Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

.steyr. Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62051

Az ennyit tud.Komolyan,adhatnának a szürö mellé fedelet is....

 

:)))))))))))

Előzmény: Pityorka (62050)
Pityorka Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62050

Köszi szépen. Majd megejtem valamikor én is. Tapasztalat, tényleg könnyen törik a műanyag, a pollenszűrő fedeléről már letört az egyik fül. :(

Előzmény: sumi19740807 (62049)
sumi19740807 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62049

Szia!

 

Az elektromos csatlakozó könnyedén szétjön,semmi szerszám nem kell hozzá,csupán csak ki kell pattintani.

De ráérsz akkor is lekötni a csatlakozót,ha már lecsavaroztad a ventilátort,elég hosszú a kábelja,s akkor jobban hozzá is férsz.

 

A ventilátort alulról a kesztyűtartó alatt fogja 3 db csavar.(Én leszedtem a kesztyűtartót is)

A csavarok hatszögletű fejűek,de csavarhúzó vájat is benne van.

Két csavarhoz könnyen hozzáférni,a harmadikhoz picit nehezebb,de sima 8-as krovával azt is könnyedén kiszedtem.

Eléggé dzsuvás volt a ventilátor lapátjai,ecsettel,ronggyal kipucoltam amennyire lehetett.

Visszarakásnál ügyelni,hogy a csavarokat nem megtépni mint a barom,mert akkor elpattanhat a műanyagház.

 

Előzmény: Pityorka (62048)
Pityorka Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62048

Szia!

Lehet nekem sem ártana már kiszedni pucolás céljából, kissé nekem is cicereg.

Csavarok fogják? Az elektromos kábel csatija egyszerűen szétjön?

Előzmény: sumi19740807 (62047)
sumi19740807 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62047

Sziasztok!

 

Ma kisebb szervizelésem volt a vasban,pontosabban a fűtő ventilátort kaptam ki :)

Az ok,hogy állandóan ciripelt.

A képen látni is,a miértjét,( egy kibeba..ott száraz falevél szorult a lapátok közé) :))

A második fotón pedig alulról lefotóztam,hogy hogy is néz ki,a fűtőventilátor háza.

A kiszerelése roppant egyszerű,nem több időt vesz igénybe egy pollenszűrő cserénél.

Ha már kiszedtem,akkor a tengely végére csepegtettem egy kis olajat.

Most zsír,síri csend van bent ha megy a ventilátor.

 

 

 

chip foose Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62046
Pityorka Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62045

Az semmi, nekem a naprendszeren is túlra elég még a fékbetét. :)))

Az jó olaj, hogy &W&? Miért nincs élethosszig olaj a motorban? Nem ártok vele ha SOSE cserélem? :)

Előzmény: .steyr. (62044)
.steyr. Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62044

Az elsó karater még stimmel de szerintem jobb ha a második nem 5 hanem &,mivel ezzel nekem érezhetöen kevesebbet fogyaszt.meg jobban is megy.Én még az első fékbetéttel megjárom az idei űrutazásomat.Aztám csere:))))))))))))

Előzmény: Pityorka (62039)
.steyr. Creative Commons License 2011.02.13 0 0 62043

Tesó!Szőkéhez nem a lámpának kell erősnek lennie:))))))

Előzmény: Pityorka (62041)
chip foose Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62042

Hali!

 

Nekem kisvárosban(kis forgalomban) + 25km városon kívül(100-110 km/h) átlag 6lityi! Időnként nullázd le!

Előzmény: v.gergely (62035)
Pityorka Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62041

A tél igencsak megviselte a vas alját, kíváncsiságból alánéztem egy erős lámpával, (Inkább szőke alá néztem volna, de nem volt kéznél :)))

hát nem vagyok elragadtatva ahogy kinéz. Kipufogó végig tiszta rozsda, hátsó dob még nem volt rozsdás annyira, most már erősen rohad az is, első lengőkarok, gólyaláb komótosan nyammogja a rozsda. Ez van.

