Keresés

Részletes keresés

urs Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53091
Orbital!
Hasonló időid vannak, mint nekem, és nagyon hasonlít minden, amit leírsz (5.30-5:40 10-ig, első félmaraton előtti 15 km-es idő és első félmaraton ideje). Én tavaly januárban kezdtem készülni a Kaisersre, életem első maratonjára. Beteg is voltam év közben, meg én amúgy főleg mást sportolok, de leírom, amit rosszul csináltam (szerintem, de az okosabbak majd kijavítják, ha hülyeséget írok) ez pedig a túl kevés hosszú futás volt. Illetve, ami volt, jórészt már szeptemberben, és 2 volt hosszabb 21-nél, és még egy, de az telj.túra volt és az nem teljesen ugyanaz. Hosszú alatt félmaratont, vagy annál nagyobbat értek. Igazad van, legyenek lassú, hosszú futások. Sok. A maraton 4:33 lett, legjobb félmaratoni időm 1:59 volt akkoriban, azóta kicsit már javult. Egy nagy "fal"ra nem emlékszem, de eltűnően kezdtem fáradni 25 környékén és ez nem is múlt el.
Ezért idén már most futok hosszút. Egyelőre telj. túrákon. Lássuk, mi lesz ebből tavaszra. A Visegrád-Budapest érdekel.
Előzmény: Orbital (53083)
hefi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53090
Nehogy mar nem jossz iden Juventusra!! Kivel fogok beszelgetni futas kozben??

:)))))))

(Vagy ez csunya vicc volt? Akkor elnezest kerek!)

<hefi>

Előzmény: 7241gabi (53078)
Elm Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53089
Ha ez ilyen tendenciozus, akkor valszeg az idojaras, mert tegnap este egy 8-ason nekem is vagy tizzel kevesebb volt, mint a hetvegen, es a tempo szvsz nem volt lassabb...
Előzmény: hefi (53084)
miki Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53088
A maratont én is nagyon tisztelem, nekem ez az elképzelhető legnehezebb táv, amit csak speciális felkészülés, vagyis 25-35 km-es maratoni ritmusfutások után mernék megpróbálni.

Amúgy bátran futok maratonnál hosszabbat, attól nem félek, mert ott már lehet kényelmesebb tempót választani.

Előzmény: NVik (53081)
hefi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53087
Kontaktlencset probaltad mar? Szerintem sima sportszemuvegekbol fenyevekkel nagyobb a valasztek (es olcsobb), mint dioptrias valtozatokbol, arrol nem is beszelve, hogy gyakran nem kell szemuveg futashoz. (pl.: most telen sotetben nem kell napszemuveg :)) Kontaktlencset uszodaban is lehet hasznalni; bar nem tudom neked ez mennyire fontos.

<hefi>

Előzmény: Ricsi_ (53068)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53086
Köszi, jó hogy beírtad, talán én is megyek.
Előzmény: 7241gabi (53078)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53085
És a vesztes...
Majd azért igyekszem szurkolni, vagy futni egy szolidaritásit! :-) A tornatermi szállás egyébként kulturáltabb helyeken gyakorta adott, és mellesleg valószínűsíti a résztvevők nem túl nagy számát (100-as nagyságrend). Majd egyszer én is megnézem talán ezt a Wroclawot.
Előzmény: 7241gabi (53078)
hefi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53084
Egyreszt valamilyen formaban hat egymasra az uszas es a futas (mindketto ugye keringesalapu), masreszt iden meg nem volt ilyen meleg, mint az utolso 3 napban, es ez is befolyasolja a pulzus/sebesseg aranyt. Szerintem inkabb az utobbi lehetett a kritikus pulzuseses oka :)

<hefi>

Előzmény: obor (53054)
Orbital Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53083
Amatőr!

Azok az 5:30-5:40/km-ek sajna nem olyan tartósak, az őszi BBP félmaratonon máris csak 6:02/km volt az átlag. Igaz, hogy csak májusban kezdtem el futni, s a félmaraton előtt 2 héttel futottam akkori leghosszabb távomat, 15 km-t (06:11/km). Tehát az 5:30-5:40/km-es tempót kb. 8-10 km-ig tudom tartani. Szerintem az őszi 4 órás marcsi még így is inkább illuzórikus, a legfontosabb, hogy ne haljak be, végigcsináljam.
Éppen ezért fő célom a hosszú, nagyjából kényelmes futások gyakoriságának és hosszának növelése.

