Keresés

Részletes keresés

csirip46 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45810

Ildikó. Felrakok ide egy cikket, hogy olvasd el. Másik oldalra kattintva, ott van a teleltetés is. Nálunk a férjecském a főszaki, én csak fotozom... de hasonló képpen csinálja. Ha elvirágzott, visszavágja a virág szárat, hogy a hagyma növelésére forditsa a növény az energiáit.Levélzet marad. Majd nyár vége felé csökkönti az öntözést és ugy csinál, ahogy a felrakott oldalon van. Most februárban rakta  cserépbe - nem szoktuk kiültetni - és  kezdte el az tápszeres öntözést. Ilyen lett.

Cikk: http://www.edenkert.hu/cikkek/szobanoveny/amarillisz-hippeastrum-ssp/ 

 

Szerintem itt nagyon jó tanácsok vannak.

     

Előzmény: Sándor3 (45807)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45809

Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól és szépen teltek az ünnepek!

CSIPKERÓZSI:azért ne keseredj el,vigyázz magadra!

ÉNISEGY:nagyon aranyosak a lánykák!

JOLIMAMA:jó utat kivánok és sok-sok "szeretgetést"

CSIRIP46:ez az Amarilisz nagyon szép!!!!!!

szirmok Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45808

Kedves Jolimama!

A meghívóval én is így jártam.

Puszi, Viki

Előzmény: Jolimama (45805)
Sándor3 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45807
Kedves Csirip!!!
ha elnyilt a viágod mi teszel vele hogy jövöre is legyen ,nekem karácsonykor volt kettö és most ide ida rakosgatom jóvolna ha megmaradna. köszi válaszod
Előzmény: csirip46 (45804)
LRJudit Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45806
A képtári jobban olvasható!
Jolimama Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45805
Kedves Nuska4, írtam lelvelet Neked húsvét előtt. Légyszives válaszolj, mert úgy tudom megrendelni Neked a kendercérnát.

Azt szeretném mondani még, ha meg akarok valkit hívni valamira, akkor előzőleg meg fogom kérdezni. Ha ezt nem olvassátok, akkor nem az én akaratommal megy a meghívó.
csirip46 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45804

Lányok. Húsvétra nyílt ki az Amarilisz. Most lefotoztam. Kár, hogy csak pár napig lehet benne gyönyörködni.

 

LRJudit Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45803

Köszönöm, így már világos!

Dorikaa!

A lényeg ennél a mintánál, hogy nem kell mindíg új gyöngyöket felfűzni, hanem néha vissza kell térni egy előző sorra. A lábait, füleit és a farkát a végén külön kell fűzni. Ha kérdésed van Youlcsi biztosan segít, ha nem boldogolunk. Csinálok egy képet sorszámozással és felteszem majd a képtáramba.

Előzmény: youlcsi (45801)
Sándor3 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45802
Kedves mindenki!!!!
Kérlek benneteket ne haragudjatok de sajnos nem tudok ujj helyekre bejelentkezni mivel kicsi a gép és életem párjájé mivel neki van rá szüksége az élet problémái miatt .S nekem elég ha itt élérhetlek benneteket köszönöm meg értéseteket .SZégyellem a TVNT is csak minták miatt használom
További szép napot Ildikó
youlcsi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45801
jaj, bocs a képen elírtam, de most javítottam szóval véletlen 5. sort írtam 2. sor helyett. bocsi.
youlcsi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45800

a jobb oldali számok a fűzési sorrendet jelölik (két vízszintes vonal között melyik hanyadik sor) a képen pl a 2. és 4. sor azonos, tehát nem kell újra 5 gyöngyöt felfűzni a 4. sorban, hanem a 2. sorban már fentlévőkhöz kell újra visszatérni kétoldalról rendesen (simán újra felfűzni a szálra).

remélem, hogy érthető voltam.