.steyr. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62040

:))))))

Pityorka Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62039

MIlyen olaj kell a Swiftbe? 051020w2030405060? sgshsjslsm? vagy Suzuki gyári olaja jó bele? Az enyém 3-3,5 litert fogyaszt úgy hogy nyélgázon megyek szembeszélbe. :))

Előzmény: .steyr. (62038)
.steyr. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62038

Jajj az olykor visszatérő fogyasztás vita..........Meg az olajvita.

 

Sport 7.5-őn áll de volt már stabilan 8,6 is.1,3 -al megettetem a 10,4 et is.

 

Sokismeretlenes egyenlet.

 

 

Előzmény: v.gergely (62035)
.steyr. Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62037

OFF

Valóban ez elkerülte a figyelmemet.

 

Én találtam a macskámat 2006 ban.Elötte utáltam őket.Hogy miért is? sose volt erre értelmes válaszom magamnak.

Most meg megőrülnék nélküle.

 

Házimacska 1.0 classic Black edition.A szarból meg az altassuk el-böl mentettem ki..

 

 

Előzmény: eznemmentseg (62031)
Kicsipiros Swift Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62036

Első körben definiálni kell a "város" szót. Nem mindegy, hogy valaki ez alatt mondjuk Zalaegerszeget, vagy Budapest belvárosát érti. Ha utóbbi, akkor nem extrém a 7,8-8, pláne, ha  rövid utakra használod.

Előzmény: v.gergely (62035)
v.gergely Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62035

akinek swift-je van annak kb mennyit fogyaszt?mert azt olvastam mindenhol hogy városban 6-7 liter,namost nekem ilyen 7.8-8-at mutat a komputer, másnak is?:D

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 62034

OFF

Köszönöm a részvétnyílvánítást!

Nem is gondolná az ember, hogy egy picike házikedvenc is mennyire tud hiányozni. Nagyon ritkán szoktam könnyezni, de őt szó szerint megsirattam:( Pokrócába csavarva kedvenc játékával és egy zacsi cicakajával a kedvencéből, temettük el.

 

eznemmentseg-nek igaza van mert az állatorvosnál ill az újságokban is nagy többségben házimacskákat kínálnak elvitelre. Ráadásul egy ilyen Whiskas macska nagyon drága, főleg a teljesen fajtiszta pici. Átlagban olyan 30és 60e között van de olvastam már 90e is.

 

OFF vége

 

kkn köszi a felniméreteket. Szabadidőmben most már ezeket fogom vadászni.

 

Előzmény: .steyr. (62025)
kkn Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62033

Azért a saját nemzeti márkákat támogatják általában, és esetleg vele a másét, nem a csak más nemzet náluk lévő összeszerelő üzemét, aminek a haszna mindenképpen külföldön lamdol. Az oroszok csak orosz márkára adtak roncsprémiumot.

Mert a Skoda is, ha ma már cseh VW is, akkor is cseh márka a szemükben. Egy Renault meg a franciának, VW a németnek mindenképpen sajá t márka.

A japán Suzuki meg sohasem lesz igazi magyar, csak egy idegen multi. Ahogyan az Audi, Opel is. Meg a leendő Merci.

Előzmény: karesz2 (62032)
karesz2 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62032

Most, hogy mondod, a jónéhány új Fabia mellett 2-3 Polo is akad.

Persze lehet cégesek.

 

Nem mondtam sosem hogy nem jó autó, azt is mondtam, minden nemzet a sajátját támogatja, mi meg (jó itt még nem ) fikázzuk, megvételét nem támogatjuk, énszerintem ennek az újnak az ára eltúlzott. Körbejártam, kívül-belül áttapperoltam. (Nem mentem vele, azzal nem lenne bajom egyáltalán. Meg ha nem tudnék kiszállni belőle?) És ezért mondom, lesz jóval olcsóbb is, max 5 hónapot jósolok komolyabb áresésnek. Mert a minősége, a mérete nekem nem adta azt hogy egy vagyont megér. Még akkor sem, ha kis Kizashi műszerfala van... De nem akarok ezzel senkit bántani, be is fejezem.

 

Ami engem illet, egy kifutó (ár és méret miatt) SX4 lenne esélyes, majd később, ha a gyerekek kirepülnek lehet  egy kisautó. Mert akkor mindegy, a 2 fő mögött minden elfér.

