Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1886
Szia! Jövő héten megyek felsőfokú szóbelire (origó)... Tudnál segíteni abban, hogy hogyan is néz ki az "Irányított beszélgetés" rész? Húzni kell témát, vagy majd a vizsgáztató kérdez? És nekem kell azt felmondani vagy csak beszélgetni kell? Vagy mi ennek a menete...?
A magyar nyelvű szöveg összefoglalása idegen nyelven rész magnóról megy vagy fölolvassák..aztán elmondom a tartalmát?
Sok lett a kérdés xD
Előre is köszi a választ!
Előzmény: Törölt nick (1707)
Vandra Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1885

Sziasztok!

A március 13-i nyelvizsga eredményeknél a német középfoknál nem írja ki a magnóhallgatás eredményét. Így azt mutatja, hogy a szóbeli nem sikerült. A Telc nem reagál emailre, faxra, telefont nem veszik fel. Tudtok erről valamit?

mcsontos Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1884
valóban, a Gib32 óriási segítség. és én sem értem, mi ez a nagy tétel-eladási divat...
Előzmény: Lara88 (1883)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1883
Itt mindenki tétel eladásból akar megélni???

A neten annyit találtok hogy egy élet kevés arra hogy megtanuljátok!

Mellesleg egy érettségi tételsor tökéletesen megfelel egy sima nyelvvizsgára! Én is abból tanultam annó 3 évvel ezelőtt... meg is lett a középfokú ÖSD-m

Abból meg annyi van a neten, mint a szemét!

Itt jönnek a svéd csavarok... veszek egy könyvet kimásolom a tartalmát, (az biztos hogy jó-alapon) - és árulom mint saját munka a neten - ARANYÁRON!

Nem a tétel kidolgozása a nehéz, mert az csak egyszerű másolás, ollózás könyvekből - hanem a megtanulása!!!


Mindenkinek ajánlom figyelmébe a google - fordítót, egész szövegeket lehet begépelni, és fordít, még szótárt sem kell nyálazni! Nem azt mondom hogy 100%-os , de rengeteget segít! (úgy mint a GIB32)


Jah akinek anyag kell INGYEN!!!! Az írjon nyugodtan, ha tudok segítek!


Sok sikert mindenkinek!!!

felipemassafan Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1882
Vannak igényesen, megfelelő szókinccsel kidolgozott NÉMET B2-es tételeim, elsősorban ECL nyelvvizsgára, de bármely másikra illetve érettségire is tökéletes! Rengeteget dolgoztam velük, úgy hogy aki szeretné az összeállítás/szótározás idejét megspórolni: 1000 Ft/tétel, de ha valakinek 5 vagy annál több kell, 500 Ft/db.
Akit érdekel, írjon és küldök mintát és listát, hogy mik vannak kidolgozva: alexa0816@gmail.com
mcsontos Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1881
sziasztok!
ECL B2 német-en a szövegértésben milyen feladatok vannak? van egy oldalnyi szövegből lényegkiemelés, és a másik milyen? láttam már többfélét: igaz-hamis, címpárosítás stb. melyik a jellemzőbb?
gabyno1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1880

Szia!

 

Én már végeztem kb. 2 éve a HFF-en, jelenleg dolgozom!

Te hova jársz?

A ppt-ket a netről szedted le?

Nem tudod elküldeni?

rinkacs.gabriella@vipmail.hu

 

Köszi

 

 

Előzmény: Lara88 (1878)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1879
Szia Hadrián84!

Én a KITEX-től rendeltem könyvet - iszonyat - több mint 400 oldal... vannak benne minta képek... én azokat nézegetem!

Meg arra gondoltam, hogy összeirok minden témához vagy 6 mondatot amit betanulok, pl.: Ha valami olyan képet kapnék hogy bolt, akkor már lehet is mondani hogy a képen van / ill nincsenek marketing eszközök, rá lehet térni a reklám fontosságára...

Még az is eszembe jutott hogy ilyen "előny - hátrány" párokat összeszedegetek... boltokkal, szállítási segédeszközökkel kapcsolatban... és betanulom....

JA!!! És a legfontosabb, ezek elő szoktak fordulni Kitex és BGF szakmai szóbelin egyaránt (üzleti/keresk.)
- Ajánlatkérés (arra válasz)
- Rendelés ( annak visszaigazolása)
- Reklamáció, bármivel kapcsolatban
- Fizetési felszólítás

Nekem per pill... ennyi infóm van! De gyüjtögetek folyamatosan!

