Keresés

Részletes keresés

tomikut.hu Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14191

Szia!

 

Igen, egy normál hangvételű szakmai fórum jó lenne, csak ...! A megrendelő is többet tudna a kútfúrásról, és nem azt látná ami sok esetben itt megy..!

 

Jó szerncsét!

Tomikút Kft.

www.tomikut.hu

Előzmény: boda1 (14188)
kútmester Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14190
zozomax Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14189

Üdv!

 

Tegnap lett kutam, most még egy szivattyút kell vennem bele... 

 

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mezogazdasag/ontozesi_kellek/melykuti_szivattyu_csoszivattyu_1_1kw_melykut_uj_1560935273.html

 

Erről a termékről van valakinek konkrét tapasztalata?

Kidobott-e már valaki ilyet 1 hét után, illetve használ-e valaki ilyet jelenleg is?

 

Nem tudok sok tízezret adni szivattyúért, napi max. 1-2 órás üzemre kell, ezért veszek esetleg számításba ilyen noname terméket is.

Másik lehetőség valami ismertebb cuccot venni használtan... 

 

 

boda1 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14188

Egyet értek a leírtakkal. Szerintem kell (kellene) legalább negyed évente egy nagyobb összejövetelt szervezni ahol normális körülmények közt, meg lehetne beszélni felmerülő problémákat.

Az ország több részre van szedve a kútfúrás tekintetébe (is) Nyilván mi nem fogunk az alföldön fúrni ahol 800 Ft-os méter árak vannak, ők pedig nem jönnek mondjuk a Bakonyba vagy a Mecsekbe vagy épp a Balaton partára fúrni.  Ezen a dolgon szerintem lépjünk már túl. Egyébként sem tartom az alföldi fúrás technologiát kútfúrásnak, hiszem sem rétegek kizárásáról sem pedig semmillyen környezet és vízvédelmi szabályok betartásáról nem gondoskodnak.

Fontosnak tartanám az összetartást, és egy normális fórum kialakítását, ahol az esetleges megrendelő egy átfogó képet kap vagy kaphatna hogy ő pontosan miért is fizet.

Fontosnak tartanám azt is, hogy ne konkurenciaként éljünk egymás mellett hanem egymást segítve ajánlva vállaljunk munkát és szerintem mindenkinek kicsit könnyebb lenne az élete ebben az országban ebben a szakmában.

Sok megrendelőt, és Jó Szerencsét mindenkinek!!!

Előzmény: kútmester (14162)
kosztoglotov Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14187

Mitagadás, ebbe a "tanfolyamos" dologba beleszaladtunk jópáran, dehát semmi törvénytelen nem történt, mi voltunk a balekok.

Előzmény: Horizontal Drilling (14185)
Horizontal Drilling Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14186

ÜDW ! Van egy ismerősöm az Alföldön aki (800 ft/m+cső) ért fúr 63mm-es átmérőt, fúrógép pvc cső kicsi szivattyú (nem ritka a 70m kút) stb.

Előzmény: mágus67 (14184)
Horizontal Drilling Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14185

ÜDW! Sajnos ezt én is tapasztalom, és a nyomok-infók egy irányba vezetnek .

Előzmény: köszörűs XXI Che (14183)
mágus67 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 14184

üdvözlök mindenkit. rég jártam itt mivel sok köpdösődés folyt látom most se sok minden változott pézztárca turkálás folyik 4000--15000ft helytől  adottságoktól függően ja és vannak akik talán lapméterre borotválkoznak.   15000ft ért    az alföldön éhen halnátok mert kiröhögnétek beneteket.  kisnyugdijjas a 100 öl kertjébe????

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.03.07 0 0 14183

Az semmi de olyan is van aki tanfolyamokat szervez, másokat feljelent és nem tud fúrni :) és nincs is munkája, de ha mégis azt rendre elbassza :) és itt van a fórumon :)))))

Előzmény: vízkútfúró (14164)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.03.07 0 0 14182

:)

Előzmény: vízkútfúró (14165)
SpykR20 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 14181

Helyileg Úrhida. Ásott kút az van bőven itt, minden szomszédnak van, fúrtról nemtudok.

