Keresés

Részletes keresés

amat Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53613
Hali emberek !
Már csak egy kicsit kell pihenni a pocakomnak és mehetek futni. Nem tudom miért, de nagyon várom. Az idő itt Kaposváron nem valami kellemes futásra, párás, nyirkos, undorító idő van. A hőmérséklet viszont megfelelő. Továbbra is soknak tartom a januári lefutott 40 km- vel szembe a tervezett februári 143 km-t és erre még a Pécs-Harkány távot. Próbáltam úgy tervezni, hogy mindig kis mértékben növeljem a távokat és több pihenőt is beiktattam. A fent említett 143 km-nél kevesebbet nem tudtam kihozni. Na jó a többit, majd futás után. Mindenkinek jó edzést !
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53612
Ember! Te is Csóka Gézával túráztál? Keblemre! :-))
Én nagyon sokat köszönhetek neki, de félek, hogy már így is túl sokat offoltam, mindjárt jön az URH. :-)
Előzmény: __macsa (53605)
Spenót Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53611
SkoT!
Nem akarok a csonthartya guruval ellenkezni /gondolom csonthartya volt a jeled az oviban is :)/, de annyira nem nagy a baj, hogy tapasszak. A jeg hatni szokott a jodfolt pedig nagyon ferfias. :)
A futasnal meg nem akadalyoz, ugyhogy addig nem hasznalok fajdalomcsillapitot es valszeg inkabb utana sem. Eleg volt tavaly az Advilbol.
Iden, ha igazan fajok, akkor pihenek, bar jobb lenne, ha nem fajnek, ugyhogy nem is fogok /nagyon/ :)
Előzmény: SkóT (53610)
SkóT Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53610
Spenót: csonthártyában én vagyok a menő... asszem. :-)

A Flector tapaszt sem árt, ha kipróbálod. Létezik többfajta hűsítő kence is pl. Jégzselé.

Flectorból van is nekem egy adag, ha ki szeretnéd próbálni.

Előzmény: Spenót (53602)
Viktorino Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53609
Köszönet az adatokért!
Előzmény: tapirka1014 (53599)
Elm Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53608
irtam egy emilt az itteni emiledre az kerdesekkel.
Előzmény: tapirka1014 (53599)
amatőr Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53607
Ja, dehogy 2001; 2002-ben voltunk kint! :)
/Macsa írta helyesen./

Elm Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53606
:o)))

Szivesen, bar nem az en 5letem volt, hanem Miltenyi Marta doktornenie... ugyhogy ha megse csinal beloled egy uj Szucs Csabat, akkor reklamalni sem nalam kell... :o)

Előzmény: Spenót (53602)
__macsa Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53605
Kedves Topik!

Nehezen bár, de összeütöttem egy bemutatkozást én is. Eléggé összefonódott a futás sok minden mással, így jópár offtopik dolog is van benne. De legalább kénytelen voltam újra "végigélni" eddigi éveimet, átgondolni a terveimet.
Meggondoltam az érveket mellette és ellene, s úgy döntöttem, hogy nem másolom be ide.

Tehát ajánlom magamat itt, vagy az adataimnál. Ha elolvasod, és bármi mondanivalód van, egy emilnek örvendek.

macsa

amatőr Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53604
Szia maraTOM!

Nagyon jó a neved! :)

Prágában 2001-ben volt egy kis Futóbolond különítmény, kb. a 17500-as hozzászólásoktól találhatsz versenybeszámolókat.
Az útvonalra visszaemlékezve: elején belváros kacskaringó-kockakő, aztán hosszabb aszfalt, villamossín mellett, fordító, rakpartszerű hosszú út, vissza befutó a belvárosba.

Frissítés: nem túl sok állomás, meleg tea, valami sportital talán, "darabos áru" nem volt. Km-táblázás: a BSI-hez képest messze nem oly szervezett.

Prágáért megéri! :)

Előzmény: maraTOM (53601)
__macsa Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53603
Olvass vissza, pl. rohamcsiga 2002-03-24 10:06:37 (17499) -tól kezdve van sok beszámoló.

És www.pim.cz.

Előzmény: maraTOM (53601)
Spenót Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53602
Elm!
Koszi az 5letet a joddal kapcsolatban!
Ma leszamolok a csonthartyammal! :)

Az elobb vettem a patikaban jodot. Termeszetesen Betadint akartak adni, de hajthatatlan es konok voltam.
Most a terdem alatt van egy bazinagy folt. :)

Nekem a hipohondria ellenkezoje is mukodik!
A bekenes utan 10 perccel gyakorlatilag tunetmentes vagyok :)

Előzmény: Elm (53497)
maraTOM Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53601
Van itt olyan aki már volt a prágai félmaratonon? Esetleg az útvonalról, frissítőkről tudna mesélni?
Köszi
Tamás
obor Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53600
Off
Boldog Névnapot a Balázsoknak!:-)
On
tapirka1014 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53599
Elm,
S210 jelentkezik.

