Keresés

Részletes keresés

-balazs- Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53569
Azzzttaaaaa! :) De jo, hogy a vilag masik vegebe menekultem, hogy erre ne tudjam rabeszelni magam. Ott hagytatok volna az erdoben a farkasoknak, az tuti. Ugyan mar nem emelkszem mikor futottam utoljara de lesz meg egy ket tura amit egyutt dongetunk. Grat a resztvevoknek. :)
Előzmény: akibacsi (53559)
miki Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53568
Elképesztő, mit elvisel az emberi szervezet. Ha végre pihenni akartok egy hétvégét, gyertek velem a Margita 40-re szombaton :-).
Előzmény: akibacsi (53559)
Hauanita Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53567
Skót!

Nem baj, ha most nem tudlak sajnálni?? :-) Viszont annál jobban örülök, főleg a múltkori beírásod után!! Sok-sok hasonló érzést, és fájdalommentes futó/túra/bicikli km-t kívánok!! Meg sok-sok FUNRUN-t!! :) /Tetszik nekem ez az általad indított FUNRUN mozgalom!!/

Előzmény: SkóT (53552)
SkóT Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53566
amatőr: egy egészséges átlagos férfi képes 3:30-as maratonra feltéve, ha nagyon jó orvosai vannak. Szerintem nem kell mindenkinek maratont futnia és végképp nem kell azt 3:30-on belül. Ismét csak a cociaista testnevelés órák jutna eszembe, ahol nem futni hanem rivalizálni/versenyezni tanították a gyerekeket. Nem értem, hogy egy többbgyermekes családapának miért olyan fontos, hogy akárhány percet javítson a maratoni idején..... :-)
Jelszó: FUNRUN!

Tudod...ahogy minenkinek jólesik!

Előzmény: amatőr (53556)
H.SZOBOSZLÓ Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53565
1200-1500 km szerintem elég hozzá. Próbálj gyorsítani. Én annak idején azt olvastam, hogy heti 50-60 km gyorsítóedzésekkel együtt elég hozzá. Nekem már az első futóévemben bejött.
Előzmény: amatőr (53556)
Viktorino Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53564
Idén még nem futottam, csak gyalogoltam.
A tervek szerint a futás jövő héten kezdődik a Margitával, de csak a 20 kilcsivel, aztán meg Budai trapp. Szóval mostantól futok, de csak lassan. Semmi Őrület. Cél a cél...
Előzmény: miki (53546)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53563
No igen, a túlöltözés mostanában úgy néz ki, könnyen össze fog jönni...
Akkor ez egy szimpatikus pihenőhét volt a számodra!
Megnéztem első PH-omra mennyit készültem. A januári hetek 40 körül, aztán február első két hete keményebb, 60 körül, aztán a versenyig megint 40-esek. Valami hasonlót tudnék javasolni Neked is (persze minden kötelezettség nélkül :-))) Tehát egy 45-55-40-40 kombinációt például (Szövegesen: a következő két hetet kissé erősebbre, az utolsó két hétre viszont ne tervezz nagy futást a versenyen kívül.) Természetesen elsősorban a saját érzéseidet kövesd! (És ha másnak jobb ötletei vannak, azt is vedd figyelembe!)
Előzmény: Akire1 (53560)
Akire1 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53562
Összeszámoltam a január hónapban megtett km-ek számát. Nagyon meglepődtem:197 km 21 futással.Ez nekem csúcs! Köszönet NEKTEK! Az új módszerem: futás előtt elolvasom a fórumban, ki mennyit futott. Ez igen jól motivál.

István
Szeretnék tanácsot kérni. Februárban mennyit fussak? Nem szeretném túlhajtani magam, de azt se, hogy ne tudjam lefutni a P-H-t.

