Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14217

Most fenyegetsz vagy kérdezel ?

Előzmény: Vakegérke (14215)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14216

Üdv

Akkor ez trükk :) Hiába csodák nincsenek :)  Szivattyú 28 kapcsoló doboz kondival 10. Vagy kondi nincs is a dobozban mert beépített kondis ? Más szivattyúknál ezt együtt adják, persze némi villamos ismeret birtokában ha nem rakaszkodunk a dizájnos kapcsoló dobozhoz hőkioldóhoz kondenzátorhoz és világítós kapcsolóhoz akkor ezt a 10-est meg lehet spórolni. Mert mondjuk ha tartályra tölt a szivattyú akkor úgy is a nyomáskapcsolóba kötöd a drótok végét, a kondi meg elfér a kapcsoló mellett. Az áramláskapcsolóktól sem kell nagy csodát várni ráadásul ha elromlik akkor többnyire a szivattyút is hazavágja. Vagy ki be kapcsolgatja folyamatosan vagy örökjáróssá teszi. Mindkettő elég gyorsan a szivattyú halálához vezet. Az igazi védelmek 50 körül indulnak ahol már mindenre figyel az elektronika.

Mérd ki műszerrel a földelését a kábelnek, ha testre van kötve elég az a földelőszál ami a kábelben van. Persze a kínai cuccokon épp a földelő szál keresztmetszete a legkisebb így lehet azért ajánlanak még egy földelő vezeték bekötést.

Sok sok örömteli napot a szivattyúdhoz és a kutadhoz.

Előzmény: zozomax (14210)
Vakegérke Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14215

!!!!!!

Előzmény: Vakegérke (14201)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14214

Üdv

Pontosítanék, szerkezetileg jó mert több lépcsős úszó lapátkerekes. Megbízhatóságáról nincs infóm. Azért ennyi pénzért csodát nem kell várni, szerencse is kell hozzá.

Előzmény: zozomax (14212)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14213

Üdv

 Kipróbálod és megtudod. A fizika törvényeire azért vigyázz mert ha több a súly fent akkor elbillen amint kiért a furatból és a másik vége fejbevághat valakit.

Előzmény: szaki10 (14207)
zozomax Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14212

Hello,

 

Ez volt a linkje: 

http://l-co.unas.hu/spd/L-CO_196419/Melykuti_buvarszivattyu 

 

Bruttó 38 ezer volt, Lalibátyó szerint jó lehet.

Az eladó elmondása szerint jó pár darabot adott már el és még nem volt rá eddig panasz, ő maga is használ egy ilyet.
Jómagam nem értek hozzá, majd pár év múlva tudok csak nyilatkozni ... :-)



Előzmény: Horizontal Drilling (14211)
Horizontal Drilling Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14211

ÜDW!

Ha megkérdezhetem hol vetted és mennyiért a szivattyút? Ez egy elfogadható minőségű ?

Előzmény: zozomax (14210)
zozomax Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14210

Üdv!

 

Na, megvan a szivattyúm.

Az ember mindig bizonytalan a döntésében, amikor saját tudás nélkül választ olyasmit, amiből bazi nagy kínálat van és neki

az ársáv alsó részén kell mozognia...  Végül a Lalibátyó által ajánlott új, kínai szivattyút vettem meg szépen, számlával a

szavatosság miatt. Remélem segítségetekkel sikerült az elérhető legjobb ár-érték arányú választást abszolválni. Köszönöm.


De volna még kérdésem :-) .

Ajánlottak hozzá - és már úgyis mindegy alapon vásároltam is - egy elektronikát, amiben van egy kondi, egy biztosíték, meg egy kapcsoló. Ez 10 + áfa volt, de már nem vagyok benne biztos, hogy ez jó vétel volt.


Mert ugye a szárazonfutástól ez nem véd, pedig talán ez fenyeget leginkább egy szivattyút... láttam most utólag a neten egy ilyet: 

http://www.szivattyubolt.hu/226-aramlasszabalyzok/905-pedrollo-easypress-i.html  ...ez alig egy ötössel lett volna drágább.

Jól gondolom, hogy ezzel sokkal jobban jártam volna? Jó lehet az én szivattyúmhoz is nem igaz?

(Esetleg megpróbálom visszacserélni az elektronikát pénzre, vagy valami másra... a dobozban nem volt kezelési utasítás, az miatt úgyis még felhívom hétfőn, hátha van neki)

 

Más. A szivattyú házon a kötélszem mellett van egy csavar, amihez védőföldet lehet kötni.

De minek az, mikor egy védőföld megy be a szivattyúba? Kell arra kötni valamit?

 

 

 

mágus67 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14209

üdv  novemberbe adtam le az engedélyem mivel nekem volt .

Nem hiszem .hogy összekeverem  de ahol más megcsinál egy fúrást 1200/ m áron ha nem is 

felel meg semilyen szakmai követelménynek de  ad 40l percenként hiába akarok én m

nagyot furni meg cementpalástolni.meg rétegzárást csinálni  X összegért  aki fúrat ezt le...ja

itt is legtöbbnek nincs is semilyen  engedélye. Nem  e szerint választanak  az emberek. hanem ár szerint.

