Keresés

Részletes keresés

amat Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53462
Tényleg ne hidd, hogy kötekedni akarok, de szerintem nagyon kevés km a havi 60 km maratonra felkészülni. Eddig minden felkészülési tervben, amiket olvastam azt adták meg, hogy heti 25-35 km futás az nem árt, ha legalább egy éve megvan. Utána fusson le az emberke egy félmarcsit, majd egy 30 km-st, aztán meg lehet próbálni. Szóval nagyvonalakban valami hasónlót írogatnak a nagytudásuak. A saját véleményem is hasonlít az előbb leírtakhoz. Úgy emlékszem, csak az év 3. negyedében akarsz marcsizni, én ennek ellenére kevésnek érzem a havi 60 km-t. Elnézést az okoskodás miatt.
Előzmény: amatőr (53460)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53461
Repi
szerintem idén is együtt megyünk, mert én is el vagyok maradva a felkészülésben. Tavaly ilyenkorhoz képest vagy 150-200 km-rel. És valahogy nincs is kedvem edzeni. Ezért is megyek a túrára, hátha végre lesz egy normális hosszú edzésem. Eddig nem mentem 25 fölé.
amatőr Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53460
Hauanita

Máshol írod, hogy jelenleg heti 4 alkalommal futsz, de rövidesen tervezed -tanácsadód tervezi?- a heti 5-re való áttérést. Úgy lesz, hogy: két futónap-egy szünet-két futónap-egy szünet-stb.? Ez már komoly dolog!
Hány km-t fog ez jelenteni hetente és havonta?
Mi a célod ezzel a felkészüléssel? Persze, persze, a maraton lefutása, de ahhoz önmagában nem biztos, hogy kell a heti 5 futás. Na jó, a totál lelki nyugalomhoz nem árt a kellő felkészülés. :)

Heti 5 nap, heti 5 nap: szokatlanul sok ez, ezért ismételgetem... :)

Saját élmény: tegnap nagy nehezen kiszámoltem, hogy a januári 10 futás csak akkor lesz meg, ha már nem tartok pihenőnapot. El is mentem egy 5 km-re, pulzusmérés nélkül. Aszfaltszaggatónak és fárasztónak is éreztem a kontroll híján kb. 6 perc/km-re kijövő tempót.
Két nap múlva meglesz életem legerősebb januárja: 10 alkalom/60 km!! Irány a maraton! :)

ganki Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53459
Mosi!
Nézd meg a levelesládátad.
TÉZÉ Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53458
Tudod a hóval nem az a pelyhes állapot az ami a futásban gátol, hanem amikor már le van taposva és csúszik, ezt nagyon nem szeressem.
Ilyen havas, latyakos napokon irigyellek, mert itt Pesten a tél hamar átlép a nagyon csúnya arcába.
Érdeklődésem tegnap délelőtt főleg arról szólt, hogy lesz-e lehetőségem délután futni, vagy nem.
de végül szerencsére győztem és délutánra csökkent havazásban sikerült a tervezettet megcsinálnom. Eddig szerencsém volt a hóval, remélem a továbbiakban is így lesz.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (53442)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53457
A szombati megmérettetés előtt ma hajnalban próbáltam a szigeten szimulálni a mátrai körülményeket. A szintkülönbséget leszámítva ez elég jól sikerült is :-)))
A sétány melletti szűz vagy már kicsit bejárt hóban futottam két kört. Este még háromra készültem, de pont egy környi idővel később keltem, így már nem fért bele csak kettő. A végén úgy éreztem, hogy jobb is így :-)
Lynx lynx Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53456
"Csatlakoznék az ellendrukkerek táborához."

Én inkább az influenza-ellendrukkerek csapatát erősíteném. Már a harmadik napja fetrengek az ágyban, és papírzsepi-halmok közül irigykedve olvasom a jó kis havas élményeiteket. Szóval minden csak nézőpont kérdése. :-) Azért lélekben veletek futok.

