Keresés

Részletes keresés

bigbabylon Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70394
Legyen,meggyőzhető vagyok.......:)
Yamaguchi Gogennél nézőpont kérdése,ő ugyan nem volt katona hivatalosan,de a hazáját szolgálta.

Béla Vak
Szervezett bűnözés mindenhol van(tán még Pitcairnen is:)
A közbiztonság is nyilván viszonylagos,Japánnak jó a hire sok más országhoz viszonyitva.A yakuza dolog is fura,ugy olvastam ők jó sokat költenek a pozitiv image-ra
szóval ők a patkánytársadalom mókusai:) (a la pozitiv marketing)
Azt meg te nem leszarnád ,ha Tokióban laknál mint gyári melós,hogy a Yamaguchi gumi
hány tagját nyekentették meg az éjjel?
Előzmény: tucano (70392)
tucano Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70393
off
bocs, bigbabylonnak akartam válaszolni:)
on
Előzmény: tucano (70392)
tucano Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70392
A jakuza kapcsolatokat soha egy pillanatig sem titkolták életrajzírói, meg ő se nagyon. Aztán játéktermet szoktak írni, de olvastam már bordélyházi kidobóskodást is. Ha jól emlékszem a híres elvonulásos edzéseit is az éjszakai élet egyik nagymenője finanszírozta. Most rákeresve még a különféle kyo szervezetek utóéletében jelenleg is bőven találni jakuza botrányokat. De nem ástam bele magam annyira a témába, csak a jakuza szálat vhogy nem is szokták vitatni. Olyan ez, mint a Macskánál a háborús bűnösség kérdése.
Előzmény: Bela_Vak (70390)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70391
Nincs ennek valami online verzioja?
Mondjuk ebben a formaban kb kiscigany gyerek elore, es belekot mindenkibe tipusu oltari parasztsagnak tunik.
Előzmény: hiryu2,0 (70385)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70390
Oyama egeszben volt koreai szarmazasu. :) Ott szuletett, onnan vandorolt ki Japanba a haboru alatt, mert tul konzervativnak tartotta az orszagat (tudod, tisztelet az oregeknek, meg hasonlo elavult elvek). Az japan allampolgarsagot (masodszor) az otvenes evek elejen vette fel, ha jol elmekszem, es akkor valtoztatta meg a nevet is Oyamara.
Előzmény: bigbabylon (70387)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70389
ON
Oyama "eletrajzi filmje" egy mangabol keszult, szoval nem kel mindent szentirasnak venni. De mondjuk annak valoban volt eselye, hogy koreaikent o is benne volt a pacsinko bizniszben.
Előzmény: Haragei (70381)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70388
OFF
Abbol a szempontbol valoban kicsi az eselye, hogy pl a japik halalos komolyan figyelik a rendszamokat, milyen kocsikra nem szabad radudalni, mert nehogy rossz vege legyen.

Az meg egy dolog, hogy a kozbiztonsag jo, ez csak azt jelenti, hogy nincs szervezetlen bunozes, csak szervezett. Magyarul ha valaki baromsagot csinal, zsebel, vagy megprobal szabadon bandazni, konnyen keresztben talalja magat a nagyfiukkal, akiknek rontja a bizniszet. Ettol meg vannak lovoldozeses leszamolasok, nyilvanos kivegzesek es hasonlok. Az eredeti beszolas haboru utanrol volt, akkor szerintem meg ugyabb voltak.
Előzmény: Haragei (70381)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70387
Hali
Nem hiszem hogy Oyama lehetett yakuza,nem koreai származásu volt részben?
De a filmben mészárolta őket,igaz japánul láttam,meg tekergettem,de akkora labdát hagytak ki a kyosok ezzel a filmmel,hogy nem igaz.
A Ip Man ,az első(2.ik)még élvezhető is volt.
A 3.ik(1.)részben még Ip Chun is szerepelt
Előzmény: tucano (70384)
tucano Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70386
Sajnos nem férek hozzá:( Csak nagyon megdöbbentem.
Előzmény: hiryu2,0 (70385)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70385
Budomagazin, 1997/3 16 .oldal. Interjú Shuji Tasaki /akkor 8. dan, JKF goju-ryu/
Előzmény: tucano (70384)
tucano Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70384
Oyama hogy verekedett volna egy jakuzával? Lefejeli a tükröt?:) A shorinji kempós forma meg elfoglalt tőlük egy várost magának, az se egyszerű sztori.

