Keresés

Részletes keresés

mickasickai Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2585

A formába öntsd a vizet, mintha kenyeret akarnál sütni.

Előzmény: tunderlala-3 (2584)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2584

de én nem javaslom az egész sütőforma beáztatását, mert a csapágyazásnak nem tesz jót

 

ezzel mondasz valamit, sőt biztosan így van... akkor meg forralni kell vizet, azt beleönteni és szódabikarbóna bele... aztán hadd ázzon.

Előzmény: Törölt nick (2583)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2583

Célszerű erősen elfordítani a lapátot, a forgásiránnyal megegyezően, majd oda-vissza. (Enyémnél ez azonos az óramutató járásával.) Természetesen, a másik kézzel közben alul megfogva a tengelyt és ellentartani. Jó esetben érezni lehet egy kis roppanást, amikor a beszáradt liszt megtörik.

 

Lehet próbálkozni áztatással is, de én nem javaslom az egész sütőforma beáztatását, mert a csapágyazásnak nem tesz jót a víz, hanem csak önteni bele annyi meleg vizet, amennyi a lapátot ellepi.

Előzmény: contributor (2581)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2582

ha beáztatod vízbe, nem jön szét? akár napokra

 

megpróbálhatod még, hogy egy nagyobb lábasba belerakod, ha van akkor lábasod otthon, amibe belefér. a lábasba is engedsz vizet, és a sütőedénybe is annyit, hogy a lapátot ellepje jól. A nagylábas alá gyújts be, és amikor már a sütőedényben is forr a víz, rakjál bele 2-3 evőkanál szódabikarbónát és még pár percig forrald. Akkor lekapcsolod alattuk a gázt (villanyt) és úgy hagyod míg ki nem hűl.

 

Nem próbáltam még, csak egy tipp... a nagyon odakozmált edényt szoktam így kezelni (előfordul, már a gyerekeim is főzőcskéznek:D), a szódabikarbóna a legmasszívabb szennyeződést is úgy fellazítja, hogy utána könnyedén el lehet mosni.

Előzmény: contributor (2581)
contributor Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2581

Köszönöm a választ! Az a gondom, hogy "összegyógyult" a sütőedény és a keverőlapát, csak úgy tudnám leszedni a lapátot, hogy azzal tovább károsítanám a teflonbevonatot. Bár lehet, hogy így is megpróbálom.

Előzmény: Törölt nick (2580)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2580

Javítom a linket, hogy kattintható legyen:

 

http://www.google.hu/search?q=kenyérsütő+lapát

Előzmény: Törölt nick (2579)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2579

De most látom, van olcsóbb is:

 

https://www.google.hu/search?q=kenyérsütő+lapát

Előzmény: mauratius (2577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.14 0 0 2578

A sütőformát és lapátot külön árusítják, Interneten is lehet találni:

 

http://www.argep.hu/trend/KENY/Kenyersuetoe-lapat.html

Előzmény: contributor (2576)
mauratius Creative Commons License 2012.09.13 0 0 2577

jövő hónapban hogy lehet szedni a jamsz gyökeret annak a lisztjével is csinálok meg hajdina lisztel majd rakok fel képet ))

ha valaki jamsz gyökeret akar vagy hajdinát én innen rendeltem (baromi olcso)

http://noveny.plejad.hu/

cukorcirok is van ha valki diabeteszel kínlodna (manapság ki nem?) 

contributor Creative Commons License 2012.09.13 0 0 2576

Sziasztok!

 

Biztosan sokan kérdezték már, de hadd kérdezzem meg én is. :)

2,5 éve vettem egy Tesco "alapgépet". Teljesen jól működik most is, de - bár nem tisztítottam fémmel - a keverőlapátról lekopott a teflonbevonat. Így aztán sütés után, amikor nagy nehezen kiráztam a kenyeret, marad egy kb. 0,5 cm-es kenyérréteg a keverőlapáton, amit le kell áztatnom, majd olivaolajjal be kell kennem a lapátot (mintegy pótolva a teflont :)). Arra gondoltam, hogy vennék egy új sütőedényt (természetesen keverőlapáttal), hogy ne kelljen ezzel szórakozni. Bízom benne, hogy ez standard méret: 14,5 x 18,5 cm felül mérve, a magasság az alsó henger nélkül 15,5 cm, az alsó hengeré 3,2 cm, utóbbi átmérője 6,1 cm.

Lehet valahol ilyet kapni? Természetesen új kellene.