Akire1 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53561
Összeszámoltam a január hónapban megtett km-ek számát. Nagyon meglepődtem:197 km 21 futással.Ez nekem csúcs! Köszönet NEKTEK! Az új módszerem: futás előtt elolvasom a fórumban, ki mennyit futott. Ez igen jól motivál.
Szeretnék tanácsot kérni. Februárban mennyit fussak? Nem szeretném túlhajtani magam, de azt se, hogy ne tudjam lefutni a P-H-t.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (53548)
Akire1 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53560
Ezen a héten csökkent a távom. 3-szor 8km után ma futottam csak hosszabbat. Szép napsütéses idő volt. Az úton hónak nyoma se, csak egy-két víztócsa állta utamat.Kicsit túlöltöztem, visszafelé nagyon melegem volt. Kb.13km 1óra10'41" alatt. 37km-rel zártam ezt a hetet.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (53548)
akibacsi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53559
...és ha már szóba hoztam, Téli Mátra beszámolócska:
Elvileg 42 km és 1550 méter szintemelkedés (forrásonként eltérő adatok) amit a téli körülmények tesznek még nehezebbé.
Tavalyelőtt Zsugával mentünk 5:52-t, akkor havas, és sok helyen nagyon durván jeges volt a talaj.
Tavaly Larzennel 5:23-at sikerült szaladni(eredménylistában 5:20), ezzel a 11. helyre voltunk jók, akkor az alacsonyabb részeken inkább sár, fentebb sok - kissé fagyott - hó volt.
Idén nagy tervekkel álltunk elő, 5 órán belüli tervezett idő, (minden részidő egyszerűen 0,9-es szorzóval kalkulálva) és ezzel mindenképpen az első 10-be kerülés.
Az időjárási körülmények a tavalyihoz hasonlónak tűntek, de közben kiderült, hogy sokkal nehezebb a terep, végig friss porhó(szerűség) volt, ami eléggé megnehezítette a futást.

Tapírka és Larzen társaságában vágtunk neki a túrának reggel 8-kor. Az első szakaszon mentünk mint a veszettek, legalábbis én így éreztem, (ha miki látta volna, biztos rosszul lett volna) de még így is egy perccel a tervezett időn kívül érkeztünk. Ezután rohanás tovább, kezdődött a komolyabb szintemelkedés, sok helyen szűz hóban trappolva előztük a túrázókat.
Ekkor azon gondolkoztam, hogy vajon a két héttel ezelőtti tökigérő sár, vagy a vastag hó nehezíti meg jobban a futást. Arra jutottam, hogy a sár a cipőre ragad, ezért nagyobb súlyt kell cipelni, és nehezebb elemelni a lábat a talajtól (valamint csúszkál is), míg a hóban futásnál a folyamatos egyensúlyozás, a bizonytalan lépések és az ez miatt szinte végig feszült izmok miatt fárad jobban a futó.

Mátraszentimrén, a második ponton minden erőfeszítés ellenére kb. 15 perc hátrányunk volt, hiába no, a terep kissé máshogy adta magát.

Így már nem törtük magunkat annyira, és sokkal jobban is esett innentől. Viszonylag jól haladtunk, szokás szerint végig a kijelölt úton, míg a 28 km-nél lévő frissítőpont előtti néhány km-t sokan a tavalyihoz hasonlóan könnyebb és rövidebb úton tették meg, ezért aztán az időeredmények idén sem igazán összevethetőek. :-(

Itiner szerint már csak 14 km, Tapírka olvasatában ez annyit tesz, hogy már nincs hátra három szigetkör. :-) Ez igaz is, a különbség csak annyi, hogy a második szigetkör közepe normál esetben nem Kékestetőn van... Idén is nehéz mászás volt a csúcsig, nagy hóban, meredek emelkedőn, sok túrázót kerülgetve, a gerincre felérve pedig viharos déli szél, így a -8-10 fok körüli hőmérséklet még hidegebbnek hatott. Felfelé menet itt találkoztunk Imaroval, aki az indulási időnkről érdeklődött, merthogy hamarabb szoktuk utolérni. Ezek a megszokások! :-)
A csúcson azonban kiderült, hogy hoztuk az időnkön, és még esélyes lehet valamennyit javítani a tavalyin. Így aztán néhol kamikaze jellegű ereszkedésbe kezdtünk, majd az utolsó ellenőrzőpontnál megint bejött a szokásos forgatókönyv. Ha egy kicsivel jobban megyünk a célig, mint tavaly, akkor talán-esetleg lehet 2 perc javulás a tavalyihoz képest. Larzen kiadta hát a parancsot: "Valamelyik hosszúlábú álljon előre!" Így én, mint legrövidebb lábú előreálltam, és zúgtunk lefelé, a betonra kiérve (ahonnan a Kékes csúcsfutás indul) aszfaltfutó versenyt megszégyenítő sebességre kapcsoltunk, és végül nagy happy-end lett, 5:21:33-as idővel, pontosan fél órával a tervezett után, de két perccel a tavalyi előtt beértünk.
(kiírás szerint az utolsó szakasz 4,8 km, kicsivel 20 percen belül tettük meg, bár a kiírás valamennyit biztos téved)

