Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3677
Az bizony!

Érdekes adalékok olvashatók itt arról, mi mindentől és mennyire lehet rossz egy KVbab:

http://www.sweetmarias.com/coffee.thumbs-down.html

Nagyon tetszik a megközelítésük: minőségi zöldkávék szállítójaként szándékosan tartanak néhány riasztó példát "pedagógiai célból", hogy a vásárlóik továbbképezhessék az ízlésüket -- de csak akkor rendelhetnek belőle, ha nem árulják el senkinek, honnan való :)

Előzmény: _MrB_ (3676)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3676
Akkor végül is egy szabályozható átfolyási idejü filteres KV"főző" ?
Előzmény: H_G (3675)
H_G Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3675
Ilyen a vietnami káve -- újabban már ők is rájöttek arra, h. nem csak eladásra lehet termelni, hanem akár maguk is megihatják és ez a csöpögtetős eszköz terjedt el az országban. Állítólag vmi belga cég gyártotta az eredetijét, de Európában nem lett soha nagyon népszerű; azután vmi vietnami nagyvállalat lemásolt egy gyarmatosítóktól ottfelejtett példányt és ott nagy sikere lett. Alul lyukacsos alumíniumedénybe teszik és leöntik az őrölt és franica szokás szerint cikóriával is dúsított rettenetes Robustájukat; egy csavar meghúzásával-kiengedésével szabályozható, mennyi levegő megy bele lecsukott fedél mellett és így gyorsabban v. lassabban csöpög le a KV a pohárba. A fehér csík a pohár alján cukrozott sűrített tej, kötelező velejárója a vietnami kávénak.
Előzmény: _MrB_ (3672)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3674
filterkv készítő?
Előzmény: _MrB_ (3672)
Vén Resu Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3673
Amilyet az anyósom főz. hehe...
Előzmény: wawabagus (3671)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3672
Kép ~ : P
amugy nem ~: (
Előzmény: H_G (3670)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3671

ok. szerintem is tulzás azt állítani, hogy nincs rossz minőségű kv...

de akkor mi az ismérve :-)?

milyen a rossz minőség kv-ban?

Előzmény: H_G (3669)
H_G Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3670
Erről jut eszembe -- tudjátok, ez mi? :)


H_G Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3669
Természetesen vannak iszonyú minőségű kávék, de azokkal a Lavazza/Sega/Nestlé nem égetné magát, szerintem már a Tchibo sem... (Vietnam úgy vált a világ 2. legnagyobb kávétermelőjévé, hogy szinte az egész kínálata borzalmas minőségből áll, viszont nagyon olcsón.) Amikről itt szó van, azok már tényleg az ízlés dolga-kategóriába tartoznak inkább.
Előzmény: wawabagus (3666)
Vén Resu Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3668

és tulképp semmilyen kávéra nem lehet azt mondani, hogy rossz, vagy rossz minőségű, csak azt hogy valakinek nem jön be, vagy bejön

ez lehet a konklúzió, igaz :-)

 

Naaa...

Előzmény: wawabagus (3666)
Vén Resu Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3667
Szerintem nyugodtan "lefikázhatod", engem nem zavar és nem is befolyásol a véleményed :) Mentegetőzni meg nem kell, ha valami nem ízlik.
Előzmény: wawabagus (3666)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3666

jó-jó..nem emlékszem az árára...úgy rémlett, hogy olcsó...de lehet hogy nem az...de nem ízlik

 

és jó-jó rendben, abbahagyom...értem a dolgot ízlések és pofonok és nem vagyok szakértő :-)

csak egy síma kv kedvelő :-)

 

és tulképp semmilyen kávéra nem lehet azt mondani, hogy rossz, vagy rossz minőségű, csak azt hogy valakinek nem jön be, vagy bejön

ez lehet a konklúzió, igaz :-)

 

Tchibo Family is klassz valakinek...ok

És a Nescafe is

 

...és már nagyon el is vagyok csúszva a munkámmal :-(...

mennem kéne :-(

 

Előzmény: _MrB_ (3664)
Vén Resu Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3665
Én Lavazzából mást nem kóstoltam, nekem ez ízlik, bár kétségkívül vannak sokkal jobb (és drágább) kávék is. Akkor most ez lenne az ominózus "nekem ízlik / nekem nem ízlik" Lavazza?
Előzmény: _MrB_ (3664)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3664
Én olvasatomban erről illene beszélnie, de ennek ~ feléért van az a KV, amit belinkeltem a Lavazzától, sőt még néhol az Aranyszinüje is olcsóbb, mint ez. Igy viszont nem értem, hogy lehet ez a legolcsóbbja... ~ : (
Előzmény: Vén Resu (3662)
H_G Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3663
"de miért van az, hogy az olcsóbb keserű stb...a drágább nem?"

