Keresés

Részletes keresés

nyuszturenka Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45570

Annamária:-)) én ezeket a kosarakat horgolom, de én nem csinálom ennyire lazára:-)) a barátnőmnek is így sikerül ilyen szépre. Az enyém szorossabb. Ezeket a kosarakat 5 ev. kanál cukort és 4 ev. vizet jól össze forralok, majd bele nyomkodom a kosarat. Várok kicsit, majd jól kifacsarom. ha ezt csinálod tuti kemény lesz, de minden képen kikell csavarni:-)) mert akkor cukros lecc :-)))És ráhuzom egy fél literes pohárra:-)) Hagyom megszáradni.

Most már tuti én nem csinálok valamit jól:-))) szorossan horgolok, vagy pedig magas a pohár amin keményitek:-))

 

Gratulálok, nagyon ügyes vagy:-))

Előzmény: Annamária36 (45544)
fpárduc Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45569
Jó éjszakát mindenkinek!
Ma már nem leszek, nyolctól műkorcsolyát nézek... :D
Legyetek jó, gyógyulgassatok, kézimunkázzatok!

Nyuszturenka!
Szia!
El kezdted már a motort?

fpárduc
nyuszturenka Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45568

Jóestét mindenkinek:-))

 

Jólimama szívsen látunk ha győrben jársz:-)))

 

 

Előzmény: Jolimama (45512)
eicu Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45567

Bkristin!

Köszi, lementettem, de amilyen agyament vagyok lehet, hogy jövő húsvétig még hatszázszor elfelejtem. Ez is azt bizonyítja, hogy csak felületesen olvasok, vagy már nem vagyok a régi?!!!!!

Mostanában olyan gyűjtögető életmódot folytatok. Mint a hörcsögök, majd meglátom, hogy lesz e belőle valami. (Azért az albumokat sohasem felejtem el megnézni.)

Puszi mindenkinek.

fpárduc Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45566
Sziasztok!!
A betegeknek gyógyulást Kívánok!!!
Kézimunkás estét kívánok.
Mindenkinek!
fpárduc
Survivor69 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45565
BKristin nagyon szépen köszönöm:-)

Csirip gyógyulást az unokádnak!

Előzmény: bkristin (45560)
horgIca Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45564

Szép napot mindenkinek!  Mikor jöttem be dolgozni szakadt a hó, fújt a szél, és utána sütött a nap. Most fogok vissza olvasni, de amire emlékszem azt írom:

 

Margitmama nagyon szívesen, örülök, hogy tetszik a férjednek is.

 

Szmine Editke adósod vagyok az articsóka virágok válaszával. Eddig drótos szélü szalagból csináltam, minden articsóka díszemet, virágot, tojást, koszorút. Volt egy időszakom, mikor sokat készítettem, mostanában kevesebbre jut időm.

 

Exi előre is köszi a segítségedet, ha aktuális lesz és letudok ülni varrni igérem jelentkezem.

 

Minden betegnek gyógyulást, főleg a gyerekeknek (Vicus Petikéje, Csirip unokája), reméljük a sok-sok tojás, és ajándék segít a gyógyulásban.

 

Nagyon szépeket készítettetek, az én kosárkáim is száradnak, majd mutatom őket.

 

BKriszti nagyon jók a linkek, köszi-köszi mindenért.

 

Jó készülődést kívánok mindenkinek, én mindkét nap (vasárnap, héthő) dolgozom, így szombaton készülődök, és ünnepelek egyszerre.

LRJudit Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45563
Nekem működik a freemail. Biztos, mert nem használom. Nekem is át van irányítva a gmail-re. Csak azért nem törlöm, mert hiába terjesztem, még mindíg van aki azt használja.
Előzmény: csirip46 (45561)
LRJudit Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45562

Kedves Kriszti!

Végre rendet raktál!

Én már nem látok a sok sütitől, ma még nem volt a kezemben a hajócska, és most megyek megsütöm a tepertőspogácsát.

Előzmény: bkristin (45560)
csirip46 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45561

Szép Délutánt és Estét Mindenkinek.

Nagyon szomorkás vagyok, mert telefonált a lánykám, sajnos Balázs unokám nagyon beteg - virusos valamit kapott, de ez még a bárányhimlő szövödménye - és nem tudnak jönni. Beszéltem Balázzsal is, borzalmas volt hallani a szomorú hangocskáját(((. Hétfön felugrunk Pestre, hogy lássuk egy kicsit, no meg a Nyuszi.

 

Margitmama. Nemcsak Te, hanem én sem - és a barátaim sem - tudnak bemenni a freemailra. Én általában reggel 6 és 7 óra féle szoktam bemenni, akkor még lehet.