Sándor3 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45799
Dorikaa!
Sajnos igéretem nem tudom teljesiteni,mert az unokák elhorták a mintákat de a gyongy lapon találszolyat Magyar24 minta,és ott mindent megmutat (virágok)
Jolimama Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45798
Szép húsvétharmadnapot:-))

Visszaolvastam, szépségeket mutattatok, látom szépek voltak az ünnepek. Nem tudok Mindenkinek külön írni, mert én ma útrakelek. Elmegyek Dunaföldvárra a fiamékhoz. Ők nem tudtak jönni, a fiam ügyeletes volt az ünnepek alatt. Meg aztán névnapja is volt, így most én megyek Hozzájuk unoka-és gyerekszeretgetésre. Holnap este jövök haza.

Ezek a meghívók valószínű, hogy saját életet élnek. Nem tudom, mire is valók. No, mindegy.

Húsvét utánra ígértem a tali szervezését.
A tavalyi időponthoz viszonyítva, most javasolnám a május 17-ét, szombatot, a Népligetben.
Gondolkodjatok rajta, és várom a javaslatokat.

A hónap munkáihoz várom a képeket.

A Praktika újságban, amit kaptam, találtam ezt a vertcsipke terítőt. Szmine, elküldöm mailban.
Amint lesz időm, felteszem a képtáramba is, a többi szép mintával együtt.
További szép napokat szeretettel: Jolimama
csipkerozsi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45797

Énisegy nagyon édesek a lányok!!!

LRJudit Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45796

Sziasztok Mindenki!

Youlcsi!

Amikor azt írtja, hogy ugyan azon a soron mégegyszer, akkor az utolsó elöttire gondol? És az a helyzet, hogy a jobb oldali számokat nem tudom értelmezni. És még hozzátartozik a dologhoz, hogy nem szeretek drótra fűzni. Egy katica és egy mikulás évek óta lóg a táskámon és köszönik szépen jól vannak. Damilra vannak fűzve.

Csirip!

Én eddig 4 ilyen meghívót kaptam, de akkor itt és most üzenek, hogy nem kívánok regisztrálni egy újabb fórumon. Emilben, a skype-on és az MSN-en mindíg elérhető vagyok. Ezen elérhetőségeim mind fel vannak tüntetve az adatlapomon.

Előzmény: youlcsi (45794)
énisegy Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45795

Csirip köszönöm!!:)

Nem tudom leírtam-e már, ő volt a kis "baleset" nálunk akit senki nem akart,

Nagymamám bíztatott csak, hogy meglátom majd ő lesz a leg talpraesettebb, leghízelgősebb, biztos mindent tud a hasamban,majd bizonyít,meghálálja..:)

Mennyire igaza volt!

Igen még az mondta :

"Ahová Isten báránykát ad, legelőt is ad hozzá"

MIndjárt megyünk fel a kisfiú családjához, kinyomtattam a képet. Jól sikerült nagyon!:))

Ez egy 10 perces kép, Hanna befogta a hugit.

 

Előzmény: csirip46 (45793)
youlcsi Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45794

dorikaa!

ugyan csak átfutottam a mintán, de nekem nem tűnik túl bonyolultnak. elég sok állatot fűztem már, ezért, ha bejelölnéd a képen, hogy mi okoz problémát, szívesen segítek, ha tudok.

 

ja, lányok, fiúk!

mielőtt még elfelejtem: utólag már nem jön ki jól a kellemes ünnep kívánása, de remélem, szépen telt mindenkinek!

csirip46 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45793

Szép Napot Mindenkinek.

énisegy. Nagyon aranyosak a gyerekek és ez a kislány hogy tud nézni...!!!

Csöpi. Tyúkanyó , Nyuszkólány nagyon tetszik Tyukanyó mintáját kérjük. Ugy van ugye, ahogy gondoltuk, hogy rövidpálcákra következő sorban 2 db egyráhajtásos - fodor - utána vissza a rövidpálcára és rövidpálca sor ....stb 3 x ? Nagyon jól néz ki!

 

Én is kaptam Beszterczán Monikától egy meghivót a hi5-re. Sajnos rendesen nem tudtam megnézni, hogy ez milyen oldal, mert csak akkor lehet megnézni ha bejelentkeztél (22-es csabdája), igy csak azok láthatják akik ott bejelentkeztek és barátaid. Ezért nem is jelentkeztem be. Ki tud róla többet???

era1976 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 45792
sziasztok!