Viktorino,
én pulzusmérővel szoktam ttúrákat futni mióta van, ezzel is biztosítva, hogy ne fussam el az elejét.
Most hirtelen csak egy adatot tudok beírni:
Téli Mátra 42 km, 1500 m szint, kb. 30 cm-es hó, napsütés, 800 méter alatt kellemes tavasz, felette kegyetlen szél és hideg.
Idő: 5:21:31
AVG: 158
MAX: 179

Előzmény: Elm (53598)
Elm Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53598
Van itt valaki, akinek polar S120/150/210 kozul van valamelyik? Szeretnek kerdezni valamit rola...
Orbital Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53597
Miki,
Nincs ilyen cipőm, és ahogy nézem az árlistát, nem is lesz. Mindenesetre próbálom utcai cipőben, jártamban-keltemben tesztelni a technikát - kicsit olyan érzésem van, mint amikor az emberen nagyon rajta van a "kis szükség", ettől jobban összeszorul az alsó-elülső fertály, és beaprózza lépteit, miközben szentségel, hogy hol és miképpen végezhetné már el folyó dolgait.

Egyébként még múlt héten futottam egy dimbes-dombosat, s az új technikának köszönhetően a szokásosnál jobban éreztem a combhajlítókat. Hogy ennek köszönhetem-e, azt nem tudom, de rá két napra kosarazás közben nagyon meghúzódott a combom, azóta gyaloglás közben is vannak mozdulatok, amik igen fájdalmasak. Meghúzódott izmot mivel kezeljek? esetleg ki lehet masszírozni belőle a bibit?

Orbital

Előzmény: miki (53589)
_tyúkanyó Creative Commons License 2004.02.03 0 0 53596
Köszi! Hát ha muszáj, akkor nincs mese... (: A listára azért még ne írj fel, nincs még megszervezve a szabaddá tételem.)

Tegnap becsempésztem egy kis ""minőségi"" edzést. Az 1.45km-es távon megpróbáltam párszor a szokásosnál gyorsabban futni, és meglepetésemre ment is! 100m-nél nem hiszem, hogy több volt a gyorsabb szakaszok hossza, de mégis több mint a semmi. Utána még dombra is futottam 450m-t.
Legközelebb megpróbálom tervszerűen, normálisabb távon csinálni ezeket.

Betegek, sérültek, tessék hamar rendbe jönni!
(:>)

Előzmény: iSTVán a dombfutó (53549)
amatőr Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53595
Ma este egy kis eső volt, utána a föld olyan jó tavaszi esőszagot árasztott, meg ugye a mínuszok is elmentek, elég volt egy polár: futás közben tavaszi-nyári PB-k jártak eszemben... :)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53594
Hefi, ha használsz edzésnaplót, beszkenninthetnéd, és elküldhetnéd (ha nem túl indixrét;-)
Előzmény: hefi (53583)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53593
Sziasztok.

Január harmadikán raktam egy hónapos szünetjelet (pontosabban read-only flaget) erre a topicra, talán mert akkor jutottam el arra a pontra, ahonnan mások már visszafelé jöttek. Időközben sok minden átértékelődött bennem is. Ami azóta történt velem, vagyis a január 4-i Futapest szentendrei crossfutás és a Téli teljesítménytúra, elolvasható az adataimnál levő honlapomon.

Sajnos a Téli óta egyáltalán nem futottam, először időhiány, aztán az elmúlt lazább héten egy makacs betegség miatt. Ötnapos szobafogság után tegnap mentem le először sétálni kicsit, de a végén már szúrt az oldalam. :-) Így hát ma este nagyon óvatosan és könnyeden kezdtem az edzést. A szívem a Duna-partra húzott, ahol tán a nyári kifli alakú napfogyatkozás óta nem futottam. Erre nincs kimérve a pálya, de rövid. Útközben tudtam, hogy a töltésen már nem fogok futni, de azért felmentem rá, szaladtam egy kanyart a rend kedvéért, majd pihenősen hazakocogtam. Innen most nagyon messzinek látszik a szombati Margita 20, de nagyon vágyom rá (meg valakinek meg is ígértem), úgyhogy csak egy Amatőr-féle edzésterv segíthet. :-)

NVik Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53592
Hefi ha 2 napig nem tudtál gyalogolni a hosszú futások után az már nagyon rossz jel. Legyél óvatosabb, lehet, hogy te is túlzásba viszed...
Előzmény: hefi (53583)
Viktorino Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53591
Szokott valaki teljesítménytúrát futni pulzusmérővel? Ha igen, akkor mondanátok pár adatot? Táv, szint, terepviszony, átlagpulzus, túra max. pulzus, saját max pulzus...
kivi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53590
Ejnye hefi, már megint nem vigyáztál magadra?!
Előzmény: hefi (53583)
miki Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53589
Orbital,
Van ilyen cipőd? Nekem egy ismerősöm jutott róla eszembe, aki sikeres egyéni Bécs-Budapest teljesítését (egyebek között), annak tulajdonította, hogy egy rendkívüli módon, ék alakban lekopott sarkú cipőben futott. A lekopás talán nem is jó szó, olyan volt, mintha ferdén lefűrészelték volna a sarkát. Így, még ha akart volna sem tudott volna sarokra lépni, mert a talpközép előbb leért. Ha jól látom, a javasolt honlapon lévő cipő is ilyen elven működik.