Aki szeret csoportosan dolgozni, azzal "gmail-en" szívesen együtt működöm!!! - csevegésben is!
Még az anyag javítása is (valamilyen szinten) megoldott!

E-mail: szabolcsi.k.doc@gmail.com

Jó felkészülést sikeres vizsgát mindenkinek!

Előzmény: Hadrian84 (1873)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1878
Szia Gaby!

Nekem ppt-im vannak! Vagy 10 db, azok egész jónak tünnek!
Hova jársz suliba?
Előzmény: gabyno1 (1877)
gabyno1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1877

Szia Lara!

 

Én is ott voltam 9.-én az írásbelin!

Te milyen tételeket dolgoztál ki?

 

Gaby

Előzmény: Lara88 (1867)
gabyno1 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 1876

Szia!

 

Nekem el tudnád küldeni a tételeket?

rinkacs.gabriella@gmail.com

 

Köszi

Előzmény: lnzs (1871)
neilah Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1875
köszönöm a válaszokat:) lemondtam a felülvizsgálatról, szóval remélem tényleg hamar megjön... bár amikor középfokúzni voltam, akkor másfél hónapot kellett várnom:/
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1874
szerintem jövő héten megkapod (ha nincsen semmi gikszer a nyomdával stb).
Előzmény: neilah (1870)
Hadrian84 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1873

Sziasztok!

KITEX német nyelvizsga szóbelire tudtok valamit javasolni felkészüléshez? Van könyv hozzá amiben vannak tételek ilyesmi? Az írásbeli egész barátinak tűnik.

Üdv

A.

baluka22 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1872
nekem azt mondták, ha rányomsz a netes felületen a "lemondok a felülvizsgálatról" gombra, akkor akár 2 héttel is felgyorsíthatod a folyamatot. Én is visszaolvastam itt, és pont rábukkantam talán egy évvel korábbi hozzászólóra, aki márciusban volt, és már április közepén megkapta bizonyítványát. Tehát elvileg már bármikor megérkezhet :), de hivatalosan ez áll az ITK honlapján a gyakran ismételt kérdéseknél:

"Mennyi idő elteltével kap bizonyítványt a vizsgázó?
-Sikeres vizsgáról kiállított bizonyítvány a vizsgaidőpontot követő 8 héten belül jut el a vizsgázóhoz."
Előzmény: neilah (1870)
lnzs Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1871

Sziasztok!

 

Akit érdekel ECL német középfokú "B2" szóbeli nyelvvizsga kidolgozott tételsor az keressen ezen az e-mail-en zsuzsa14@vipmail.hu .

Én februárban szóbeliztem a 20 tételből 17 tételt kidolgoztam, amiből felkészülve sikeres nyelvvizsgát tettem. A részleteket e-mail-en bárkinek szívesen megírom.

neilah Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1870
Sziasztok!
Valaki aki márciusban volt Origo felsőfokún nem tudja, mikor küldik a nyelvvizsga-bizonyítványt?:)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1869
Nekem csop-társaim voltak már, és azt mondták, hogy a honlapon pár nappal hamarabb volt fenn az eredmény mint 30 nap... de sztem ez a vizsgázók számától is függ...
Előzmény: baluka22 (1868)
baluka22 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1868
nekem 17-én. Azért sok sikert kívánok! Azt nem tudod, hogy itt az eredmény ténylegesen 30 nap, mint ahogy a honlapjukon is áll, vagy olykor-olykor felkerül hamarabb? Nem igazán tudom, most voltam először. Mindenesetre le a kalappal a KITEX előtt, nagyon kedvesek voltak.
Előzmény: Lara88 (1867)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1867
Szia Baluka!

Sajna a nyelv különböző, ezért nem tudunk anyagot cserélni!
Igen, látom hogy az angol valamennyivel "kereskedelmisebb" volt!
Neked is 19-én lesz a szóbelid?
Előzmény: baluka22 (1866)
baluka22 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1866
Hello Lara!

Én is tegnap voltam KITEX-en angolból. Gondolom te németből, mert nekem más témák voltak. TESCO-s siker titka, kiskereskedelem, boltok versenyképessége, aztán egy cég új stratégiája, magnón is ausztrál vállalatokról volt szó, aztán persze volt ilyen is, hogy diákmunka, ill. karácsony előtti bevásárlás és költekezés. Elég sok dologra kiterjedt, szerintem nem volt annyira könnyű, de persze ez mindig relatív. Én speciell könnyebbre számítottam.
Csatlakozom hozzád, és én is szívesen várom a tippeket a szóbelire :)
Előzmény: Lara88 (1865)
Lara88 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1865
Sziasztok!

