kérésemet szem elött tartod, kívánok szívböl minden jót,

és jó egészséget neked és az egész családodnak.

 

Előzmény: mérnökferi (19829)
Öregdömperes Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19832

HÜM HÜM.

Előzmény: mérnökferi (19829)
mérnökferi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19831

Már másodszor szólsz le nyílvánosan! Nem értek veled egyet. Ott is tartottam magam az ígéretemhez, nem volt kötelező a csere.
Én már az elején próbáltam ettől elzárkózni, mert ilyen távolság (üzemanyag ár), mellett egyszerűen nem éri meg!
Én nyíltan elmondtam, hogy mit szeretnék, én se azt kaptam, de nem tettem szóvá. Talán már tul kéne lépnünk rajt.


Az meg végtelenül szomorúvá tesz, "hogy teljesen azonosan látjuk a világot. Mindkettőnk szülei pontosan tudják,
mi az a vörös terror, stb.", és ennek ellenére valahogy mégse találtuk meg a közös hangot egymással.
Én nem esek hasra senki előtt, de remélem kerülünk még közelebb egymáshoz.
A jó Isten áldását kérem, arra a munkára amit teszel a MAGYAR GÉPEK emlékének ápolása terén.

Előzmény: pléhúsz (19826)
dutráslaci Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19830

A mi falunkból is csak egy láncszemet kellene kirúgni: az osztrákot! Akkor jutna nekem is föld!

Előzmény: csokas_rich (19818)
mérnökferi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19829

Ezt már nem hagyom szó nélkül, talán még örülsz is, hogy így jártam!
Nem tudom mivel sikerült ennyire kivívnom utálatodat? Nem is érdekel! "mérnökferinek nem írok többet,
igaz most sem neki válaszolok" Velem nem állsz szóba csak éppen engem ócsárolsz?!
Nem tudom mire az a nagy önteltséged? Legutóbb is leszóltál, hogy nekem csak szovjet gépeim vannak
(akkor türtőztettem magam és nem reagáltam).
Úgy gondolod az nem is ember akinek nincs Dutrája, az nem érthet semmihez, annak fogalma sincs semmiről?
Azért tudnék mutatni az országban egy-két nagy projektet, ami az én terveim alapján készült el! Ha látnád,
(no persze, ha felfognád egyáltalán) lehet, hogy leesne az álad! Bár autodidakta módon tanultam a gépészetet,
azért lehet, hogy ott is tudnék mutatni egyet és mást!
A 9565 sz. hozzászólásomnak most is vállalom minden sorát, nyugodtan olvassa el mindenki! Neked meg azt ajánlom
joebatyo, a fórumon kívül mást is olvassál, s akkor lehet hogy megvilágosodsz!
Ha azt a hozzászólást figyelmesebben olvasod, akkor rájöttél volna, hogy az a búcsúzás csak egy időre szólt,
és azt be is tartottam. Amúgy meg már nehogy Te határozd meg, hogy ki és milyen alapon szólhat hozzá egy
nyilvános fórumon! Én nagyon szeretek minden gépet, én soha senki technikáját nem ócsároltam!
Sokat lehet tanulni (értékes embereket megismerni) minden fórumon, sőt még én is próbáltam már itt (igen kicsi sikerrel) ötleteket adni.
Úgyhogy engedélyed nélkül, amikor időm engedi, továbbra is olvasni fogom a fórumot.
A többi kollégától pedig elnézést kérek amiért joebatyo szintjére süllyedtem jelen hozzászólásommal!

Előzmény: joebatyo (19811)
Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19828

Sziasztok! Szétszedtem a vezérlőtömböt és van egy pár érdekesség. A vezérlő tolattyún fekszik ugye a  tolócsap. Behelyeztem a tolattyút és fentről sz istenért se birom behelyezni. Ugye utána menne rá a golyó a rugó és végül a fenéklap. Kicsit meg kellene csiszolni a tolócsapot egy kicsit ,hogy beessen a helyére? A másik,hogy a kiegyenlítő szelepet is szétszedtem és lejött a fenéklap kiesett a rugó,de nagyon más nem jött ki. Lenni kellene-benne golyónak vagy még valami másnak? A kiegyenlítő szelepnek is ki kellett volna,hogy jöjjön? Előre köszönöm a választ!

elvtársak Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19827

Ez lett a második.

Előzmény: pléhúsz (19820)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19826

Mérnökferi engem is megbántott, vagy inkább azt mondanám, inkorrekt volt egy kissé. Csak annyiból volt ez meglepő, hogy teljesen azonosan látjuk a világot. Mindkettőnk szülei pontosan tudják, mi az a vörös terror, stb.

Nagyon együtt érzek vele, s teljesen igaz, amit írt most is.

 

Beszélgettem egy bodza termelővel, aki egyébként görgös ekével szánt. Rogyásig temett nekik idén, 2-3 ha van. Még most is böngésznek. 900 ezer Ft-ot fizetett ki eddig őrzésért.

Hát ez van, méghogy nem tudja mi az udvarán a kukorica? Olyantől vesz át a felvásárló, gabonát, fémet, zöldséget, gyümölcsöt, akinek nincs földje, nincs fém üzeme, nem kapált soha. Embert sohasem ölnék, mert a 10 parancsolatra neveltek. De ha mászna be az ablakon, s a családomat veszélyeztetné, lehet hogy még nem láttak ezek szörnyeteget.

Az hogy az V. parancsolat kimondja. Ne ölj! S mi e szerint élünk. Ez mindenre feljogosítja őket? 

Fogalmazhatunk úgy is. Azáltal, hogy ennyire nem csinál semmit a törvényhozás, a mindegy milyen fajtájú bűnözéssel. TERVBE VETTE, S SZÁNDÉKÁBAN IS ÁLL, A MAGYARSÁG KONKRÉT KIÍRTÁSA!

 

Vannak ezek a tetű emberjogi szervezetek a világban, akik csak azért üzemelnek, hogy Magyarországot a lehető legjobban alázzák. Mi lenne, ha folyamatosan kapnák tőlünk rasszistáktól ezen történeteket, amiket itt egymásnak elpanaszolunk.

Azért ebben is unikum ország vagyunk. A többség, amely fajgyűlőlő, kirekesztő fasiszta, nem barátságos, nem vendégszerető, egyáltalán nem segítőkész, a világ bajaiban nem adakozó. Minden percben kirabolt, megerőszakolt, átvert.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!