Előzmény: Törölt nick (14180)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 14180

Üdv

Pontosabban merre kellene mert nem kizárt hogy nincs is értelme a fúrásnak ott.

Előzmény: SpykR20 (14178)
beetee Creative Commons License 2012.03.06 0 0 14179

Ebben a topikban:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9073135

 

keresd Zapod olvtársat!

Előzmény: SpykR20 (14178)
SpykR20 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 14178

Kedves Fórumozók!

 

Van egy 8 méter mély ásott kutam. Ezt használjuk a ház vízellátásához már ide stova 20 éve, a kút korát nem tudom, jó régi, kútgyűrük sincsenek benne. Hosszú évek óta nyilvántartást vezetünk a kút vízszintjéről, általában 4 m és 2 m között ingadozik. Az elmúlt hónapokban azomban 1,50 m körül mozog egy-két centi diferenciával. Attól tartok hogy hamarosan "kifogy" belőle a víz.

 

A kérdésem az volna hogy tudnátok-e ajánlani valakit aki ásott kutak tisztításában járatos, mert lehet hogy egy kitisztítás megoldaná a vízhozam problémát. Vagy esetleg fúratnánk egy másik kutat attól függ meyik lenne gazdaságosabb megoldás. Helyileg Székesfehérvártól 12 km-re lakom tehát olyan szakember érdekelne aki a környéken dolgozik, és esetleg nem olyan horrorisztikus összegért.

 

Ha tudnátok ajánlani valakit megköszönném!

 

Szép napot!

Zsolt

gamate Creative Commons License 2012.03.06 0 0 14177
Előzmény: gamate (14176)
gamate Creative Commons License 2012.03.06 0 0 14176

Szia!

 

Kromofág.

Előzmény: mrbeck (14175)
mrbeck Creative Commons License 2012.03.06 0 0 14175

sziasztok

Érdeklődnék nem tudtok valahol valamilyen hatásos festék lemaró folyadékot???kb 1000 liter kellene .Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14174

Köszönöm Lalibatyó elismerő szavaidat, de igazán nem tettem semmi különlegességet, legalábbis szerintem nem. Geológus vagyok és egy kissé értek a geofizikához is  :-))

 

Azt pedig nagyon jól látod, hogy egy vizkutat legalább  6  -  8 % -al túl kell fúrni és csövezni az alsó vizadóréteg alá. Ezt kéri pld. a tapasztalat és a Fúrt kutak szabványa is. Üdv.

Előzmény: Törölt nick (14173)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14173

Üdvözöllek Anett54 !

 

Örömmel látom hogy egy igazi hozzáértőt tisztelhetek személyedben ! Aki ebből az "EKG"-ból ezt így tudja az nem tegnap kezdte a kútfúrást. Sajnos valóban megeshet hogy a keresőfúrást követő mérésnál a szonda nem tud a kívánt mélységbe lejutni. A vízadót azért át szokás fúrni ha már beleérünk és észre is vesszük, itt azért a mérés alapján sokminden történhetett. Lehet a megrendelő kikötötte ennyi és nincs tovább, nem érdekli miben állt meg a fúrós. Érdekes az iszapzsák kérdése is hiszen ez egy olyan kút ( ha így készült el) amiben nincs iszapzsák. Azért egy ilyen esetnél ahol látszik hogy a jó vízadó a furat alja, fel van adva a lecke hogy rámélyítsünk vagy csövezzünk. Kíváncsi lennék mi lett a döntés ?

 

Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (14171)
vízkútfúró Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14172

Szia !

Távol álljon tőlem, hogy célozzak éppen rád az írásommal :) nem is ismerlek, de az írásodból is kiderül, hogy nem tartozol az említett katagóriába. Nyilván, Te is tanulgatod a szakmát, és majd egyszer eljön az ideje, hogy kutat fúrsz egy ismerősnek és érted, hogy én mire gondolok.
Régen is így volt, én dolgoztam egy kútfúró cégnél, megtanultam legalább az alapokat és 1993 ban válallkozó lettem.

De ma, hogy is van ez ?

Nagyon megszaporodtak a magukat kútfúrónak hívó, de egyébként lakatos, favágó, asztalos, villanyszerelő, névtelen, önjelölt emberek.