Ebben, úgy tűnik, gyaloglás közben is Pirie-szerű :-) módon lehet haladni. Különben tervezem, hogy majd ha az időjárás megengedi, fogok mezítlábas futóedzéseket végezni stílusjavító céllal. A technika leírását érdemes elolvasni, valóban szinte mindenben megegyezik a Pirie által leírtakkal és az animációk is segítik a megértést.

Azért azt nem tervezem, hogy ilyen cipőben fussak :-)

Előzmény: Orbital (53587)
Hauanita Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53588
Ma kicsit kreatívan interpretáltam az edzői „utasításokat”. Bár sztem lassan az lenne meglepő, ha egyszer nem így tennék :-) Ezúttal a „keress változatos/új futóterepet” című javaslatot akartam betartani. Délelőtt Nyíregyháza térkép elő, számológép, papír, ceruza, és máris készen állt a terv. Lett volna egy „kör” (~téglalap), + egy szakasz, amivel együtt kijött volna a 12 km. El is indultam délután, olvadt, tök jó idő volt, de nagy sár. Ill. a sár az ott volt, ahol éppen elkezdtem volna futni. No, jó, mondom, átverekszem magam gyalog a földút részen, aztán bizti jön a kánaán (aszfalt formájában). Hittem naívan. Mert aztán csak nem jött. Nagy bosszúsan visszafordultam, és nem gondoltam szépeket. Aztán visszaértem az aszfaltra, és elkezdtem szaladgálni a Kertváros utcáin, remélve, hogy jó a tempóm, és úgy gondoltam, időre saccolom be a távot. Végülis az uccsó 4 kilit már itt futottam a megszokott helyen, és összességében nagyon élveztem a futást, meg a tavaszodó időjárást :-)))
Orbital Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53587
Sziasztok!

Megnyugodtam, a Gordon Pirie féle futótechnikát akár gyalogolva, sőt állva is lehet gyakorolni, elsajátítani. Miután mostani edzettségem, s valszeg adottságaim okán is a lassú szekcióhoz tartozom, nagy boldogsággal töltenewk el a következő címen olvasottak: http://viszen.net-tech.hu/
Szerintem, ha még tovább keresgélek a hálón, talán fekvőhelyzetben, alvás közben is gyakorolható technikákat is találok.
Mindent félretéve, érdekes.

Orbital

runp Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53586
Soha nem látott méretű, hóra éhes tömegek lepték el vasárnap a budai hegyeket.
Verőfény, szikrázás, + szánkóinvázió. A csúszásra alkalmas eszközök mindenféle variációja, méret és színkavalkád.
A csúcs egy házilagos kivitelezésű, háromnegyedes vascsőből hajlított-hegesztett, ütközővel (?) és a triatlonos bringákon szokásos könyöklőhöz hasonló, ismeretlen rendeltetésű baszommal installált atomródli volt, ami, ránézésre ötven kilós önsúlyával, alkalmas lehetett az útjába kerülő élőerők, illetve tereptárgyak gond nélküli leküzdésére is.
Futóval viszont csak egyszer találkoztam, ez mostanában nagyon kevésnek számít, talán mindenki csúszkálni ment. Vagy elijedtek a ricsajtól. Elijedtem volna én is szívem szerint, csak már későn kapcsoltam, meg ötletem se volt merre poroszkálhatnék békésebb vidékre. Lógni meg amúgy is lógtam egész héten, így aztán nyomtam egy szikrázó verőfényes huszonötöst.
amatőr Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53585
H.Szoboszló
(Jó fürdőhely a mozgásszervi panaszokra, végül mindegyikünk ott fog kikötni a sportos életmódjával! :) )

A te példádban heti 50-60 km havi 200-250 km-eket jelent. Az általad írt nagyobb szám: 1500 km, ami tehát kb. 6 hónap. Ezek szerint fél éves felkészülés elég az -őszi- maratonra... ...a januári alapozás áttolódhat márciusra? :)
A tempót egyébként az tudja emelni, akinek ez nem okoz fizikai problémát: a szervezete, izomzata, keringése stb. tolerálja -jelen esetben pl. a 42 km-en át tartott 5perc/km tempót.
Ezért tűnik hihetetlennek a "3:30-as maratont mindenkinek" projekt. Pl. nulla sportmúlttal, horribile dictu egykori gyógytesisként, 40 felé lépegetve nem lehetnek az embernek ugyanolyan céljai, mint fiatalon, sportosan. :)

Skót: ha az étlapon mindig csak FUNRUN lenne, a szigetkör se menne.
Kell egy kitűzött cél, PB-ígéret, kis kötelességtudat a viszonylag állandó mozgáshoz.

Előzmény: H.SZOBOSZLÓ (53565)
miki Creative Commons License 2004.02.02 0 0 53584
Runner's Handbook, Bob Glover and Jack Shepherd

Egy antikváriumban találtam évekkel ezelőtt, nem lehet sok belőle az országban :-)

Előzmény: kaktusz7 (53581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!