Ezt viszont nem mondhatja senki sem komolyan, hogy járókelőkbe kötöttek bele a budo mesterei. Ennél szégyenletesebb sztem nincs is egy hm gyakorló számára. Biztos, hogy jó a forrás, meg így volt?
Előzmény: Haragei (70381)
Annatar Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70383
Én itthonról is hallottam olyan sztorit danvizsgával kapcsolatban, hogy bementek egy népes kocsmába, a mester belekötött a helyi erőkbe, a tanítványaira kente és megvárta őket a kocsma előtt.
Amikor kijöttek a helyi erőkkel folytatott harc és a berendezés összetörése után, közölte, hogy "Jól van fiaim, megvan a dan, viszont most futás, mert úton a rendőrség"
Később az adott stílusban a dankollégium vagy mi (lényeg hogy nem a mester döntött erről egyedül) nem lelkesedett ezért, és nem is adta meg nekik a fekete övet.

Nem tudom mennyi benne az igazság, a '80as évek végén -'90es évek elején eshetett meg, de akitől hallottam (és állítása szerint az egyik tanítvány volt) annak nem nagyon állt érdekében nagyot mondani.
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70382
A Pitcairnes mondat került volna utóljára,hülye a szerkesztő:)
Ja nem is,a fórummotot:))
Előzmény: Haragei (70381)
Haragei Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70381
Annak elég kicsi az esélye,hogy valami tirpák beleköt akárcsak a legkisebb yakuza klán kifutójába:)
Lehet a Pitcarn szk en jobb....
Tán kivétel Oyama,ha megnézzük a remek életrajzi filmjét.
Igaz Yip Man se aprózta el,Sammo Hung szerint:)
Egyébbként ugy hallom még mindig Japánban a legjobb a közbiztonság a nagy ipari országok között.
Előzmény: Bela_Vak (70380)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.05 0 0 70380
A kozhiedelemmel ellentetben Japanban most is van olyan, hogy rossz ember be kotsz bele, es 20-50 haverjaval jon vissza, lehetoleg hatulrol. A haboru utan ez megigyebb volt. Akkor mindent (kajat is) gyakorlatilag csak feketepiacrol lehetett beszerezni, nem hiszem hogy a szervezett bunozes gyengebb lett volna mint most. Osszehasonlitas keppen ma is az orszag ket legerosebb iparat kontrolaljak, szoval gyengenek nem gyengek.
Előzmény: bigbabylon (70378)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70379
Hiryu

Ez mi a .......?
http://www.youtube.com/watch?v=cOn_zZKDK5Q&NR=1

Ez meg Kanazawa:
http://www.youtube.com/watch?v=fmRRYDRSItk

Azt irják egy külföldi karate topikon,azért kezdte el oktatni ezt (állitólag ez a Nipaipo lenne)hogy ne vesszen el!!
Nem akarom bántani,az egyik legrokonszenvesebb shotokan mester nekem,de inkább hagyta volna elveszni.
A Nipaipi shito ryus változata,lehet hogy máshol is megvan,nem tudom