Megy emberünk egy oktatásra, befizeti a pénzt, kap egy cd-t rajta az elméleti anyaggal, és egypár hónap után ő lesz a kútfúró aki mondjuk önnél kedves megrendelő szeretne munkát vállalni. Papírja megvan, de azt nyilván senki nem mondja, hogy gyakorlati oktatás a mai rendszerben nincs. Tehát minden csak elmélet jó esetben. Így tehát ön lehet az a nyugodt ügyfél ahol a szaki megszerzi a gyakorlatát, az ön pénzén. Önképzést folytatnak elméletben és gyakorolnak valakinél aki mindezért pénzt fizet. Milyen szép az élet :)

Mert nem mindenki kútfúró akinek van fúrója, akinek fűrésze van az sem biztos, hogy asztalos.

http://vizkutfuro.hu/

http://kutfuras.com/

Üdv. Zsolt

Előzmény: szaki10 (14169)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14171

Üdvözöllek Lalibatyo !

 

Valóban, nagyon jól látod, hogy a Kútmester által feltett karotázs szelvény az éppen a legjobb vizadóréteg felső szintjében állt meg,  -46,00 m. -ben. Avagy leült a homok a lyuktalpra a mérést megelőzően.

 

A szelvény alapján kb.  -8,00 m. -ig löszös homok, vagy homokos lösz van jelen, talajvizzel. Qvadrill.

Majd eztkövetően  -40 m. -ig Pleisztocén agyagok, gyenge homok, homokkő beágyazódásokkal vannak váltakozva.

 

Bár a rétegellenállások erősnek tűnnek, de a TG mérések nagyon meszes és kötött cementált homokkövekre utalnak. Ezért a -36,00 m. -ig lévő 3 db. megjelölt vizadó nagyon gyenge réteg lehet, illetve az is.

 

Az emlitett rétegsorok főleg a tolnai és a somogyi térségekre, tájegységekre jellemzőek.

Előzmény: Törölt nick (14170)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14170

Üdv

A legjobb réteg van lent amibe bele sem ment a szonda csak a tetejébe. Elakadt a szonda vagy ennyit kért a megrendelő ?

Ha nem titok hol készült a mérés ?

 

Előzmény: kútmester (14168)
szaki10 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14169

Szép Estét!

 

Némi célzást éreztem a hozzászólásodban:-) Amennyiben kútfúrónak tartanám magam, illetve vállalnék is, akkor sajnos abszolút igazat adnék neked. De van önkritikám, így nem vállalok ilyet, csak figyelő kutakat, amelyek 8-10m mélységben megállnak. (az 1-2-3 évente történő vízmintavételezéshez szükséges vízmennyiséget pedig ki lehet venni belőlük:)))

 

Az természetesen más kérdés, hogy kacsingatok a klasszikus kútfúrás felé, mert érdekel, illetve egy géppel (talán) szárazon is megfúrható az a 8-10m.

 

Ha viszonylag kis pénzből tudnám könnyíteni a kézi fúrással járó munkát, akkor valószínűleg mozdulnék az ügy érdekében.

 

Üdv:

 

Szaki

 

 

 

 

Előzmény: vízkútfúró (14164)
kútmester Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14168

www.tomikut.hu kollega vaószínűleg ilyen geofizikai kiértékelésre gondolt. Egy ilyen mérési eredmény önmagáért beszél. Így sem a megrendelőnek, sem a kútfúrónak nem kell idegeskednie, hogy sikeres lesz e a kút!

 

 

www.ingyenviz.hu

Elégedett08 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14167

                               Tisztelt Horizontal Drilling!

 

 

Üdv! Szeretném megköszönni  az elvégzett munkájukat   tökéletesek lettek a cölöpfúrások  

terhelhetőek nem süllyednek ! Az elkövetkezendő  hónapban  szeretnék még  pár cölöpöt  a város különböző pontjain ,de inkább majd  telefonon illetve személyesen   további szép estét   üdvözlettel                 E.Tamás

Előzmény: Horizontal Drilling (14163)
tomikut.hu Creative Commons License 2012.03.05 0 0 14166

Igen, van olyan megrendelő és kútfúró is aki az "egyszerű pálcásemberben" bízik, a Tomikút Kft. inkább a geofizikai mérésben...! Ő is "pálcásember", csak neki egy kicsit nagyobb a pálcája, hosszú elektromos kötél van rákötve, és jó mélyre le tudja ereszteni a lyukba, és a méréseket ki is tudja értékelni..! :-) -Zoli, mi a tudásodért és a pálcádért szeretünk ! :-) Ő egy "kicsit" pontosabb adatokat  ad a kutatófúrás (kútfúrás) során átharántolt rétegekről. Ezekkel az adatokkal dolgozni is lehet, és ezen geofizikai adatok megbízható támpontot adnak a megrendelőnek, és a kútfúrónak is...!

