Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2006.06.22 0 0 3449
Előzmény: H_G (3448)
H_G Creative Commons License 2006.06.22 0 0 3448
Hyrrockin nincs ám Magyarországon, hanem a németeknél -- itt nincs is Aldi egyelőre, állítólag jövőre nyitnak az elsők.

Előzmény: nemisbéka (3447)
nemisbéka Creative Commons License 2006.06.22 0 0 3447
http://www.espressokft.hu/termek/

 

http://www.espressocoffeeshop.com/illy_collection.htm

 

http://www.edirectory.co.uk/pf/pages/default.asp?mt=Exact&keywords=Illy+collection

 

http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_pg_2/002-5563157-6446458?%5Fencoding=UTF8&keywords=illy&rh=n%3A284507%2Ck%3Ailly&page=2

 

http://www.kelkoo.nl/b/a/ss_illy_espressoapparaat.html

 

Most csak így gyorsan. Át kell bogarászni a szállítási feltételeket, nem tudom, hogy mindegyik szállít-e Magyarországra. A magyar oldalon nincs túl sok, de egy telefont megér, hátha be tudnak szerezni másfajtákat is.

Előzmény: Törölt nick (3441)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.22 0 0 3446

... akkor mutassal mar kettö szepet, amit meg is lehet rendelni. :-)

 

http://www.geschenkboutique.com/asp-includes/espresso.html

Előzmény: Törölt nick (3443)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 3445
Ma reggel ez a levél fogadott:
" Kávé? Le vele!

A koffein egy igen erõs stimuláns. Nem csak a vérnyomásra és az élénkségre hat, erõsen befolyásolja az emésztõrendszert is, fokozza a bél perisztartikus mozgását, hashajtó hatású. A természetellenes bélmozgás hosszú távon nem tesz jót a szervezetnek, ráadásul a kávét rendszeresen fogyasztók belei egy idõ után hajlamosak koffein nélkül renyhülni, lassulni, és emiatt rendszertelenné válik emésztésük. Csökkentse kávé adagját, ha teheti, és fogyasszon naponta Activiát, hogy természetes úton segítse tápcsatornája megfelelõ ritmusát!


Activia - Ez az én ritmusom! "

Hát, majdnem csunyát írtam nekik...
Káposzta Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3442
Szerintem ne vegyel, esetleg akkor, ha szereted a 100% arabica kavet. Ennyi penz korul kapsz Cellinit barhol, az jobb. A cseszek vekonyfaluak es szerintem rondak, ez utobbi erosen szubjektiv magenvelemeny. Egy kavescsesze optimalis esetben sokaig jo, azzal nem erdemes sporolni.
Előzmény: Törölt nick (3440)
H_G Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3436
A pici csokikat én tudom értékelni, SZVSZ elég kávébarát környezetet teremtenek a szájüregben :) Viszont ha tiszta étcsoki helyett tortabevonót találok benne, az igazi kitolás, a kis pohár víz még nem is elég, hogy lemossa az ízét az KV előtt -- és ez amúgy igényes helyeken is előfordul sajnos! Pl. a Toldiban is ilyet adnak a Filicori mellé, a szemközti, egyébként elég jó Perté kávézóban is... Viszont az új Goppion kávézóban étcsokival bevont kávészemet adnak, az nagyon finom és stílusos; a Grissiniben meg vmi karamellbevonatú kukoricszemet, remekül illik a KV elé az is.
Előzmény: Káposzta (3435)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3435
Vizet sajnos csak puccosabb helyen adnak, pedig az az egy amit ertekelni tudnek. Viszont mindig telepakoljak a cseszealatetet cukorral, tejszinnel, csokival es kanallal. Ha pultnal kerem a kavet mindig szep akkuratusan visszapakolok mindent a helyere, mert natur szeretem inni.
Előzmény: H_G (3433)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3434
Igen asszem a program 4 espresso, 4 cappuccino (asszem de ez nem biztos) és tetszőleges kreativ italból is 4 elkészítése. Elég szűkös idővel, s nagyon sokat nyomott a latba a 4 elkészített ital egyformasága.
Előzmény: H_G (3433)
H_G Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3433
Azért ott a "kreatív ital" csak az egyik műsorszám volt, úgy emlékszem, standard kávéfajtákat is kellett csinálni és a végén összesítésből jött ki az eredmény.

Én elég gyakran kapok kis pohár vizet a KV mellé, de tényleg nem általános már.
Előzmény: _MrB_ (3431)
nemisbéka Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3432
Pedig az ő segítségével találtam :). Csak tudni kell jól keresni ;).
Előzmény: Törölt nick (3430)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3431
Hát, volt Spekturom ez a Baristás sorozat. Ott csináltak mindenféle KVt, mindenféle módon, KV-s koktéloktól a sima expressón át, a dugyattyus géptől a forróvizes átpaszírozós (asszem franciaKV) on át a törökKVig minden.

Ott a baristaversenyt nyerő emberke egy tojásos likőrkrémes expressoval nyert. ~ : )

Amugy a tojástól krémesebb, lágyabb lesz a KV, s laktatóbb.

Etiópokat nemtudom, hogy cukrozzákis-e, de sózzák az biztos.