http://www.youtube.com/watch?v=fmRRYDRSItk


bigbabylon Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70378
Ott már csak azért is kétesélyes volt,mert ki tudja hány Takeda féle faszi mászkált az utcán kisebb kardokkal,miegymással,magukban azon anyázva ,hogy megint felment a szake ára:)
A kiscsávó meg kiugrott elé,hogy addeide a mindenedet!:))
Funakoshi ir egy esetet a könyvében mikor megmogyizott egy srácot,aki a rizsecskéjét akarta
Előzmény: Bela_Vak (70377)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70377
Azert ez Japanban (foleg a haboru utan) is keteselyes, mert lehet, hogy egyszer csak valaki hatbalo vagy egy kocsival atgazol rajtad, ha igy intezed a pszichologiai problemaidat danvizsgara hivatkozva.
Előzmény: bigbabylon (70375)
Elm Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70376
Nekem sokkal szimpatikusabb lenne a harcosok klubja valtozat, ahol nem megverned kell, hanem megveretned magad az elso szembejovovel. Bar az sem egyszeru, ugye... :o)
Előzmény: dezsoKE (70370)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70375
Ja...gondolom nem az első szembejövő,kopasz,ukrán akcentussal beszélő ,2méteres 150 kilós uriembernek,aki akkor szállt ki egy sötét üveges merdzsóból(amiben még ülhet vagy 3 ilyen,mert az autó alváza leér az utra) és a fazon lazán vakargatja a háta mögé betűzött Sztecskinjét miközben szórakozottan ütögeti a fenyőfa méretű combját egy viperával.:)
Előzmény: sz332 (70373)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70374
Hello

Van pár angol nyelvű PDF a gépemen,de ezek inkább az eredetet boncolgatják,az jobban érdekel .Ha kell elpostázom.

Amugy ez a szégyen,hogy az akkori lódobogások igy emlékeznek vissza erre,holott Funakoshi,Mabuni,Miyagi barátok voltak,ugyanannál a mesternél tanultak.
Yamaguchi is nagyon jó kapcsolatban volt Funakoshival,Otsuka egyrészt mint Ju jutsu mester,illetve mint Funakoshi tanitvány,később segitő szintén a kör tagja volt.
Egyébbként a multkor emlitett dolog,hogy Mabuni tanitott Funakoshi tanitványokat,
erre van ellenpélda is,a Taikyoku katák,amiket Funakoshi alkotott,az ő révén kerültek át a gojuba,meg a shito ryuba.A shitoban nemcsak a Higaonna féle katák vannak meg,hanem a Miyagi féle Tensho,Gekkisai katák is.Nem csoda,a két mester igen jó barát volt.
Szvsz hogy az ilyen oldalvágós mesterek menjenek a ........ba.
Egyébbként meg tagadhatatlan,hogy Funakoshi a karate kiváló mestere volt,úttörőként mutatta be Japánban,egy művelt ember volt,Jigoro Kano,aki akorra már ikonnak számitott segitette és a nagy egyetemeken vert gyökeret a karatéja.
Sok vele egyszintű,vagy jobb karatés meg maradt Okinawán.Ez van,ezzel nincs mit kezdeni.

Amugy a Yamaguchi Gosei interjuban van olyasmi is,hogy pld Kanazawa is átjárt a Macskához edzeni a gojusokkal.Ha neki nem derogált.....

Jelzem Motobu Choki nem biztos hogy csak a nyelvtudása miatt nem lett népszerű....nem ő volt aki olyan verekedős manus volt,hogy Itosu is eltanácsolta,egy katát tanitott meg neki.....a manusról legendák terjengenek,hogy püfölt meg mindenkit Okinawán,mintha lett volna olyasmi ,hogy ahogy partra tették Osakában,egyből szájbarugott valami helyi erőt.
Később lenyugodott és igazi nagymester lett,sok későbbi iskolaalapitó volt a tanitványa.Most néztem a wikin hogy állitólag Otsuka is.