CSVili Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2575

Köszönöm Neked ETNA, hogy sok elfoglaltságod ellenére, szakítottál rám időt. Elmentem a fontos oldalakat.

.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2574

Végre sikerült "közelférkőznöm" az itthoni számítógéphez:-) Elküldtem a Hausmeisterem beszkennelt használati utasítását 3 db mailben (összesen 24 oldal), remélem, hogy tudod hasznosítani a használatiban lévő infókat!

Előzmény: CSVili (2564)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2573

Igazán nincs mit, majd írd meg, hogy sikerült-e megoldani!

Előzmény: Törölt nick (2571)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2570
Igen, látom. Katt a nicknévre - előjön az adatlap - katt a "küld" szóra és megnyitja a mailküldő "lapot", ott már látszik a regisztráció során megadott e-mail cím. Persze csak abban az esetben, ha publikus az e-mail címed, de mivel Neked publ. tudom küldeni. Csak éppen utazgatós, pakolászós, intézkedős, költözködés-előkészítős szituban vagyunk, telefonról írok most is.... na szóval sejted, de megígértem, tehát küldöm. Csak most nem megy olyan gyorsan, mint máskor:-)
Előzmény: CSVili (2564)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.12 0 0 2569
clatronic.hu

A garanciális idő letelte után is tudnak alkatrész ügyben (fizetős javításban is) segíteni. Egy telefont megér. Esetleg megkérdezheted a szervízben, hogy lehet-e más tipushoz tartozóval helyettesíteni .. de nézelődhetsz a rotovill.hu oldalon is. Sokféle alkatrészt árulnak, többek között kenyérsütőkhöz lapátokat, üstöt stb.
Előzmény: Törölt nick (2567)
firmitudo Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2568

A gép fél kilós kenyeret süt és egyszerűen nem értem, miért ennyire kényes a hozzávalók mennyiségére, minőségére. 10 ml víz megléte vagy hiánya tönkreteszi a kenyeret.

 

Nem a gép kényes, hanem minél kisebb kenyeret sütsz, annál pontosabban kell a hozzávalókat adagolnod. Tegyük fel, hogy már kitapasztaltad, hogy a fél kilos kenyeredhez 135 ml víz az ideális, ezzel sütöd a legszebb kenyereket. Ha ehhez viszonyítva +- 10 ml-t használsz az bizony 7%-os változtatás. 

Ugyanezt a logikát követve a saját kenyereimnél: én cakpakk 378 ml folyadékot használok a kilos kenyereimhez. Ha pl. 7%-al (26ml) megnövelném a mennyiségét akkor szétfolyna az egész. Ha elvenném ugyanezt a mennyiséget az ideálistól akkor nem tudnám kidagasztani. Mivel minden kenyerembe teszek egy szem főtt krumplit, még annak minősége is befolyásolja a tésztát. Egyik fajta krumpli több vizet vesz fel mint a másik, ezt is figyelembe kell vennem.

 

Én a helyedben eleinte minden dagasztás után kivenném a tésztát az üstből, megforgatnám a kezemben, megjegyezném az állagát és azt is, hogy milyen kenyeret sütöttem vele. Általános szabály, hogyha farkincát húz a tészta a dagasztás végefelé az edény falán akkor túl lágy a tészta, kevesebb víz vagy több liszt kell bele. Ha szakadozik, kemény, csak dobálja a lapát akkor több víz vagy kevesebb liszt. Az is lehet, hogy kevés ideig dagaszt a géped, párszor próbáld ki, hogy dupla ideig dagasztasz vele(dagasztás után újra indítod a programot).

 

Itt mindenki tanul;).

 

Előzmény: Victor Octavius (2557)
CSVili Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2564

ETNA én nem látom a Te email címedet, Te meg tudod nézni az enyémet ? Csak azért kérdezem, mert valakinek email ban küldted el. Ha kéred megírom, ha a Fórumra teszed úgy is jó.

CSVili Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2563

Köszi Misland a segítőkészségedet, de az enyém valóban csak 10 pr-os. Amit én találtam az FIF és ismerteti a pr-ok időbeli lefutását, és alkalmazását. Igaz, hogy az eleje nem teljesen egyezik, de nagyon hasonló. Köszi mégegyszer munkádat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2562

Gondolom, az is a Clatronic BBA 2605, Hauser HM 1000, Hauser BM 665 egyik variációja lehet. Mechanika azonos, sütőformát láthatod a képen, a kezelőtábla elrendezése szokott különbözni.

http://www.clatronic.pl/instrukcje/Instrukcje/Clatronic/BBA2605_IM.pdf

http://portal1.sli24.de/bdas/CTC/262836/Bedienungsanleitung_BBA2605.pdf

A két doksi nem teljesen egyforma, de tartalmilag azonosnak tűnik és mindkettőben van magyar rész is.