ANGika. Az adatlapodon nem a tvn képtárad cime van feltüntetve, ezért keressük gőzerővel a mintákat ezen, de nem találjuk. Kijavitanád?

Annamaria. Nagyon szépek a kosárkák, a tojásról nem is beszélve.

Ráhajtás. Szupik a kelyhecskéid és a szemléltetés is.

Pumukli. Gyógyulj meg. Gyönyörű ez a teritő.

Vicus. Hogy van Petike?

Minden betekgnek nagyon gyors gyógyulást kivánok !!!!!!

bkristin Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45560
Survivor69 - Itt találod a mintát: Erzsimami képtára
Előzmény: Survivor69 (45538)
yali Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45559
Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepet kívánok!
yali Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45558
Lányok, nagyon nagyon ügyesek vagytok!.. Csodás dolgokat alkottatok megint.
bkristin Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45557

evanet, egyszer kérdezted annak a fonalnak a nevét, amelyikkel énisegy díszítette a tojást. Itt a link rá. A kis képre kattintva nagyít, és a farba szó alatt vannak a színek:    http://www.klbkovlny.sk/product_info.php?cPath=109&products_id=727   Itt pedig azt mutatja, hogy hogy mutat kötött változatban: http://www.klbkovlny.sk/vzork_rh/Aurica_vzork.jpg

 

 

És bocsi, hogy csak most írok, most visszaolvastam megint egy kicsit, és látom, nem írtam választ akkor kérdésedre.

 

Annamária, ráhajtásági, nagyon szépek a kosárkák és a tojások!!

 

 

bkristin Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45556

Szia eicu! A nyuszis kosárka mintáját evanet már ide beírta a fórumra, kimásolom onnan:

 

 Nyuszikosár

 

Elöször a nyuszi fűlet készitjűk el

 

Rózsaszin rész

1o láncszemet horgolok ebbe 1o db egyráhajt. pálca kerűl. a végén egy lyukba 3 pálcát horgolok. összesen 13 egyráhajt. pálca kerűl. aztán a másik oldalra is 1o pálcát horgolok. Körbehorgolom fehérrel, és megkaptam a nyuszifűlet.

Meghorgolom a nyuszifejet.

6 láncszemből gyuru

16 egráhajt.pálca megy bele

3.sor 32 egyráhajt. pálca

4.sor 42 egyráhajt.pálca

Az 5.sor felébe egyráhajt. pálcát horgolok, ezután ráhorgolom az egyik nyuszifólet, közé teszek 4 félpálcát,aztán jön a másik fűl, és 4 félpálca jön. először rövid pálcával csak a nyuszifűlet körbehorgolom, utána az egész nyuszit,a fűlet nem félpálcával.

 

Most jöhet a kosár alja

 

6 láncszemből gyurut horgolok

Ebbe 16 egyráhajt. pálca kerűl

3.sor 28 egyráhajt.pálcát horgolok,

4.sor 42 egyráhajt.pálca,

5.sor 56 egyráhajt.pálca

6.sor 68 egyráhajt. pálca

7.sor 8o egyráhajt. pálca

 

Ezeket jó elsoztva horgolni én ugy szoktam, hogy kb minden 6. pálcába szaporitok, es igy ki kellene jönnie

 

Most jön a kosár teteje.

 

Az első sorban minden egyráhajt. pálcába kerűl egy pálca

A többi sort reliffpálcával horgolom, olyan magasságura, amilyen magas kosarat szeretnék.

 

 

 

 

 

Előzmény: eicu (45534)
ágnes77 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45555

Szép napot mindenkinek!

eicu  ha nem most húsvétra szeretnéd a kosarat akkor megpróbálom késöbb elkésziteni a mintáját.

olimama65 a munkatársamnak készitetema kisördögöt. sajnos mintám nincs hozzá.

Vike24 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45554

Kedves Mindenki!

 

Szép napsütéses napot kívánok!

Végre sikerül pár elkészült munkámat is feltennem a képtáramba, így most már majdnem olyan, amilyennek szeretném. :)

 

A húsvétra készített horgolt pipiket még nem sikerült lefényképeznem, de a hétvégén megpróbálom és azokat is megmutatom.

 

Köszönöm az újabb ötleteket is(megint gazdagodtam pár mintával). :)

 

Hihetetlen, hogy milyen szépségek kerülnek ki a kezeitek alól!

Nekem sajnos nincs annyi időm az alkotásra, mint amennyit szeretnék, terveim azért vannak bőven. :)

 

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45553

Annamari kifelejtettem, hogy a tojás is remekmű! tetszik hogy zöld, tavaszi hangulata van és az egyenes vonalvezetés is passzol hozzá, különlegessé teszi!