Amugy fent említett sorozat ha megvan valakinek archiválva, megköszönném.
Előzmény: Törölt nick (3428)
nemisbéka Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3429
Way down among brazilians
Coffee beans grow by the billions
So theyve got to find those extra cups to fill
Theyve got an awful lot of coffee in brazil

You cant get cherry soda
cause theyve got to fill that quota
And the way things are Ill bet they never will
Theyve got a zillion tons of coffee in brazil

No tea or tomato juice
Youll see no potato juice
The planters down in santos all say no no no

The politicians daughter
Was accused of drinking water
And was fined a great big fifty dollar bill
Theyve got an awful lot of coffee in brazil

You date a girl and find out later
She smells just like a percolator
Her perfume was made right on the grill
Why they could percolate the ocean in brazil

And when their ham and eggs need savor
Coffee ketchup gives em flavor
Coffee pickles way outsell the dill
Why they put coffee in the coffee in brazil

So your lead to the local color
Serving coffee with a cruller
Dunking doesnt take a lot of skill
Theyve got an awful lot of coffee in brazil
Előzmény: Törölt nick (3428)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3427
Magyarországon kevés helyen szolgálják fel pohár vizzel/szódával.

ellenben minden normális helyen illene mellé adni egy pohár vizet. (tálalási etikett)

Németek és a sós KV. Mit szólsz ahhoz, hogy Etiópiában szinte kizárólag csak sózva isszák a KV-t?
Előzmény: Törölt nick (3426)
nemisbéka Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3425
Pff, szerintem az ánizslikőrrel kár elrontani :).
Előzmény: H_G (3423)
H_G Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3424
"A kapható eszpresszó kávék örleményei azonos finomságúak?"

Nagyon nem!

"Állítottátok már örlés szerinti sorrendbe?"

Az egyetlen, amit túl finomnak találtam, a Hausbrandt -- ez apróbb szemcsés, mint néhány török őrleményként árult, nem is szerette a DeLonghi. A Manuel nagyjából jó (csak jelzésszerű zömítést szabad alkalmaznom rajta), a Danesi szemcsenagysága pont jó, kár hogy az ízét nem szeretem... Az Illy, Excelsior kicsivel durvábbak a nekem ideálisnál, a Segafredo jelentősen durvább. (De tőlük az az igazán durva dolog, hogy amit a kisfogyasztóknak árulnak -- igaz, h. olcsón -- az mind sokkal gyengébb minőségű a vendéglátóipari keverékeiknél.)

Előzmény: Zsolti2003 (3415)
H_G Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3423
Egy igazi boccvántól tudom, hogy Nálatok úgy szokták a vad bennszülöttek: összerágják a fogukkal a kávébabot és Molinari ánizslikőrt isznak rá. Barbár szokás, az már biztos!

Előzmény: nemisbéka (3419)
nemisbéka Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3422
Egyébként hogy kicsit on is legyek, meg nem is :), a Senseohoz csináltak már teapod-okat is :).
H_G Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3421
Előzmény: Törölt nick (3412)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3420
Jobbat mondok, napi 4-5 csésze fekete, meg pár elrágott pörkölt KVbab, s 1-2 nap után, ha még él, már az izzadsága is KVillatu lesz, nemhogy a természetes outputjai ~:)

Szombaton ettem egy korrektebb adag Shiitake gombát (illatos gomba), azóta is napvégére a bőrömnek olyan "illata" van, mint a gombának volt megmosás után, keverve a szójaszósszal ~ : )))))
Előzmény: nemisbéka (3419)
nemisbéka Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3419
Biztosan :). Egy csésze fekete a fül mögé :).
Előzmény: Káposzta (3413)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3418
Azért amin láttam az espresso feliratot eddig, azok jóval finomabbak voltak, mint egy átlag kotyeszba való KV. Attól még nem biztos, hogy mind pl X-es szemcseméretü volt, Y-os szűrőhöz valóként, de az itthon a polcokon általában látható kávénál jóval finomabb örlemények. ~ : )
Előzmény: yeahhh (3416)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3417
Ez a butuska bácsi közel korombeli, és közel sem butuska. Sok embernek segít, és segített eddig is.

Aki meg a fekáliát keveri, annak érthető okokból nem fog segíteni. Más sem sokáig.
Előzmény: Törölt nick (3412)
yeahhh Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3416
Nem azonosak - a jobb gyártók feltüntetik a csomagoláson, hogy milyen készülékfajtákhoz (kotyogó, presszógép, stb) ajánlott az adott őrlemény.
Előzmény: Zsolti2003 (3415)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3415
A kapható eszpresszó kávék örleményei azonos finomságúak? Állítottátok már örlés szerinti sorrendbe?
yeahhh Creative Commons License 2006.06.20 0 0 3414
Jó a kérdés, már én is soxor gondoltam erre, néhány különösen kellemes illatú kávé felbontásakor!
Előzmény: Káposzta (3413)
Káposzta Creative Commons License 2006.06.20 0 0 3413
létezik kávéillatú parfüm??
Előzmény: nemisbéka (3410)
H_G Creative Commons License 2006.06.20 0 0 3411
Nahiszen, jó is lenne, ha egy szociopatával, akinek legfőbb törekvése, hogy itt végig-sértegesse az összes többi társalgót, az lenne a legnagyobb baj, hogy offol!

Előzmény: nemisbéka (3410)
nemisbéka Creative Commons License 2006.06.20 0 0 3410
Rémlik, hogy parfümökről más topikokban szokás beszélgetni :).
Előzmény: H_G (3409)
H_G Creative Commons License 2006.06.20 0 0 3409
Te igen...

Előzmény: nemisbéka (3408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!