Ha még 1000 ft alatt marad literje a benzinnek...

 

Azt hiszem, a piac érdekében a kereskedőknek is lépniük kell. Ha nem, mondtam: 1 millió autó még csak max 3-7 éves, elmegy még pár évig...

Előzmény: Törölt nick (62029)
eznemmentseg Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62031

OFF Ugyan kutyás vagyok, de amennyire látom az állatorvosi faliújságokon általában nem olyan macskákat hirdetnek mint, amit eddafan keres. Ott általában azok hirdetnek, akiknek nyakukon marad egy halom házi kismacska és szabadulnának tőlük. Fajtisztát tényleg nem egyszerű szerezni, egy ismerősöm keresett egy fajtát és fél évig járt utána, végül valami gyanús orosz tenyésztőtől szerzett. :)

 

Előzmény: .steyr. (62025)
eznemmentseg Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62030

Az, hogy pang, nem kifejezés. Pont most olvastam egy autós lapban, hogy itthon 3 évvel ezelőtt még 120 ezer új autót vásároltak magánszemélyek, tavaly pedig 15 ezret (ehhez jött még a 30 ezres céges értékesítés). Cégautónak pedig általában nem Suzukit vesznek, szóval a márka potenciális vásárlókörének (a magánszemélyek) új autó iránti igénye majdnem a tizedére esett vissza.

 

Áresés: eddig tényleg elég brutál volt, de a következő években a szerény újautó eladások miatt szerintem csökkenni fog a mértéke, még a Suzukinál is. Egész egyszerűen nem lesz a piacon annyi fiatal használtautó, mint pár éve, eltűnnek szép lassan a bedőlt hiteles kocsik is, ellenben az elmúlt évek tapasztalata miatt majd sokan keresnek 1-2-3 éves autókat.

Előzmény: Törölt nick (62029)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62029

Ezért nincs egyetlen új Swift sem fatornyos városomban

 

Mint ahogy gondolom sok más új típus sincs...ez a jelenlegi helyzet, pang a piac...

 

A Kia Ceedre 7 év, a Golfra/Jettára 2 év garancia van. A Kia egy nagyon megbízható márka, míg a VW inkább átlagos csak. Ezt is kéretik a költségekbe belekalkulálni! ( A legtöbb Tdi ki sem bír 100.000km-t egy turbóval!)

 

Ha szerinted a Fabiát és Polot éri meg megvenni, akkor mi a kérdés? Hát vegyél azt!

Ilyen egyszerű ez, Suzukit meg vesz az akinek tetszik és akinek megéri.

Előzmény: karesz2 (62021)
t.lantos Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62028

54-nel ksiebb mar ugysincs :)

 

Előzmény: kkn (62024)
vbandit Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62027

Kiváncsiság kedvéért megnéztem a hasznaltauto.hu-n egy 2007/5 havi dizel golf és egy 2007/5 havi dizel ceed árát.

2007-be 3,9M volt egy EX lim. felszereltségá cdri cee'd, most 2,1M ért hirdetik .

Sajnos nem tudom mennyi volt egy dizel golf 2007-be de minimum 1M-val(szerintem még többel is) biztosan drágább volt, viszont most 2,4M egy 2007es golf. Nem akkora a különbség a két ár között. Kolegám most vett egy 730d-t 29M volt 2007-ben ,most 8M-ért vette....és még azt mondják a suzukinak nagy az áresése...:)

Előzmény: karesz2 (62021)
Pityorka Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62026

Nem semmi sztori. Együttérzek vele.

 

Ahogy nehezedni fog a helyzet, mindenféle dologra képesek lesznek az emberek.Ebben az országban mindig minden kormány azt mondta, hogy még kitartás, majd jobb lesz. Látszik, mennyire lett jobb. Erről ennyit. Sem rendet, sem jobb életszínvonalat nem tudtak teremteni. 

(Eszem megáll: ~ 70 Ft volt a liszt, most 140, cukor ~150 most 270. És ez a kezdet.)

Előzmény: *fox* (62022)
.steyr. Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62025

OFF részvétem a cicának.