Előzmény: Hauanita (53450)
-balazs- Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53455
meg az edzod ugyse tudja meg, hogy lazsalsz... :)))
Előzmény: Hauanita (53450)
urs Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53454
És az alkarod ;)? Én ma megyek futni egy laza 10-est, nem rakom egy napra a csimpaszkodástba loholással (csak hétvégén).
Előzmény: Hiver (53451)
SkóT Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53453
Kanga:
Kellene, de mikor tudom átvenni?????? Hol? Monca valamit!
Előzmény: Kanga M. (53446)
kivi Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53452
Miért lepődsz meg a hóellenes hangulaton? :-) Ez nem a sífutóbolondok topic. :-)
Előzmény: Butch Cassidy (53447)
Hiver Creative Commons License 2004.01.29 0 0 53451
Ma én is hóesésben futottam, 30 km-t! Előtte nem sok kedvem volt hozzá, előre utáltam a latyakot, meg hogy el fogok ázni. De a szigeten a sétányok elég jól le voltak takarítva, így nem a középső sós-latyakos förmedvényen futottam. Olyan szép nagy pelyhekben esett a hó, hogy el sem áztam, szépen megült a kesztyűmön-sapimon egy kevés, a thermocuccról meg "lepattant" :o) És - iSTVán, figyelj! :o) - én is láttam őzeket. Igaz, csak a kis vadasparkban, de nagyon örültem nekik. Szóval jó volt az egész, na.
Hauanita Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53450
Csatlakoznék az ellendrukkerek táborához. Asszem, nem fejteném ki a véleményemet az utóbbi évek jaunári csapadékos időjárásával kapcsolatban, mert egyrészt ez itt OFF, másrészt nem húzom fel magam, harmadrészt viszont úgyse tudok tenni ellene, és amúgy se tűrne nyomdafestéket :((. Ezen hangulatnak megfelelően „nem akarok hóban kimenni futni” nyafogással próbáltam meg alulmotiválni magamat. Teljes sikerrel. :)) Azért elindultam, bár közben edzéstervemet „laza 10-es”-re módosítottam, úccse lehet hóban gyorsan futni alapon, és megvigasztaltam magam, hogy úgyis pihihét van. 6 percesben közlekedtem a liget irányába, ott azonban már-már paradicsomi állapotok uralkodtak, legalábbis valamennyi hó le volt kotorva az útról. Így aztán gyorsan meggyőztem magam, hogy akkor mégiscsak az eredeti terv alapján edzek, vagyis futok bele 3 gyorsabb kilit, de azért nem hajtom szét magam, és nem töröm ki a nyakam. A második maradéktalanul teljesült, az elsőről annyit, hogy az 5:20-25-ös kilik szárazon lehet lazák, itt azért dolgoztam értük. De nem estek rosszul. Hazafelé persze megállapítottam, hogy nem vagyok teljesen normális (de nem csak én, mert itt Szegeden is több futóval találkoztam). Aztán még becsülettel nyújtottam is egy „nagyot”, és most kellemesen fáradtkásnak érzem magam. :)) Remélem, péntekig javulnak az állapotok...

Aki viszont a hétvégén terepen fut, annak –már most előre is– teljes elismerésem!! Sok sikert és kitartást kívánok minden vállalkozó szellemnek!

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53449
Még ha március végéig méteres hó lenne...
De mi van: ma esik egy kicsi, holnap elolvad, éjszaka visszafagy; reggel jégpálya, napközben lucsok... Tényleg ilyen legyen a január?
Előzmény: Butch Cassidy (53447)
amat Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53448
Sziasztok emberek !

Ma én is, idén elősször futottam hóban, jó kis letaposott hóban. Továbbra is ott tartok a felkészülésemben, hogy erőteljesen fogom magam vissza.Még holnap futok 5 kilit, majd pihenő és vasárnap emelem egy kicsit a távot. Ma úgy futottam, hogy nem figyeltem a sebességre, de a végén természetesen megállítottam az órát. 5:28-s ezreket futottam. Egyre jobban úgy tűnik, lesz belőlem valami. Én is a hó mellett szavazok, nagyon jó benne futni és havas táj nekem nagyon bejön. Bp egy kicsit más, reggel onnan jöttem Kaposvárra, szóval nem egy szép látvány a havas Bp, de gondolom ott is lehet találni kellemes környezetet. Hajrá mindenkinek, jó futást !