Mondom, neked a(z olcsóbb) Robusta KVfajta ízével szemben is lehet ellenérzésed a sötét pörkölésen kívül. Azt szokták rosszmájúan égett gumi-szagúnak titulálni (és egy kicsit tényleg hasonlít is arra). Valójában mindkét fajtából van jó is meg rossz is, és a legfinomabb eszpresszó-keverékekben majdnem mindig van egy kisebb rész Robusta is -- de sokan nem szeretik, manapság már nem nehéz tiszta Arabicához jutni eszpresszó céljára sem. A török KVt mindig is tiszta Arabicából készítették, régen etióp és jemeni fajtákból, manapság már legtöbbször azt is brazilból.
Előzmény: wawabagus (3657)
Vén Resu Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3662

Erről beszélsz?

 

 

Előzmény: wawabagus (3657)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3661

:-) hmmm...klassz lehetett :-)...

de, én szerettem ezeket a kis cuki edénykéket, amiben a sajátjukat főzték

szóval mi abból fogyasztottunk párat naponta :-)...

hoztam is edényt meg kv-t :-)...

 

Előzmény: _MrB_ (3660)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3660
2es verziót a szálloda kajáldájában a pincérsrácok között volt 1 KV/Tea felelős, ő hordta körbe 1-1 kancsó a két kezébe, leültél asztalhoz, már jött is, hogy melyikből kérsz.
Standard napi 1-2őt ittam reggel (najó, koradélelött) mellé 1-3 csésze teát, meg kevés sütit lekvárral vagy mézzel ~ : ))))

Mondjuk X. nap után már nem kérdezte mit kérek, ha nem volt elég csésze a tea+KVnak az asztalon, volt, hogy hozta a csészéket, s már töltötte is. ~ : )))
Ultra All előnyei ~ : )))))
Előzmény: wawabagus (3659)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3659

én is ezekkel a verziókkal találkoztam (kivéve 2-es)

és mi mindig a 4-es verziót ittuk és nagyon-nagyon finom volt az esetek 99%-ban.

kivéve azt a valamit, amit az oázisban kaptunk, de az szerintem valami kamu volt...

konkrétan korom színe volt mint a legsötétebb éjszaka!

én Alexandriában ittam a legjobb kv-t egy ősrégi Brazil kv-zóban :-)...

egy félig vak "100" éves bácsi gyártotta őket és ott is pörkölték :-)

az az illat :-)!!!

a mai napig nosztalgiával gondolok a komcsi otthoni kv pörkölésre :-), vagy bolt pörkölésre...

a nagyi szerint mindig csaltak a boltban és maguknak valahogy lecsaltak:-)

Előzmény: _MrB_ (3658)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3658
Egyiptomban 4féle KVt láttam:
1. hülyeturistáknak nescafe
2. éttermekben rendszeresített filteres akármi. Amolyan kakaó helyett annyiból jobb kevés tejjel, hogy kevésbé édes. KVíz leginkább nem jellemző rá, de literszám iható komolyabb mellékhatás nélikül.
3. espresso, ezt külön kérésre csinálták, de csinálták.
4. török KV. Ezt külön kérésre sem mindig csinálták, mondván elromlott a főzőlap. Pedig nem, csak lusta volt 4-5x felfuttatni a KVt, visszahűteni... mert az meló...

Ebből Hurghadán is, Luxorban is, Kairóban is a 2-es, 4es verziót láttam, hogy itták helyiek is. Amit te kaptál, szerintem a 4es lehetett, bár nem biztos.
Előzmény: wawabagus (3656)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3657

Most így nem tudom fejből. Van egy fekete dobozos Lavazza...szerintem a legolcsóbb kb. 450-500ft.

A másik meg ok...most megnéztem pirosas Segafero (Intermezzo)...nekem ez is nagyon-nagyon nem ízlik...Jó nem írom, most már hogy rossz, mert értem, hogy ez ízlés dolga...meg nem is szeretnék nagyképűnek látszani, hogy én a nagy szakértő megmondom, hogy ez rossz ez meg nem...