Nekem is van.Tipp:Menj be állatorvosi rendelőkbe.Itt nálunk általában a  faliújságon szoktak hirdetni,gondolom olyanok is,aki azt se tudják,mi a net.És a fele nem az "elveszett" hanem az "eladó/ingyen elvihető"Kategoria

 

ON

Előzmény: Törölt nick (62023)
kkn Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62024

A gyári felni 4X100 osztókörű. 14X5J. Esetleg 5,5 széles is mehet, de a keskeny guminak elég a gyári 5 coll.

A tehermentesítő furat 54 miliméter. Ha nagyobb, még fel lehet rakni, csak meghúzáskor figyelni kell, hogy a csavarokkal finoman központosítva húzasd rá az agyra. A kisebb úgysem megy fel, max. ha esztergályossal kiszedeted, de ilyet inkább ne ( persze van akit az ilyesmi nem zavar, a Ladákkal is vígan jártak 4X98 helyett a 4X100-as osztókörű alufelnikkel, mert az az egyik leggyakoribb öreg német felniméret ).

Az ET szám emlékeim szerint, meg a neten túrt találatok szerint is 45. Pár milivel kisebb számú még elmegy, az 5-8 milivel kisebbek egyre jobban igénybeveszik a csapágyakat, gömbfejeket. Persze az is csak hosszú távon érvényesül, te tudod, mikor akarod majd eladni. Nagyobb inkább ne legyen, ne csökkentsd a nyomtávot.

 

Amúgy a felnibe az alapadok bele vannak nyomva a csavarok körül, a tehermentesítő kivételével.

Előzmény: Törölt nick (62023)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 62023

Üdv!

 

Lassan-lassan (remélem minél gyorsabban:)) közeledik a tavasz és a jóidő. Visszakerülnek a gyári gumik a kocsira.

De már meguntam az állandó felniről gumi le - fel műveleteket.

Szeretnék felnit venni a kocsira. Megköszönném ha leírnátok pontosan milyen felni tehető fel 14''-col méretben a Swiftre. Van valmi osztókör vagy ET szám vagy mi. Ugyanis eddig csak márkaszervízben kérdeztem rá és ott horribilis árakat mondtak (acél 11.000 ft alu 25.000-tól).

Jó lenne tudni a pontos méretet, hogy máshol is meg tudjam nézni. Szeretnék alufelnit, de lehet a költségvetés csak az acélt teszi lehetővé. A nyári gumi ami az új felni menne 175/65xR14-es.

Ha van valaki vagy ismer valakit akinek van swiftre való eldó felnie az gondoljon rám és jelezze legyen szíves.

 

 

OFF!!

A hétvégn lesz 1 hónapja, hogy el kellett altatni a nálunk családtagként kezelt 9 éves Lilike nevű cicánkat:(

A hiánya még most sem enyült (szvsz még nem is fog egy jódarabig), de úgy gondoltuk hátha segítene egy másik picike cica. Lili egy sima házi cirmos volt. Most brit rövidszőrűt szeretnénk (amilyen a wishkas reklámban is szerepel)

Ha valakinek az ismeretségi körében esetleg akad olyan akinek lesznek ilyen kiscicái azt megkérném, hogy jelezze

Neten is szétnéztem de egyrész nincs (ha van az elég távol Zalaegerszegen, én egri vagyok), vagy ha esetleg van az nagyon drága.

Nagyon köszi a segítséget!!!

 

*fox* Creative Commons License 2011.02.10 0 0 62022

Szomszédomnak (zugló) ma este 18 és 20 óra között levették mindkét rendszám tábláját, az elsőt hűtőráccsal együtt. (Kár kb. 100.000.-)Rendőr kihív, de Ő semmi papírt nem tud adni, majd holnap kell bemenni feljelentést tenni. Kb. 4 hét mire az új papírok, rendszám, törzskönyv és a többi finomság elkészül. Addig a kocsit nem lehet használni, mivel rendszám nélkül one közlekedés, különben MEGBÜNTETNEK! (rend-őre mondotta) A rendszámot meg azért viszik előszeretettel, mert drága a benzin és így lehet ingyen tankolni. Én meg a fa**omat beleverem ebbe az országba!!  :((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!