A végeredményt tekintve elégedett vagyok, megint sikerült max-közeli eredményt hozni, és reménykedünk, hogy hátha mégis beférünk az első 10-be. :-)

Kanga M. Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53558
Mosi, hogy ment a futi? Tervezett tempó, megvolt? Láttam, a negyedik körben még nagyon mosilyogtál!:) sajnos nem ONüdvözölhettem Mosit hanem nagyonOFFtopik járműből integettem.
amatőr Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53557
...30-40 éves korban meglehet a 3:30.

Sportmúlttal vagy/és fiatalon (30-on innen) pedig még könnyebb elérni a 3:30-t.

amatőr Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53556
Baloo
Szóval, sosem tudlak téged megelőzni km-ben? Nem oly merész kijelentés ez részedről... :)

Érdekes, hogy jelenleg szinte másodpercre és pulzusra azonosakat futunk: 6:30/km 140-nel, 150-nel 6:00, 5 perc körüli 165-tel. De elmúlik egy-két hónap, és hol leszel te már ettől. :)

Pár napja beszélgettem egy 10-15 évvel ezelőtt magyar mezőnyben viszonylag komoly eredménnyel rendelkező fiúval (2:35 körüli maraton), aki szerint egy egészséges férfi hobbifutó tudatos edzésmunkával képes a 3:30-as maratonra. 066, nem vagy egyedül a "3:30-as maratont mindenkinek" projekttel! :)
Persze, az ismerősöm az általánosságon túl engem győzködött, hogy csináljam meg a 3:30-at! Jó vicc!! :)))
Szerinte min. heti 5 futás kell, inkább kisebb távokkal, de rendszeresen, kevés pihenőnappal. Végül is, ha valaki fokozatos terheléssel, legalább 5 éves edzésben gondolkozva megfutja az izmaiban, ízületeiben, keringésében benne lévő maximumot, 30-40 éves korban meglehet a 3:30.

Ezek persze csak felvetések.

Azt érdekes lenne tudni, ha mérhető lenne, hogy X km edzéssel elért maratoni idő mennyiben változna 2X km-rel a lábban. Vannak-e arányosságok, vagy teljesen véletlenszerű, egyéni a dolog? Pl. ha 1000 km-rel 4 órás maraton megy, hány km kellene a 3:30-hoz?

Előzmény: Törölt nick (53554)
akibacsi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53555
SkóT,
Először is gratula a Cserhát éjszakaihoz, még ha szintidőn kívül voltatok is. Mi tavaly 16 órát mentünk a Börzsöny éjszakain, hasonló - talán kicsit durvább - hóviszonyok közepette, úgyhogy tudom értékelni azt a 13 órát.
Nincs fájdalom: csak így tovább!!!

Szerintem - Gabi tanácsain túlmenően - jót tenne neki fürdő, jó meleg vízben, amíg jólesik, valamint lefekvés előtt Richtofittal bekenni a lábat, Obor mesélte múltkor, és nekem is az a tapasztalatom, hogy regenerálódásra kiváló. Esetleg valami hasonló sportkrém, Naturland, stb. Egyébként meg maga a futás fog nagyon jót tenni.
Én is ezért mentem ki ma reggel a szigetre egy könnyű tizesre, a tegnapi Téli Mátra után jól esett egy kis átmozgatás, renereláló jellegű futogatás, sokkal jobbak a lábaim most, mint előtte.

