Keresés

Részletes keresés

qwer1234 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2646

Hasonló oldalon dolgozom már egy ideje. Az egész úgy indult, hogy a nyári élményeimet akartam leírni, csak aztán jöttek az ötletek. Pl. ehhez a térképes oldalhoz is akarok még kiegészítőt írni, az érdekes helyek mezőbe akarok fotókra mutató linket is betenni, azaz pl. a strandoknál nem csak az lenne, hogy homokos, kavicsos vagy sziklás, hanem lennének fotók is a helyről.

Valami ilyesmi lesz majd : http://www.szabomihaly.hu/_topic/greece/index.html

 

Előzmény: Helma (2645)
Helma Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2645

A web oldal nagyon jó dolog. Idővel ha van kedve a társaságnak és persze van hozzá egy kedves, aranyos szakértő (aki elkészíti az oldalt) akkor lehetne mindenféle leírásokkal, ajánlásokkal, látnivalókkal, szállodainfókkal feltölteni. Más utazási topikoknak is van ilyen saját oldala, melyet egy "közvetítő" segítségével a forumozók állítottak össze.

Hasznos dolog és ahogy gwer1234 is írta az új fórumozókat oda lehet irányítani. Remélelm érthető voltam.:)

baia Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2644

Jó kis lista köszi,hogy én is ott vagyok!:)Kiegészítéseim,hogy teljes legyen:)Faliraki,Olimpia apartman.email címem:baia2002@yahoo.com.A repülőtársaságot sajnos nem tudom.kiváncsian várom a weboldalt!köszi:Viki

Előzmény: Dires (2638)
mano2002 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2643
Bravo.Nagyon szuper.
Előzmény: qwer1234 (2642)
qwer1234 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2642

Szertnék én is hozzájárulni a nagyobb információ cseréhez. Tegnap elkészült a térkép oldalam, amit már a Korfus topikba is belinkeltem. Mivel Rodosz térkép is rendelkezésre áll, ezért röviden leírom, mire való az oldal:

 

"Az elmúlt 2 hétben készítettem nektek egy - szerintem - hasznos dolgot. Ez nem más, mint egy "érdekes hely/pont cserélő oldal". Ezen az oldalon egy Korfu/Rodosz térkép van, ami mozgatható egy célkereszt alatt. Ha bemozgatod egy olyan pontra, amit meg akarsz mutatni másnak itt a fórumon, akkor nincs más dolgod, mint ott megnyomni a "link generálás" gombot, amire feljön egy új ablak. Abban egy link lesz, amit ha bemásolsz ide a fórumba, akkor arra mások is rá tudnak kattintani. És ekkor nekik is megjelenik a gépükön az az oldal és az a pont lesz a célkereszt alatt, amit meg akartál mutatni.

Továbbá tartalmaz az oldal egy "érdekes helyek" és "hotelek/apartmanok" listát kategorizálva, amikre ha rákattintasz, akkor a térképen meg tudod nézni, hogy hol van. Egyenlőre nem hosszú a lista, de a segítségetekkel bővíteni fogom. Ez ezért is jó lesz, mert ha beesik egy új ember a topikba, akkor lehet küldeni erre az oldalra és ott meg tudja nézni, hogy ez vagy az hol van, milyen a part, homokos vagy kavicsos, stb."

 

És itt a link :

http://www.szabomihaly.hu/_topic/greece/map.php?map=rho_v2

 

Jó böngészést ! Ha valami hibát észlelnétek az oldallal kapcsolatban, akkor jelezzétek ezt ! (A térképeket egyébként az egérrel lehet mozgatni, egyszerűen csak rá kell nyomni az egérrel és lenyomott gomb mellett lehet mozgatni. A felső ablakban egy kis térképen látható, hogy melyik rész van éppen nagyítva. Azt a keretet is lehet mozgatni és akkor a nagy térkép is mozog.)

 

üdv :qwer1234

szabhajni Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2641

Még valami!