Ha már itt tartunk ,Chotoku Kyan volt az egyik legérdekesebb ember,az apja révén beleszületett a karatéba,a legnagyobbaktól tanult,főleg shuri és tomari irányzatokat. Borzasztó veszélyes palinak irják le sok helyen,Funakoshival ellentétben,aki egy végtelen szerény tisztelettudó ember lehetett,ő kereste a harcot és meg is találta.
Amennyire olvasmányaimra emlékszem,volt hogy megölte a kihivóját/támadóját,
talán mivel igen kis termetű gyerek volt,felnőttkori taktikája brutális volt.....gyakran
találta meg az éjszakai élet diszvirágait is magának.Nem hinném hogy azok örültek neki.
Előzmény: hiryu2,0 (70369)
sz332 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70373
Ezt még ma is csinálják bizonyos egyének, ott az első szembejövőnek kell egy nagyot bevágni, egyesek szerint vicces... szerintem baromira nem. Ja, és nincs meghajlás :D
Előzmény: dezsoKE (70370)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70372
Lol
Csak nem sokáig,addig amég a gyerek hazaér a család meg vissza:)
Előzmény: hiryu2,0 (70371)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70371
Pedig már látom a mqagyar nagymesterképző: ajtóban áll, koncerttál, hirtelen kilép az utcára, meghajol durr két-pofon, tízórait elvesz, kisiskolás bömbölve elszalad, és máris danosak vagyunk.....
Előzmény: dezsoKE (70370)
dezsoKE Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70370
"a háború utáni években létező danvizsgafeladatról mesélt: atz első szembejövő előtt meghajolni az utcán és elverni"
Ejj, de kar, hogy ez mar nem divik. :-)
Előzmény: hiryu2,0 (70369)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70369
Na egyenlőre egy cikket találtam a kilencvenes évek elejéről Shuji Tasakiu sensei-el, ak i annyit írthogy a háború utáni években létező danvizsgafeladatról mesélt: atz első szembejövő előtt meghajolni az utcán és elverni. / erről pld több más stílus mestere is megemlékezett..... :)

A másik problémám: valamiért gondolom épp a háborús évek utámi eseterk, vagy a háború után utáni évek mindent eltörölni évek hangulata miatt magyon kevés anyagom van a 20-40-es évekről az is sok esetben ellentmondó. Finom civilizált oldaklvágásokkal a másik stílus iránt. -
pld.... " mi már 1945-ben népszerűsíthettük a karatét"....


"Nekünk akkoriban az egyetemen volt dojonk, Yamuguchinak 7-8 tanítványa Asakusában."

" szerencséjére Funakoshi sensei kiválóan beszélte a japánt, hiszen 30 évig tanár volt. Népszerűbb lett. Motobe Choki sensei, hógent beszélt, 8 év tanítás után visszatért Okinawára."


szóval van még mit keresnem:(
Ezért kérem, aki a goju-, és shito ryu 1920-1950, közötti történelméről tud forrást megadni, írjon mekem, plíz.
Bocs mennem kell, ma én vagyok az óvóbácsi....
Előzmény: hiryu2,0 (70366)
Hzsolt009 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 70368

Sziasztok,

 

Hátha valakit érdekel:

 

Bob Breen szeminárium Budapesten 2010. október 9-10.

 

Részletek: http://www.onlinebudapest.hu/bobbreen/

 

Üdv,

 

Hzsolt

 

 

f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 70367
várjuk...
Előzmény: hiryu2,0 (70366)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 70366
N aerer majd reagálok a napokban...
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.01 0 0 70365
Ok,legyen bőr,én csattogós lepkét huzgáltam,nem ezzel gyakoroltam gyerekkoromban.Mindenesetre,finoman is kétesélyes a használata.
Történetünk szempontjából ennek nincs tul sok jelentősége.

Ha nem goju,akkor wado,vagy shito ryu,de azt ne mond ,hogy Funakoshi nem a megvert tanitványok nyomására nézte el a kumitét,amit ő ellenzett haláláig.De egyébbként meg bőven van esélye,hogy a goju is játszik,ugyanis Yamaguchi Gogen
igen jó kapcsolatot tartott mind Funakoshuval,mind Nakayamával,a Takoshoku egyetem shotokanosai rendszeresen átjártak a dojo-ba küzdeni és abban az időszakban még elég keményen küzdöttek.Ezek viszont már nem az én "emlékeim"hanem a Macska fiáé.
Igaz,időben majdnem biztos ,hogy tévedek,mert ezek a háboru utáni évek.
Viszont nem fogok megsértődni,ha a "baszott rosszul emlékszel"stilusú KR senseies beszólás helyett,leirod hogy volt szerinted.

Ugyanebben a dojoban (Asakusa)oktatta Yamaguchi Oyamát,a 6.dant ő adta Oyamának,a fia emlékei szerint.
Érdekes hogy mindkét Yamaguchi elismerte Oyama rendkivüli képességeit,sőt a dojo-juk pár tagja átjárt tanitani ,mikor Oyama megalapitotta a kyo-t.
Előzmény: hiryu2,0 (70364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!