Jó szerencsét!

Tomikút Kft.

www.tomikut.hu

Előzmény: vízkútfúró (14165)
vízkútfúró Creative Commons License 2012.03.04 0 0 14165

A péceli talajszerkezet változatossághoz vannak hasonlóak. Veresegyházon rengeteget fúrtam, és volt olyan, hogy 2m-től 30-ig agyag, 6m-rel arrébb 0-tól 15-ig csak homok. Ez érdekes. Két házzal arrébb, kimérték a vizet pálcával a kerítés mellet. Aha, tényleg nem volt ott víz :) próbáljuk meg a víztelen másik oldalon. Ekkor gondolod úgy, hogy biztosan fordítva működött a pálcás emberünk vesszője.

Előzmény: tomikut.hu (14140)
vízkútfúró Creative Commons License 2012.03.04 0 0 14164

Igazad van !

 

A mai világban senki sem gondolhatja, hogy kevesebb pénzért ugyanazt kapja.

Nézd, én tudom, hogy a "kútfúró gyorstalpaló" iskolából kikerülő szakmunkások, miket produkálnak. Először is, a honlapjukon láthatod. Az egyik diplomás a másik mester, van aki mind kettő, és tavaly végzett a pénzbefizetős és bizonyítványkapós "besemkelljárni" intézményben. Szolnokon volt kétszer ötnapos okítás, és erre kap egy szakmunkásbizonyítványt. Csodáljuk, hogy mi folyik itt. 

Előzmény: kútmester (14162)
Horizontal Drilling Creative Commons License 2012.03.04 0 0 14163

ÜDW !

Tisztelt "K.B."  technikai segítséget-szerszámgyártást ajánlottam volna a "megrekedt" fórumtársnak.Azt hogy ki miért lett vagy hajlik a kútfúrás felé nem tudhatod .Az esetmben mindíg is érdekelt a kútfúrás, és az eddig szerzett HDD tapasztalataimat próbálom kamatoztatni itt is . Én úgy látom hogy ez egy fórum , ahol az emberek megosztanak egymással problémás dolgokat eseteket , a többiek meg igyekeznek jó tanácsokkal ellátni őket . Nekem is jól esne ha az esetenként felmerülő kérdéseimre választ - segítséget kaphatnék .Ha ez a Fórum nem erről szól akkor ezt jelezze más is .Köszönöm

Előzmény: köszörűs XXI Che (14155)
kútmester Creative Commons License 2012.03.04 0 0 14162

Kezd már végre kútfúrás fórum formája lenni ennek az egésznek. Az értelmesebbjei már rég kivonultak, vagy nem is jöttek ide. Hogy mi köze a kútfúrásnak és a 4, 6 vagy 8.000 Ft-os méterárnak egymáshoz, azt Én sem értem.


MEGRENDELŐK ÉBRESZTŐ!!!!

 

Egy jó kutat 125-ös átmérőben 15-16.000 Ft-os méterár-tól lehet elvárni! Az ennél olcsóbban kivitelezett kutak csak „Kutacskák”. És ehhez még bőven adódhat plusz költség. Tomikut.hu erről valósághűen írt is. Ne higgye senki, hogy kevesebb pénzért is ugyanazt a kutat lehet kapni!

Az engedély és vállalkozás nélküli kóklerek (vannak bőven), és a kispénzű (vagy azt megjátszó) megrendelők miatt mi is készítünk néha olcsóbb kutakat. Ebből gyakran szívás is van mindenkinek. Most még igazabb mint bármikor - olcsó húsnak híg a leve!

 

www.ingyenviz.hu

 

Előzmény: tomikut.hu (14157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!