Dorikaa nem tudom volt e már,mert most csak nagyjából tudtam visszaolvasni,az NLC café fórumon van egy olyan lap,hogy gyöngyök,meg egy olyan,hogy bizsú.Ott a lányok nagyon segítőkészek,de ha visszaolvasol az elejéig biztos rengeteg mintát találsz.Én is onnét tanultam meg.
era
fpárduc Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45791
Sziasztok!

Nálunk szerencsére a locsolás érdeklődés hiányában elmaradt, bár még nincs vége a napnak....

fpárduc
ANHIka Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45790

én is így jártam rossz gombot válasttottam,és pont fordítva lett aki bejelőltem annak nem a többi mindenkinek elment a meghívó
Előzmény: szirmok (45770)
Jolimama Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45789
Szép estét!
Most csak beköszönök, hogy megvagyok, jól vagyok. Ezek a napok a családé voltak. Most már egyedül vagyok, de majd holnap visszaolvasok.
Jól esik, hogy kerestél.

Jóéjszakát Mindenkinek. Jolimama
Előzmény: nyuszturenka (45784)
Sándor3 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45788
Dorikaa
Szerintem a legbonyolultabbal akarsz gyöngyöt füzni.Szerinten elöbb 3-4szirmu virággal kellene probálkozni.Ha rá mész a gyöngy lapra vagy a gyöngyfüzök lapjára és ott keresgélsz találsz olyanokat akik megmutatják az alapokat.holnap ha lessz idöm megkérem páromat és levélben küldök neked ..mintát. (virág)
Jó éjt

Előzmény: dorikaa... (45756)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45787

Valamennyire...

 

Jó éjt lányok!

nyuszturenka Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45786

Sajnálom.

 

Mindenkinek jóéjszakát... Puszi:-))

 

Holnapra szép napot csipkerózsi.........

Kisüt a nap és jókedvünk lesz.-)))

 

Puszanat:-)))

Előzmény: csipkerozsi (45785)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45785

Nekem a szemem, de az rendesen, ;s hogy így szeretem a kézimunkát, hát nem a legjobb, de melyik betegség jó?

Csak keveset horgolok és örülök hogy még azt is lehet...Régebben hímeztem is, de mindennek megvan az ideje...

A többit nem sorolom, mert annak kell örülni, ami van, nem azon búsulni ami nincs.

Ez a gif talán illik most ide...

 

 

nyuszturenka Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45784
Erzsimamával, és Jolimamával mi lehet? olyan rég láttam őket írni..
hajocsipke Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45783

CSOPI!!!!

 

GRATULÁLOK!

REMEK!

Örülök, hogy ilyen kitartó vagy!

 

 

Előzmény: Csopi47 (45765)
hajocsipke Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45782

Sziasztok!

 

Remélem jól telt a Húsvét mindenkinek!

 

A képtáramba feltettem milyen kosarat (horgolt) kaptam a barátnémtól!

Annyira jó!

 

A másik.

Meg kell tanulnom kötni.

Égi jelet kaptam.

:)

A nagymamámnál rendrakáskor a 86-ban kiadott TELJES Aranykéz lefűzhető kötött mintacsomagot megtaláltam. Több száz kép, aminek a másik felén ott a leolvasási minta.

Külön két ujjnyi vastag a gyerek, és külön a férfi divat.

Külön csoportosítottam az egyszerű és bonyi mintákat, és azon belül az S, M, L méreteket.

 

:)

Még a tartó is megvan hozzá!

 

Annyira örültem neki!

 

Üdvözlet mindenkinek!

é

nyuszturenka Creative Commons License 2008.03.24 0 0 45781

Sorry csipkerozsi, nem tudtam.

De nem kell elkeseredni:-)) Édesanyám is betegnyugdijas, igaz sokat kinlódik, de ő is töri magát mindig mindenen.:-)))

Izületi beteg. Te is izületi beteg vagy?

Előzmény: csipkerozsi (45780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!