Dires: szuper ötlet volt ez a lista, tavaly nekünk is jól jött volna...sok sikert hozzá!!!

Üdv: Hajni

szabhajni Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2640

Sziasztok!

A bátyámék- tavalyi beszámolónk alapján:)- idén utaznak Rodoszra, a Blue Bay szállodába július 24-től aug.3-ig...itígykedek rendesen. Van valakinek infója erről a szállodáról?

Mi az El Grecoban voltunk tavaly a városban, szuper volt, mondjuk mi csak aludni meg enni jártunk haza...:)

Mindenkinek csodás nyaralást, üdv: Hajni

qwer1234 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2639

Dires :

Hajrá, hajrá ! Örülök hogy vannak ilyen aktív és szorgalmas emberek !

Előzmény: Dires (2638)
Dires Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2638

 

No látom tetszik a lista ötlet, ennek örülök! :o)

A nagy érdeklődésre való tekintettel megpróbálok egy tisztességes weboldalt összeállítani. Ehhez egy kis időt kérek, el fog készülni.

 

Kati75 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2637
Köszi Dires, hogy felraktál a listára!:) A keresztnevem egyébként Kati és mi is a WizzAir-el megyünk. Ha akarod még ezt a két kiegészítést berakhatod. Köszi és JÓ UTAT MINDENKINEK!
Előzmény: Dires (2632)
Micimackó07 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2636

 

Sziasztok!

 

Mi aug.5-12-ig megyünk Rodosz városába a Personal Tourssal és a Wizz Air-el.

Minden ötletet szívesen veszek, hogy hová érdemes elmenni, mit nem lehet kihagyni.

Köszönöm

gyulaimd Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2635

Kedves Dires!

A listához küldöm az adatokat.

Nicknév: gyulaimd

Uticél: Faliraki

indulás: augusztus 26.

érkezés: szeptember 2.

időtartam: 7 nap

utazás szervezése: Tui

repülő: Wizz Air

szállás: Hotel Faliraki Beach

Sunny26 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2634
Szia!
Nem júni 18-tól, hanem Június 11-től, 25-ig megyünk.
Javítsd ki légyszi!
E-mail címem írd be nyugodtan. Nick-em alatt van.
Előzmény: Dires (2632)
lklara Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2633

szia, a listára a hiányzó adatok:

 

klara, szeptember 9-16-ig, 8 nap , ja és egyéni szervezés

 

üdv

klara

Előzmény: Dires (2632)
Dires Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2632

 

Frissített lista.

 

Rodosz utazás 2006. lista

 

Előzmény: Helma (2627)
Kati75 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2631
Szia mano2002! Hát jövőre? Az attól is függ, hogy hogy fog sikerülni ez a nyaralás. Ha jól bírja a lányom is és szép emlékekkel térünk haza akkor bizti hogy rászánjuk a pénzt és máskor is elmegyünk, de gyerekenél elég kiszámíthatatlan mikor lesz allergiás mondjuk valamire, mikor lázasodik be, hogy bírja a hőséget, a gyűrődést. De szerintem nem lesz baj elég stram kiscsajszi!
Előzmény: mano2002 (2630)
mano2002 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2630
Ne búsuljatok,majd mentek jövöre együtt mégegyszer.
Kati75 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2629
Akkor ha hazajöttünk beszámolok Neked a szállásról és Falirakiról is!:) Július 11. utáni napokban figyeld a fórumot ha tudod! Mi is csak 7 éjszakára megyünk sajnos, de hát nincs több lóvé és szabi sem!:(
Előzmény: baia (2628)
baia Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2628

Szia Kati75!Mi aug. 28tól megyünk,csak ez az időpont volt alkalmas sajnos,pedig mi is július 3-t szerettük volna először.:)Majd várom a tapasztalaitokat.Mi wonderland travel irodával megyünk.Sajnos csak 7 éjszakára:(

Előzmény: Kati75 (2626)
Helma Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2627

Lehetne frissíteni a táblázatot? A hétvégén elég sokan beírták, hogy hova mennek. Minket is fel lehetne írni, mi aug.5-12 igy megyünk az Elite hotelbe, Rodosz városába a Gulettel. Ahogy elnéztem nem sokan jönnek Rodoszra, Falirakiba viszont igen. Azért bízom benne, hogy addig bővűl még a lista.