Orbital

Előzmény: amatőr (53075)
miki Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53082
Olvastam valahol az Interneten egy okosságot:

"A legtöbb futó túl gyorsan fut, mikor könnyen kell és túl lassan, mikor erősen kéne :-)"

NVik Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53081
Elm tökéletesen igazad van, volt olyan aki 1:30-as félmaraton után futott 4:11-es maratont. Nagyon sokat számít a tapasztalat és egy kicsit a szerencse is (aznapi forma), azt monják egy edzett amatőrnek egy félmaratonra elegendő szénhidrátraktárai vannak, egy profi ezt ki tudja tolni egyészen egy maratonig. A maraton nekem is elég gyenge pontom.
Előzmény: Elm (53076)
Spenót Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53080
...mar hivlak is! :)
Előzmény: kaktusz7 (53077)
Orbital Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53079
Szia __macsa!

Voltam a biatorbágyi hendikepen, 13-as rajtszámmal, nekem sikerült rajt előtt fél perccel megérkezni. Nekem ez a krossz-futás egyelőre egész mást jelent, mint a nagyjából sík terepen való futás. Nagyon jó, hogy nem betonon kell koptatni az ízületeimet, de a hendikep terep elején az a kaptató, hát az nem semmi. Nagyon kiborított a nekem szokatlan meredekségű emelkedő,pedig erősen belegyalogoltam. Nem baj, legalább van honnan fejlődni.
Amúgy szerintem a hendikep nincs 4,5 km, a 22:50-es eredményem alapján úgy 3,8 - 3,9 km-re saccolom.
A biatorbágyi futószekció tagjainak számát módomban áll - szíves beleegyezéseddel - 1-ről 2-re emelni.
Hamarosan küldök egy emilt lehetséges Bia környéki futó útvonalak ügyében.

Orbital

Előzmény: __macsa (53073)
7241gabi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53078
Sokáig hezitáltam melyik maratont válasszam tavasszal. Esélyesek voltak: Párizs, Linz, Wrocław, és persze a Juventus.

A nyertes:-) Wrocław ápr. 25.
Nevezési díj márc. 31-ig 50zł (1zł~59Ft)
A díj tartalmazza a szokásos induló és befutó csomagot, emlékérmet, tésztapartit, ÉS! 24-ről 25-re tornatermi szállást. Hálózsákot vinni kell.
Van félmaraton is.
Ha valakit érdekel: www.mw.com.pl

kaktusz7 Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53077
Szolgálati közlemény:
Otthon felejtettem a mobilomat, aki esetleg keres, emillel tegye meg.
Elm Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53076
amator,

szerintem egy maraton mar nem az a kategoria, amire igy lehetne extrapolalni. Nem azt mondom, hogy nem sikerulhet a 4 oran beluli, lehet, de nem biztos.
Egy 5-10km-es versenyre lehet tippelni ezek alapjan, de a maraton teljesen mas mufaj, olyan szinten egyenfuggo, hogy sose lehet tudni. Olvastam (nemreg, a 2001es hzszok kozott) olyanrol, aki elsore 3:30 alatti marartont futott ugy, hogy elotte havi 1-2x (!) edzett parszor elotte, ahogy jott, es olyat is, aki 45 percen beluli 10km-rel, 1:45 alatti felmaratonnal se tudta a 4:30at maratonon...

Ha jon a 30-35km es a "fal" /de ezt Te mar ismered :o)/, akkor egyszeruen nem lehet tudni ki hogy jon ki belole, amig egyszer meg nem probalta...

Előzmény: amatőr (53075)
amatőr Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53075
Orbital

A tervezett táv és tempó első ránézésre bőven 4 órán belüli maratonhoz is jó lesz.
Ezek a jelenlegi teljesítmények (pl. 9 és 12 km-es futás szinte a semmiből, tartós 5:30-5:40-es iram) feltételeznek valami hátteret, illetve alapozásnak igen erősek. Tehát optimális esetben vagy bőven 4 óra alatt leszel, ha ezt végigviszed; vagy preventív jelleggel, így szezonkezdetkor lassítasz valamennyit, lejjebb veszel a tervből a hirtelen terhelés elkerülésére.

Tisztára úgy néz ki a dolog amúgy -Hauanitával szemben főleg :)- hogy nagy helybenülés közepette osztom az észt: "Gyerekek, mindenki legyen totál lassú, az a biztos!!" Na persze, milyen kellemetlen lesz majd tavasszal-ősszel a mezőny végén egyedül futni, sehol egy FB. :))))

A tavalyi "Könnyen, gyorsan, exponenciálisan maratont!" projekt után itt van a "Lassuljunk közösen!" mozgalom. :)

Most már a gyakorlatba is át kell ültetni ezt a sok fejbenfutást.