 

Tehát ez 12 programot tud, két súlyfokozatban (750 / 1000 g) 600 W-os.

 

Te képeden viszont 10 program szerepel, ha jól látom, és talán 3 súlyfokozat, bár a fotón nem vehető ki jól.

 

Előzmény: CSVili (2558)
.ETNA. Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2561
Bocsi, CsVili, nem voltam netközelben (az itthoni gépünkön van a használati), de ma itthon vagyok és küldöm!
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2560

Üdv!

Milyen receptet használsz ? Én is mindenféle gumis, rossz kenyereket sütöttem, nálam a hűtött víz lett a "csodaszer".

Előzmény: Victor Octavius (2557)
mauratius Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2559

én úgy vettem észre hogy sokat segít ha dagasztások végén kikapcsolom a gépet és várok hogy keljen tovább és utána sütöm

Előzmény: Victor Octavius (2557)
CSVili Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2558

Misland.

köszönöm akez. útmutatót. Lefotóztam FIF Brotbackautomat 850W gépet. Kerestem én is a neten, de csak   az ebay-n találtam hasonlót. Van hozzá állítólag 17 oldalas anyag, de azt nem találtam

Victor Octavius Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2557

Sziasztok!

 

Vettem egy egyszerű Hauser masinát... gondoltam kipróbálom ezt a kenyérsütsdi dolgot...

Eddigi tapasztalataim elég furcsák...

A gép fél kilós kenyeret süt és egyszerűen nem értem, miért ennyire kényes a hozzávalók mennyiségére, minőségére. 10 ml víz megléte vagy hiánya tönkreteszi a kenyeret.

 

Eddig sikerült jó kenyeret, keletlen  és túlkelesztett kenyeret is sütnöm... a baj, az hogy az utolsó kettő végeredményét is sikerült egy időben produkálnom... nem dagadt meg, és elég lapos lett a teteje is...

 

Szóval jöttem hozzátok tanulni...

mauratius Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2556

ír szóda kenyér neten böngészve:

 

Hozzávalók:
25 dkg finomliszt
25 dkg teljes kiőrlésű liszt
10 dkg zabpehely
2,5 dkg vaj
5 dl író
1 teáskanál só
1 teáskanál szódabikarbóna


vagy


45 dkg liszt, 3 dl joghurt, 1 dl víz, 2 kk. szódabikarbóna, 2 kk. só, 1 kk. cukor

1 kk. szezámmag, 1 kk. lenmag, 1 kk. napraforgómag


lényege hogy csak első dagasztás, pihentetés és jöhet a sütés

.ETNA. Creative Commons License 2012.09.08 0 0 2555
Kedves CSVili, mailben küldtem anno és Neked is így küldöm a használatit, de egyébként nincs benne kalács recept. Én korábban a francia kenyér receptje alapján csináltam kalácsot a géppel, de később kaptam (itt a fórumon) egy jó kakaós kalács receptet, azt is küldöm majd ... remélem megtalálom:-)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2554

Itt van a HM-1300 Clatronic megfelelője, magyar rész is van benne:

 

http://www.chlebpolski.pl/instr/clatronic_BBA2594.pdf

 

Másiknak FIF-2 a típusszáma? Ez így nem sokat mond, valami pontosabb adat, gyártmány/típus kellene, ami alapján a fotójára rá lehetne keresni. Utána a kép alapján hátha meg tudnám mondani, hogy melyiknek a klónja.

Előzmény: CSVili (2553)
CSVili Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2553

Kedves ETNA

Nekem is van HM-1300 gépem, mint a tiéd, s valahol kértek tőled kezelési útmutatót. Kerestem a hozzászólásaid között, de nem találtam meg.

Ha megtennéd írd már le hol találom meg. Kalácsot még nem sütöttem vele, s az útóbbi receptet szeretném kipróbálni. Továbbá keresek FIF-2 lapátos kezelési útmutatót is, ha lenne valakinek.Amit találtam róla a neten az minimális. Előre is köszönöm

mauratius Creative Commons License 2012.09.04 0 0 2552

igen tej már nem kellett hozzá

Előzmény: tunderlala-3 (2548)
anyucika25 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 2551

Köszönöm! Remélem nálam is jól fog működni, ha már ennyi pénzt szánok rá.

Előzmény: blaze73 (2550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!