Köszi

Előzmény: Dires (2574)
Kati75 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2626
Szia baia! Mi is Falirakiba az Olimpia apartmanba megyünk! Én is aggódtam egy kicsit, de mano2002 megnyugtatott! Mi július 3-tól 10-ig leszünk a Colorado Sol utazási iroda szervezésében, Ti mikor mentek? Szerintem is felesleges a fakultatív programokra befizetni, mert nyolc éve mikor Korfun voltunk mindent meg tudtunk nézni magunk is és annyi időt töltöttünk el egy helyen amennyihez nekünk kedvünk volt, nem kellett alkalmazkodni egy csoporthoz. Kolléganőmék befizettek egy szigettútára Korfun és mondta, hogy olyan jó kis strandok mellett mentek el, de nem álltak meg sehol csak mentek-mentek. Mi meg ott pancsoltunk ahol akartunk, ha meguntunk egy helyet mentünk tovább. Minden meg tudsz egyedül is szervezni és sokkal olcsóbb is!
Előzmény: baia (2624)
mano2002 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2625
Ha nem vagytok elveszett emberek, és van jó könyvetek, szerintem felejtsétek el az idegenvezetőt.Majdnem fele pénzböl fogtok kijönni. 5 embernek pont elég egy kocsi is.Symi szép,de többször nem mennék.De nem kezdek felsorolásba, hogy mi jó és mi nem ,ez egyén és nézőpont kérdése.Kinek mi a szép.
Előzmény: baia (2624)
baia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2624

köszi,akkor vszeg mi is jól döntöttünk,mert mi is ezt tervezzük,hogy csak aludni járunk haza.

még annyi lenne,hogy érdemes fakultatív programokra befizetni,vagy ezt mi is meg tudnánk oldani,ha van térképünk és egy kis utikönyvünk?5en megyünk,fiatalok,baráti társaság....tehát nem vagyunk elveszett emberek:)

Előzmény: mano2002 (2622)
Tina83 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2623

Sziasztok!

 

 

Mi idén szeretnénk Rodoszra menni , de nem tudjuk a párommal, hogy hová érdemes menni a szigeten belül..mármint apartmanba...Tud vki segíteni ebbe?

 

Néztem pár utazásiirodát, meg honalot ezzel kacsolatba de egyik se volt vmi meggyőző.

 

Kíváncsian várom a tanácsaitokat!

Előre is köszi!

mano2002 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2622
Szia.Azért megyünk oda mert mi ugyis csak aludni járunk haza és innen elérhetö távolságra van minden.A másik hogy mi szeretjük Falirakit még ha nincs is olyan szép mint Rodosz vagy Lindosz.Az apartman tiszta,kedvesek a tulajok.És a homokos partok is közel vannak.Aludtunk már Rodoszon is Ialissosban is.Mindegyik mást én mindegyiket szerettem.(rodoszon nehéz volt parkolni ott és akkor)
Előzmény: baia (2620)
gyulaimd Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2621

Üdv a Rodosz imádóknak. Érdeklődnék, hogy ismeri-e valaki a Hotel Faliraki Beach szállodát és annak szolgáltatásait?

Van-e a rodoszi hoteleknek repülőtéri transzfere? Mi augusztus 26-án utazunk a Wizzair-rel Rodoszra egy hétre, jön valaki ugyan ebben az időpontban?