 

de miért van az, hogy az olcsóbb keserű stb...a drágább nem? Pl. A Lavazza aranyfóliás pl. szuper finomnak érzem...a feketét meg nem

 

Előzmény: Vén Resu (3655)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3656

:-) HŰHA :-)...te aztán ki tudod fejezni...:-)

de pont az jutott az eszembe nekem is az előbb, hogy egymás után kéne kóstolgatni, mert a borról is csak azt tudtam megmondani, hogy "ez ízlik ez nem", de két "ez is ízlik és ez is" között már nem tudtam rangsort felállítani :-)...de egy borfesztivál alkalmával ezt pótoltam :-)

 

kéne kv fesztivál nem? :-)...

szóval jó ötlet :-)...

 

mondjuk a legdurvább kv, amit ittam az Egyiptomban volt a Siwa oázisban, ahol kicsit zavarba jöttek mikor rendes egyiptomi kv-t kértem (mert minden turista Nescafe-t iszik) és egy idő után kihoztak egy korom fekete kv-t, de konkrétan úgy nézett ki, mintha szenet feloldottak volna forró vízben...barátnőm megitta (szeret kísérletezni:-) és csak beleszagoltam azt annyi is volt...hamu szagu volt

 

szerinted ez is komoly volt?

lehetett ez valami különlegesség :-)? vagy inkább csak egy gyorsmegoldás :-)?

mert kicsit zavarban is voltak, mikor hozták szóval lehet úgy kaparták össze :-)

 

 

Előzmény: _MrB_ (3654)
Vén Resu Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3655
Te melyik Lavazzáról beszélsz? Bár a fekete espresso nem egy ínyenc kávé, de azért a 250g/1200Ft azért szerintem nem az olcsó kategória.
Előzmény: wawabagus (3650)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3654
Miért ne lenne?
1x ülj be semiramisba, vagy ilyesmibe, s kóstolj végig 1 csésze Kenyai franciát, 1 cséje Java olaszt, és Mexio olaszt vagy Mexio bécsit (azt nemtudom kapsz-e semiramisban).

Ez ugy a savanykás frisstől (kenya pl) a maróan karakteresen (Java) át a lágyabban kevésbé savasig (mexikói talán, bár nem biztos hogy tökéletes erre).
Esetleg érdemes lehet egy Jamaica Blue Mountaint is mellékóstolni, hogy érezd, az ötvöz magában sokmindent, s valahol a Mexikói környékén van az alap íze, csak sokkal többszinübb, játékosabb, van elő és utójátéka is az ízeknek, melyek során szinte a teljes skála 70-80%át végigérzed.
Előzmény: wawabagus (3652)
H_G Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3653
Neked valszeg a sötét pörkölésű és magas Robusta-hányados kávékkal van bajod. Ha azért némelyik eszpresszó ízleni szokott, az Illyhez tényleg bizalommal fordulhatsz.
Előzmény: wawabagus (3650)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3652

nem...valószínú igazad van...nehéz szavakban elmondani, hogy milyen íz...de lehet igen, hogy tényleg kesernyés és ettól a savasság már kicsit lentebb jön létre (a gyomromban) :-)

 

de akkor van, aki tényeg bolondul ezért a kesernyés ízért?

Előzmény: _MrB_ (3651)
_MrB_ Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3651
Az égett KV szerintem kesernyés, és nem savas. Bár lehet tévedek, s én szenvedek fogalomzavarban.
Előzmény: wawabagus (3650)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3650

Hát lehet, hogy az a gond :-),...hogy nálam fogalomzavar van :-) és én szimplán azt nevezem rossz kv-nak, ami túlpörkölt és savas és gumiszagú.

 

és végül lehet, hogy az nem is nevezhető hivatalosan rossznak...

 

a Lavazzaról sem mondom, hogy rossz (abszolúte nem), csak hogy ez az olcsó fekete nagyon égett gumi szagú :-) és ha minden nap innám, akkor kilukadna a gyomrom :-)...na jó, lehet hogy nem...de kikészülni kikészülne...

 

pl én a  Starbucks kávéját is rossznak ítélem :-), mert égett utóíze van (gumi).:-:-)...és én azt nem szeretem, de lehet hogy pont ez az utóíz az, amitől valaki szereti?

 

de kezdem lassan meggyőzni magam, hogy tényleg csak a gyomrom vezényel :-)

van aki szereti az égett, savas kv-t?

Előzmény: wawabagus (3648)
Vén Resu Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3649
A fekete eszpresszó (100% arabica) nem olyan rossz, "hétköznapi" kávénak azt szoktunk inni általában, de tényleg ízlés dolga...
Előzmény: _MrB_ (3644)
wawabagus Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3648

:-) Szóval, akkor még is az olasz a legjobb :-)...

na megyek dolgozni :-(

Előzmény: H_G (3647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!