Előzmény: SkóT (53552)
7241gabi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53553
Este gimnasztikázzál és nyújtsál még egyszer, nagyon óvatosan, lassú mozdulatokkal, kb 30 percet, és egyél tésztát, sütit!!!!
:-)))
Előzmény: SkóT (53552)
SkóT Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53552
Huh.. kicsit off, de talán még belefér. Tegnap elmentünk a Cserhát akárhány téli éjszakai túrára. Nagyn-nagyon nehéz volt és kicsúsztunk a szintidőböl. Ennek több oka is van, de az már nem ide tartozik. Ilyennek is lennie kell néha.

Viszont ami fontos újdonság, hogy se térd, se sípcsont, se csipő és egyáltalán semmiféle fájdalmam nincs!!!!!!! Még csak vízhólyagok sem!!!! 13 órát kutyagoltam szinte megállás nélkül és semmi, de semmi sérülés!!!! Hihetetlen!!!

Nem is tudom mit kezdjek ezzel. Boldog vagyok, hogy a természetgyúgyász valóban hatékonyan tud segíteni és zavarban vagyok, mert gőzöm sincs, hogy miként kell most a sebeim nyalogatása helyett simán regenerálódni. Az izületeim kicsit elfáradtak és az izmaim is merevek.

Pár perce előadtam PinódGabi utlrafutás utáni híres számát, miszerint megdöbbentettem az eladót a sütizabálással. :-)

Nyújtáson kívül mit tegyek, hogy holnap déután futhasak egy kört a szigeten? Van valami jó recept? Kicsit elveszetnek érzem magam, mert olyan területre tévedtem, ami teljesen ismeretlen számomra.

zakka Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53551
Már látom, hogy nagyon bátor vállalkozás volt a 20 km-es tervem mára. Úgy kezdtem neki, hogy nem éreztem a ritmust, meg mindenem rozsdásan csikorgott, és egyébként is. Aztán fél kör alatt bemelegedtem, a hűvös idő ellenére. Tervezetten nagyon lassú voltam, olyannyira, hogy még a Lassú Szekció is leelőzött. :-) Aztán az utolsó félkört már nyirmogva kezdtem el, az utolsó 2 km sétálgatós-futógatós volt. Kezdetnek megteszi. Ja, és már többet mentem, mint egész januárban. :-)
7241gabi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53550
Ma szert tettem egy Adidas Ailleron-ra 14000.-, és egy Nike Dispatch-ra 9900.-ért. Remélem beválnak! Mondjuk ehhez futni is kéne... holnaptól!
Előzmény: Robogo (53532)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53549
Csak így tovább! (Kolléganőm már sorra szervezi a csapatokat, muszáj lesz jönnöd :-)))

Ma én is egy kicsit gyorsabb voltam a szokásosnál, de a két leggyorsabb km-emnek a 12-ből története is van. Már az első km is fél perccel jobb lett a tegnapinál, a második sem rossz, de ott inkább arra ügyeltem, hogy ne csapjak zajt, amíg elhaladok a pásztorkutyák látóterében (kulcscsomó zsebkendőbe csavarva, léptek a lehető leghalkabban). Aztán alig hogy kiértem a veszélyzónából feltűnt öt szarvasbika a szomszédos domboldalon, azzal a kézenfekvő szándékkal az ábrázatán, hogy keresztezi az utamat (vagy a vadászok, vagy a jó idő kergeti őket északnak). Az is látszott, hogy sokáig nem húzzák a dolgot, és bár nem gondoltam, hogy gyorsabb vagyok náluk, a kedvezőbb terepviszonyok mellettem szóltak. Lassú kocogás közben vártam a jelet: a vezér megindult, a többiek libasorban utána a meredek, keskeny ösvényen. No ekkor én is belehúztam, s egy kemény sprinttel sikerült az utolsó kettőt úgy jó 10 m-re megközelíteni, pedig a befejező lépéseket vissza is fogtam, mert szegények a nagy igyekezetben már kezdték fellökdösni egymást :-)). Szóval a fartlek jelleget megőrizve időnként kicsit gyorsítottam aztán lassítottam, míg végül az utolsó lejtőn megpörgettem 110 feletti lépésszámra egy 3:30-as km-t. Kicsit fura érzés volt így aprózni, de nem is olyan rossz :-))