Előzmény: Orbital (53072)
zakka Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53074
Sziasztok! Ezennel bejelentem, hogy mától kezdve újra futni fogok. Mindezt csak azért jelentettem be, nehogy meggondoljam magam a Sziget felé menet közben. :-)
__macsa Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53073
Ezennel ünepélyesen megalapítom a biatorbágyi futószekciót.
(Biai hendikepen voltál? Leszel?)
Előzmény: Orbital (53072)
Orbital Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53072
Amatőr!

Az őszi 4 órás maraton felé való hosszú menetelésem első hetét fogom magam mögött tudni vasárnap. Szerda, péntek Akadémiától rakpart – Sziget külső kör – Akadémia ha jól számolom egy adag 8,9 km, majd vasárnap otthon Biatorbágyon futok, 12 km-t. A Sziget kört egy-két hétig 5:30 – 5:40/km-re tervezem, a „hosszú” futást 5:40 – 5:50/km-re. Kisvártatva aztán a szigeti köröket erősíteni akarom fokozatosan, májusra 5:10 – 5:20/km-re, és ha tehetem, akkor hétközben 3X futok, s néha a Szigetet lecserélem az Akadémia – vár, esetleg Akadémia – Gellérthegyre, a „hosszúakat” meg közel azonos tempó mellett május közepére 20-25 km-re. Igazából a pesti futásokat le kéne cserélni biai futásokra (jobb levegő, szebb környezet stb.), de ezt csak nyártól tehetem meg. Most a szigeti futáson a terheléses pulzusom 152 volt, de 10 perccel utána is még 112.
Szóval szép lassan, komótosan, de ősszel „bedarálom” a maratont :>). Azért tavasz vége felé egy félmarcsi, őszig esetleg még egy, játékos lehet.
Éljen a szerelemből való futás!! (Ami igaz az igaz, általában az első fél órákat nem nevezném szerelemnek, de hát a szerelem néha fájdalmas).

Orbital

Előzmény: amatőr (53061)
amatőr Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53071
Hauanita

Az edzéseidben jó, hogy valamennyit lassítasz az iramon, márcsak azért is, hiszen a majdani versenyeken legtöbbször úgyis automatikusan gyorsabb az ember (az alapozó tempóhoz képest meg pláne).
/Rrettttenetes rágondolni is, hogy az 5:40-es januári alapfutásaidhoz képest hová fejlődnél tavaszra... Csak a rajtnál találkoznánk?! :)) /

Ami meg a felkészülésemet illeti, természetesen minden felvetésed /aggodalmad?/ igaz és megalapozott. :)

Előzmény: Hauanita (53069)
tomator Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53070
Gyanús is volt, hogy a 2.köröm végén nem jöttök szembe -ami nektek a 3. lett volna- :-) Biztos jól döntöttetek, a Szervezet jelzéseit nem szabad figyelmen kívül hagyni. ;-)
Én 3 kör futottam, 2.5km bemelegítés jelleggel 5perces tempóban aztan 10 km 500m-enként váltogatva 4:10-es és 5 perces tempó között. A végén pedig 2.5km 5 percesben levezetés jelleggel.
Koncentrálós futás volt, nagyon kellett figyelni, hogy ne csússzak ki a részidőkből. Jól elfáradtam a végére, még most is érzem. Érdekes, hogy a keddi egyenletes 15 km összideje kb ugyanennyi volt, mégis az kellemes beszélgetős futásként maradt meg bennem.
Előzmény: Hiver (53064)
Hauanita Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53069
Amatőr!
Hát, nem tudom, ezen gondolkodom egy ideje. Igazából itt olyan emberkék "hirdetik" a lassú futások elméletét, akik nagyon értenek hozzá. Én meg nem. Innentől kezdve nagyon tiltakozni nincs értelme.
Mellesleg én ugye segítséget kapok az edzéseimhez, és mostanában -főleg miután kiderült ez a magas pulzus dolog- én is meg lettem kérve, hogy a kényelmes 5:40-es tempómnál az esetek többségében fussak lassabban. Ezt be is tartom, és egészen sok edzésem sikerült mostanában 6 perc körüli tempóban. Nyilván én sem akarom idő előtt "kinyírni" magam, ha már így megszerettem a futást, szeretném sokáig csinálni még. De néha olyan jól esik kicsit gyorsabban menni. A héten volt egy erősebb edzésem, már "be sem mertem" írni, úgy eluralkodott itt a lassú futás elmélet. Pedig tökjó volt, és gondolom, nem haszontalan... Na, mindegy, próbálok a középúton maradni, és csak akkor gyorsakat futni, ha az a cél.