Én ma voltam Kitex - nyelvvizsgán... sztem nem volt nehéz! Nem nagyon véltem felfedezni a "szakmai" (kereskedelmi) részeket! A dohányzás, a kollégiumi specifikumok véleményem szerint nem tartozik a kemény kereskedelmi témákhoz!

Aki már volt Kitex-en, - attól kérek most egy kis segítséget, hogy a kötetlen elbeszélgetés részben mivel találkoztatok már!?
És hogyan készültetek a szóbeli részére?
napfényíze Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1864

Szia!

 

Én 3 éve csináltam, idegenforgalmi szaknyelvből. Jó tapasztalatom van. Hála elsőre meglett :). Akkor azt kérdeztem, hogy mi volt ebben a szaknyelv? Mert szinte egy általános nyelvtudással is meg lehet csinálni. De persze azért kellett rá készülni. Én tudom ajánlani. Most én is azon gondolkodom, hogy angolból melyiket csináljam. De szerintem az is KITEX-es lesz. Angolból voltál már vmilyenen?

Az írásbeli olyan, amilyen neten, ill. könyvben is van. Szóbelin volt pár mondat magamról, aztán egy képleírás. Vízi sport volt asszem, és egy szituáció. Vmilyen programot kellett megszervezni, de nem volt túl nehéz. Mikor szeretnél menni?

Előzmény: Hadrian84 (1859)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1863

Sztem olyan értelemben lehet egyesíteni, h el kell fogadniuk két különböző fajtájú, de azonos szintű nyelvvizsgát együtt. Közös komplex papírfecnit nem kaphatnál rá, de gondolom az nem is fontos.

Egyébként én már kérdeztem hasonlót ebben a topikban és részletes választ kaptam, keress rá.

Előzmény: lcsili (1860)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1862
http://www.nyak.hu/doc/abc/tajekoztato.asp

íme a táblázat a lap alján, ez a mérvadó
Előzmény: lcsili (1860)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1861
Az 1000 Fragen tényleg jó, csak sok. Az a gond, h kevés az időnk már a vizsgáig és nem kezdtünk el időben készülni. Gyorstalpalás van, és ilyenkor jól jönnek a tételek, mert nincs időnk keresgélni meg kidolgozgatni. De egyebekben igazad van és köszi a választ, a google.de amúgy jó ötlet.
Előzmény: baluka22 (1858)
lcsili Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1860

Szia!

 

Az egyesítéssel észen kell lenni. Majd tudasd már velem is, hogy mit ír a felvi, mert érdekelne. Az igaz, hogy a C1, B2, B1 mindenhol ugyanaz, csak nem lehet minden egyesíteni. Azt nem tudom, hogy a felvételinél elfogadja-e, hogy írsbeli B2 Origo, szóbeli B2 ECL, mivel ezeket nem lehet egyesíteni. Vagy csak az a lényeg, hogy van két B2-d és jár a pont?

Köszi 

Előzmény: baluka22 (1854)
Hadrian84 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1859

Sziasztok,

Valaki tud valamit a KITEX es német nyelvvizsgáról?

a sulimban minden nyelvvizsgát elfogadnak, erről egész jó dolgokat hallottam.

Üdv

baluka22 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1858
Hello BitterSweetSymphony!

1000 Fragen 1000 Antworten?
Szerintem az a könyv nagyon részletes és elég sok mindenre kitér. Ha esetleg valami nincs benne (pl: nézegettem most a felsőfokú témakörlistát ECL-nél: eutanázia), ahhoz meg google.de -n keresve elég jó cikkeket tudsz találni különböző német újságok internetes oldalain is, ha nem akarsz egyedül bizonytalan mondatokat írogatni, és azokat memorizálni. Biztosan találsz valamit mindenhez és biztosan sokkal nívósabb szövegeket, mintha bárkitől is kölcsönkérnéd a kidolgozott tételeket. Persze azért szelektálni tudni kell, hogy melyik szöveg jó és melyik nem.
baluka22 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1857
Válaszolt időközben a Felvi és a Nyakot is felhívtam, lényeg, hogy legyen mind a kettőből (szóbeli és írásbeli) ugyanazon szintnek megfelelő bizonyítvány valamely akkreditált ( http://www.nyak.hu/doc/akk_vizsgakp.asp ) nyelvvizsga-központnál. NEM kell egyesíteni A-t és B-t, ha különböző nyelvvizsga-központtól van, automatikusan komplex, automatikusan elfogadják. Ha esetleg valaki szintén továbbtanulás előtt állna, és hasonló jellegű kérdése lenne..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!