 

Pumukli jobbulást kívánok, gyógyulj meg minél előbb!

Gyönyörű a kalocsai terítőd :))

 

 

exiefo Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45552
Csipkerózsi ! leld kedved benne
kivánom , őrizzen, és hozzon szerencsét.
-------------------------------------------------------

Minden Kedves Topic lakónak és családjaknak boldog husvéti ünnepeket
kivánok ! Ünnep után jövök !
Előzmény: csipkerozsi (45550)
olimama65 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45551

Szép napot Mindenkinek! Igaz, hogy most hétágra süt a nap, de egy fél órája olyan hózápor volt, azt hittem el sem áll.

Ráhajtás, Annamária35! nagyon szépek a tálkák és a kosárkák is. Én is kinlódtam a keményítéssel, mire olyan lett, amilyenre akartam.

Jolimama! Eicu! Tudom feledékeny, sőt mondhatni buta voltam, de most vigyázok nagyon. A legnagyobb gondom az, hogy nem is a csomónál a csuklómnál, hanem a karom fáj, ha többet dolgozok. Majd remélem minden megoldódik.

Margitmama! Én is írtam a freemailról, hogy nem működik, vagy nagyon nehezen. Már nem is az explorerel megyek be, hanem az operába, de ott is lassú, mint a csiga.

Perzsi! Ha már tényleg nem jössz addig, akkor nagyon kellemes ünnepet, sok locsolkodót kívánok én is.

csipkerozsi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45550

Exi kedves! megérkezett az angyalka, nagyon bájos, "élőben" még szebb mint a fotón:))) Már vártam, most hozta a postás pár perce. Nagyon köszönöm!!!

 

Eicu, Perzsi jó "látni" Titeket is! :))

 

Vicus örülök, hogy Petike jobban van:))

 

Annamária nagyon szépek a kosárkák!

 

Csirip-Pirike köszi a linkeket, régen olvastam Munkácsy életrajzát (nagyon tetszett) és ott szó volt többek közt Csontváryról is.

 

 

Exi nagy ölelés Neked:

LRJudit Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45549

Annamária!

Azért időben közöld, hogy hol az a kuka!

Előzmény: Annamária36 (45544)
Annamária36 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45548
És a részletek. Úgy készült mint a lucaszéke.tetejeoldalrólalulról
Előzmény: Annamária36 (45544)
Jolimama Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45547
Perzsi, örülök,hogy jelentkeztél. A blogodban is kerestelek már.
Neked is szép ünnepeket kívánok. Puszillak: Jolimama
Előzmény: perzsi (45545)
pumukli9 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45546
Sziasztok!

Vicus Petike hogy van?

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek.

 Sajnos nem vagyok jól

Puszi Eszter

perzsi Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45545

Szép Napot Mindenkinek!

 

Evanet! Nagyon jól esett, hogy hiányoltál. Családi problémák, tavaszi nagytakarítás miatt csak felületesen tudlak olvasni benneteket.  Mindenkit nem tudok felsorolni, de,nagyon csodálatos dolgokat tettetek fel.

 

Minden betegnek jobbulást kívánok! Különösen a picuroknak, mert nincs rosszabb érzés a beteg gyerek láttán, aki még el sem tudja mondani, hogy milye fáj. 

Üdvözlöm az újakat érezzék jól magukat köztünk.

 

Jolimama! a hónapmunkájából most én kimaradnék. Lassan befejezem a Virág pulóverjét, ami hasonló az Eninek készítettel, egy kis módosítással.

 

Nagyon készül mindenki a húsvétra, én különösebben nem készülök, mert úton leszünk hétfő kívételével.

 

Mivel csak húsvét után leszek gépközelbe ( remélhetőleg)

 

Minden kedves Topiktársamnak Kellemes Húsvéti ünnepeket Kívánok!

Annamária36 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45544

Sziasztok Mindenki!

 

Most estem haza a régi munkahelyemről mégcsak ma számoltam le,holnap kezdek az új helyen. Szerencsémre így nem esik ki egy napom se 'bár a gombóc a gyomromból nem akar elmúlni.

Azért dolgoztam is de már úgy voltam,hogy ha most se keményednek meg,kivágok mindent a kukába.

ANHIka Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45543


Eicu! Várlak a talira.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jolimama semmi bocsánatkérés hisz nem történt semmi,csak azt hittem nem figyeltek
rám
Előzmény: eicu (45534)
evanet Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45542
Komorka nagyon jo ez a link koszonjuk
Előzmény: komórka (45524)
Survivor69 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 45541
Köszönöm szépen, így tippeltem, de ugye sose lehet tudni:-)
Előzmény: evanet (45540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!