Előzmény: _tyúkanyó (53531)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53548
Például itt. De mint látod a címet, ennyire kell komolyan venni. :-))
Viszont szívesen olvasnék arról, hogy ment a visszaállásod a kemény hét után?
Előzmény: Akire1 (53547)
Akire1 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53547
Nem értem -én még új vagyok- hol vannak azok a tesztek, ahol meg lehet nézni, ki hová tartozik. A gyors szekció tagsága biztos nem fenyeget.
Előzmény: amatőr (53537)
miki Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53546
Akkor, ha jól látom, terheléskor a vércukorszint kissé megemelkedik, ez gondolom addig tart, amíg a glikogénkészletek merülni nem kezdenek. Ekkortól már csak folyamatos frissítéssel tartható fent.
Eléhezéskor előfordul, hogy könnyű, szédülős érzésem van és a világ furcsán, fehéren ragyog. Ezt a vércukorszint leesésének tulajdonítom, igazam van ebben?

Viktorino, nem futsz teljesítménytúrákat?

Előzmény: kaktusz7 (53544)
Viktorino Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53545
A "legfontosabb" tesztek nagyon tetszettek.

Gyorskori régen volt. A combokat megette az idő és a mászás.
A 60 kilcsi az 3x10km olyan 6 perces ezrekkel átmozgató jelleggel, és egyszer 10 kilcsi 4 perces ezrekkel. Hét végén pedig egy lassú, kényelmes 20-as. Vagy/és hosszabb túra gyalog.

NVik
Köszönet az edzéstervért. Délután jól átrágom.

Előzmény: amatőr (53537)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53544
miki
Rendkívül bonyolult mechanizmusok működnek a vércukor pillanatnyi szabályozására, ezek közül csak egyet emelnék ki: a mozgás elkezdését érzékelve a szervezet leállítja az inzulintermelést. Ez egy biztonsági intézkedés a vércukor hirtelen lecsökkenése ellen.
Az a 6,7 is teljesen normális.
Előzmény: miki (53520)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53543
Egy kicsit tovább is. Annyit kell tudni, hogy az országúti km jelzésekhez képest 0,5-25,5-ig futunk. Az első km a városban nagyjából teljesen sík, a második sem sokkal rosszabb, azután jön kb. 3 km folyamatos emelkedő. Szerintem ez is viszonylag jól futható, kb. 10-15 másodperccel voltak rosszabbak a km-eim, mint utána. Aztán jön a hullámzás, majd 20 km környékén 2 km-ben egy-egy durvább emelkedő (25 s plusz), aztán a durva lejtő, és a szép hosszú "célsík" :-) De minderről láthatsz egy hozzávetőleges szinttérképet (mint az elejét leírtam, nem túl pontos) az FB FAQ linkjei között a versenykiírás mellett.
Előzmény: amat (53542)
amat Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53542
iSTVán a dombfutó, szia !

A Pécs - Harkányon az első emelkedő ? km, emelkedik ott egészen a város széléig ugye, vagy még talán tovább is?

Előzmény: iSTVán a dombfutó (53541)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53541
Nincs jó hírem a számodra, nemrégiben tették fel Komlóról a kérdést Baranyára vonatkozóan, de nem volt nagy tolongás. Viszont Pécsen elég sokan futnak, rendszeresen vannak futóversenyek, azokon talán könnyebb futótársat lelni. (Bár ki tudja, lehet, hogy hamarosan itt is többen megjelennek a környékről.)

Ma reggel szörnyen meleg van (4 fok), így erdészeti útvonal kilőve. Maradnak a pásztorkutyák, de inkább dél körül.

Előzmény: Nyári Kálmán (53535)
kivi Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53540
Bizony! A maraton váltón megmutatjuk mit tudunk! Mondjuk futottam én már 56 perces Kivicittát (abban az évben még Hiver is annyit futott :-) de most azért elég messze állok ettől. De dolgozom az ügyön. :-)
Előzmény: amatőr (53539)
amatőr Creative Commons License 2004.02.01 0 0 53539
Mai futások: minden relatív. Ami kivinek nem túl gyors: 15 km/80 perc, az nekem 13,4 km/85 perc.

Hajrá Kivi Team! :)

Előzmény: kivi (53538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!