Butch Cassidy Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53447
Nana, hagyjuk abba az ellendrukkolást, én itt ugrálok örömömben, hogy végre úgy viselkedik a január, mint ahogy kell neki! Még a végén kénytelen leszek ide ellenséges módon beírni, hogy 'remélem, március végéig méter fölött lesz a hó'. :)
Előzmény: NVik (53443)
Kanga M. Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53446
OFF Skót! Nem kell a könyved? :)) És akinek még itt van, lécci jelentekezzen! Küldtem mélt, de akadozik a rendszer! ON
Előzmény: SkóT (53445)
SkóT Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53445
khm.. csirip-csirip..
:-)
Előzmény: Törölt nick (53422)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53444
Minden rosszban van valami jó (mongyuk a jeges útban még nem fedeztem fel, mi is az;-) Hó: nem kell gyorsan futni + más izmokat "mozgat meg"
Előzmény: iSTVán a dombfutó (53442)
NVik Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53443
Reménykedtem benne, hogy a télből hátralévő időt megússzuk hóesés nélkül, kíváncsi vagyok hány hétig fogunk szenvedni a jéggé taposott havon...
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53442
Ha muszáj, elég jól is!
Reggel a dombon lefelé futva feltűnt, hogy a pásztorkutyák szokásos ugatása mozgással párosul: a társaság egyéb munka híján harcias kedvét mutogatta. Gyorsan kiszámoltam, hogy a 200 méteres előnyöm a feltűnően 3 percen belüli iramjukhoz képest igen kevés, így lehetséges, hogy idei legjobbamat kell futnom. Szerencsére a nagy zajra az illetékes is felfigyel és a visszaneki hatására a csapat megtorpant. Ennek ellenére elég jó időt futottam, pedig hazafelé már - úgy látszik - volt munkájuk.
Az út csúszott, továbbra sem rajongok a hóesésért.
Előzmény: TÉZÉ (53440)
TÉZÉ Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53441
Egyelőre nincs pontos info róla a WWW.marathon.hu a honlapjuk, de még üres a programok rész.

Tavaly ill tavalyelőtt is április 20-a körüli vasárnap volt, remélem idén is tarják magukat hozzá.

Előzmény: zolinyo (53433)
TÉZÉ Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53440
És futni is lehet ebben a porcukorban???
Előzmény: Tüdő (53432)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53439
OFF

"De "nédd" csak a lent, hol a völgyben a hó hullása tisztára olyan, mintha a "Nagy Természetfelelős" ebédezne épp a saját Mennyei Hungimpójában, és a Mátra Lekváros Táskájáról fujdogálná le a szájával a fehér "porcukrot"... - "

Előzmény: Tüdő (53432)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.01.28 0 0 53438
Nem igazán osztom a lelkesedést a hóesés iránt, a járdán lesétált 300 m alatt is csúszkáltam rendesen, mi lesz még, ha futni is próbálok...
Nem beszélve a latyakról, amivel be fognak teríteni az autók, mert sajna ez az 1 centi másra nem elég.
tasi- Creative Commons License 2004.01.27 0 0 53437
Deszepenmondtad :)
Előzmény: Tüdő (53432)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.01.27 0 0 53436
Hauanita, Zolinyo, szerintem legyetek türelemmel; nem szokták elkapkodni a dolgokat;-) Tavaly ígérték, hogy lesz idén is; reménykedjünk:-)))
Előzmény: Hauanita (53434)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.01.27 0 0 53435
Remek, remek! A csütörtöki HHH-s futásomhoz meggyütt az ügyeletes hó:-)))
Hauanita Creative Commons License 2004.01.27 0 0 53434
Ez látod, engem is érdekelne, mert oda készülök, ha minden jól megy. Már gondolkodtam, hogy felhívom a Marathon Klubot, de inkább megvárom a versenynaptárat, hátha megjelenik valami versenykiírás. Ha tudok vmit, én beírom.
Előzmény: zolinyo (53433)
zolinyo Creative Commons License 2004.01.27 0 0 53433
Szerbusztok!

Ha valakinek van infója a tavaszi, Visegrád-Bp. maratonról, szívesen venném, ha megosztaná velem.
Előre is köszike!
Cucu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!