                                  jószerencsét  

Előzmény: vízkútfúró (14200)
true75 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14208

Szevasz lalibatyo

 

 

 

- érdeklődnék, hogy meg van-e még a 2éve elhozott gardena szivattyú párja?

- mailcímem is publikus

üdvözlettel

R.

Előzmény: Törölt nick (14199)
szaki10 Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14207

Üdv Lalibátyó!

 

Köszönöm az ötletet! Az nem gond, hogy nem központosan történik a kihúzás?

 

Üdv:

 

Szaki

Előzmény: Törölt nick (14199)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14206

Érti az akiről szó van :) a sőr(özés) nincs elfelejtve :) csak 20.-a után Ok?

Előzmény: Horizontal Drilling (14185)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14205

köszönöm a passokat, remélem eljutnak az érdeklődők hozzátokis, akiknél én nem tudok vállalni, Érd, II. ker.,  III., ker stb... De gondolom, hogy ti igen.

 

Kinek jó Budafok, Törökbálint, Érd Tuskulánum, Buda úgy ahogy van?

 

Nekem jó Pest keleti szélei XIII, XIV, XVIker XVIII stb..

 

www.kut.guth1640.hu

gödörásó Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14204

Egészen pontosan Dél alfőld a Maros hordalék Kúpja

gödörásó Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14203

   Alfőld  ,létezik errefelé pisztoly fúró is.

gödörásó Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14202

  A sokat emlegetett Alfőld ! Ez még a70-es évek tecnikája   klasszikus  6méteres 6/4-es horgany cső sárgaréz norton szitával  .Mi ezzel inditjuk a tavaszi kútfúrást.

Vakegérke Creative Commons License 2012.03.09 0 0 14201

Tisztelt Mesterek!

 

Megtudná valaki mondani Nekem, hogy Márkón kb. milyen mély kutat kellene fúratnom, hogy stabil és megfelelő vízhozam legyen, amivel normálisan lehet öntözni?

vízkútfúró Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14200

Szia Mágus !

Az a helyzet, hogy Te összekevered a pvc csöves fúrást a nagyobb átmérős fúrással. Ezt a kettőt nem lehet összehasonlítani árban sem. Személyszerint én az alföldön vagyok, 20 éve fúrok, nem keveset :), de tudod az a legnagyobb baj, hogy mikor a ragasztót és a csöveket veszek, na meg tankolok, akkor nem az alapján számláznak, hogy kisnyugdíjas 100 öles kertjében fúrok e. Ugye szép is lenne, ha odamennél mondjuk egy nagy házhoz és többért fúrnál. Mindenki annyiért fúr amennyiért akar, de a tisztességes minőséget meg kell adni, továbbá azért illene legalizálni a kútfúró vállalkozást. Mert egyébként a többi fentmaradni próbáló tisztességes embernek tesznek alá. Igaza van a Boda kollégának, itt össze kellene fogni, nem veszekedni, de nyilván ha valakivel szövetkezel egy szakmában, akkor elvárod, hogy értsen hozzá és legyen legalább egy engedélyekkel rendelkező vállalkozása. 

Üdv.Zsolt
 http://www.vizkutfuro.hu/

Előzmény: mágus67 (14184)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14199

Üdv

A toldás alá tekersz láncot karabínerbe akasztva. Könnyen oldható és gyors.

Előzmény: szaki10 (14198)
szaki10 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14198

Üdv!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy 3lábú állvány esetében, ami mondjuk 4m magas, hogyan lehet kihúzni csörlővel mondjuk 6m fúrószárat szétszedés nélkül? Mert 4m-ig menetes csonkot beletekerem, s a csigáig felhúzom. Addig oké, de hogyan tovább? Valami jó megfogási módszer van, négyzet alakú fúrószár megfogására? Valami gyorsan és könnyen oldható.

Köszi!

 

Szaki

zozomax Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14197

Köszönöm a segítségeket!

Akkor marad a búvár megoldás, de átgondolom még a dolgot, hogy melyik legyen.

Ez az L-Co céges cucc lesz talán a befutó, de még előtte boldogítom őket telefonon is, ha felveszik majd... :-)

 

 

 

 

tomikut.hu Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14196

Szia!

Lalibátyónak igaza van, felszíni szivattyúval nem érdemes próbálkozni..! Pénztárca függvényében kell nézni valami csőbúvárszivattyút, és hozzá valami elekronikát..! Én éppen ma kérdeztem meg a Pedrollo Hungáriánál a 4Blockm 2/10 árát, az 70+áfa fölött mozog! -csak úgy összehasonlítás képpen! Drága, de ár-érték arányban jó!!! (Weblapot ne keress most róluk, mert átalakítás alatt van!)

Jó szerencsét!