Te meg mostmáraztán tényleg kedj neki valaminek, mert milyen alapjaid lesznek ahhoz az őszi maratonhoz? :) /Te ez a kíméletes felkészülés, végén az exponenciális edzéstervvel nem nagyon sérülésveszélyes???/

Előzmény: amatőr (53061)
Ricsi_ Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53068
Sziasztok!

Tegnap este Nyuszival megbüntettük a Gellért-hegyet :))) Királyság volt!

obor,
köszi a segítőkészséget!

Esetleg mástól is kérdezném, hogy tud-e valamilyen lehetőséget dioptriás sportszemüveg (bringa+futás) vételére/elkészíttetésére. Az internetet én is böngészem, ha tudtok valami jót,
írjátok már meg! Köszi!

ganki Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53067
Lelkesítő Titeket olvasni. A múlt hétvége óta fáj a torkom. Semmi más bajom nincs, de gondoltam jobb inkább kihagyni két edzést, mint utána ráfázni és kihagyni két hetet. Így tudom, hogy okosabb most a meleg szobában maradni, de ahogy olvasom a topikot, egyre jobban futhatnékom van. Annyira, hogy tegnap egy órát görgőztem a biciklimmel a szobában. Akkor lefárasztott, de hát az mégse futás....
Jövő héten én is elmegyek egy hétre sífutni, remélem az majd helyrebillenti a kilóméterhiányomat.
Addig is jó futást Nektek!
SkóT Creative Commons License 2004.01.16 0 0 53066
NVik: gondolom a regi emilcimed mar nem el, ezert irtam egy levelet az itteni cimedre.
Edzessel kapcsolatban: szerintem is pihenj. Nalam pont azert van most komoly lassitas, mert miota futogatok, sokkal tobbet vagyok serult, mint egeszseges. Ilyenkor mindig Imaro hozzaszolasa jelenik meg elottem a nagy rakas kencevel es tablettaval az asztalon.
Előzmény: NVik (53060)
NVik Creative Commons License 2004.01.15 0 0 53065
Hiver kisasszony milyen tempóban futjátok a 2000 m-t? Csak kíváncsi vagyok, hogy akár csak egyet meg tudnék-e csinálni :-).
Előzmény: Hiver (53064)
Hiver Creative Commons License 2004.01.15 0 0 53064
Ma fergeteges resztavozast hajtottunk vegre Akibacsival. Nekem 6x2000 lett volna, o gondoltam betarsulhatna 4 db-ra. Szepen ki is mentunk a szigetre, a kozepso uton bemelegites kozben talalkoztunk (en a mh-emrol futottam, szinte a gep mellol felallva), es hatalmas nyirmogasba kezdtunk. Majd a bemelegites elorehaladtaval megallapitottuk, hogy a helyzet nem javul. Futottunk 2-300 metert a RT tempojanal picit lassabban, hat mit mondjak, sz@rul esett nagyon. Aztan azon a ponton, ahol el kellett volna kezdeni a RT-ot, tolem szokatlan javaslatot tettem: "Mi lenne, ha ezt most megis inkabb kihagynank?!" Akibacsi nem tiltakozott, igy egy konnyu (-nek kene lennie, de majd beleszakadunk) futassal beertuk. Nekem ma tuti, hogy 1 db 2000 se ment volna :o(
Holnap de. kimegyek az edzomhoz, es ha o is egyetert, csak akkor probalom meg holnap ue-t. (Remelem, nem ert egyet :o)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.01.15 0 0 53063
Vannak, akik úgy tudnak futni, hogy nem csapják fel a sarat;-) (de az nem én vagyok:-) Én, ha már a Hármashatár-hegyre megyek, szeretek felcaplatni az Árpád-kilátóhoz és a csúcshoz, hogy megnézzem, milyenek a kilátások:-) Viszont az Árpád-kilátóhoz vezető ösvény egy részen elég mocsaras tud lenni.
Előzmény: NVik (53060)
amatőr Creative Commons License 2004.01.15 0 0 53062
Kanga, minden kérdésedre ott a válasz... :)

Vagy elfogadjuk a fokozatos terhelés-kellő alapozás gyakorlatát, és ezzel sokáig bír majd mozogni az ember, vagy felpörgetve rövid távú sikerekért-gyorsaságért-eredményekért tudatosan -vagy "csak úgy spontán"- vállaljuk a veszélyeket, az esetlegesen később jelentkező sérüléseket.

/Persze, a "semmit nem mozgásig" nem kell tökéletesíteni a bölcs, egészségmegóvó sportolást, pedig könnyű e végletbe esni... :)/

Előzmény: Kanga M. (53057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!