Előzmény: margitka64 (2619)
baia Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2620

köszi,

 

megnéztem.

olvasgattam a hozzászólásokat,és annyi érdekelne még,hogy azt irtad ,hogy nem szép Faliraki.Miért?De mégis oda mentek ismét?Akkor ugye van benne valami,amiért kihagyhatatlan és jó döntés volt?mi nagyon gyorsan döntöttünk,a first minute lehetőség miatt és ezért félek,hogy rossul.(?)

köszi,:)))

Előzmény: mano2002 (2616)
margitka64 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2619

Köszönöm a gyors választ sarkat5.

Elég jó ár, amit írtál, azt hiszem érdemesebb több napra bérelni a kocsit.  

Nézegettem a feltett fotókat is, úgy látom többen a vízben fürdőcipőt viselnek. Célszerű azt is vinni magunkkal? Élesek a kövek, vagy tele van a part sünikkel? A szigeten minden fürdőhelyen muszáj bérelni napernyőt és nyugágyat, vagy engedik, hogy bárhova letelepedjünk? Csak a kiépített strandokat lehet használni? A kiépített strandokon van zuhany, ahol az ember letusolhat a sós víz után? Lehet, hogy buta kérdések ezek, de szeretnénk minden nap máshova menni (nem olyan láblógatós típusok vagyunk, inkább sajtkukacok), de a fürdésről sem akarunk lemondani. Esetleg tudtok-e olyan kisebb strandot ajánlani, ahol nincsen tömeg, nyugodtan lehet ejtőzni és rögtön nem nyakig ér a víz?

Eddig többször voltunk Görögországban (a szárazföld észak-keleti részén, valamint Evia szigetén Pefkiben és egy ízben Korfun is), eddig mindig jól éreztük magunkat. Bízom benne, hogy ez az út is szép lesz, sok látnivalóval. Nagyon várom már!

Egyúttal felajánlom a segítségemet, ha valaki Egyiptom, vagy Jordánia felől érdeklődik.

 

sarkat5 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2618

Mi Rodosz városban béreltünk egy klímás Fiat Pandát. Nem kértek sem nemzetközi jogsit, sem semmi mást, csak a kp-t! :-)

A kocsi ára két napra 65 eur, három napra 85 eur volt.

Ha Falirakin laktok, érdemesebb ott bérelni, alacsonyabbak az árak.

Előzmény: margitka64 (2617)
margitka64 Creative Commons License 2006.04.02 0 0 2617

Üdvözlet Mindenkinek!

Én már hetek óta olvasgatom ezt a topikot, nagyon tetszik. Most az információk végére értem. Sok okos dolgot és jó tanácsot leírtatok. Úgy gondolom, ez a legmelegebb időszak, és egyben a legzsúfoltabb is. Régebben június elején jártunk nyaralni (kellemesebb volt az idő, nem volt tömeg), de mióta a gyerek egyetemista, azóta a vizsgaidőszak miatt ez az időszak kilőve. Augusztus 14-től utazunk 10 napra Falirakiba, a Blue Sea Beach Resort Szállodába (fél panzióval), a Kartagoval. A Kartagoval nekünk csak jó tapaszatalataink vannak, eddig több útjukon vettünk részt (remélem most is így lesz), zömében felkészültek voltak az idegenvezetők, sok segítséget adtak a kinti élet megszervezéséhez. Mi is úgy gondoltuk, hogy autót bérelünk pár napra, azzal járnánk körbe a szigetet, így nem lennénk senkihez sem kötve, az időnket magunk osztanánk be.

Egyrészt azt kérdezném, hogy járt-e már valaki ebben a szállodában, másrészt az autóbérlés feltételei felől érdeklődöm. Mi kell hozzá? Kérnek-e nemzetközi jogosítványt, dombornyomott kártyát, vagy elég a készpénz is? Melyik autókölcsönzőt érdemes felkeresni, egy egyszerű kis autónál kb. milyen napi árakra kell számítani? Van-e minimum bérlési idő (pl. minimum 3 nap)?

Köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!