Tomikút Kft.

www.tomikut.hu

Előzmény: zozomax (14194)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14195

Üdv

Lebeszélnélek a kerti szivattyúról. A vízszint határeset aknával is. Több lépcsős úszó lapátkerekes búvárt javaslok, ezek az "olcsó" periférikus és csavarszivattyúk eléggé problémás darabok. Elvileg itt elérhető áron kapsz kínai gyártású  lapátkerekes szivattyút : http://l-co.unas.hu/spd/L-CO_196419/Melykuti_buvarszivattyu

Érdemes még a NIMBUSZ nál is körülnézni nekik is szokott lenni kínai lapátkerekes több lépcsős.

Ha kicsit jobbat és magyart szeretnél pl ez : http://www.expressz.hu/gep-szerszam/szivattyu-kompresszor/hirdetes-30217822/

 

 

 

Előzmény: zozomax (14194)
zozomax Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14194

Kösz...szép kék, mint egy jó kipufogócső.
Tudom hogy általában híg, párszor ittam is is már ilyet, bár volt kivétel is azért.

Egy TM-10 nevű használtat találtam még a neten olcsón, ami olyan 40-50 ezres Bricós kategória, de találtam róla véleményt
itt a fórumon, nem valami fényeset.

 

Amúgy egy bő órát szívatták a kutat valami komolyabb szivattyúval az átadás előtt, aztán mikor befejezték és húzták ki a cuccot, akkor a víz teteje olyan 8-9 méteren volt. (nem fogyott el a szivattyúzás közben)  Egy óra múlva utána meg 6 méteren állt.

Amúgy 19 méter az egész, 6 méter van szűrőzve, azt mesélték, hogy 15 méteren jött meg a víz.

 

Elvileg erre egy sima kerti szivattyút is tehetnék, abból tán elfogadhatóbb minőséget kapnék max. 20 ezer körül...  

De vajon meg tudna-e az hajtani nekem egy 15-20 méteres 1/2 -3/4 collos slagot locsolásra...?

Meg szokott-e ingadozni az ilyen kutak szintje? Aztán nyáron esetleg nem fogja tudni felvenni belőle a vizet a felszíni cucc..?

 

Előzmény: Törölt nick (14192)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14193

 Józsefvárosi piacon nagy tételben olcsóbb. ( ez nem vicc tényleg ot árulják )

Előzmény: Törölt nick (14192)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14192

Üdv

A piros cimkésről lebeszéllek :) Szóval ez is ugyanaz szerintem, csak a cimke színe más, és persze szénné van égve.

Olcsó húsnak...

 

Előzmény: zozomax (14189)
tomikut.hu Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14191

Szia!

 

Igen, egy normál hangvételű szakmai fórum jó lenne, csak ...! A megrendelő is többet tudna a kútfúrásról, és nem azt látná ami sok esetben itt megy..!

 

Jó szerncsét!

Tomikút Kft.

www.tomikut.hu

Előzmény: boda1 (14188)
kútmester Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14190
zozomax Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14189

Üdv!

 

Tegnap lett kutam, most még egy szivattyút kell vennem bele... 

 

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mezogazdasag/ontozesi_kellek/melykuti_szivattyu_csoszivattyu_1_1kw_melykut_uj_1560935273.html

 

Erről a termékről van valakinek konkrét tapasztalata?

Kidobott-e már valaki ilyet 1 hét után, illetve használ-e valaki ilyet jelenleg is?

 

Nem tudok sok tízezret adni szivattyúért, napi max. 1-2 órás üzemre kell, ezért veszek esetleg számításba ilyen noname terméket is.

Másik lehetőség valami ismertebb cuccot venni használtan... 

 

 

boda1 Creative Commons License 2012.03.08 0 0 14188

Egyet értek a leírtakkal. Szerintem kell (kellene) legalább negyed évente egy nagyobb összejövetelt szervezni ahol normális körülmények közt, meg lehetne beszélni felmerülő problémákat.

Az ország több részre van szedve a kútfúrás tekintetébe (is) Nyilván mi nem fogunk az alföldön fúrni ahol 800 Ft-os méter árak vannak, ők pedig nem jönnek mondjuk a Bakonyba vagy a Mecsekbe vagy épp a Balaton partára fúrni.  Ezen a dolgon szerintem lépjünk már túl. Egyébként sem tartom az alföldi fúrás technologiát kútfúrásnak, hiszem sem rétegek kizárásáról sem pedig semmillyen környezet és vízvédelmi szabályok betartásáról nem gondoskodnak.

Fontosnak tartanám az összetartást, és egy normális fórum kialakítását, ahol az esetleges megrendelő egy átfogó képet kap vagy kaphatna hogy ő pontosan miért is fizet.

Fontosnak tartanám azt is, hogy ne konkurenciaként éljünk egymás mellett hanem egymást segítve ajánlva vállaljunk munkát és szerintem mindenkinek kicsit könnyebb lenne az élete ebben az országban ebben a szakmában.

Sok megrendelőt, és Jó Szerencsét mindenkinek!!!

Előzmény: kútmester (14162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!